“Смешно“ ли е раждането? - тема 4

  • 26 658
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 170
Здравейте!
От собствен опит знам, че много голяма част от жените изпитват страх от раждането, по време на бременноста си🙃

Раждането обаче не е само болка, има много забавни и смешни случки!

Нека споделим нашите забавни истории, за да вдъхнем малко кураж на бременните майчета, а заедно с останалите дружно да се посмеем!😉

Прилагам и линк към последната такава тема:
https://m.bg-mamma.com/?topic=597249

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 11:02 от AlexM1590

# 1
  • East Coast
  • Мнения: 333
Айде на новата темичка Heart Eyes
Нама ли скоро раждали мами, да разкажат нещо?

Моята майка беше с най-късия разказ за раждане:

-''Аз с теб доста се поизпотих. Не искаше да ислизаш Овен с овните. А сестра ти.... отидох и я изпиках!
JoyJoy

# 2
  • Мнения: 2 170
Хайде и аз ще се включа! Чаках да се включи някой, да не повтарям постове един след друг😊

На мен са ми още пресни случките, тъй като вчера беше моментът😁

Първо бях изпратила мъжа ми да вземе някакви неща от вкъщи и да заведе детето при роднини. Та докато си говоря с една жена от персонала, връхлита мъжо с гръмката фраза “Още ли е там бебето?” и ми сочи корема😆
Така де, мисля, че щях малко по-различно да изглеждам иначе😁🙃

Второто е, че като съм напъвала съм се пазарила с лекаря за секцио🤭🤣
По думите на мъжо съм си прилагала търговските умения, но уви😬

Последно застрелях свекървата с един мой отговор на въпроса “ На кой ли прилича детето, че да е с рижава коса?”
Та тъй като попита няколко пъти накрая реших, че ще и отговоря с “Ами...на съседа се е метнала”😁
Замлъкна жената и повече никой не ме попита😉

Чакам и други дами да се включат🙂🙃

# 3
  • Мнения: 2 757
Благодаря за новата тема! Flowers Bouquet Аз вече се разписах в предишните теми, но искрено се забавлявам с разказите ви и ще ви следя. Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Пиша 6 години и два месеца след раждането на синът ни, успях да намеря и забавни моменти в него, въпреки че беше спешно секцио и доста екстремно протече всичко... Лежа аз цяла бременност за задържане, през цялото време съм на системи, за да ми спрат контракциите и си представям как като дойде момента, с тия хубавите контракцийки ще си родя като пич, няма какво да ме уплаши мен... 😁 Обяснявам се тук във форума на 20-ти Септември 2013 г., че не ми се ражда още, нещо ме беше хванало шубето в 35 г. с. + 1 д. бях и понеже не искам да раждам точно тогава, се почерпих стабилно с шоколадови скалички. Идва време за обяд и си поръчваме вкусна салата, и пица за вкъщи, аз точа лиги как ще си хапна блажено, обачеее ставам до ВЦ-то и изненадаааа. Стана ясно, че ще се ражда, викнах на ММ, той дойде, приклекна в поза все едно ще ака, разкрачи краката, разпери си ръцете и каза: " Ами, сега? Какво ще правим?" Така стояхме около половин минута сигурно, докато се съвземе, взе ми багажа и тръгнахме към родилното. Караше толкова бързо, че му се разкрещях, че ще ме отрепе, преди да ме е довърши синът му в корема ми... 😁 Докато пътувахме цеели 10 минути се сетихме, че сме поръчали храна за вкъщи, та и на пицарията звъняхме и ММ се обясняваше, че отивам да раждам, ако може да доставят храната за вечеря. Мина всичко, Слава Богу благополучно, изписват ни на 5-тия ден, прибирам се и заварвам в хладилника, така бленуваната от мен салата, но на 5 дни, естествено неставаща за нищо Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 871
И моят мъж е същата паника.
син номер 1: твърдеше, че не го раждам, защото ме мързи. Също така като му казах, че май ще почва - какво мислите, че направи?? Седна на дивана ни жив, ни умрял - и не може да стане да се съвземе да вземе чантата. Все едно тоя ще ражда Wink
Но като почнах наистина да раждам и му казах да спре да ми звъни по тел. през 2 минути, и накрая си изключих телефона: тоз моят се обадил на майка си и й казал, че ще идва на място да ме виждал, защото съм му била затворила телефона. Свекървата тогава го подредила в две редици и му казала да ме остави на мира да си раждам, иначе тя самата щяла да го набие със собствените си ръце
Wink))

син номер 2 - щеше да се ражда нормално, ама стана друго. ММ не разбрал, че сестрата му показва нашето дете и й казал: "аа, това е хубавко, но моето ще е по-хубавко като се роди"

син номер 3:
умря си от страх да не взема да роодя у нас. Толкова се изпокарахме предната вечер, ще отидох да спя в хола. В 3 часа през нощта ми се пукнаха малко водите, но аз виждам, че не е нищо сериозно, защото нямах грам контракции. Пък и .. нали ще ме режат. Събудих го в 7 и като му казах, замалко не умря от ужас. Щяхме да се пребием с колата по пътя към болницата. През цялото време мрънка и се оплаква, че не съм го събудила. Ми няма да го събудя я, само щеше да ми вгорчи последнат спокойна нощ Wink

# 6
  • Мнения: 2 489
AleksM1590, честито бебче!
Румка, и аз така като тебе, наспах се и тогава събудих ММ и му казах, че ще раждам.🙂
Пожелавам на всички мами да напълнят темата с много забавни моменти.

# 7
  • Мнения: 5 059
Да,и една приятелка така ,да не събуди майка си и баща си и мъжа ,и накрая извадиха детето лилаво,беше на апарат за дишане и едвам го спасиха.Казаха и,че като са изтекли водите е трябвало моментално да тръгне,не да седи да чака.
Гадно е,но го казвам,понеже темата се чете от много бъдещи мами и да не се успокояват,че няма никакъв проблем да почакат.
И фалшива тревога да се окаже-бегом в болницата!

# 8
  • Мнения: 2 489
Ее, аз все пак бях гърмян заек. Раждах за втори път и спокойно можех да разпозная симптомите и да преценя дали мога да изчакам. Освен това водите ми изтичаха по малко, не наведнъж.

# 9
  • Мнения: 1 006
Да,и една приятелка така ,да не събуди майка си и баща си и мъжа ,и накрая извадиха детето лилаво,беше на апарат за дишане и едвам го спасиха.Казаха и,че като са изтекли водите е трябвало моментално да тръгне,не да седи да чака.
Гадно е,но го казвам,понеже темата се чете от много бъдещи мами и да не се успокояват,че няма никакъв проблем да почакат.
И фалшива тревога да се окаже-бегом в болницата!

Нюанси различни.... защото като отидеш в болницата с изтичащи/изтекли води, но без контракции, веднага те слагат на системи за предизвикване на раждането, без значение дали има или няма нужда... И когато няма нужда от системи, а от едно обикновено включване на мама за следене тоновете на бебето и наблюдение от съвестен лекар, раждането никак не става "смешно"... но това е друга тема, всъщност..

# 10
  • Мнения: 47 981
Нека темата остане весела
rumka 833 с телефона ме подсети, че моята нахална свекърва преди 18 години звъня в родилна зала на Шейново и първа беше уведомена за раждането на внучката Simple Smile
С второто дете малко по-късно вече имах мобилен телефон, ама пък го бях изключила в родилна зала, и прибрала в чантата. Само до него ми беше! Обаче свекървата вече опитна, ПАК се обадила в родилна зала. Акушерките умряха от смях с нея Simple Smile и ме бъзикаха. После се обадила на баща ми, а той- на мъжът ми. Дето се вика, мъжът ми последен научи Simple Smile

# 11
  • Мнения: 11 566
Опасна свекърва. hahaha
Аз съм писала в предната тема.
Сега, да чета само се записвам.

# 12
  • Мнения: 1 501
Първото нещо, което ми хрумва и сега ми се струва смешно, но тогава не ми беше е как докато ме оперираха - родих със секцио, бяха казали на мъжа ми да чака отвън и те ще му кажат като приключи операцията. Обаче той милия чакал чакал, минали часове и никой нищо. Освен сестрата, която излиза от операционна 5 минути след началото, която просто взима стволовите клетки. Тя излязла и му казала, аа всичко е наред с бебето. Опс сори, не трябваше да ви казвам нищо. И следователно за мен нищичко. Аз ввече преместена в стаята ми след операцията, всички са ме забравили и не са ми донесли нито телефон, нито нищо. Аз не мога да му звънна. И по едно време чувам в коридора как крещи името ми и пита къде съм. Аз нямам никакви сили след секциото и само лекичко се опитвах да извикам, но не успявах. "Тук съм, тук съъъм... " Накрая му каазаха, в коя стая съм. Оказа се, че са го забравили. Хахаххаха той решил, че нещо ми се е случило и затова няма информация толкова време. Grinning Много се беше уплашил миличкия ми. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 47 981
Пак аз,ама ти ме подсети с телефона. След второто раждане сме четири жени в стаята. С триста зора сме намерили удобна позиция, и се опитваме да спим, нощ е, много късно. По едно време телефона на едното момиче звъни, ама звъни, а тя не чува. Заспала, милата. Обаче никой не ще да се жертва да стане Simple Smile, лежим си. По едно време тя сънена вдига. И в тишината на нощта се чуват пиянските брътвежи на щастливия баща, колко я обича и колко е щастлив Joy Набързо го сиктирдоса Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 9 534
На мен в стаята ми се смяха другите майки като разговарях с таткото когато закърмих бебка, защото му давах много подробни инструкции къде точно в спалнята съм прибрала крема за разранени зърна (бях го забравила, естествено, а багажът за родилното беше готов 2 месеца предварително, но  само този крем бях пропуснала да взема). Той отсреща също се опъваше - "Ще го намеря бе, какво ми обясняваш!". Казах му "ОК, намери го и го донеси веднага, защото иначе ти я връчвам ти да я кърмиш". Май го стреснах, защото промълви " Та в кой шкаф казваш е кремчето? Нещо друго искаш ли, миличко?".

# 15
  • София
  • Мнения: 12 374
Майка ми бременна с мен, 78-ма година, Шейново. Преносвала е и всички били на тръни. На всичкото отгоре съм била седалищно с нулев шанс да се обърна. Казали й, че ще я режат, но тя се запънала, че иска да ражда естествено. Покрещяли си с лекарите, накрая на единия явно не са му издържали нервите и й викнал "Добре бе, момиче, роди я естествено, а ние после ще ти я сглобим от парчетата". Майка ми се опулила и кандисала. Родила съм се 3.900, едро, здраво "отгледано" бебе.

# 16
  • Мнения: 2 757
"Добре бе, момиче, роди я естествено, а ние после ще ти я сглобим от парчетата"

Това звучи зловещо. Ужас! Dizzy Face

# 17
  • Мнения: 347
на мен ми предстои всеки момент раждане, но вчера ми се наложи да отида в болницата и ме пуснаха на запис в преродилна зала, където имаше една ромка, която чакаше пълно разкритие, беше на 7-8 см аз като отидох и супер много крещеше, беше на система окситоцин по едно време минаха 5 минути викане и тя крещи на акушерката "госпожо ходи ми се до тоалетнаааа, сякаш май идвааа" и акушерката и вика "казвай сега сере ли ти сее, усещаш ли да ти се сере" и тя вика " ходи ми се по голяма нужда " , провери я за главичка, ама нямаше още , та много културна ромка беше😁 по-културно се изказа от акушерката🤣🤣 .. стана ми смешно тогава и реших да споделя..иначе тя се мяташе като риба на леглото и вика махай го туй нещо ( системата ) , махай ги тез колани, уф горещо мий , горещо мий 😃 сега се смея, ама като бях там много яко се спекох от нейните болки , чак акушерките като ми видяха погледа и казаха, май много те наплаши а?! И аз викам ооооо да, после моят доки каза, че им било в кръвта да огласят болницата така..после я чувах чак пред отделението как викаше като магаре..майка ми чакаше пред отделението и ми вика , има някаква май ражда ти чу ли я, викам - аз бях в една стая с нея и мама вика : "уау смятай как вика значи..", а то реално има доста път до пред родилна зала .И така ще разказвам и за моето раждане тези дни 😁само дано да има забавни моменти ☺

# 18
  • Мнения: 11 566
За ромките съм чувала, че колкото по- силно викат при раждане, толкова повече се отвързва портмонето на свекърите.

Леко раждане ти желая!

# 19
  • Мнения: 2 489
Да и аз така съм чувала, че колкото повече викат, повече пари им дават.

# 20
  • Мнения: 347
Честно ли , не знаех, че те как разбират колко силно са викали... ?! и благодаря😍

# 21
  • Мнения: 11 566
Акушерките им казват, че и те намазват.
Моето новородено го бяха изкарали в 5 сутринта ноември месец, аз не го бях видяла още, да го покажат на баща му навън в студа.

# 22
  • Мнения: 101
Сега се сетих за още нещо.
Вече бях родила, но отново минаваха да ме проверяват денонощно през 2 часа. Мъжът ми спи на един стол /стаята, В която бяхме след като родих нямаше легло за него/ не е спал повече от 36 часа, влиза в 02.00 часа визитация и ме питат нещо, не помня какво беше и тъй като много неща не помнех от раждането реших да го събудя и питам.
Та лежа си аз на леглото със системи и се провиквам да го събудя, а той си хърка мощно, накрая отвори едно око и аз му казвам да обясни на докторите Еди си какво и той почва да мърмори нещо под носа си на български /в Англия сме/ аз му казвам - мило, кажи им го на английски, а той спящ им казва - На английски ви казвам много я боли! (?!?!?!) /говори на бг/ И отново захърка. Двете докторки ни гледаха като извънземни, извиних се набързо и ги помолих сутринта да дойдат пак Simple Smile

# 23
  • Мнения: 47 981
Аз се запознах с една мама, в родилна зала. После дълги години бяхме приятелки и съседки. Обаче първата среща...а не е да е ромка...та с нощница вдигната до врата, пресни огненочервени стрии и крещи с цяло гърло. Направо ме стресна. Преди 18 години не бяха или пък бяха много модерни, та ги помолих да се поразходя. Само и само да не съм с нея Simple Smile Походих по коридора, почти докато родих Wink Всъщност с нея родихме заедно, с едва 15 минути разлика, необходими на екипа да обработи едната, и после другата Simple Smile
После, след време, я питам "Х, ти що така крещеше и врещеше бе?Изкара ми акъла" А тя "Ами знаеш ли колко ме болеше?!"
Аз:" Е не, аз там си бях на разходка ?!?" Wink Wink И хич не ме болеше Wink Wink

# 24
  • Мнения: 2 883
Ако дишаш плитко не боли чак толкова. Но не всеки го знае, и не всеки е в състояние да си следва инстинкта в този момент.
Аз си правех сухи тренировки, и по време контракциите гък не казах. Действително не болеше чак толкова много. Чак накрая вече - при първия напън, но все още с контракция извиках, и акушерката изкоментира "да усетим, че има раждане тук" 😁

# 25
  • Мнения: 2 170
Бейби, понеже и ние сме в Англия ме подсети за още една- две издънки.
Та напъвам аз и вече ни глас имам да викам, ни въздух да напъна както трябва. ММ обаче реши, че ще ме надъхва и седи до мен и вика “Дай, дай, можеш”. Мда, но на английски им звучи като “умри”. Такива погледи отнесеее😵😳
После им обяснихме на хората, де, да не ни вземат за шашковци.

