Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 61

  • 33 882
  • 748
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 686
Няма никакви други характеристики. Само това пише. Не трябва ли при биопсия да има по-подробна хистология?

ПП Обадих се, чакаме PR, ER. и Her2 до края на другата седмица от Токуда. Вече явно имат транспорт, а не трябва пациента сам да си ги носи... Тресна ме страха изведнъж! Как ще се грижа за нея след операцията, като ще почвам работа 😭 Милата ми майчица, заради стреса покрай мен сигурно се получи тая гадост

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 10:58 от Тинтири-Минтири

# 136
  • София
  • Мнения: 6 682
Олив направо ме заби в земята.. Sad 4 години по късно, много жени казват че се връща..явно това е срока.. И за кво правим всички терапии, като въпреки тях пак..Какъв беше първия? С какви показатели? Хер2? Само квадрактомия ли ти направиха или и лимфи? И сега тея образования сигурно ли е че са злокачествени?

Тубуларен карцином беше, с разсейки в 1 ЛВ, беше естрогенозависим, затова и съм на терапия със Золадекс и Тамоксифен. Хер отрицателен.
Иначе е сигурно, че е злокачествено, нещо в контурите и вида, по който изглеждат.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 193
Аз съм в абсолютен срив! Сега прочетох повече за тубуларния карцином - бил най-чудесния от всички възможни, с най-добра прогноза, с минимален риск от разсейки в лимфите, хормонозависим и изобщо - бижу! Пък то... какво се случва! 😞😞😞
Олив, ти как се чувстваш емоционално и психически? Тази бучка, която си напипала, не се ли е видяла на контролен преглед с ехограф?
Пак ли всичко наново? И какво смятат хирурзите относно премахването на двете млечни жлези?
Кураж, търпение и силни прегръдки!

# 138
  • Мнения: 384
Както каза Бела, правим каквото трябва, наслаждаваме се на добрите дни и каквото дойде, дойде..
Олив кураж ти желая...чак обмислям и аз да си махна гърдите след химията за всеки случай...
На който каквото му е писано..
Аз пък след моята диагноза, разбрах за много познати и близки на познати минали през това и сега са си добре.. Личната ми лекарка например преди 20 год е имала, махнали й гърдата, имала разсейки в 15 възела,но отказала химията,според нея тогава е била много тежка,  направила лъче..тогава нямало хирмоно, но не премахнала нищо повече. Сега е на 75 жива и здрава и още работи. Явно е божа работа! Само се моля да имаме сили да минем през всичко веднъж, а ако се наложи пак,да имаме повече сили и така..
Не знам..ма извода ми е че никой не е застрахован и каквото е писано.
На моя близка баба й, беше с мн метастазирал рак, след 3 химии го нямаа въобще.. Чичо ми живя 18 год с лимфома...почина на 65 да, но си живя...Така че има и добри резултати, не бива да се отчайваме, макар да е трудно да последвам и аз този си съвет.. Sad

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 15:34 от Антония Д

# 139
  • София
  • Мнения: 2 686
Моята лична лекарка е с метастазирал рак на дебелото черво. Стопили са й метите в черния дроб. В ремисия е, бачка си, единствено й правят по-често скенери.
Днес правих изследванията за абразиото и лаборантката се оказа с РМЖ от 10 години. Млада, към 45.

Олив, ще се справиш! Поне пътя ти е познат, иначе е по-страшно. Тръгвай смело и ще го смачкаш! Прегръдки!

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 15:57 от Тинтири-Минтири

# 140
  • София
  • Мнения: 2 092
Нали затова лекарите казват, че ракът все повече се превръща в хронична болест. Дори и метастазите не са крайна присъда, а в края на краищата ако преди ракът е отнасял заболелия до максимум година, то сега шансовете да преживееш 10ина и повече години дори с мета е много голям. Ако трябва да кажа честното си мнение, не ракът е най-страшната болест на света. Какво бихте казали за онези, които вследствие на злополука остават парализирани, а някои дори от шията надолу?  Все пак ние водим нормален живот, имаме съхранена активност до голяма степен, и би трябвало да спрем да се шашкаме чак пък толкова. Малко жестоко се изказвам, знам, но целта на тия ми писания е да охладя малко паниката на тези от нас, които задълбават. И да повторя за кой ли път, че стресът, който си причиняваме, шашкайки се, е възможно най-лошото, което можем да си самопричиним. Затова, горе главата, мили мои, и гледайте през позитивната бленда! Чашата е наполовина пълна, не наполовина празна!

# 141
  • Мнения: 384
Момичета имам лека темп 37.2 пих парацитемол и смъкна на 37 Да тичам ли в болницата или вс е нормално?

# 142
  • Мнения: X
Според мен е прекалено лека, за да взимаш лекарства и да ходиш в болницата, но ти си прецени как се чувстваш.....
Олив, Тинти  Hug ! Кураж, и това ще мине! Знаете пътя, действайте без съмнения и отклонения до изчистването на гадините! За книгите- аз много съм изчела, различни теории, различни тези....но, явно само с четене- не става. Трябва цялостна пренастройка. И с диети не става и със здравословно хранене, само.....Иска, да елиминираме стреса, да спрем да се опитваме да променяме света около нас и да се наслаждаваме на живота, докто сме живи......и почти здрави!
Аз, отивам на имен ден, но минах да помоля утре да не забравите да се снимате и който пие, да пие по едно питие и за здравето на тези от нас, дето няма как да се включат!

# 143
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696


Да почерпя виртуално - днес и двамата с ММ сме именници!

# 144
  • Мнения: X
Живи и здрави да сте, Лейди! И повече болница да не доближавате, освен по работа и за профилактика!

# 145
  • Мнения: 304
Лейди,да сте здрави и щастливи до 100 години. Весел празник!

# 146
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Благодаря, момичета!

# 147
  • София
  • Мнения: 2 686
Честит имен ден, Лейди! Мноооого здраве ти пожелавам!

# 148
  • Мнения: 2 369
Честито на именниците! Покойната ми любима баба също е именница и о ужас! Забравих сестра ми!

Аз днес съм по-добре, но в понеделник съм на ЯМР. Писах и-мейл на доктора в 06.00ч.сутринта, че се събудих с пулсиране в тиквата и полудях, а един час по-късно имах уреден ЯМР😊 Днес пак взех бетаблокер и се чудя от него ли ми е по-добре или понеже отминава ефекта на Херцептин. Ще се окаже, че яко странични ефекти дава при мен тази пущина. Ако в понедрлник не открият метастази, аневризми и тем подобни значи приемам, че Херцептина ме мори.

Ходих на бързо до гаджето. Да му видя апартамента. Бях там на близо по работа. Нещо яко е "свил сърмите". Даде ми ключ, взех го. И си тръгнах бързо. Тъпотия. Много ми е странно всичко, но се чувствам все по-добре сама с детето. Вече пооправих бардака и почистих.

Тони, тук ми бяха дали листовка какви странични ефекти може да получа и как да реагирам на тях, а отдрлно на листовката бяха с червено написани причините, заради които да ида по спешност. Една от тях беше ВИСОКА температура над 38 С°. Не се шашкай🤗

# 149
  • Мнения: 2 345
Честит ви двоен празник, Лейди!  Здраве! И любофф обаче, непременно!

Общи условия

Активация на акаунт