Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 61

  • 33 874
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 400
Инвалидността и процентите се дават след като се вземат и вторите 180 дни болнични или ако комисията реши да ги прекъсне по-рано.
Дават в началото 80 %,но срока варира от 1 до 3 години.
За София се чака месец и се заверява, след което се подават документи в Ной и в социалните. Социалните не изплащат със задна дата, а започват да изплащат от следващия месец помощта .
На мен ми казаха че ще започнат да превеждат мин размер след месец а до 4 месеца ще излезе и разпореждането.  Аз подадох края на юли и след месец и малко ми бяха превели и парите и ми се обадиха че е излязло разпореждането.
Трябваше да отида да си го взема заедно с трудовата книжка.
После издирвах други социални (за моя район бяха на две места) пак се попълват молби носи се разпореждането от ной и телка и задължително и оригиналите!!!!!!! и ми казаха кога мога да отида на пл. Възраждане да си извадя карта. (В моя случай беше след седмица ,но явно има значение в кой ден се подават сигурно заседава комисия).

Тото на теб мисля че няма как да ти откажат болнични до пълния размер, защото имаш още доста терапии.

# 736
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз не съм взимала болнични от Сити, а при личната лекарка, защото там имат ЛКК и ми беше по-удобно. Ти ако взимаш болнични от Сити, те ще ти дадат протокол за ТЕЛК. Аз взимах протокол и го носех в ТЕЛК десетина дни преди да изтече последния болничен.

# 737
  • Мнения: X
Не взимам болничен от Сити, от едно ДКЦ в квартала, там ме прати личната. От Сити не знам дали трябва да взема документ, че провеждам терапия. Изобщо... Ще питам утре пак, че ако трябва и без това в сряда съм за вливане. И да питам нещо не толкова съществено - на етажа на стаите има ли кафеавтомат? Или за вода и нещо друго трябва да слизам до кафето долу?
Рени, благодаря! Поизясни ми се картинката.

# 738
  • Мнения: 400
Аз не съм вземала никакви болнични, защото не работя, и за там не мога да съм полезна.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 437
Tott
o,ако е в Сити клиник на Цариградско шосе по етажите има само автомати за вода,а иначе има кафе във барчето на входа.

# 740
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз съм взимала болнични от Надежда и от ЛКК в кварталната поликлиника.Като минаха 180 дни, се явих на ТЕЛК .Болничния ми беше до 5.08 и те ми дадоха до края на август и още 2 месеца(носиш решението при ЛКК и те ти пускат самите болнични).След това реших,че не искам повече болнични и направо подадох за група.

 Тинтири,минах много бързо днес.Първо през банката за бележка за банкова сметка(взех 2 ,защото и в социалните трябва),после в НОИ -Там бях в 9ч и бях първа за моето гише.Искаха ТЕЛК и копие ,УП 1 ,трудова книжка и банкова сметка.След месец съм щяла да получа мин пенсия и до 4м истинската.След първото писмо може вече за карта.В социалните попълвах някаква декларация и взеха пак копие от ТЕЛК и банковата сметка .Казаха да отида към 15.02 За разпореждане или нещо такова. За винетка може веднага да подадеш,зависи до кога е вашата.Нашата е до май валидна,та казаха 10 дни преди да изтече.
 Ходих и за протокол за Аримидекс и там вече се отвисях 3 часа.То все съм чакала, ама чак пък толкова.
 Днес съответно бях отпуска.То 4 дни в годината като си взема отпуск само за протоколите за Золадекс и Аримидекс,отделно на 3м за диспансерните и тя отпуската ще замине .
Исках да запиша час за Киров,защото четох,че преглежда и в Надежда, но се оказа,че вече не ходи там.То за да ида в Онкологията,ще трябва пак отпуска,сигурно не преглежда след 16.30?

# 741
  • Мнения: 3 971
Във връзка с годишната отпуска.
След като дадете ТЕЛК в счетоводството  , Ви се полага още платена отпуска. /моята е 6 дни -мисля  , че за всички е толкова ама да не объркам някой/ + зависи от заплатата се приспада и единия данък.

# 742
  • Мнения: 2 345
Добро!
Бях на диспансерно проследяване днес. Пак ми пуснаха само един маркер - СЕА, тоя път и ехограф. На ехографа ми казаха, че съм имаАла камъче 7 мм в жлъчката. Хм! Преди 18 дни на магнитния резонанс нямаше камъче, сега как има?! Не го вземам насериозно, чувала съм, че редовно виждат в тая жлъчка камъни, които ги няма, прегъната е примерно и така се вижда. На някой случвало ли му се е?  Чакам следобед резултата от СЕА. Минавам на 6-месечно наблюдение официално, но мисля да се самонаблюдавам пак на 3 месеца с ехографи и изследвания от личната.
Обаче самото мероприятие по ходене в окото и въпросите как съм и мисълта около епикризите, ми скофти настроението.
Рени, какво стана с твоя маркер?

# 743
  • Мнения: 400
Бела аз изчаквам да мине повече време от антибиотика. Пих го до 25 и не са минали две седмици. Другата ще си заплюя един ден и дано резултата е ок. Чудех се дали да си пусна и този който ти изследваш,той дали се влияе от разни странични неща?

Детето са го поканили на два рожденни дни тая седмица и вчера оползотворих деня в търсене на подаръци. Дано да издържи здрав тая седмица ,че да можем да отидем. Приемам съвети какво да давам за подсилване сега преди гриповете.

# 744
  • Мнения: 2 345
Тоя маркер СЕА е общ, за следене за рецидиви бил достатъчен, ми казаха. Голяма е каша с тези маркери.

# 745
  • Мнения: 400
Аз докато четох за 15-3 пишеше на няколко места ,че не трябва да се прави след палпация а при мен на диспансерния преглед е все така. Незнам възможно ли е само заради това в два поредни дни от 36 да спадне на 30 . (Но са и на различни места). Сега мисля пак в онкологията да го пусна и дотогава ще реша дали да са двата или взависимост от резултата на първия.

Отивам да нагледам намаленията . Може пък днес да се сдобия и нещо и за мен, въпреки че като се погледна и ми призлява. Същата съм както бях бременна в 4 или 5 месец. Дано не се наложи да се видя като в 9 месец, че тогава положението беше трагично.

# 746
  • Мнения: 72
Момичета, Золадекс безплатен ли е?

А за предпазване от ГРИП аз давам на мойте деца български чесън/другия направо гори/ една скилидка стисната с пресата и разбъркана в чаша за кафе с една лъжица мед/супена/ и една лъжичка лимонов сок /чаена/, вечер преди лягане. Те директно гълтат сместа, без да дъвчат.

# 747
  • Мнения: 492
Момичета, Золадекс безплатен ли е?

А за предпазване от ГРИП аз давам на мойте деца български чесън/другия направо гори/ една скилидка стисната с пресата и разбъркана в чаша за кафе с една лъжица мед/супена/ и една лъжичка лимонов сок /чаена/, вечер преди лягане. Те директно гълтат сместа, без да дъвчат.
Не е безплатен! Аз доплащам 26 лв. Тамоксифена е безплатен.Днес ходих да ми  сложат Золадекса и сестрата обеща другия път да ме обучи как да го слагам сама.Мен малко ме е страх сама, но пък и не ми се разкарва всеки месец до личния.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 12:14 от kacha

# 748

Общи условия

Активация на акаунт