Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 907
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 703
Добре , така ще направя.

Чудя се дали да не си пусна ново изследване за НК клетки другия месец.Дали наистина има възможност да са повишени тъй като бях леко болна тогава.Дали има възможност да са си в норма?

# 481
  • Мнения: 816
Дали гинеколог може да ми назначи терапия за тези НК клетки.
Звънях за Конова но няма чадове нито в Бургас нито в Пловдив за този и следващия месец.Някой други към който мога да се обърна(по възможност да не е София).
Пробвай в Надежда , ако може да стигнеш до София . А и сега може и там да са спряли приема на неспешни случаи ... За Русев Simple Smile - не трябва да го казвам , но за разчитане на резултат съм чакала 3-5 ч . и ме е взимал . Ако си за първи път може да отнеме доста повече време ... и ако отидеш сутринта , може да те приеме след всички в 5 дори ... Също всеки пуска различен тип изследвания , аз съм пускала при Русев и в Надежда и има леки разлика в начина на описване на нещата . Може би ще искат да ти пускат допълнителни неща или да ги проверяват при тях .
Отделно много лекари не признават имунологията .
Само за информация - в Надежда ме пращаха при имунолозите чак след пол. тест , от 6 опита не съм стигала до тях(имах биохимични бремености ) , но правиха биопсии на матката за НК клетки преди трансфер . В Надежда съм пускала имунология при ест. забременяване ... не съм правила аз вливки , защото отказах и се оказа , че ембриона е бил генетично увреден, което обясняваше проблемите .
Други лекари са ми казвали , ако се чувствам спокойна да правя вливки  - ако не помогнат , поне нямало да навредят .
Аз лично бях с леко завишена НК активност последно и не направих нищо и съм 5-ти месец (след опит в Турция , там няма нито биопсии ,нито имунология ) .
 При теб все пак тази стойност е доста завишена . Прецени си дали да отложиш трансфера , за да се консултираш за  имунологията .
Също има и други неща, които може да си провериш преди трансфера - стандартните витамини , щит. жлеза и т.н.
Каквото и да направиш след трансфер според мен мисли положително или поне не го мисли , каквото е зависило от теб си направила . 
По-добре отиди първо на консултация и те да ти кажат какво да пускаш. Пускат и за тромбофилии изследвания .

# 482
  • Мнения: X
Обожавам когато хората си преправят думите ми
Между Задължително и Обичайно има доста голяма разлика . Няма да обеснявам на никой нищо повече . Всеки си има глава на раменете да си слуша кой си иска . Щом доцента говори глупости но интернет страницата пише вярни неща . си четете в интернет . Момичето има завишени клетки , И надали защото е хремава . Пуу базар .  След аборт няма как да са ти завишени НК клетки . Чисто дори логично и по сайтовете които четете пак ще си го разберете . НК клетките мигрират за да се болят с чуждото тяло . Когато в матката няма чуждо тяло няма и нужда някой да се бори с него . И не е нужно да чакате месеци за да си пунете изследването . И лека хрема не е повод да има толкова серьезно завишение .
Аз лично смятам че вливката може и да не помага защото няма доказателства за това но не ми вреди със сигурност . пък и за ваше щастие на Русевмразките , Не я е измислил той тази теория за НК клетките и тяхната пречка при забременяваше . Успех на всички с техните начинания

# 483
  • Мнения: 703
Дали гинеколог може да ми назначи терапия за тези НК клетки.
Звънях за Конова но няма чадове нито в Бургас нито в Пловдив за този и следващия месец.Някой други към който мога да се обърна(по възможност да не е София).
Пробвай в Надежда , ако може да стигнеш до София . А и сега може и там да са спряли приема на неспешни случаи ... За Русев Simple Smile - не трябва да го казвам , но за разчитане на резултат съм чакала 3-5 ч . и ме е взимал . Ако си за първи път може да отнеме доста повече време ... и ако отидеш сутринта , може да те приеме след всички в 5 дори ... Също всеки пуска различен тип изследвания , аз съм пускала при Русев и в Надежда и има леки разлика в начина на описване на нещата . Може би ще искат да ти пускат допълнителни неща или да ги проверяват при тях .
Отделно много лекари не признават имунологията .
Само за информация - в Надежда ме пращаха при имунолозите чак след пол. тест , от 6 опита не съм стигала до тях(имах биохимични бремености ) , но правиха биопсии на матката за НК клетки преди трансфер . В Надежда съм пускала имунология при ест. забременяване ... не съм правила аз вливки , защото отказах и се оказа , че ембриона е бил генетично увреден, което обясняваше проблемите .
Други лекари са ми казвали , ако се чувствам спокойна да правя вливки  - ако не помогнат , поне нямало да навредят .
Аз лично бях с леко завишена НК активност последно и не направих нищо и съм 5-ти месец (след опит в Турция , там няма нито биопсии ,нито имунология ) .
 При теб все пак тази стойност е доста завишена . Прецени си дали да отложиш трансфера , за да се консултираш за  имунологията .
Също има и други неща, които може да си провериш преди трансфера - стандартните витамини , щит. жлеза и т.н.
Каквото и да направиш след трансфер според мен мисли положително или поне не го мисли , каквото е зависило от теб си направила . 
По-добре отиди първо на консултация и те да ти кажат какво да пускаш. Пускат и за тромбофилии изследвания .