Като ни изписаха си направи устата човека, че не му бил удобен стола, на който седял, докато чакахме за разкритие....така де, от 1ви до 3ти😬😂😂

# 26
  • Мнения: 101
RainDanceMaggie, мен също първия ден не ме болеше чак толкова много, но на втория, когато ми спукаха водите...бая си покрещях. Аз съм с предизвикано раждане, чувала съм че боли доста повече, не знам, не съм раждала по друг начин, но определено губех съзнание на всяка контракция.
Вече не помня де, даже пак ми се ражда хаха
П.п в неделя ми почнаха контракциите, във вторник родих

# 27
  • Мнения: 2 883
Ох лелеее доста време е това. Нормално е да си на предела на силите си в даден момент. Дано да са ти давали да хапваш по нещо.
Тук не дават дори и вода.

Аз раждах ~5 часа 😁 минаха като миг. По-голямата част от времето след пукането на водите не я помня.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Ох, записвам се тук да чета положителни неща, че съм адски стресирана и притеснена от сега.

# 29
  • Мнения: 2 170
Ох, записвам се тук да чета положителни неща, че съм адски стресирана и притеснена от сега.
Лоренка, въобще няма да се притесняваш!
Раждала съм и по двата начина. Първото беше секцио, второто нормално раждане. Амии и по двата начина има болка, но не е нищо, което не можеш да преживееш.


При мен второто раждане продължи дълго, но като че ли моментите със силни болки са ми бели петна и не ги помня в момента, а са минали по-малко от 2 дни. Карам ММ да ми припомня някакви неща. Сещам се за забавните случки и моментите на сила😉

# 30
  • София
  • Мнения: 433
Моето раждане беше много смешно - и в буквалния и в преносния смисъл. Бяха ми включили райски газ (доволно отдавна, та не знам дали още се практикува), от което ми беше смешно през цялото време. Езикът ми беше толкова изтръпнал, че се чувствах като Джар Джар Бинкс от Междузвездни войни, когато езикът му така се поду, че вместо да говори, фъфлеше.

# 31
  • Мнения: 101
lilivid, и аз преди няколко месеца когато раждах, буквално се бях “надрусала” с райски газ, но на мен изобщо не ми беше смешно, изби ме на агресия, удрях доктори наред Grinning

# 32
  • Мнения: 911
Бейби, понеже и ние сме в Англия ме подсети за още една- две издънки.
Та напъвам аз и вече ни глас имам да викам, ни въздух да напъна както трябва. ММ обаче реши, че ще ме надъхва и седи до мен и вика “Дай, дай, можеш”. Мда, но на английски им звучи като “умри”. Такива погледи отнесеее😵😳
После им обяснихме на хората, де, да не ни вземат за шашковци.

Като ни изписаха си направи устата човека, че не му бил удобен стола, на който седял, докато чакахме за разкритие....така де, от 1ви до 3ти😬😂😂

Ох, като прочетох този пост, аз щях да родя от смях.

# 33
  • Мнения: 2 470
Невероятно готина тема!
От моето раждане няма кой знае какви смешки. В деня на термина бях на тонове и при прегледа изразиха съмнение, че има помътнели води и трябва да предизвикат раждането. Отивам аз в колата и казвам на моя "отиваме си до вкъщи да вземем багажа и се връщаме". Той позеленя. 10 минути му говорех, че в крайна сметка това е нормалният развой на събитията и все щяхме да стигнем до този момент. Предложих му аз да карам, за да имаме какво да разказваме на приятелите, но не пожела да ми достави това удоволствие. Приеха ме в болницата, гледам си аз вечерта телевизия, не ми се спи. По едно време съм задрямала и към 3 ставам за дежурното ходене до тоалетна и, както съм си с нощница без гащи, тръгна една струя към земята. А си мислех, че няма да разбера дали ми изтичат водите. Изкъпах се, ходих да търся дежурна сестра да ѝ кажа. Свалиха ме в родилната зала и си чакам, кьорава контракция нямам. Включиха окситоцин, сутринта дойде и мъжа. Прескачаме до 15:00 часа, когато след 8 часа контракции се вредих за упойка (в другите зали раждаха на конвейр, а аз си обикалях из стаята). Ох, упойката! Легнах да си поспя, а мъжо ми четеше разкази на Йовков. След още 4 часа, аз вече напъвам от час и половина и съм крайно изтощена, с пълното убеждение, че упойката ме е пуснала, без никакви сили, така съм напънала грешно, че едното ми око щеше да изскочи и докато се суетяха лекари покрай мен, моичкият зад завесата (където беше инструктиран да седи и да не мърда) само повтаря "Секцио? Секцио? Секцио?", аз се чудя къде да се дяна, разбира се - епизиотомия, акушерката му вика, че ние вече чакаме бебето, какво секцио... Абе, забравя се болка и всичко! После ти връчват едно смачкано хайванче и колкото и където и да си се разпорила, хич не ти и дреме. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 911
Страхотна тема момичета, аз съм в 35г.с. и чакам близнаци. Точно от това имах нужда. Когато родя, се надявам и аз да имам какво да напиша в темата.

# 35
  • Мнения: 2 170
Страхотна тема момичета, аз съм в 35г.с. и чакам близнаци. Точно от това имах нужда. Когато родя, се надявам и аз да имам какво да напиша в темата.
Ех, че хубаво! Двойна радост! Щом са близнаци , може и декемврийчета да са❤
Ако искаш, можеш да се ключиш в декемврийската отчетна тема, супер купон е там! Все готини хора сме се събрали🙂

Извинете ме за оф-топика😉

Ами, и при мен след два часа и малко напъване, вече, какво ли не ми мина през главата. Имах чувството, че първо очите ми ще паднат, после ще излезе бебето😂
Таа понеже по-дълго време напъвах и излезна милата малко...ами смачкана, една такава извънземна😆 с дълга, конусовидна глава. Оправи се после де.
Като си говорих преди малко с ММ, той ми сподели , че малко се е притеснил да не остане така детето😆, но си е мълчал 😅😅😅

# 36
  • Мнения: 6 149
Посмях се доста в тази тема днес и се чеквам да я следя.
Особено с "анестезиологът - моят най-добър приятел" от предишната. Да, обаче с моя каръшки късмет се падам при жена такава. Носи ми нашта едно тесте хартии да чета предната вечер и после щяла да мине да ги обсъдим. И аз сама в стаята прилежно си чета наред със запетайките и си попълвам на килограм. Дойде, чете, ахва. На другия ден уж първа планирана за секцио и пак греда - първо спешно секцио, второ такова ... и аз чакам ли чакам, ли чакам и се отказвам, отказвам, отказвам ... Идват да ме взимат разгеле след 4 часа, айде на масата, всичко щура напред-назад, подготвят си инструменти, анестезиоложката и тя дреме нещо. Мислех да им викна - Айде, по-живо, че ми се изчака чакалото. Да приключваме вече. Слагат ми маска, да съм подишала малко кислород. Тук да вмъкна, че бях с пълна упойка. И вече си мисля пак - Явно не ми прочетоха мислите, освен верно да им кажа се забързат малко, аз кислород и без маска си дишам, не сме на Марс .. и съм отпътувала. Събуждат ме, преместват ме в стаята /няма реанимация/ и една сестра ми носи вързопа. Подава ми го и казва - Ето това извадихме. А аз го гледам и се чудя какво да го правя, пълен шок и блокаж. Питам я - А инструкциите случайно да изкарахте?

# 37
  • Мнения: 101
Алекс, и при мен беше така след 4 часа напъни, на бебка главата беше като фуния. Гледам я аз, но не смея да кажа нищо, мъжът ми ме видя и каза - споко, няма да остане така, питах докторите Grinning
И наистина след известно време главичката и се оправи

# 38
  • Мнения: 2 170
Алекс, и при мен беше така след 4 часа напъни, на бебка главата беше като фуния. Гледам я аз, но не смея да кажа нищо, мъжът ми ме видя и каза - споко, няма да остане така, питах докторите Grinning
И наистина след известно време главичката и се оправи
Бейби Б, амии да😁 оправи се детето, ама грах ми на езика, като я видях( не че много я видях в началото, първите две минути гледах към тавана😆) за първи път и си позачудих, не ми изглеждаше много красива. Викам си каката не я извадиха такава , обаче не ми щраква лапмата, че тооо при секциото нито главата минава отнякъде, нито ти го връчват на секундата. Оправи се малката, сега е беличка и с кръъъгла глава😉

Иначе при мен по-смешните неща произлизаха все от ММ. Той милият от старание да не сгафи , все това успяваше да стори🙃

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моето раждане го документираха и в "Майко мила" 😂
https://www.facebook.com/2213527022192698/posts/2213539568858110/

# 40
  • Мнения: 25
Привет! И аз да разкажа. Беше точно немския Великден в неделя и усетих, че има нещо нередно(мокро чувство) ходих до тоалетната и споделих с мъжа ми, но той хич не ме взе на сериозно Ахх.. как така ти си въобразяваш и продължаваше със закуската Joy така ходих на по 5 минути да проверявам какво става и си изтичаха бавно и славно околоплодните води не наведнъж Stuck Out Tongue Winking Eye Мъжа ми все още не вярваше защото нямах контракции и ни беше много празнично даже мислихме за великденския обяд какво ще готвим Joy Накрая му казах че трябва да отидем в болницата да ме видят та се съгласи де Grinning от неделя до вторник се мъчих ужасно беше. Но и при нас имаше емоции запознахме се със всички акушерки все пак бяхме над 30 часа там Stuck Out Tongue Winking Eye 5 пъти ме боцкаха за упойка и чак последния път успяха.... Бебо се обърна на 2 пъти в последния момент и всички се изнервиха. Накрая искаха да ме режат и почти се бях навила... Ама взе че се нагласи сина и стана работата:dizzy_face: Като цяло си беше голямо преживяване. Това е краткия разказ Stuck Out Tongue Winking Eye Сега ме чака 2ро раждане началото на февруари и се надявам да е Нормално! Joy Успех на всички бъдещи мамчета Wink

# 41
  • Мнения: 2 883
Извинявам се за офф-топика, но Miss July
Скрит текст:
сега още съм сънена, но по спомен съм те засичала в другите теми, че ражда при д-р Татарова в Бургас?
И аз бях при нея, но от разказа ми направи впечатление, че и аз влязох по същия начин и същите причини да раждам 🙄

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Извинявам се за офф-топика, но Miss July
Скрит текст:
сега още съм сънена, но по спомен съм те засичала в другите теми, че ражда при д-р Татарова в Бургас?
И аз бях при нея, но от разказа ми направи впечатление, че и аз влязох по същия начин и същите причини да раждам 🙄
Да. При Татарова бях. Малко по-рано се наложи да го извадят дзвера, ама тая жлъчна криза ни разказа играта.
Пропуснах да напиша в разказа, че като идваше гинеколожката към мен с тая метална пръчка за пукане на води, помислих, че се е счупил някой държач на банки (на тези метални пръчки, на които окачват системите). И се чудя "За какво й е да се занимава с тия стойки за системи". Обаче като тръгна към мен с тоя шиш, бързо сгрях какво е и какво ще ме правят 😁

# 43
  • Мнения: 47 981
Явно ми е носталгично и пак се връщам към темата
Само да кажа, че на момента не ми беше никак, ама никак смешно Simple Smile Всички смешни неща ги оцених като такива чак след време, някои и след години Simple Smile
Сещам се как с второто дете ме караха да прочета на глас номера на гривната и да го сравня с моя Simple Smile Ама едната 7ца ми се видяла като 1ца или обратното, обърках се, та се наложи 5 минути да повтарям и да се съгласявам как са Simple Smile Много държаха на процедурата...
По-смешното е, че с първото, само 4 години преди това, бяха с едни мърляви железни номерца на едни  мърляви ластици, като в някой соц басейн Simple Smile И нямаше драма, нищо че спокойно се махаха и сваляха и бяха за многократна употреба
Моите бебета бяха над 4 кг и без това, акушерките ме бъзикаха, че с номерца или без, се познават веднага Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 470
Номерцата пък аз не можех да ги видя, защото от проблема с окото ми беше двойно и много размазано виждането, че ги дадоха на мъжа ми и после и двамата ги уверявяхме, че сме ги сравнили за еднаквост. Имах цял ден да си пренареждам подхотвените неща, докато чакахме и ги бях прегледала! Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 9 534
Това с обръщането на бебето в последния момент и при мен го имаше. Напъвах вече и изведнъж всички замълчаха и ме обърнаха настрани. Казват : "Стой така, не напъвай", а аз не вдявам какво се случва. Докторът казва " Бебето се обърна", а аз вече съм затъпяла тотално и около 20 секунди се позамислих какво толкова се паникьосват. Е, стоплих накрая. Казвам на доктора " Ама обещахте ми, че няма да правим секцио". Сякаш от него зависи. Горкият, как ме погледна само. Сигурно по-тъпа пациентка не беше имал. И в този момент бебето пак си застана с главата към изхода. Нормално я родих накрая.
6 години минаха и вкъщи се шегуваме, че още тогава си е личал характера на дъщеря ми. Голямо инатче е. Все си променя мнението в последния момент и много добре умее да ни изправя на нокти. Но си има своите прекрасни качества и не мога да си спомня как съм живяла преди без този инат в живота ми  Purple Heart

Апропо, ние се шегуваме с този инат, но ми е интересно да чуя мнението на други майки, чиито бебета така са се обърнали в последния момент - децата ви останаха ли инати после?

# 46
  • Мнения: 47 981
Не знам, моето второ дете е Козирог с асцедент Овен. Родих го за час, буквално се изстреля в ръцете на акушерката, с целите си 4150 г и 53 см . И досега, цял живот е с главата напред Simple Smile, и буквално, и преносно Simple Smile
И аз се шегувам, но за мен е просто шега, съвпадение Simple Smile Нищо повече Simple Smile

# 47
  • Мнения: 25
О, да моето момче е зодия Овен и определено си показва какво му харесва и какво не Simple Smile инатче си е но според мен всяко дете си има собствен характер Stuck Out Tongue Winking Eye Сега чакаме братчето му водолей да видим дали ще е по тихичък

# 48
  • Мнения: 6 149
За обръщане нищо не мога да кажа, но моята Скорпи девойка беше много лежерна в корема. Това да я накараш да се размърда си беше ръчкане от тук-там и пак, ако благоволи. Всички ми казваха - Ооо, ми супер, това ще е някое спокойно дете. Такова било поверието.
Нищо подобно! Само е чакала да излезе от там и да ни разкаже играта. Момиче е, но все едно гледам пет момчета едновременно. Кошмар.

