Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 61

  • 32 149
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 190
Милионите, които ще получим като се пенсионираме, фиксирани ли са или са процент от космическата заплата? 💰

# 16
  • Мнения: X
Фиксирани са според процента който ни дадат, мисля. Ама аз съм още непенсионерка, да кажат тия дето вече са се домогнали да заветната пенсия  Wink

# 17
  • Мнения: 2 369
Човек да не може и да се запише тук спокойно. Тукашните правила яко дразнят! Изтриха ми коментара, защото беше само сърчице. Сега рискувам треньора по карате да ме опсува. Щото, ако бях постнала "запис" много по-смислено ли щеше да е от сърце?

# 18
  • Мнения: 142
Марита💕

# 19
  • Мнения: 304
Тинти,💐 за новата ни къщичка .

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Фиксирани са според процента който ни дадат, мисля. Ама аз съм още непенсионерка, да кажат тия дето вече са се домогнали да заветната пенсия  Wink
Ми аз съм  Simple Smile Преди съм била учителка. Учителските заплати знаете как са. Пенсията е крупната сума от 230лв и още 52лв дават от НОИ. Да се чудиш за какво да харчиш по-напред  Mr. Green И това е за 80 процента, иначе е по-малко. Живи и здрави да са мъжете в къщи.
Обаче приятелка митничарка, получава 560лв, но тях ги осигуряват на по-голяма сума. Бори се със същата диагноза от незапомнени времена.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Лейди, ще пиеме, мадам! Тия пари верно няма да мога да ги изхарча! 😆

# 22
  • Мнения: 2 369
Тони, Люба ти вика да пиеш джинджифил, но аз пак повтарям, че в Швейцария лекарите (химиотерапевтите, а не алтернативната медицина. Демек сериозните лекари) ни съветват да не консумираме джинджифил по време на химия, защото той и Грейпфрута неутрализират химията май.

# 23
  • Мнения: X
Тука джинджифила е разрешен, пък...само грейпфрута забраняват( то и без това ми е досадно да го чистя от горчивите ципи  Mr. Green). Аз, набивам мощно мандарини, ама вече не съм на  химия...или съм на лека химия, ако
 може така да се категоризира...
Лейди, дано да е така и наистина да съм богата пенсионерка, щото съм се осигурявала все на прилични заплати, последните години... Grinning

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 00:25 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 384
Аз набивам също мандарини..мн ми помагат на сухотата и вкуса им е някак пооо осезаем и много ми се нравят в момента..

# 25
  • Мнения: 552
Хайде и аз тук. Миналата седмица лежах в ГЕО и след направени гастро- и колонскопия съм диагностицирана с  туморно образование на дебелото черво. Спешно трябва да се оперирам, тъй като е заело 2/3 от червото. Имам уговорен час за прием във ВМА. Доста вероятно е операцията да е лапароскопска. Има ли някой който да си е правил такава операция във ВМА? Ще помоля да сподели подробности и какви са условията!

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Лейди, ти сега направо ми върна надеждата, че може така да се категоризира...
Лейди, дано да е така и наистина да съм богата пенсионерка, щото съм се осигурявала все на прилични заплати, последните години... Grinning
Не е сигурно Simple Smile Аз имам високи осигуровки от 2003 г насам, но ми казаха да избирам от преди 1997 г. според тогавашните заплати. Което е нищо и половина. Аз тогава бях учителка, а преди това - в майчинство... Не можело да избирам след тази година и ми определиха минимума. Не се отчита инфлация. Парите тези години бяха други, сега са други. Не можело да се разсъждава така. Казах им да ми върнат парите за осигуровките тогава, пак не можело. На няколко пъти подавам заявление за преизчисляване, изобщо не ме отразиха. Решила съм скоро  да ползвам услугите на пенсионен консултант. Аз сама не мога да се оправя с тях. Та така.

# 27
  • Мнения: 24
Пенсията зависи от трудовия стаж и осигурителен доход на лицето. От тази година пенсията се за изчислява по два начина. Единият е стария, с дохода от трите години преди 1997г. По другия вариант се взема дохода от 2000 г. до момента. Взема се по високата пенсия.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
Моята заплата е добра сравнително,но ме осигуряват на 1/3 от нея,та все едно нищо.Ще видим,колко ще дадат.Да сме живи и здрави да си работим,та да не оставаме само на тази пенсия,че сме за никъде с нея.

4akura,съжалявам,че и ти си тук.Какви ти бяха симптомите,че аз имам една болка,която май е от дебело черво.
 А ,защо лапароскопска.Вярно,че е щадяща,но аз пък съм чела,че ако има тумор е добре да е отворена.Успех !

# 29
  • Мнения: 2 369
Хайде и аз да задам странен въпрос😁 Някой има ли идея как се усещат метастази в мозъка? Това "кликане" в главата ми не престава и честно казано прогресира доста. Взех да се плаша повечко.

Общи условия

Активация на акаунт