Пуснала съм си почти всички задължителни излседвани , хормони , витамини и за тромбофилия.
Пия хапчета от година заради пролактона и ТСХ-то , витамините са ми в норма пия метелирани защото имам мутация , но нямам тромбофилия.

# 484
  • Мнения: 816
Обожавам когато хората си преправят думите ми
Между Задължително и Обичайно има доста голяма разлика . Няма да обеснявам на никой нищо повече . Всеки си има глава на раменете да си слуша кой си иска . Щом доцента говори глупости но интернет страницата пише вярни неща . си четете в интернет . Момичето има завишени клетки , И надали защото е хремава . Пуу базар .  След аборт няма как да са ти завишени НК клетки . Чисто дори логично и по сайтовете които четете пак ще си го разберете . НК клетките мигрират за да се болят с чуждото тяло . Когато в матката няма чуждо тяло няма и нужда някой да се бори с него . И не е нужно да чакате месеци за да си пунете изследването . И лека хрема не е повод да има толкова серьезно завишение .
Аз лично смятам че вливката може и да не помага защото няма доказателства за това но не ми вреди със сигурност . пък и за ваше щастие на Русевмразките , Не я е измислил той тази теория за НК клетките и тяхната пречка при забременяваше . Успех на всички с техните начинания
Аз не исках да продължавам с излишни спорове . Звънни все едно не се познавате и питай колко време след аборт да направиш изследването - ще ти кажат поне 1 месец да е минал (не знам точно колко беше ). След последният ми аборт имах завишени левкоцити , црп ., възпаление в абортивният материал ... НК клетките се активират , защото тялото изхвърля ембриона . Отделно от лека хрема надали може да стане нещо драстично , но всеки има различни заболявания , които имунолозите взимат впредвид, съответно предписват и различни лекарства.  Аз имам имунологично заболяване , което преподлага постоянна НК активност .  За това може да не спорим повече и да се заяждаме , а всеки да мисли с главата си  и най - добре да си слуша лекарите .

# 485
  • Мнения: X
Аз за това от самото начало казах да се отиде на имунолог . На мен ми назначиха Нк клетки 3 седмици след като ми беше минал Медикаментозния аборт . Аз се доверих напълно .

# 486
  • Мнения: 135
Здравейте, момичета,

Току що излезнаха резултатите ни за кариотип и при мъжа ми няма проблеми, но при мен е излезнало това:

Резултат (съгласно ISCN 2013)
Кръв хепарин / Техника на хромозомно бандиране

мозайка: 47,XXX[4]/46,XX[17]

Интерпретация
Кръв хепарин / Техника на хромозомно бандиране
Беше идентифициран анормален женски кариотип с 2 отделни клетъчни линии (хромозомен мозаицизъм): - анормална клетъчна линия с 47 хромозоми, притежаваща допълнителна хромозома в двойката полови хромозоми X (тризомия X - 47, XXX), в 4 анализирани клетки (19,9%) - нормална клетъчна линия с 46 хромозоми (46, XX), в 17 анализирани клетки (80,1%) Препоръчваме генетична консултация.

Нямам абсолютно никаква идея какво означава и ще съм безкрайно благодарна ако някой може да ми даде някакви насоки.

Благодаря!

# 487
  • София
  • Мнения: 7 486
Merritu,
При теб в малка част от клетките има допълнителна Х хромозома. Трябва да сте с повишено внимание, защото може да се предаде при децата. Ако сте инвитро, добре е да правите ПИД на ембрионите, ако сте с нормално забременяване, е добре да правите пренатални тестове, които покриват аномалии в половите хромозоми. Потърси генетик за консултация.