# 49
  • Мнения: 2 352
Айде и аз ще разкажа един смешен момент от моето скорошно раждане. Бебето беше големичко, 4400 почти пък аз една слаба, леко стеснена, даже не ми и хрумна да раждам естествено, макар пе първото така излезе. Та, лежа си аз на операционната и чакам док д си свърши работата, и си говорим с анестезиолога и едната сестра, дет ми влива разни неша венозно.... И стана въпрос за децата ни. Аз обяснявам че имам момиче на седем и сега пак ще е момиче и че има да го чакм да стане на 2 години и да мога малко повече да комуникирам с него, че докато станат на 2 ми е кошмар. Пък анестезиолога вика че по добре били като по малки, щото после почвали да не слушат. В тоя момент някъде вадят бебето от корема ми, сестрата там му прави каквото му прави и му слага номерчето. Идва при мене да ми го покаже и ми вика, виждаш ли номера. Гледам аз кат една малоумна, хич нищо не видах, ама отговарям, дааа, виждам го. А тя продължава досадно да ми дудне на главата.... Виждаш ли пола на бебето. Викам си на ум, бе ко да му гледам пола, нали го знам, пък тя пак, виждаш ли пола.... Викам си явно трябва да удостоверя с поглед че съм го видяла... Взех аз да се опитвам да фокусирам... Баси, май не виждам каквото трябва.... Пак гледам, брейййй, туй там не е каквото трябваше да е.... Трябваше ми известно време да осъзная, че е момче.... Взех да се смея и ум казвам, ехххх, все пак явно ще трябва да се занимавамнс малки п*шки в тоя живот 🤣🤣🤣.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Голяма изненада сте имали. Егати, тия лекари един пенис не.могат да видят 😂

# 51
  • Мнения: 11 566
С моят син още от видеозона започна да ахка лекарката колко голяма пи.ка има, и така до раждането- акушерките също бяха много впечатлени. Все им се чудех на акъла, ама наистина е с голяма. Embarassed

# 52
  • Мнения: 221
Включвам се да ви разкажа за моето трето раждане, което беше преди една година. Да ви кажа честно, след второто много трудно предизвикано раждане, ужасно много прегледи за да се направи разкритие и много шевове,  изпитвам див ужас от АГ, направо фобия. И така като забременях за трети път, реших че ще посещавам възможно най - внимателна та лекарка, а след това ще раждам при нея. На нея бях обяснила всичко за моя страх и имах доверие. И така влизам аз в 37 седмица и отивам на преглед, жената ме преглежда и ми съобщава, че следващите 3 дни ще отсъства извън града, обаче нямало страшно, няма да родя скоро. Е, казвам ви, че като ми каза така, бях сигурна, че ще родя точно в някой от тези дни. И точно на другия ден вечерта, докато мия салата, усетих топла струя да се стича по краката ми. Няма какво да правя, искам или не, трябва да отида в болница. Звъня на мъжа и му казвам да се прибира, че ще раждам, ама му казвам да е спокоен, трябва да се ооравя,нямам болки, да кара спокойно. Той се прибра, води майка му да гледа децата, аз готова, взимам сака да тръгваме. Той ме гледа и ме пита учудено "Защо взимаш багажа?", аз казвам, че ще раждам. Тоя човек до последно си мислеше, че няма да родя сега, щото видите ли докторката казала така, че ще ме прегледат и ще се прибера. Даже не искаше да сваля сака от колата. Постъпвам аз в болницата, преглеждат ме - високо спукан мехур, 2 см. разкритие. Правят ми нужните манипулации и ме оставят в предродилна зала, да поспя, ако има нещо да викам акушерката. Болницата в провинцията, само две легла в предродилна зала, аз съм сама, а акушерката хърка толкова силно, че няма спане. Цяла нощ не мигнах и си мислех само за печени ребърца, докато се надъхвам, че всичко ще е наред. Сутринта ме преглеждат, изтичат и останалите води и започвам да се разхождам. Звъня на ММ и му казвам да не подзвънква, когато родя ще се обадя. Той още не вярва, че ще раждам и ми обяснява компетентно, че има още три седмици. Идва лекарят, който е на смяна, заедно с акушерката и аз най - подробно обяснявам, че търпя на болка, но изпитвам ужас от прегледи и че не искам въооще да се намесват при раждането, само ако нещо с бебето не е наред. Обяснявам подробно, че съм имала и с двете раждания, проблем с оставени частни от плацентата и може и сега да се случи. Докторът, много млад беше изключително притеснен, шефа му го няма, даже му звъня няколко пъти по телефона. Аз си мисля, че ако ще умирам, ще е точно днес. Минават няколко часа, правя голямо разкритие, обаче контракциите са много слаби, а напъни въобще няма. Съобщиха ми, че трябва да включат окситоцин, съгласявам се,само да родя вече. Започнаха силни контракции, аз обаче и звук не издавам - само да не ме пипат. Бебето е високо, обаче ме качват на магарето, защото е минало доста време и трябва да напъвам. И в тоя момент акушерката прави опит да ми помогне с ръце. Е, честно казано направо скочих от магарето. Пак обяснявам, че искам да родя сама и се запъвам, че ако ме докосне няма да напъвам. Жената се видя в чудо, а доктора ни жив, но умрял седи на един стол до мене Акушерката вече много ядосана ми се кара и ми казва, че съм си сбъркал професията. Аз, неразбиращо я питам " Защо?".Ами трябвало да стана шефка, че да нареждам. Аз въобще не вдявам и от връщам, че професията ми е точно такава. Жената ме гледаше недуомяващо. Събрах цялата ми останала сила и напънах много силно, погледнах надолу и гледам бебето излязло наполовина, а всички стоят и гледат втрещено. Е тогава вече викнах да ми помогнат. Бебето се беше оплело три пъти в пъпната връв, сигурно затова не искаше да излиза, но благодаря на Господ, че му нямаше нищо и изплаква веднага. Никой лекар не беше видял, макар и много пъти да ме гледаха на ехограф. Продадоха ми го и аз бях най - щастливата жена на този свят. След това се наложи да ми направят кюртаж, заради плацентата, разбира се по мое желание под пълна упойка. След упойка та, неадекватна съм питала лекаря сигурно 100 пъти "Как е бебето?". Той беше по - блед от мен и накрая ми поиска телефона и отиде да го снима, за да видя, че всичко е наред. Когато се обадих на таткото, той все още не вярваше, че съм родила.

# 53
  • Мнения: 2 489
Nadiaq2, за колко лева ти продадоха бебето?😜

# 54
  • Мнения: 2 352
Това с увитата пъпна връв май много често се случва, не знам дали може да се види на видеозон, не ми се е случвало и не съм запозната...

# 55
  • Мнения: 610
Здравейте и аз се включвам. Родих на 11.10 нормално. Контракциите почнаха предната нощ на 30 мин, но реших, че е рано и си поспах до сутринта до към 5:30 или 6:00, мъжът ми спеше в другата стая за не го притеснявам да събира сили 😁 към 07:30 имах контракции на 15 мин, ама си викам гладна няма да ходя. Направих си палачинки и кафе хапнах и реших да изчистя за всеки случай 😁 към 10:20 тръгнахме към София. В 13:00 бях в болницата с контракции на 5 мин, влизам в спешния кабинет за преглед и дежурната аг и моята залагат колко разкритие имам, заложиха на 6 см заради честите контракции, е оказах се с 8 см. Хайде грабнах си раничката и пеша до 3 етаж- викат раждаш няма упойки, топки нищо, нямаш време и аз не повярвах даже. Аг ми вика - ами да беше хванала и прозорците да измиеш и щеше да родиш в колата 😁 родих в 14:37 като се осъзнах казвам на аг и моя мъж - няма да повярвате за какво си мисля - гладна съм и те се смеят. Като цяло имах страхотно раждане, не беше изобщо толкова страшно, имам чудесен спомен. 🤗

# 56
  • Мнения: 3 439
Дай Боже всекиму такова раждане!

# 57
  • Мнения: 2 883
Хаха и аз сега се сетих, че по едно време питах няма ли да се свършва, че съм гладна 😂😂
Това с увитата пъпна връв май много често се случва, не знам дали може да се види на видеозон, не ми се е случвало и не съм запозната...
Вижда се. На мен АГ ми беше казала 20-тина дни преди раждането, че се е увила, но се оказа, че е била само наметната през врата

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
... Апропо, ние се шегуваме с този инат, но ми е интересно да чуя мнението на други майки, чиито бебета така са се обърнали в последния момент - децата ви останаха ли инати после?

Моето дете се обърна в последния момент. Не е инат. Добър и отзивчив е по характер. В момента е на 15 години.

# 59
  • София
  • Мнения: 9 534
... Апропо, ние се шегуваме с този инат, но ми е интересно да чуя мнението на други майки, чиито бебета така са се обърнали в последния момент - децата ви останаха ли инати после?

Моето дете се обърна в последния момент. Не е инат. Добър и отзивчив е по характер. В момента е на 15 години.

То и моята инатливка е добра и отзивчива. Положителните й качества мога да изброявам дълго. Но ако реши да се заинати за нещо, става трудна. Smiley

# 60
  • Мнения: 3 942
Страхотна е темата, много забавни случки сте разказали.

Нека споделя малко и за моето раждане. Приеха ме с 4 см разкритие, с много слаби контракции и ми пуснаха окситоцин да се засилят. Аз продължавах да си се чувствам супер, само лека болка през 2-3 минути и ми казаха да се разхождам в стаята, за да тръгне по-бързо бебето. Мъжът ми беше при мен и си взел предвидливо таблета, че не се знае колко ще се проточи раждането. Като ми пусна една музика, аз се разтанцувах, влиза докторката и ме гледа и ми се смее - гушната съм стойката със системата и си танцуваме.

През цялото време си мечтаех да ям пица. Толкова бях гладна, че само казах на мъжа ми, че като се приберем ше изям няколко пици наведнъж. Цял ден бях на няколко глътки вода и две парченца шоколад и то вече след като родих ги хапнах - преди това не можело заради упойката.

Като цяло ми останаха много приятни спомени от раждането и престоя в болницата.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 21:59 от tooclose

# 61
  • Мнения: 911
Е друго си е с танцова стъпка да влезеш в родилна зала Simple Smile Създава някак настроение. Ще пробвам и аз. Още не съм родила, ама вече съм в 9 м., така че......ще науча някоя друга стъпка, да ги изненадам. Иначе при мен веселото за сега идва основно от майка ми, която ме скъсва от суеверия. Най сериозно ми обеснява как бебешките дрешки, не бива да стоят на простора нощно време. А аз си мисля, че защо, нали ако нещо се напрашат после се гладят, а тя ми обяснява, как нощно време ходили лоши урисници и ги урчасвали. Естествено избухнах в смях, а тя така ми се разсърди, че започна да ме обижда, колко ми била дебела главата, как не съм я слушала, а тя знаела по-добре от мен...та в крайна сметка изпадна в истерия, ядоса се и ми тръшна телефона. Три дена не ми говори, не ми се обажда, а най парадоксалното е, че аз дори не бях прала още, а и имаме стаен сушилник и заради зимното време, суша дрехите на климатика. Сега изчаквам няколко дена да й мине и ще й се обадя, да я видя дали е добре, след потреса който изживя покрай мен, като разбра, че не съм суеверна.
Скрит текст:
Страхотна е темата, много забавни случки сте разказали.

Нека споделя малко и за моето раждане. Приеха ме с 4 см разкритие, с много слаби контракции и ми пуснаха окситоцин да се засилят. Аз продължавах да си се чувствам супер, само лека болка през 2-3 минути и ми казаха да се разхождам в стаята, за да тръгне по-бързо бебето. Мъжът ми беше при мен и си взел предвидливо таблета, че не се знае колко ще се проточи раждането. Като ми пусна една музика, аз се разтанцувах, влиза докторката и ме гледа и ми се смее - гушната съм стойката със системата и си танцуваме.

През цялото време си мечтаех да ям пица. Толкова бях гладна, че само казах на мъжа ми, че като се приберем ше изям няколко пици наведнъж. Цял ден бях на няколко глътки вода и две парченца шоколад и то вече след като родих ги хапнах - преди това не можело заради упойката.

Като цяло ми останаха много приятни спомени от раждането и престоя в болницата.

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 12:18 от AnMary

# 62
  • Мнения: 347
albaaa при мен също е така , мама постоянно с тези суеверия направо ме побърква, да сме слагали свинска мас в устата на бебо, това за дрехите, да не излизам след ксто се стъмни навън до 40 дни, бебето да не се извежда до 40 дни, да не идват жени в цикъл вкъщи и така.. много ми е гадно да и кажа , че не всичко искам да спазвам,е казах и за свинската мас , че не искам да му слагаме и се разсърди ужасно много... после и мина , но все пак..продължава да си налага мнението, да много го обича, мен също, помага страшно много, но все пак аз и ММ би трябвало да вземаме тези решения..не може да го проумее и това е .. като малко дете се сърди и не знам какво да правя наистина😤😣😣 не искам да я наранявам .
(не е по темата , но реших да споделя , да си излея мъката😁)

# 63
  • Мнения: 10
Записвам се за темата. Да ви разкажа и за моето раждане на 18.11.2018г.
Имах преглед в 20 и нещо вечерта очакваше се на 16ти но се забави. Прибрах се изкъпах се почнаха контракциите бяха слаби в началото до полунощ вече лежах превита и бяха на често.. Мъжа ми ме кара да тръгваме за болницата, а аз му казвам, че сигурно е рано и нали имам час за 8 сутринта при лекаря. И тъй нави ме след час и влязох с 4см разкритие. Намръщени ме посрещнаха явно им прекъснат среднощните кафенца. Цяла вечер не станах много ме боля. Накрая идва едната акушерка и ми вика семейството ти е отпред искаш ли да идеш да ги видиш?Аз викам Не,не искам, не искаш ли ти да ми видиш как ми е разкритието вече. Погледна мв тя като хукна да бяга да вика лекаря. Аз съм готова вече да раждам. Поиска той първо да погледне на видеозон преди да влезем и кат слязох направо хукнах да бягам към родилната. А той ми вика значи цяла вечер не пожела да станеш,а сега бягаш 😂 . И това беше смешното накрая, нормално си родих в 6:55ч . Беше голян страх за мен и се радвам много, че мина така добре.

# 64
  • Мнения: 2 220
Абе то моето хич не беше смешно, ама да разкажа туй онуй. Пренасям 3 дни, вече съм тежка като локомотив, също и така пуфтя. Лягаме си с ММ, цял ден не бях яла, нещо не бях гладна, тъкмо почнаха "Отчаяни съпруги" в полунощ, викам супер, ще гледам, да се унеса. Да, ама в този момент ми се пука мехура. Душ, сак и газ, че раждам в друг град. Малък град и малка болница, в 1 часа посред нощ портиета легнал човека и заключил. От спешното му звъняха, че го събудиха и ни пусна. После на светло видяхме, че имало звънец, ама кой да види в тъмницата. Гласят ме за естествено, моят лекар е анти-секцио настроен, контракции има, но разкритие-нъцки. 15 часа контракции, с 4 сантима. Синът ми се показа като мързелив още от раждането Grinning Доктора вика няма смисъл да чакаме, ще те режем. Аз съм готова да му предложа брак Grinning И му викам патката: Ама кога, сега ли? Той вика:Ами ако искаш, ела утре! Шегаджия! Държа да уточня, че имам доста часове събрани на пълен глад, киселото мляко на масичката го гледах като трюфел. Мина операцията, мина всичко, на другата сутрин идва д-ра на визитация. Викам му може ли вече да ям нещо, той вика "Като си пръцнеш хубаво, тогава!". И те така.

# 65
  • Мнения: 8
То ми се ревеше, но сега като се сетя ми е по-скоро смешно. Родих в Румъния, с малко пренасяне, общо взето леко раждане, болка в последния един час и за 5 минутки се появи 4 кг. момченце-нямам шевове, нищо, даже започнахме да правим секс 2 седмици след раждането. Но направих докторите на "щастливи", де ме разбрали, де не. Не говоря румънски, а английски перфектно, моя мъж е румънец, но се взехме в Холандия. Grinning Та, сложиха ми системи за разкритие ,понеже имах контракции и ми изтекоха водите, но стоях с 2см. разкритие и там започна шоуто. Започнах едно разкарване из болницатя боса,със ситема в ръка, то тече кръв, вода... те тичат след мене и ме карат да лягам, аз неща. Викам,ако ще раждам, да лягам, иначе няма. Хаха. После на самото раждане ,доктора ми казва да напъвам, аз викам "не излезе ли туй бебе вече". Той се смее. Родих и пак почнах да обикалям по коридорите, съответно те пак след мен ,да съм лягала да лежа, ама на мен не ми се лежи. И те, такива работи. "Забавното" е сега... недоспали, изнервени. Хахаха, но няма как, иска си своето, не можеш да го оставиш. Казах му на мъжа, следващия път той да ражда. Иначе съм доволна, че нямаше секцио, че ме заплашваха накрая, викам неща секцио... да се мъча после с шевове и глупости. За първо раждане, седмица след раждането,все едно бях в цикъл. И всичко изчезна.

# 66
  • Мнения: 3 439
20052018, имаме сходна съдба 😁 Анестезилогът беше с моята фамилия, та и аз си го помислих, ноооо той май не ме хареса 😂

# 67
  • Мнения: 2 220
Сега се сетих, че клизма между контракции не е добра идея. Едновременно ***ках и виках. Извинявам се за циничното изречение 😁

# 68
  • Мнения: 3 439
В предродилно неслучайно има решетки на прозорците 😂
Има и крайно леки, почти романтични раждания и аз вярвам в тях, вярвайте и вие 😁

# 69
  • Мнения: 39 296
Има. Моето. Вярно, осем седмици по рано, но ме срязаха и зашиха за 18 минути. Без нито една контракция за седеммесечна бременост.

# 70
  • Мнения: 2 220
Ако знаех, че така ще стане, щях да си избера едно секцио и да ми е мирна главата. Ама да се правя на смела, хем се знам каква съм пъзла и неиздържаща на болка.
Абе раждането минава и заминава, после си започва купона. Клише, ама вярно.

# 71
  • Мнения: 8
Сега като се замисля не се нааках🤔, но много съжалявам, че от болницата не допуснаха таткото да присъства, как ми се искаше да го ушамаря. 😂

# 72
  • Мнения: 911
Е моето раждане също беше от „романтичните”, но само раждането. Родих на обяд на 01.01.20г. близнаци (Християн и Десислава) със секцио в 39 г.с. Планирани бяха за 3.1.20, нооооо неиздържах и реших, че първият ден от новата година е идеален за рожден ден. Казах на мъжо, че е супер всяка година, първо Президента да те поздравява за РД и винаги да има Заря, затова отивам да раждам. Оказа се, че съм единствената родилка за цял ден и цяла нощ, така че всички в реанимацията обгрижваха мен. За мен разбира се имаше специални венозни коктейли, от които губех говор и картина, та спах почти 24 часа. След това обаче ме прехвърлиха в стаята и тогава настана ад. Специалните коктейли вече ги нямаше и започнаха едни болки, не можех да стана, не можех да легна, влачих се по пода и изобщо започнах да ходя що годе изправена едва на 3-я ден. Добре че тогава ми донесоха децата и като ги взех забравих за всички болежки. Сега се гледаме в къщи и си мисля че раждането със секцио е направо песен, обаче възстановяването на мен не ми се пееше изобщо.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
При мен при раждането нямаше нещо особено (планово секцио), но след това, като питали мъжа ми как ще е презимето на бебето, вместо собственото си име той казал неговото си презиме.Satisfied И те му викали: "сигурен ли сте?"Bowtie

# 74
  • София
  • Мнения: 11 484
Моят пък като взимал документите на бебето на изписването казал името на бебето и моята фамилия. Доста бяха потърсили докато се сети, че е объркал.

# 75
  • Мнения: 2 470
Моето раждане се проточи цял ден, както разказах. Мъжът ми при мен, а кучето ни - само вкъщи. По едно време се притеснихме, че мина много време и решихме той да се прибере, да го разходи и пак да се върне, а на негово място да влезе майка ми. Даже проведохме преговори с една от акушерките, които се мяркаха. Те не правили така попринцип, но за късмет жената се оказа кучкарка и ни влезе в положение. Тъкмо да тръгне и се оказа, че имам почти пълно разкритие Grinning Остана и почакахме още доста, но накрая всички бяха доволни (и разходени).

# 76
  • Мнения: 482
наканвам се и аз да разкажа за моето разждане. самото то не беше смешно, защото си беше планирано секцио и мина перфектно, но имах две смешни истории покрай приемането и изписването ми от болницата.

трябваше да постъпя рано сутринта на 8 декември и сред всички рутинни прегледи и събеседи около постъпването ми, трябваше да мина и запис на тонове. заведоха ме до предродилна зала (където слава богу нямаше разждащи в момента), влизам аз и казвам: "Значи тук ставала магията", а срещу мен едно сънено девойче-акушерче неизпило още кафето си мига две не вижда и ме гледа изпод вежди. Разпита ме какво ми е положението и аз й казвам, че съм планирана за секцио на другия ден.

Лягам аз под коланите, тя гледа записа и пита: "Ти сигурна ли си, че утре ще те оперират?", а аз: "Да, утре, утре". Пуска тя записа, след малко пак го гледа: "Тук виждам контракцийка, ти сигурна ли си че си за утре". И аз, понеже нямах разкритие, нямах джан-джун причина да си мисля, че ще стане по друг начин, й казвам твърдо: "Ами да, утре, утре".

Чак на третия път като ме попита същото нещо отново, включих, че всъщност беше Студентския празник и след като й честитих разбрах, че момичето се притесняваше през цялото време да не се налага да има раждания същия ден, за да си тръгне по-рано да празнува с колеги Satisfied

слава богу, за неин късмет, през този ден не се роди нито едно бебе в нейната смяна!

На третия ден след операцията минава моя доктор на бързо рано сутринта да ме пита как съм, що съм и вметна някак небрежно, че изписват или на 5тия, а понякога и на 4тия ден. Дотогава не се бях замисляла кога искам да си ходя, чувствах се добре и си мислех да остана до края както си му е реда, но постепенно мисълта да си тръгна по-рано все повече започна да ми се услажда и до края на деня вече бях решила - тръгвам си на другия ден!

На сутринта пак минава док да ме пита как съм и аз заявявам, че съм супер и искам да си ходя, а той - "Ами нямаш грижи, ама само, ако изпишат детето!". Съответно минава по обяд визитацията на неонатолозите и аз: "Аз съм готова за изписване, ако изпишете бебо, ще си ходим в къщи". Неонатолога каза: "Ще си помислим" и след час ми съобщиха, че ще го пуснат. И аз звъня на ММ да идва да ни прибира, събирам набързо багажа, преобличам се, донесаоха ми епикризата му и отивам аз да разбера къде да плащам за престоя. А дежурната акушерка ме гледа и вика: "Ама как така ще си ходите, никой не ви е изписал!!!". Laughing

Оказа се, че едни доктори изписват бебето, а други майката и съответно - бебето беше изписано, а аз не. Та звъняха по спешност на дежурния да дойде да ме изписва и мен и така успях в крайна сметка да си тръгна бързо бързо от "прекрасната" болница.

# 77
  • Мнения: 988
Гледам и за секцио коментирате,та и аз да си разкажа моето раждане тогава.
Отивам аз за планирано секцио,ама явно съм решила,че ще постоя цяяяял ден там.Планирано е секциото да е с 3 седмици по-рано,за което спореха лекарите ми дали изобщо е по-рано или термина не ми е за тогава.Та пускат ме на запис с още едно момиче, което беше цяла седмица с мен на тоновете,че и тя ще ражда,ама бебока си чака...и какво се оказва,аз съм направо с родилни контракции,които не усещам,а другото момиче я боли,ама нейните са Мнооого слаби и я убеждават,че и днес няма да ражда.Идва моята лекарка и ме вдига от леглото,и да ходя с нея.Вкарват ме в операционната и аз решавам,че само ми я показват,че имахме уговорка моя мъж да е с мен и аз да съм будна,за което щях да си платя колкото е нужно,е да ама никой не ме е слушал като говорих и започвам да се паникьосвам и да треперя като риба на сухо,маската вече ми е сложена с упойката и се чуди моята лекарка и анестезиолога какво да правят...не всъщност само лекарката ми,анестезиолога си ми казва,че няма как тепърва да мислел упойките,а на вчерашния ден като бях за подготовка и да си платя ми обясняваха как трябва да си говоря с анестезиолога преди това...абе ненормални хора.Та маааалко се отплеснах...приспиват ме,събуждам се,ама очи тъмнеят глава се люшка...хич не знам на кой свят съм и че секциото е минало,само знам,че ме боли.Казват ми да звънна на моя да дойде да си види и той детето.Звъня аз,обаче все още не мога да вдена какво става.Чаааак като ми докараха бебока разбрах,че съм родила и защо ме боли...опитват се да ми намерят вена,за да ме обезболят и се слуша"айде беее,по-бързо,другото момиче раждаа,бързооо".Питат ни как ще се казва малкия,а аз усещам,че съм тотално зашеметена и казвам на моя да пише,че да не объркам нещо.Взима той документите и пише,дават ми ги после да се разпиша и какво да видя,моя записал бебока "Кристян"поправям го и после му казвам какво е направил и той ми обяснява как като пишел си мислел"леле,абе как се пише това име с "а"ли е,с"я"ли е и тотално забравил за "и"...

# 78
  • Мнения: 5 059
Скрит текст:
Гледам и за секцио коментирате,та и аз да си разкажа моето раждане тогава.
Отивам аз за планирано секцио,ама явно съм решила,че ще постоя цяяяял ден там.Планирано е секциото да е с 3 седмици по-рано,за което спореха лекарите ми дали изобщо е по-рано или термина не ми е за тогава.Та пускат ме на запис с още едно момиче, което беше цяла седмица с мен на тоновете,че и тя ще ражда,ама бебока си чака...и какво се оказва,аз съм направо с родилни контракции,които не усещам,а другото момиче я боли,ама нейните са Мнооого слаби и я убеждават,че и днес няма да ражда.Идва моята лекарка и ме вдига от леглото,и да ходя с нея.Вкарват ме в операционната и аз решавам,че само ми я показват,че имахме уговорка моя мъж да е с мен и аз да съм будна,за което щях да си платя колкото е нужно,е да ама никой не ме е слушал като говорих и започвам да се паникьосвам и да треперя като риба на сухо,маската вече ми е сложена с упойката и се чуди моята лекарка и анестезиолога какво да правят...не всъщност само лекарката ми,анестезиолога си ми казва,че няма как тепърва да мислел упойките,а на вчерашния ден като бях за подготовка и да си платя ми обясняваха как трябва да си говоря с анестезиолога преди това...абе ненормални хора.Та маааалко се отплеснах...приспиват ме,събуждам се,ама очи тъмнеят глава се люшка...хич не знам на кой свят съм и че секциото е минало,само знам,че ме боли.Казват ми да звънна на моя да дойде да си види и той детето.Звъня аз,обаче все още не мога да вдена какво става.Чаааак като ми докараха бебока разбрах,че съм родила и защо ме боли...опитват се да ми намерят вена,за да ме обезболят и се слуша"айде беее,по-бързо,другото момиче раждаа,бързооо".Питат ни как ще се казва малкия,а аз усещам,че съм тотално зашеметена и казвам на моя да пише,че да не объркам нещо.Взима той документите и пише,дават ми ги после да се разпиша и какво да видя,моя записал бебока "Кристян"поправям го и после му казвам какво е направил и той ми обяснява как като пишел си мислел"леле,абе как се пише това име с "а"ли е,с"я"ли е и тотално забравил за "и"...

Никой обаче не може да бие дядо ми, който объркал датите на раждане и на двете си дъщери(по негово време явно той трябвало да ги вписва,сега не знам как е).До ден днешен майка ми е по ЛК на 29 април,а реално е родена на 28-ми.И с леля ми е сходна ситуацията.А като по-големи трябвало да попълва някакви картони с данни,за детска май.И писал - очи- кестеняви, ръст- висок.За протокола- и двете са със синьо зелени очи...Бащи,какво да ги правиш.
Малко е в страни от темата, но се надявам да не досадя с коментара. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 9 871
Мм не знае нито РД на децата, нито в кой клас са. Той и моя РД не знае, ти да не мислиш?
Много е зальохан. А като раждах първото, дойде и ме взе най-най-последна. Дори циганките вече си бяха тръгнали с каруците ( уж те са последни). Моят ме взе два часа след последната циганка. Луда работа са туй мъжете. (То и затова сигурно не трябва те да раждат, кой знае какво ще сбъркат докато бременеят?)

# 80
  • Мнения: 3 439
Не знам как ще го обвържа с раждането. За мен не е добре да се хвалиш с това, че мъжът ти не знае тези важни събития в живота ви. Някои хора казват, че са над тези неща да се помнят дати, рождени дни, в кой клас са децата ти 🥺 загуба на излишна памет било, която можело да се използва рационално. Само тъпотии слушам за оправдания. Мъжът ми не знае рождените дни на родителите си, ама и те такива и братовчедка му... Е хубаво, народна черта, генно модифицирана 😁 Не само, че знае моя кога е, на дъщеря ни кога е, годишнината от сватбата, моят телефон, моето и нейното ЕГН. И аз зная празниците на всичките ни близки, а имам и таблица с рождените дни на приятелите. За мен е важно, защото в крайна сметка какво е важно в живота - човешките отношения, уважението един към друг. Това ни прави щастливи.  Е не е толкова сложно да направиш усилие да запомниш, да знаеш, да зарадваш човека И тогава.  Да му покажеш, че неговите празници ги помниш, защото са и твои. Мило е.