# 488
  • Мнения: 990
coolyto, стойността на моите NK клетки е около 600 /не помня точната цифра/ при същите референтни стойности. Утре ще вливам Октагам по препоръка на имунолог, а след това ще ми слагат лекарство в матката, също назначено от имунолог /доц. Балтаджиева/. Не съм компетентна дали помага или не, но се доверявам на моя доктор, който зачита имунологията.

# 489
  • Мнения: 135
delisardeli, мерси за бързия отговор!
А тази аномалия дали може да е причина за инфертилитет?

Merritu,
При теб в малка част от клетките има допълнителна Х хромозома. Трябва да сте с повишено внимание, защото може да се предаде при децата. Ако сте инвитро, добре е да правите ПИД на ембрионите, ако сте с нормално забременяване, е добре да правите пренатални тестове, които покриват аномалии в половите хромозоми. Потърси генетик за консултация.

# 490
  • София
  • Мнения: 7 486
Merritu, мисля че не, но не съм специалист.
Потърси консултация с генетик, той ще ти отговори най-точно и изчерпателно.
Възможно е да ти препоръчат да повториш кариотипа на друго място, за да се изключи вероятността от грешка.

# 491
  • София
  • Мнения: 10 642
delisardeli, мерси за бързия отговор!
А тази аномалия дали може да е причина за инфертилитет?

Merritu,
При теб в малка част от клетките има допълнителна Х хромозома. Трябва да сте с повишено внимание, защото може да се предаде при децата. Ако сте инвитро, добре е да правите ПИД на ембрионите, ако сте с нормално забременяване, е добре да правите пренатални тестове, които покриват аномалии в половите хромозоми. Потърси генетик за консултация.
По учебник - репродуктивните способности при синдрома на “свръхжена” са запазени

# 492
  • Мнения: 703
coolyto, стойността на моите NK клетки е около 600 /не помня точната цифра/ при същите референтни стойности. Утре ще вливам Октагам по препоръка на имунолог, а след това ще ми слагат лекарство в матката, също назначено от имунолог /доц. Балтаджиева/. Не съм компетентна дали помага или не, но се доверявам на моя доктор, който зачита имунологията.

А как са при нея часовете , пак ли се чака много за запазване на час?
Октагам пише ,че е като заместителна терапия при пациенти, които нямат достатъчни количества свои собствени антитела.
Колко пъти ще вливаш  Октагам и това преди опит ли е?

# 493
  • Мнения: X
Здравейте, включвам се и аз, по повод развилия се диспут на по-предните страници.

МНОГО е важно човек, освен да чете мнения в интернет и да търси безплатни съвети, да отиде на място, на живо така да се каже, да се срещне със специалист, да вземе и второ мнение, ако се налага, и тогава вече да формира свое. И да си плати съответната сума.

Изглежда много лесно, вместо да се постъпи по гореописания начин, да се търсят безплатни отговори на въпроси от потребители във форума, а всеки от нас е малко или повече пристрастен към определен лекар.

Аз самата имах главоблъсканици и дилемеми как да постъпя. От форума поличих насоки и имена на специалисти, за което естествено съм признателна. След което се вдигнах се и посетих доц. Русев, проф. Паскалева и имунолозите в Надежда, което ми струваше не малка крайна сума, в това число като сметна и изследванията.
 
В крайна сметка избирам да се спра на становището на имунолозите в Надежда и на проф. Паскалева относно тромбофилиите.
Причината за това е, че ми хареса професионалния подход на имунолозите - снеха ми подробна анамнеза, задаваха ми въпроси, прегледаха ми цялото досие. Обясниха ми някои неща, от което разбрах единствено, че материята е толкова всеобхватна и сложна, че ние, дори и да се стараем, никога няма да можем да влезнем в такива детайли. Нито едно изследване на се гледа изолирано и без връзка с останалите и те са специалисти именно заради това - да преценят какви показатели да следят и на база на резултатите, каква терапия да назначат.

За доц. Русев и клиника Малинов като цяло съм леко скептична, но няма да влизам в детайли, т.к. още не съм сигурна какво точно ме смущава там.

# 494
  • Мнения: 990
coolyto, не съм ходила лично при нея. Моят доктор има договор с "Надежда" и изпраща там пробите от ендометриална биопсия.Освен завишени NK клетки имам и процент на отхвърляне на Е на горна граница и затова е лекарството в матката. Приготвят го в клиниката, но не знам какво е и струва 250 лв. Самата процедура наричат имуномодулация. Под резултатите е написала препоръки за лечение и отделно по телефона се консултира. Предстои ми ЗЕТ в следващия цикъл и дано са ми наред хормоните да започнем.

Общи условия

Активация на акаунт