# 81
  • Мнения: 5 059
Amphibia, различни сме хората.За мен не е важно да помниш дни и празници.
Приятелка ми се цупи,че до ден днешен не запомних деня на сватбата и.А съм и кума...
Ами,за мен е важен спомена от този ден и преживяванията,които имаме с това момиче.Важни са всички трудности и щастливи мигове,които сме преживели заедно , а не ,че нещо се е случило на 15-ти май...
За мен не е уважение да честитиш рожден ден.Уважение е отношението през всички останали 364 дена.
Но те разбирам и теб.Имам познати със сходно мислене,знам,че е много важно за тях да се отблеязват разни дати и се стремя да им угодя , като ги уважа на точната дата.Щом за тях е важно Simple Smile

# 82
  • Мнения: 988
Аз за това си записвам всичко в календара.Дати не помня,имена също трудно запомням...ама виж спомени...главата ми е пълна с разни моменти,които са тотално незначителни,ама ги помня.Моя като го питам за нещо каквото сме правили преди 5-6 години и няма спомен да се е случвало,май 4/5 от връзката ни му се губи...
Като навърших 18 питах баща ми дали може да карам курсове за книжка,че ми беше обещал от няколко хиляди години...и ми каза"като станеш на 18,къде си се засилила още от сега",та питах го на колко съм и според него бях на 12...от няколко години все бях на 12.Имам много детска физиономия,та ако си нямаш представа на колко съм може да мина за по-малка.
Работеше и като полицай и малко беше мръднал,че всички са престъпници,та постоянно ни проверяваше да не сме наркомани с брат ми...и най-честия въпрос беше"защо са ти толкова черни очите"...как да отговоря на тоя въпрос като и аз не знам...черни са си...
Малее кооолко се отнесох от темата не е истина.Та да не е спам.
Сетих се другото момиче,което беше с мен,че като тръгнала от тях била с контракции,а са от друг град.Та стигнали пред болницата и вече нямало спомен от тях...та мъжа и и взел багажа,свалил го и и казал"ААА тая няма да стане,влизаш сега и ще раждаш" ...

# 83
  • Мнения: 9 871
Хихи, и моят ме обвиняваше, че не раждам, защото ме мързи;) абсолютно сериозно. Мен ме водят преносима с по 10 дни и за трите бременности, макар аз да си знам, че съм родила точно на време.
Но и до днес се шегуваме: ако нещо не се случва според очакванията ни, значи го мързи.
Примерно: к
-Казаха, че днес ще вали, а то не вали.
- а, сигурно небето го е домързяло Wink

# 84
  • Мнения: 871
Здравейте, бих искала да се включа в темата с кратък разказ за моето раждане, защото в последните седмици изчетох тази и предните теми и бих казала, че доста ми помогнаха за положителната нагласа, след всички ужасяващи разкази на близки и познати.

Не знам до колко беше смешно, но със сигурност имах доста леко раждане.

След 2.5 години опити за забременяване, една изгубена бременност и няколко инвитро процедури, изкарах една много приятна бременност. Вече бях в 39 седмица, а не знаех какво са контракции, даже се притеснявах, че ще пренося. Заради инвитрото, лекарите клоняха към секцио, но аз настоявах, че ако няма сериозни медицински показания, предпочитам да родя нормално. Даже не исках и упойка, защото много ме е страх от бодене в гръбнака.
И така, чаках си аз момента, но изпитвах и доста страх от неизвестното - как ще започне, кога, ще разбера ли, ще отида ли в точния момент в болницата, а ако е през нощта, как ще звъня на лекарката ми?

Е, естествено всичко, а почна през нощта - около 02:00 станах до тоалетната и усетих как текнаха води - както се чудех дали ще ги позная - е няма как да се обърка. Изчистих пода аз, и тръгнах към банята. Много тихо, да не събудя съпруга си, че знам каква паника ще настане. Пускам душа - няма топла вода. Топлофикация точно в този момент реши да си прави шега с нас. Пълня тенджери и слагам на котлона, през това време снова нервно и се чудя да звъня ли на лекарката. Мъжът ми, както има много здрав сън, се събуди и веднага ме разкри. Звъннах на лекарката, разбрахме се да тръгвам към болницата. Преди това направих тоалет и извиках мъжът ми да ми помогне с бръснача, имахме си оговорка - е да, ама той бърза бърза, мина два пъти и вика готова си. Ок, явно пак сама на сляпо трябваше да се обезкосмя. После обаче реших, че и веждите ми са за скубане - как ще раждам с не почистени вежди. Направих всичките процедури, още преди да съм довършила - мъжът ми ме чакаше облечен и обут в коридора с куфара пред него и само ми даваше зор. Направихме последна снимка с коремче и потеглихме към болницата. На първия светофар, мъжът ми изяви желание да мине на червено, но го скастрих - много филми е гледал, през нощта е, бебето още не излиза, да се успокои. Почнах да мисля, какво ще кажа сега в болницата "здравейте, аз раждам?". Влизаме в спешното и това притеснение ми отпадна - жените там само като ме видяха с тумбака и куфара и една ухилена, викат "вие за раждане ли сте?" Пожелаха ми успех, настаних се в отделението, разделихме се с мъжът ми, че нали ковид мерки...
Прегледаха ме, аз притеснена викам "това още тече", за водите, акушерката, една възрастна, сънена и супер готина, вика "до края все ще тече, стига си го съобщавала като факт" Grinning Имах малко разкритие, още никакви болки, и ме оставиха да си дремна след попълване на хиляда документа. Сутринта дойде моята докторка, набързо смених мнението за епидуралната и се съгласиме, че няма да се правя на героиня - бях с около 5 см разкритие и вече усещах контракции, но нищо фатално като болка.

Самото поставяне на упойката ще го пропусна - май не случих на анестезиолог, но след два неуспешни опита извикаха друг и всичко си дойде на мястото. Упойката беше - уау - наистина нищо не усещах, и всички ми се чудеха, постоянно ме питаха боли ли те вече, ама как не те боли, ама защо не те боли. И така, вече по време на напъните ме беше поотпуснала упойката, така трябвало да бъде, за да напъваш ефективно, но се изтърпява. Преди 14:00 бебето вече се беше появило и всички болки бяха забравени. Позашиха ме с нова доза упойка и след това тръгнаха да махат епидуралния катетър. Смяха ми се как супер енергично седнах по турски на родилното легло. Махнаха го, обаче като тръгнах да лягам назад така се струполих, все едно двете ми половини на тялото бяха на различни хора Grinning
След раждането, 2 часа може би след това, си сновях смело из стаята, съквартирантката ми се учуди как така. Нямах проблеми нито със сядане, нито с ходене. Естествено имаше болки, но съвсем търпими и минаващи с времето. Две седмици след раждането, почти вече ги няма, а килограмите ми са както от преди бременността.

Надявам се не е бил много отегчителен разказ, но момичета - не се страхувайте от раждането, и не слушайте всички страшни истории - наистина е важна нагласата, че вашето раждане ще е леко и безпроблемно и накрая то ще бъде такова!

# 85
  • Мнения: 5
При мен също започнаха контракциите в 3 през нощта. Но нямах изтичане на води и си чаках до 7 за да се наспи доктора ми и в 7 и 30 му звъннах вече. Каза да отивам и че ще дойде. Изкъпах се, обръснах се отдолу. Аз съм спец и без да гледам я правя тази работа. На 6 см разкритие ме болеше доста силно. Сложиха ми упойка. Епидурална. Нищо не усетих и не боли. После повече нищо не ме боля. Напъвах 10 мин. Стоях в родилна зала 2ч само до самите напъни. След раждането лежах 2 часа. Исках да ставам, но ми казаха да лежа. Направиха ви епизиотомия. Въпреки малкото бебе от 2.600 с глава 32см (повечето бяха 35 и 36см). Зашиха ме с 5 шева за 25 мин. После едва ходех и ми беше едно изморено. Но поне болка не усетих.
Водите ми спукаха с инструмент там.

# 86
  • Мнения: 2 470
Аз една седмица преди термина пък си се минах с епилатор. Да ме пита човек защо не се замъкнах на кола маска, ама така си бях свикнала, а коремът ми беше малък. Е, имах известни неудобства, ама си се обрах без проблем Grinning

# 87
  • Мнения: 496
Здравейте! Чела съм темите още преди да забременея и страшно много се забавлявах и със сигурност ми помогнаха да запазя спокойствие и раждането ми да протече забавно, емоционално и без страх ( до колкото е възможно 😁)

Ето и моят разказ (1.2г по-късно)
Термина ми беше 6 октомври, последните дни имах контракции, но супер леки, дори и не бях сигурна дали са контракции, понеже ми е първо раждане. Вечерта на 2ри срещу 3 октомври си лягаме, ама аз усещам, че контракции зачестяват. Почнах да ги засичам на телефона и дремех между тях. По едно време май спряха или вече много ми се спеше и не ми се занимаваше да ги засичам, понеже все още си бяха много, много леки. Заспала съм и след някакво си време се събуждам да пишкам естествено и още помня часът, беше 6 без 15. Още със сядането на леглото сякаш се изпуснах малко и аз като много от вас си казах, баси вече и се напишквам, но когато се изправих си шурнаха водите стабилно и веднага хукнах към банята. Вече знам, че нещата са започнали, раждането започва и скоро ще си имаме бебчее. Отивам да будя мъжа ми и му казвам " Ставай, водите ми изтекоха", а той милия в съня си какво чул, какво разбрал, не знам, но отиде при пералнята, като чул, че някакви води текат, решил, че няма какво друго да е, пералнята ще е 😁😁😁
Отидохме в болницата, приеха ме и мъжът ми си тръгна, понеже бях с нищожно разкритие и нямаше скоро да се случат нещата.
Влизам вече в отделението и там родилка от ромски произход вече в напреднала фаза на раждане, охка ахка. Всички са се събрали около нея, казват и какво да правя и акушерката я пита. "Кажи какво усещаш бе момиче? Какво усещаш? Няколко пъти, обаче жената вече в пика на раждане и болки и ни звук, ни картина. Накрая вече след поредния въпрос" какво усещаш " се провикна с писклив глас" Болки МАА" с продължително, пискливо ии завъртяно накрая МАааа 😁😁😁 еййй хем ми стана смешно, хем тъжно и за нея, и за мен, че това ме чака 😁
Последната комична история беше вече като напъвах на леглото още в предродилна. Напъвам си нали аз и докторката и акушерката ме надъхват. "Давай, напъвай, искам силен напън"
" Даваййй, искам да се изакаш"
"Искам АКО" 😁😁😁😁🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Тогава изобщо не ми беше смешно, исках да го "изакам" това бебе и да се приключва 😁🤯

# 88
  • Мнения: 2 757
Maria, много сме смях с твоя мъж и пералнята. Laughing
Доколкото разбирам си родила на 3 октомври. И аз родих моя син на същата дата. Blue Heart

# 89
  • Мнения: 11 566
Хаха, пералнята ще поправя, сладур.Simple Smile
Аз май съм писала преди.
Мен болките ме хванаха по- рано от термина и багажът ми не беше готов.
Та събудих бъдещия татко през нощта, глася торбата и му викам да даде термометъра.
Донесе ми спиртомера.
Как му хрумна, откъде го изрови, ама- спиртомер вместо термометър.

# 90
  • Мнения: 9 871
Моят се тръшна на фотьойла и каза, че му било много трудно. А го накарах да ми сложи една хавлия в сака.
Майко мила, ако те трябваше да раждат, щяхме да се затрием като биологичен вид 🍒🍒🍒

# 91
  • Мнения: 2 489
Това със спиртомера ме разби....🤣🤣🤣

# 92
  • Мнения: 11 566
Това със спиртомера ме разби....🤣🤣🤣
Мъжка му работа.Simple Smile
Този същия, още докато бях бременна, го пратих да ми купи крем за мазане против стрии.
Нашия искал крем за стриди. Добре, че се бяха разбрали с аптекарката, та ми донесе нещото.

Сега се сетих за едни познати.
Нали има поверие, жената като тръгне да ражда, да не се казва на никой. Като роди, тогава звъниш и съобщаваш.
Да, обаче нашият познат, бъдещ татко, явно вярващ в поверията, разбрал, че след като влезе жената да ражда, не трябва да говори докато не се появи бебето.
Десет часа, докато им се появи рожбата, не гъкнал. Само смс- и.

# 93
  • Мнения: 17
Понеже като малка имах доста болезнена менструация,винаги отивах с напъни.Първия път в Ливан,с пълно разкритие отидох.Имах чувството че ми се А-А и исках тоалетна.Добре,че сестрата се е сетила,че това са напъни ,и ме изкара от там(че не знаех езика),иначе в тоалетната щях да родя 😂😂😂Втория път мина пак бързо,30мин от пристигането ми в болницата,3-ия за малко в колата да родя.Чаках силната болка,дори с контракции отидохме за готова храна,на връщане вкъщи ми изтекоха водите и веднага в болницата.В скута миم голямата дъщеря,а аз с напъни.За 5мин бях готова 😂😂😂На другия ден сестрите се бъзикаха,момичето ,което щеше да роди в колата 😘😂😂😂Живот и здраве,чакаме 4-то Grinning Казах на гинеколожката ми ,за предишните,и тя ми каза да не и правя този номер 🤐😂😂А дано уцеля момента този път 😂😂😂

# 94
  • Мнения: 112
Благодаря от сърце на всички, които са споделили такива ведри преживявания! Темата (чета ги от първата насам) ми действа като терапия! Успяхте да разсеете много от страховете ми! Аз очаквам да родя до месец и се надявам да се запиша с някоя забавна случка. Поздрави на всички, а на новите мамчета - леко раждане!

# 95
  • Мнения: 1 041
Здравейте и от мен! Четох тази тема (и предните 3) през цялата си бременност, смяла съм се с глас на някои истории - много култови! 🤣
Родих преди 10 месеца и ей ме, най-сетне намерих време и кураж да споделя и аз моето раждане. Категоризирам го в графа “комично” определено.

Започвам с това, че се водех рискова бременност, всички ми казваха, че няма да износя до 9-ти месец и бебето ще се роди около 35-36 седмица. Та, аз чинно си бях подготвила всичко още месец преди термина.. и настана едно чааакане, чааакане, чааакане така чааак до 39+6 🤐
Отивам на рутинен преглед на 09.03.20, броени дни преди Ковид истерията да залеее страната, тежа +16.5 кг, едва ходя, поклащам се като пингвин.. облечена в розово яке ( моя мъж ме наричаше розовата слоница..) и съм отчаяна, че не само няма да родя по-рано, ами направо и ще пренося! Та , преглежда ме моят АГ и ми казва: “Ооо, не, ти до утре си родила..” Хааа да бе, почти му повярвах! Той ми говори така от 36-та седмица.. но човека много убедително ми обясни, че до вечерта съм се върнала. Прибрах се аз, направих си (както винаги) 4 принцеси за обяд и заседнах да положа морно тяло пред “Приятели”.. изведнъж 😳 Опааа... болка... опааа пак болка.. интервал спокойствие - болкааа... хм.. дали са контракции? Ще засичам - абе започвам да засичам - в мене ли е проблема, аз ли нещо бъркам - тея контракции са на 2 минути?! 👀Обаждам му се.. казвам му: Абе няма да повярваш ама са ми на 2 минути... айде до болницата, където ме информира; че съм с 1 см разкритие и да си ходя да си чилвам в нас..
Прибрах се аз ... “чилвах” доколкото е възможно с контракции на 2 минути и 6 часа по-късно вече болката не се търпеше, казвам на ММ да се стяга и се връщаме обратно в болницата. АЛЕЛУЯ, приемат ме! Ще раждам! Най-накрая! Голямо вълнение радост, искрено щастие.. докато не дойде акушерката , на която казвам, че малко се притеснявам - все пак ми е първо раждане , а тя ме поглежда с една мъка в очите и ми казва - Знам.. и аз се притеснявам.. на мен ми е първо дежурство...
аааааа WTF?! Ама как така бе?! Това не го бях предвидила 😳 Искам някоя по-опитна ... 🤣Следващите 4 часа бяха делириум, пишех си с ММ по уацап, не помня много от тях ... в 00:30 пристига моят лекар, още от вратата му заявявам, че мисля да се отказвам и, че искам секцио .. получавам бурен смях от околните , а моят АГ изцепва: Ооооо вече сме на този етап? Всяко раждане минава през етапа “Искам секцио” и той обикновено е точно към края..: 👀
Урааа.. имам заветните 5 см разкритие и ще ми слагат упойка... виждам светлина в тунела, идва анестезиолог - не мисля, че някога съм се радвала така на присъствието на даден човек! Вълнувах се като за първа среща! 🤣Слагат ми упойка и оооо....чудо... блажено спокойствие, нирвана.. лежа и си мисля, че съм в Рая, когато като гръм от ясно небе чувам: “ И, кво, Ленче? Вие у вас докъде стигнахте с ремонта?!” Ааа лелеее - персоналът си приказва, хич не им дреме .. изслушах за на Ленчето ремонта, фаянса в коридора, гранитогреса, скъпите плочки в банята, душ кабината от китайския магазин и ето ме! Дойде време да раждам! 😃 Малко преди това обаче викнах моя лекар и му казвам, че ми се ходи до вц по голяма нужда.. той се смее.. абе какво смешно казах, мисля си аз.. 🤔 А той: не, не ти се ходи, раждаш! Айде бе 👀 Прав беше ...
Въобще не разбрах как стана тая работа, честно! Просто видях едно бебе извън мен след няколко напъна.. 😳 огромно, розово и меко бебе ❤ 3450, 50 см - съвършен мой син ❤ без разкъсвания, без вътрешни шевове - без драма и без да разбера дори как се роди! 😲
Тръгвам да звъня на ММ в 1:44 , че му се е родил син... не вдигаааа, не вдигааа, към 4 часа ми звънна обратно: Извинявай, каза, ама много се притеснявах и съм заспал от вълнение.. 🤭

Имам страхотен спомен от раждането , въобще не беше страшно и беше изключително мил момент! ❤

На всяка, която предстои пожелавам само позитивни емоции!

# 96
  • Мнения: 2 050
Заспал от вълнение, падам 😆 Сетих се за моя мъж, който присъстваше на раждането, как като разправя за това и “сложиха я на един монитор и така силно пуснаха звука, че не можах да спя” 🙈 То вярно дъъълго раждане беше, ама на фона на моя зор той какво оплакване измисли 🙄

# 97
  • Мнения: 1 041
Фифи ама и твоят е уникат! 🤣🤣

Моя също трябваше да присъства, но на входа го спряха - не му позволиха защото тогава върлуваше грипна епидемия (точно преди Ковид истерията..) 😬🤭 .. представям си , ако беше дошъл с мен.. дали пак щеше да заспи от вълнение на съседното легло.. 😳😂

# 98
  • Мнения: 112
Завръщам се вече за да споделя и аз няколко леко смешни моменти докато са ми още пресни в паметта. Родих на 24. януари 2021, нормално раждане с епидурална упойка.
Първо да вметна, че моята бебка вървеше много добре, но взе да наедрява. Лекарката ми ме посъветва с разходки и стълби да стимулирам раждането да се случи седмица - две по-рано за да е по-сигурно, че ще мога да родя естествено. И аз религиозно обикалях квартала, дори когато беше -11 градуса, облечена със скиорското яке на ММ и приличаща на палатка. Девети месец, много взе да ми тежи, един ден не си направих крачките и от гузна съвест вечерта реших да правя упражнения за предизвикване на раждане с топка. Спирам се на първото видео в youtube. Прави ми впечатление, че има много коментари от рода "Благодаря ти за това видео! Направих упражненията веднъж и родих на другия ден!" Викам си "Да бе, то ако ставаше така..." Правя упражненията и си лягам. Еми... родих на следващия ден.

Отидох в болницата с изтекли води и без грам контракции. Нагласиха ме с една болнична нощница, на която класически липсваха няколко копчета на стратегически места - удобно за кърмене предполагам, но за хора без свян. Понеже водите не спираха да се стичат ми дадоха някаква мега превръзка, но не ми разрешиха да си сложа бельо. Както се изрази сестрата - "тука 4 дни гащи няма да видиш". Та трябваше да си я придържам с една ръка докато ходя. Та представете си гледката - циците почти навън и се държа за йонито, което прави и походката ми уникална. Така се разхождах по един коридор за да си стимулирам първите контракцийки, а в единия му край се появиха някакви работници - боядисваха. Освежават хората. Погледнахме се, преценихме ситуацията и мълчаливо се игнорирахме до края.

Когато дойде анестезиологът му казах, че съм го чакала сякаш е рок звезда и че за мен е най-важният лекар. Той много се зарадва и ми направи перфектната епидурална. Прекарвах си чудесно, гледах на апарата за тонове мощни контракции, които едва усещах. По едно време взе да ме понаболява и попитах сестрата верно ли вече мина тази упойка, само за час. Бяха ми казали два часа, че ще ме държи. Те се позачудиха и ме прегледаха, та тогава разбрахме, че бебето вече си прави път и трябва да почна да напъвам. За 1 час, без да разбера вече бях с пълно разкритие. А след още един, на самия екшън, вече бях родила. Всичко стана много бързо и по-лесно отколкото си го бях представяла.

Общо взето отидох все едно се предавам на заколение, готова за най-лошото, а всичко мина по вода. Пожелавам на всички леко раждане като моето и такъв умел анестезиолог!

# 99
  • Мнения: 496
LowRadiation, първо честито за бебчето и за лекото раждане!  Забавна история, сравнението с палатката ме уби 😀 също и ситуацията с работниците, просто си го представих 😀😀😀

# 100
  • Мнения: 593
Ох, смея се с глас и сълзи!
Благодаря ви, че вдъхвате кураж и позитивна енергия на нас бъдещите родилки. Определено имах нужда от нещо такова.
Записвам се да се посмея още с вас 😁

# 101
  • Мнения: 4
Благодаря за всички позитивни разкази в тази и предните теми. Предстои ми раждане близките седмици и благодарение на вас ще се запътя към болницата с усмивка и нагласа за забавно и леко раждане. Надявам се да има какво да ви разкажа и аз след това. 🤗

Девети месец, много взе да ми тежи, един ден не си направих крачките и от гузна съвест вечерта реших да правя упражнения за предизвикване на раждане с топка. Спирам се на първото видео в youtube. Прави ми впечатление, че има много коментари от рода "Благодаря ти за това видео! Направих упражненията веднъж и родих на другия ден!" Викам си "Да бе, то ако ставаше така..." Правя упражненията и си лягам. Еми... родих на следващия ден.

Честито бебче!🤗
Може ли линк на това Ютюб видео? 😄😄😄

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 13:37 от bumblebee

# 102
  • Мнения: 4
Здравейте, бъдещи мамчета. Аз се присъединих към вече настоящите и се включвам, за да ви разкажа и за моето раждане. Не беше от най-смешните, защото бях на системи с окситоцин и 8 часа минаха на легло, без да имам възможност да се разхождам и притъпявам болките, но си заслужаваше!
В деня на раждането ми имаше два смешни момента, които наистина ме разведриха и накараха да се усмихна докато трае този нелесен процес.
В пика на една от контракциите, докато се извивам от болка на леглото и чакам със затворени очи да премине, усещам как някой ми слага нещо на корема, отварям очи и чувам - Избери си за обяд и за вечеря. 🤦 Понеже раждах в частна болница, всеки ден ти дават меню със супи, основни,постни ястия, десерти и тн, и избираш. Погледнах я с най-зловещия поглед и й казах - Ъъъ, може ли да изчакаш малко. Тя седи и ме гледа втренчено и чака, чак се почувствах неудобно, че имам контракция 😆
След раждането, вече щастлива си чакам да ми донесат бебето в стаята и който мине питам - къде ми е бебето, може ли по-бързо да ми го донесете, кога ще го донесете, какво прави сега и т.н. Минават вече 3 часа от настанявянето ми в стаята и аз изнервена, решавам да ходя да си търся бебето. Излизам в коридора и за моя изненада няма никой от детската стая, явно са по другите стаи/етажи. Срещам санитарката и я питам най-учтиво - Извинете, знаете ли къде ми е бебето, защото вече 3 часа чакам да ми го донесат? При което получавам отговор - Ааа, ти ли си нормалната? 🤪🤪🤪 Буквално избухвам в смях, а тя жената взе да обяснява, че всички са секцио и аз съм единствената нормално родила в болницата в момента. После момичето, с което делихме стая ми каза, че и преди това така са ме наричали - ей тука ще сложим нормалната, дай чаршафи за нормалната и т.н 😆
Та така де, тези два момента ме карат все още да се смея като се сетя за и без това прекрасния ми престой в болницата. На всички мами желая леко и смешно раждане и нека се разпишат тук, за да вдъхваме кураж на всички, на които им предстои раждане! ♥️

# 103
  • Мнения: 112
Благодаря за всички позитивни разкази в тази и предните теми. Предстои ми раждане близките седмици и благодарение на вас ще се запътя към болницата с усмивка и нагласа за забавно и леко раждане. Надявам се да има какво да ви разкажа и аз след това. 🤗

Девети месец, много взе да ми тежи, един ден не си направих крачките и от гузна съвест вечерта реших да правя упражнения за предизвикване на раждане с топка. Спирам се на първото видео в youtube. Прави ми впечатление, че има много коментари от рода "Благодаря ти за това видео! Направих упражненията веднъж и родих на другия ден!" Викам си "Да бе, то ако ставаше така..." Правя упражненията и си лягам. Еми... родих на следващия ден.

Честито бебче!🤗
Може ли линк на това Ютюб видео? 😄😄😄

Ето линка! Успех!
https://youtu.be/TfHkmMyvoBQ

# 104
  • Мнения: 624
Моето раждане трябваше да е предизвикано. Приеха ме в болницата рано рано, документации, тонове, клизма, проверка на разкритие, пак тонове, виждат се регулярни контракции, а аз нищичко не усещам, слагане на лекарства, пак гледане на разкритие, накрая аз ни болка, ни нищо от 8 часа сутринта съм в болницата, вече е 14, аз с 2см разкритие и се обадих на майка ми, която супер притеснена и на нокти, естествено, аз и заявявам, че ще си подремна. И наистина си спах, ако не бяха тоновете, щях и до вечерта да си откарам в сън. Накрая обаче тоновете почнаха малко да падат, пак гледат разкритие още си седи 2см, вече е 18ч. И решиха - спешно секцио. Само тогава леко се панирах, но си свалих чорапите, сгънах си ги и прилежно си ги сложих до леглото, все едно ще ги обуя пак после Grinning тогава акушерката ми каза "ей, момиче, къде ги слагаш тия чорапи, скоро няма да ти трябват" и ми ги сложи в гардероба. Бе, общо взето, тогава ми беше последното наспиване-в болницата.

# 105
  • Мнения: 2 470
Вчера стана една година от историята и реших да я напиша, че много неща съм забравила вече.
Сутринта се събудих от контракция и едно ранно слънце, пекнало в очите ми. Спах на дивана от няколко седмици, че ми беше много неудобно на леглото. Доспах си още час, докато стане време да водя детето на градина. Мъжът ми работеше от вкъщи. Хващам кучето, детето и тръгваме. Оставям го, тръгвам към един далечен пазар да взимам зеленчуци и да си мъкна чантата навръщане. Изтеглих си едно приложение за телефона и си маркирам контракциите, през 15-20 минути. Става следобед, боли вече повече, интервал 10 минути. Звъня на лекаря все пак, него никакъв го няма. Върна обаждане баш като направих някакъв половинчасов интервал - да съм пиела Но Шпа. Звъннах на акушерката, тя извън града и хич не ѝ се ще да раждам, "предписа" ми и тя хапчета. Идва вече 16-16:30 и пращам мъжо до градината, а аз танцувам валс на контракциите (дишане 1-2-3 там по едни видеа) и се друсам на леглото, че така и не се наканих да си надуя топката. Сложих едно пиле с картофи и отбих предложенията да ходим всинца до парка, че вече болеше доста. Към 19:00 рязко интервалът падна на 2 минути и след като пак не се свързах с лекаря, реших да ходим към болницата, тъкмо се бяха върнали от парка. Детето викна, защото разбра за манджата, а обожава крилца. На паркинга звъни моят лежерен АГ и ме вика за преглед в Поликлиника България. Отиваме натам, аз си влизам бойна през цялата опашка чакащи и ги заварвам да ми се хилят и залагат колко е разкритието - 2 см или 5 см. Качвам се на магарето и най-сетне ме приеха на сериозно - пълно разкритие и бомбирал мехур. Хукнаха пред мен към колата на лекаря, аз по пътя инструктирам къде да ме чака мъжо, че да си взема раницата. Вика лекарят "връщам се след час и половина", аз силно се учудих на заявлението, ама май след час се е върнал. Качиха ме в някаква нова Тесла с бели седалки и си представих как разливам телесни течности по тях... (не стана). Взех си раницата през прозореца и като ускори тая кола мисля, че бебето малко се върна обратно. Базикаха ме, че има кит за раждане и в колата, така че нямало проблем. Стигнахме болницата за 6 минути, влязохме през някакви служебни проходи и право в родилна зала. 10-тина минути по-късно родих, в 20:37, тъкмо когато моите хора са се добирали до пилето с картофи. Така на майтап ми беше всичко, че до последно не вярвах, че става наистина.

# 106
  • Мнения: 924
Вчера стана една година от историята и реших да я напиша, че много неща съм забравила вече.
Сутринта се събудих от контракция и едно ранно слънце, пекнало в очите ми. Спах на дивана от няколко седмици, че ми беше много неудобно на леглото. Доспах си още час, докато стане време да водя детето на градина. Мъжът ми работеше от вкъщи. Хващам кучето, детето и тръгваме. Оставям го, тръгвам към един далечен пазар да взимам зеленчуци и да си мъкна чантата навръщане. Изтеглих си едно приложение за телефона и си маркирам контракциите, през 15-20 минути. Става следобед, боли вече повече, интервал 10 минути. Звъня на лекаря все пак, него никакъв го няма. Върна обаждане баш като направих някакъв половинчасов интервал - да съм пиела Но Шпа. Звъннах на акушерката, тя извън града и хич не ѝ се ще да раждам, "предписа" ми и тя хапчета. Идва вече 16-16:30 и пращам мъжо до градината, а аз танцувам валс на контракциите (дишане 1-2-3 там по едни видеа) и се друсам на леглото, че така и не се наканих да си надуя топката. Сложих едно пиле с картофи и отбих предложенията да ходим всинца до парка, че вече болеше доста. Към 19:00 рязко интервалът падна на 2 минути и след като пак не се свързах с лекаря, реших да ходим към болницата, тъкмо се бяха върнали от парка. Детето викна, защото разбра за манджата, а обожава крилца. На паркинга звъни моят лежерен АГ и ме вика за преглед в Поликлиника България. Отиваме натам, аз си влизам бойна през цялата опашка чакащи и ги заварвам да ми се хилят и залагат колко е разкритието - 2 см или 5 см. Качвам се на магарето и най-сетне ме приеха на сериозно - пълно разкритие и бомбирал мехур. Хукнаха пред мен към колата на лекаря, аз по пътя инструктирам къде да ме чака мъжо, че да си взема раницата. Вика лекарят "връщам се след час и половина", аз силно се учудих на заявлението, ама май след час се е върнал. Качиха ме в някаква нова Тесла с бели седалки и си представих как разливам телесни течности по тях... (не стана). Взех си раницата през прозореца и като ускори тая кола мисля, че бебето малко се върна обратно. Базикаха ме, че има кит за раждане и в колата, така че нямало проблем. Стигнахме болницата за 6 минути, влязохме през някакви служебни проходи и право в родилна зала. 10-тина минути по-късно родих, в 20:37, тъкмо когато моите хора са се добирали до пилето с картофи. Така на майтап ми беше всичко, че до последно не вярвах, че става наистина.
На бас, че знам кой е лекарят ти 😁

# 107
  • Мнения: 2 470
Абсолютно съм убедена, че се досещаш. 😜

# 108
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
О,ти си раждала при моя лекар.Само че аз бях планово секцио по мое желание (в смисъл бях си за секцио,но той искаше да вади малкия на 10 октомври,а аз държех да е на 1 и той се съгласи).При мен нямаше нищо смешно, защото всичко бе планирано как ще се случи още като ми направиха ембриотрансфер.Единствено по едно време докторът ми предложи ако искам да махне паравана и да гледам как ще извади бебето -как ли пък не,аз умирам от ужас като видя кръв ,и му отказах...

# 109
  • Мнения: 2 470
Аз нямам страх от кръв, но също би ме ужасило това предложение. Веднъж гледах секцио на клип и бая се оцъклих. 😁

# 110
  • Мнения: 17
Здравейте може би изплашени бъдещи мами 😊

Открих тази темичка благодарение на колежка и понеже ми беше мн полезна, особено в 9тия месец и миговете на отчаяние от "какво ми предстои", та реших и аз да разкажа моя скромен опит...надявам се да бъда утешителен пристан на някой 😊

Терминът беше фиксиран за 2 юли, бебчо си растеше славно, с никакви намерения да излиза. Бяха ме предупредили, че ако главичката надмине 100 (как съм го молила това 100, само аз си знам...) няма да може естествено. На последен преглед заковахме на 99.8... всичко добре, но разкритие 2см, контракции - никакви, а доки излиза отпуска след седмица. Тапата падна, но не...тренирам един такъв спорт, дето трябва да се държиш мн здраво, та явно го бях предала и на детето 😄
Взехме решение, за да си ме изражда мойта лекарка да предизвикаме...хем да не ударим  вече нощния ми кошмар 100, да си родя естествено, а и да не стане докида е излязла вече отпуска.

Събрах си багажа (сигурна съм че хората, заминаващи за Афганистан са по-ведри), казах си на мъжа, който щеше да ме убие, как "Ако стане нещо...детето..кучето..." всичко наредих, че да ми е спокойно и да съм си казала 🫢🫢🫢 (типично за мен...горките ми близки...) 😄

Отидохме в болницата, качиха ме горе, сложиха ме на система...след нея онази специална СПА процедура хаха и се почна чакането. Предложиха ми да си пусна тв..естествено не ми беше до това..
И почнах да си повтарям , това което мъжът ми ми каза "На малки стъпки..минава това...после другото..и ги отмяташ". Вече беше минал гадния абокат, но идваше ред на епидуралната... Бях минавала навремето спинална, заради операция на коляното и я помня като един голям кошмар.
Идва анестезиолога...класически шегаджия, явно всички са такива, че да успокояват паники като мен. Аз гледам като мишка в трици..хич не ми беше до шегички, някъде из багажа си бях оставила и чувството за хумор. Но факт, че нищо не усетих...леко боцване като с игличка, нищо общо със спиналната ..
Последваха указания за "Бутона на късмета"  и как ми се влива сега една доза обязболяващо и как нз след колко си време като усетя ще става гадно, мога да натискам.
Да ама не...10см разкритие даже не разбрах и кога дойде. Настана една суматоха около мен...доки вика да напъвам...да се хвана за някакви хватки за по-удобно... Да бееее, кой ти пуска бутона, държах го с цената на всичко 😃😃😃 и гледах само тоя часовник като някаква икона. Вече усещах как положението се натопорчва и си викам натискам го тоя бутон, та ако ще да катапултирам от него...и нали се сещате тийновете като играят игри...ей така съм го цъкала, и докато дойде момента реално да може да подейства, чудото стана 🥰
Явно съм загубила съзнание за момент, защото си спомням че почнах да викам че не чувам да плаче...а доки почна да ми се смее, че вече го почиствали в съседната стая. Сложиха ми кислородна маска, малко да регулирам дишането и след точно няколко минути държах най-голямото щастие в ръцете си 🩵🩵🩵

Edit: Едитвам се само да добавя, че ме приеха в 8ч..прегледи, документи...в 9ч ми сложиха системата и от 10ч натам почнах да усещам нещо. Бебчо се роди в 13:09ч та..може и да е бързо 😊

Последна редакция: вт, 19 дек 2023, 20:14 от Gtri

# 111
  • София
  • Мнения: 852
Ехе, помня как тази тема я четох, бременна с първото, ужасно притеснена от това какво ме чака. Сега съм бременна с второто и мога да разкажа и моята история.

Както казах цялата бременност живеех под стрес, че ще трябва да раждам и ако нещо се обърка посред раждането, ще се наложи секцио. От това ме беше страх много, нямах обяснение защо. Може би защото е операция и бях слушала ужасни истории от други майки. Съответно прерових целия интернет за съвети за леко естествено раждане, включително какви упражнения да се правят, ако бебето не е с главата надолу в девети месец, за да се обърне.
Не ми се наложи да ползвам нищо от прочетеното. Целият девети месец мина и замина и аз бях все така бременна. През цялото време не бях предполагала, че ще пренося. Затова когато два дни след термин ми падна тапата и почнаха регулярни контракции не бях много убедена, че раждам.

Отидох в болницата, лепнах се за регистратурата и казах: "Аз по принцип съм за запис на тонове, ама май раждам. Дали може някой да ме прегледа?" Отсреща ме гледаха с неверие. АГ ме прегледа, оказах се почти с 5 см разкритие, прати ме към родилното и ми каза да си помисля дали искам епидурална.
След абоката, запис на тонове и клизмата, почнах да усещам напъни и макар да излизах от тоалетната, не бях сигурна дали това са напъните за раждане или от клизмата. Прегледаха ме за разкритие и ме попитаха искам ли епидурална. "Абе не дават медал за раждане без упойка, така че искам." Бях на 7 см вече. Влизам в предродилна, идва анестезиолога, който ме попита с много ведър тон кога ще раждам отново, догодина ли? Казах му, че ако зависи от мен, ще е след година и половина. Слага ми той някаква система, контракциите бяха започнали вече да стават леко болезнени (с други думи не можех да говоря по време на контракция). Мислех си, че това е упойката (типично за човек, който идея си няма как се слага тая упойка и какво е система; вече знам). Контракциите ставаха по-болезнени и почнах да се задъхвам. "Брей, викам си, представяш ли си какво ще е без упойка, щом сега така ги усещам!?" Идва Аг и пита дали са ми сложили упойка, била съм я поискала. "Не, Вас чакаме." отговаря анестезиолога.
"Какво!? Значи това си е пълната болка?" Помислих си с ужас аз. Не знаех да се радвам ли, че добре ги понасям или да се притеснявам, че ще стане по-зле, а вече ще е късно да ми сложат.
Провериха ме пак за разкритие, бях с 9 см о АГ каза, че по принцип вече не може епидурална, но ще се пробва да върне разкритието назад. И тогава ми спука мехура, да изтекат околоплодните води. Това накара цервикса да направи спазъм и разкритието се върна на 8 см. Сложиха ми тест доза упойка, спрях да усещам контракции, само напъните останаха. Преместиха ме на магарето и след около половин час, девойката се появи на бял свят. Тогава вече всичко ми беше като в транс. Помня епизиотомията, помня плацентата как излезе, помня анестезиолога как се приближи до мен с усмивка до уши и после... Мъгла. Приспали са ме, за да ме зашият. Като се свестих, ми връчиха бебето и тя ми се стори много по-тежка, отколкото докато беше в мен. За мое учудване раждането мина много по-бързо и леко от всичко, което бях очаквала. Цялата работа от първите контракции до раждането беше около 12 часа. Сигурно и без упойка можех да се справя.

# 112
  • Мнения: 9 871
Преди първото раждане моят мъж се тръшна на фотьойла, ама такъв пребледнял и видимо изглеждащ зле. Било му лошо, едвам се държал от притеснение. Понеже все пак, някой трябвали да се притеснява, а той виждал ясно как на мен не ми пукало. Как съм си седяла разпуснато в леглото и съм си гледала телевизия Simple Smile
Следващите два пъти като раждах ми вдига скандал, съвсем сериозно обаче, че аз НАРОЧНО не правя никакви усилия да почвам да раждам. За да мога, от една страна, да го тормозя допълнително. От друга да си почивам още малко. И от трета, понеже много ме мързяло. Луд човек ви казвам. Това мъжете не стават за отговорни дейности. Ако на тях чакахме ... Човечеството щеше да се затрие. А за последното раждане, понеже пак ми се кара че ме мързи да раждам, го изоставих в спалнята и отидох да спя в хола. На сутринта му казах, че.ми се е спукал мехурът и ако е вече по-спокоен, че не ме мързи, да тръгваме към болницата. Оф... Караше с 300 сигурно, щеше да ме умори от страх. Тъй че, смешното май беше преди раждането, и с ММ Simple Smile

# 113
  • Мнения: 335
rumka833 имам чувството, че слушам за моя мъж 🤣 искрено се посмях!
На мен тепърва ми предстои, живот и здраве и аз да се разпиша в темичката съвсем скоро, но за да не е спам, ще разкажа за последния преглед при АГ. ММ както винаги присъства, мълчи и слухти какво ще каже лекарката, за да ме тормози после да изпълнявам указанията възможно най-стриктно. Първите думи на АГ- “Оу, това бебе още е седалищно”. ММ вече наостря уши. Докторката си мери и гледа нейните работи, обяснява ни, че всичко с бебето е наред. Щастлива ставам аз от кушетката, вече да си ходим. ММ също става от стола си. След което АГ заявява “ами да Ви кажа, ако бебето не се обърне в следващите две седмици, Ви препоръчвам да планираме секцио.” При което ММ пак сяда на стола си, пребледнява и тънки струйки пот му избиват по челото. Докторката веднага минава в успокоителен режим, как то можело още сега, докато си говорим да се обърне, нямало страшно, пък и то секциото и то не било толкова страшно. ММ ни чува, ни предава. През целия път наобратно мълча. Имах чувството, че все едно му казаха, че на него ще му правят операция, сега, на място без упойка 🤣 а не на мен ЕВЕНТУАЛНО. Целия ден прекара в мълчание, а вечерта като си легнахме ме прегърна и цялата нощ прекара без да ме пуска (абсолютно нетипично за него по принцип).
Две седмици по-късно бебето още е седалищно 🙃 стискайте палци до следващия преглед да се обърне, за да не получи баща му инфаркт 🤣

# 114
  • Мнения: 9 871
Такива са те, мъжете Simple Smile Желая ти да се обърне и да си родиш нормално. Но, да ти кажа, и да не стане, не се коси толкова. Минава и заминава. Моето второто момченце така и не се обърна. Само веднъж го усетих как се завъртя на около 25-30 градуса, и после се върна на старото си положение. Оказа се, че има усукана пъпна връв и ако беше тръгнало да излиза така, е щял да се задуши. Че и аз покрай него не се знае на какво положение бих била. Така че, се съгласих на секцио, с голямо притеснение, макар че бях влязла за нормално раждане. Обаче, споко, оказа се лесно. В крайна сметка е важен резултатът накрая. Simple Smile
И тогава, покрай този малък: около 8 часа говоря с ММ, че са ме довели в предродилна, и чакам да ми слагат система. Той казва, че се бръсне и след 5 минути тръгва, и ще мине през болницата да ме види и носи сок, банани. Така се уговорихме. Обаче, междувременно, той позакъсня с 55 минути, от ония 5. А мен ме оперираха. Та, като пренасяли бебето от операционната към бебешкия сектор, се минава покрай входната врата. И там чака ММ. И понеже персоналът вече го познава добре, тъй като и доста бях лежала за задържане - та, показват му бебето и му казват Честито! Нашият го поглежда и отговаря - А,  мерси, мерси, това е хубавко, ама не е моето! Хехе. Докато му кажат, че той докато дойде и са ме оперирали и детето се е родило Simple Smile)) От щастие не знаел какво да каже, (сигурно за пръв път в живота си) и подарил бананите на чистачката, което дошла в това време да заключи вратата.

# 115
  • Мнения: 38
С голямата щерка. През нощта получих контракции. Изчаквах да зачестят и към 5 часа сутринта тръгваме с моя мъж към родилното.
Спират ни катаджии за проверка.
К- Документи за проверка. Госпожо, защо нямате колан?
Аз- Боли ме коремът, отивам да раждам.
К- Бързо, бързо, тръгвайте!

# 116
  • Мнения: X
Освен че пратих бащата на грешен етаж,той се лутал(това в чужбина).Не знам как ги броят тия етажи.После за изписването (което не е като в България,но все пак),казах вземи синьото одеало,а той взел хавлията.

# 117
  • Мнения: 116
3 години по-късно и моето раждане ми е смешно.
През деня отидох на преглед, защото част от тапата ми беше паднала. След тоновете ми казаха, че нямало проблем, да си ходя, че някои така си ходели по 2-3 седмици. Тръгнах си аз спокойна, че няма да раждам близките дни, прибрах се, цял ден шетах из къщи,сготвих си запеканка,за която мечтаех от няколко дни, но така и не ядох, защото докато я чаках се нахраних с други неща и я оставих за утре.
Легнах си рано - някъде към 20 ч., че бях много изморена, поспала съм и към полунощ се будя от страшни контракции. Викам си ще мине, днес ми казаха, че няма да раждам скоро, а и така ми се спеше, че само ми беше да се разкарвам пак до болницата. Не усетих кога е станало към 3 часа от болка. Престраших се да звънна на докторката, тя ми каза да вървя направо към спешното. Тръгнахме от Дупница до София - страшна мъгла, аз пъшкам, офкамн в колата 🤣. Стигнахме в болницата, качват ме на магарето и докторката вика: бързо, тя ражда! 😅 с 10 см. разкритие. Качват ме към родилна зала, а аз викам на докторката: не мога да раждам, много ми се спи 🤣🤣🤣. Тя ме успокои, че ще се наспя като родя😁. Родих някак си в 5 и 30.
От превъзбуда не бях спала 4 нощи и вечерта преди да ни изпишат, след баня ми носят детето, но аз така съм заспала, че не могли да ме събудят акушерките и тръгнали да викат доктор, защото се изплашили. 🤣

# 118
  • Мнения: 2 725
Амии при мен 1,4 г по-късно не виждам да е имало нещо смешно 😵 може би това ,че мислех,че ще умра,буквално това мислех и пращах гласови на една позната как мисля,че ще умра ,но не ми е смешно и сега,защото много болеше беше ми първо раждане ,бях сама в болницата не знаех какво да очаквам ,беше ме страх дори казах,че не искам да раждам ,на следващия ден имах огромна рана долу ниско на кръста където съм се масажирала по време на контракциите. За капак ме цепиха и имам 5 вътрешни и 5 външни шева ,там долу. Разбира се ,когато видях сина си забравих за целия този ужас и съм готова да премина през това отново ❤

# 119
  • Мнения: 1 580
Ради, в тази тема, която от нас няма с какво да се похвали е добре да си мълчи😉
Нали се сещаш, че темата е и за успокоение и по-друга гледна точка😉

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 00:00 от Threemafan

# 120
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Аз раждах преди повече от 10 години. Раждането не беше нищо особено, но преди него яко се бях панирала. Тази тема доста ми помогна. 2-3 дни я четох и се хилих. Определено ми подейства успокоително. Тогва някъде открих и темата за муните, която тогава се казваше "А вие слагате ли шапчица". Хубаво е да има такива теми.

# 121
  • Мнения: 2 725
Не се бях замисляла,ако можете премахнете коментара ми ,извинявам се
Аз раждах преди повече от 10 години. Раждането не беше нищо особено, но преди него яко се бях панирала. Тази тема доста ми помогна. 2-3 дни я четох и се хилих. Определено ми подейства успокоително. Тогва някъде открих и темата за муните, която тогава се казваше "А вие слагате ли шапчица". Хубаво е да има такива теми.

# 122
  • Мнения: 743
Само да вметна, с усукана пъпна връв са се родили 1/3 от хората в света и съвсем не секцио всичките. Много е често и не означава автоматично задушаване. Моето дете го родих така, че и не беше даже един път завита, не се е задушило. Никакви проблеми, дори веднага от родилното в стаята, след като ме зашиха и оправиха документите. Като казах зашиха, за пръв път чувам някой да го приспиват за шиене. Има локални обезболяващи, нищо не се усеща, болка няма, недоумявам защо пълна упойка за шиене. На мамите на които им предстои - няма нужда от притеснение. Природата е велико нещо и се е погрижила за всичко. Започват необходимите биохимични процеси и така. Раждането може да бъде прекрасно - бързо, лесно и без болка. Упойка не ви трябва, не е по-трудно и болезнено без нея. Имаме си естествена упойка, разбира се. Много радост и спокойствие на всички бъдещи мами. Това е най-великата емоция в човешкия живот - появяването на самия живот. Изживейте я с усмивка, защото може. Това не е за успокоение, наистина може. Някои мами доста дейности са свършили, докато реално раждането им е било в ход, както се вижда от коментарите. Много сладки истории. Усмивки на всички.

# 123
  • Мнения: 9 871
Ради, сигурно си права за тая пъпна връв. Обаче мен ме оперираха в събота, в един студен ден. И дежурният лекар, който беше в отделението, явно се беше притеснил много заради мен. И беше извикал в събота в 8 часа всичките лекари от отделенивто. И, буквално, 7-8 лекари от родилното се навряха в стаята при мен/като преди това са говорили помежду си/ и почнаха да ми обясняват как са решили единодушно да ме оперират. Все пак - като се има предвид, че е почивен ден, пък дежурният беше извикал целия наличен състав за да се съветват с тях заради мен. Реших, че е най-добре да се съглася с лекарите. Другият вариант беше да подпиша декларация, че ги освобождавам от отговорност. така че, не знам. Вероятно си много права. Но в онзи момент моето решение беше да ги послушам. Беше пред 13-14 години, и все още секциото не беше станало "бизнес" в болниците. Поне така мисля Simple Smile

# 124
  • Мнения: X
Сега се сетих, при мене като се засякоха 2 смени, страшно. Направо имам чувството че се изреди цялата болница. Стажанти, какви ли не. Седянка си направиха. Дойде една дребна, млада. Викам си тази студентка какво иска, тя била анастезиоложка. Решиха че трябва да съм секцио, но се размина. Много весело беше(за тях де) , като сбирка някаква. Сега като се замисля в чужбина раждат в басейн или вкъщи, само с една акушерка, но нямах този късмет😄😄😄. Всеки да види да се учи най-вече.

# 125
  • Мнения: 1 506
Хубавото е, че лошото се забравя с времето и след гушването на бебето остават предимно сладките спомени.
Аз раждах дълго, защото разкритието ми беше бавно въпреки вливането на окситоцин. Уморих се вече. Лекарят ми каза ведро да скачам на топката, помагало. Изгледах го лошо. Скачах, ама мрънкайки 😄
После не напъвах правилно, надувах бузи. Казаха да си представя, че ще се гмуркам под вода, но и че имам запек. Да се напъвало...звучеше абсурдно и в онзи момент не ги разбрах, но ми звучеше смешно. При изписването имаше странен ред, първо багажът се изнася от персонала, после бащата идва, после дават бебето. Аз не бях готова с багажа, но ми дадоха бебето. Питах ги дали да тръгвам с него (прегледано ли е и готови ли са документите), но на тях въпросът им беше смешен. Казаха "ами да, или искате тук да го оставите". Истината е, че при паника и превъзбуда се случват комични неща и човек се държи леко тъпо.

# 126
  • Мнения: 335
Здравейте, пак съм тук, да се похваля, че си имаме живо и здраво момче и да разкажа как мина!
Нямаше много забавни моменти, но пък всичко мина благополучно! Тъй като нашия момък така и не се обърна главично, се наложи да планираме секцио. Дойде денят, смъкнаха ме мен в операционната и ме сложиха да легна на операционната маса, докато ме боцкат с най-различни иглички и системи, а връз мен  сложиха една престилка. По едно време влезе “шефът на болницата”, или поне така го нарече моя лекар. Всичките доктори и сестри вътре веднага се изпънаха като струни. Човека ги пита, какво точно ще правят и лекаря ми отговаря “Секцио”. Човечеца се зачуди, почеса се, почеса се, па вика “че тя тая девойка не ми изглежда много бременна, че чак и да ражда, ама щом сте решили”. При което моя лекар с изключителна гордост, все едно на него направиха този “комплимент”, заяви “ами да шефе, моята пациентка нададе само 10кг за цялата бременност!”. Посмяха се всички на мой гръб, на мен вече хич не ми беше смешно, че момента вече наближаваше. Слава богу, бързо извадиха бебчо, той изплака и направо камък ми падна от сърцето, като го чух! Не е лъжа, че всичко се забравя, като си чуеш детенцето! Дадоха ми да го видя за бързо, целия повит в една кърпа, само един лилав смачкан картоф за лице се виждаше от цялото бебе. Цунках си го аз и го взеха в неонатологията. По едно време над мен се надвесва едно младо девойче, специализантка била, щяла да ме шие под надзора на моя АГ. Ох леле, добре че нямаше какво да изакам, че рязко ми се приходи до тоалетна от страх. Вече си представях как белега ми ще прилича на картичка за осми март нарисувана от двегодишно в детската градина 🤣 Хваща девойката една игла и моя доктор веднага я срязва “ама ти кит ли ще шиеш, я погледни, то няма грам мазнина, каква е тая огромната игла”, при което вече и аз се примолих на доктора, по-възможност да ме закърпят по-красиво 🤣 какво са кърпили и как още не мога да кажа, ще видим като заздравее. Изкараха ме мен от операционната и ме качиха в стаята ми, пуснаха и ММ да ме види за бързо. Него го бяха опаковали с калцуни, маска и една манта, едвам го познах. По едно време го извикаха да види детето, пък аз му заръчвам да го снима. Връща се той след 5 мин и ми дава телефона си и вика “я кажи сега, кое от двете на клипа е нашето дете?”. Гледам аз клипа, в една пластмасова сапунерка, две бебенца сложени, едното реве та се къса, другото изобщо не го интересува какво се случва и си смуче палеца. Викам на ММ, че нашето е това дето плаче, без да се замислям даже, че може нашето да се падне да е кротинко. Ха познайте, не било то 🙃 майка на годината от ден първи просто 🤣
И те така, мина и замина всичко, вече сме си вкъщи и се гушкаме 🩵

# 127
  • Мнения: 2 725
Честито бебче,живо и здраво да е

# 128
  • Мнения: 2 470
Този разказ ми напомни за моето (демек на мен) раждане. Майка ми била 54 кг накрая, качила 6 кг май. Изтекли ѝ водите, от което коремът още повече се прибрал, и чакала 6 часа линейка да пристигне сред преспи сняг. Като стигнала най-сетне в болницата и казала, че е за раждане, лекарят не ѝ повярвал.

# 129
  • Мнения: 1 457
Честито, бла бла.
И аз преди 2г аналогично- седалищно бебе, приеха ме за секцио, а то през нощта тръгна раждане. Докато се чудя да чакам ли за секциото, то оставаха няколко часа до сутринта, не бяха кой знае колко болезнени контракции, всички спяха, бутнах леко вратите на лекарите и акушерките,ама никой не се показа. След час се притесних пък да не стане нещо с бебето и се разтропах. Една сърдита лекарка дойде от някъде  и се караше наред на сестрите за някакви документи, и като разбра, че съм с екип се врътна- с думите, с пълно разкритие си, отивай в родилно да чакаш. Секцио все пак, че много беше оплетено бебето. Извадиха го и сякаш времето спря. Не издържах и им викам- ама много ли има още. Всички избухнаха в смях, готови били, а все едно минаха часове. После смятах, че всичко от тропането на вратата на сърдитите до реанимация - под два часа е било.
Иначе при моето раждане (майка ми едва качила няколко килограма) - една й се развикала - вие дето сте за задържане не сте за този етаж. А майка ми на Ф й отговорила- ми аз съм тук за преносване...

# 130
  • София
  • Мнения: 2 566
Моето второ раждане беше по-леко от първото. Госпожицата доста ме поизмъчи в последните 2 седмици, но само с подготвителни контракции. Майсторски ги правеше обаче, отивам аз посред нощ с редовни контракции направо за раждане да ме приемат. Сестрата помисли, че ще ми изтекат водите ей сега. Това добре, но разкритие - 1 см. Което дефакто е нищо. Една седмица стоях в болницата и чаках да родя, изтече си и ме пуснаха да си ходя. През тази седмица минах през всякакви настроения и състояния, включително и родилна зала. Като ме включиха на система в залата и всичко утихна. Нито една контракцийка. След няколко часа дойде един доктор, пита ме кога е термина - след 2 седмици беше. Спокойно, вика, има още време. И ме качиха пак при лежащите за задържане, с предстоящо секцио и такива като мен дето само чакаме. Точно 7 дни след като ме изписаха цъфнах пак с куфарчето и контракциите за прием за раждане. На деня на термина. Разкритие - пак 1 см. Имах леки колебания дали не е фалшива тревога пак, но се примирих и ме настаниха пак в стая. Цял ден - нищо. Говорихме си с двете момичета в стаята. През няколко часа запис на тоновете и преглед за разкритие - пак нищо. Към 11 часа вечерта легнахме всички да спим. В 2 посред нощ се събудих от такава контракция, че все едно гръм ме тресна. Обадих се на дежурната акушерка, тя на лекарката да дойде да ме прегледа за разкритие. Разгеле, 3,5 см. Принципно свалят в родилна зала на 4 см. Казаха да слизам. Минаха задължителните процедури преди раждане и айде в родилна. Не ме сложиха на система даже, оставиха ме да се разхождам. Аз си знам, че колкото и да боли, ако мога да стана от леглото да си измия лицето на една мивчица там, значи има още време. Даже си и поспах малко. И към 6 сутринта отново една много силна контракция, от която ми спря дъха. Усетих, че съвсем наближава раждането. В следващия час пробвах най-различни положения и пози на тялото, само да не боли. Идва един лекар и му казвам, че май наближава, той вика след малко ще те прегледат за разкритие. След по-малко от 10 мин идва друг и докато му кажа, че нещо май изтича и се кача на магарето, водите плиснаха изведнъж. Разкритие 8,5 и изведнъж всички минаха в турбо режим. Почнаха да викат, че няма време и веднага система, а дъщеря ми вече буквално напъваше да излиза. За около 15 мин я родих - кръгла, розова и много мекичка. На дата 7ми, в 7:27 сутринта.

# 131
  • Мнения: 335
Аз се сетих за още два сравнително забавни момента, та се връщам и тях да Ви обадя 😅
Няколко часа след секциото ме раздвижиха и решиха, че ще се справям с ходенето до тоалетна сама, та ми махнаха катетъра. (До сега не ми бяха слагали такова чудо). Та зачаках аз да ми се допишка, минаха час, час и половина вече отиват два, е няма и няма. Почнах аз да си мисля какви ли не глупости, как нещо ми е станало и сега Бог знае къде ще ми ровичкат, че да го оправят. В този момент влезе една сестра и аз срам не срам, реших да ѝ задам следния въпрос- “колко често им се пишка на нормалните хора, които не са бременни, защото аз вече съм забравила?”. Малко се ококори сестрата на този ми въпрос, но аз ѝ доразясних от къде произлиза моя интерес на тази тематика и слава Богу, оказа се че било нормално и нищо ми нямало 😅
А на изписването изцепката беше от ММ, не от мен. Акушерката тръгва да му подава бебето, той прави крачка назад и ме поглежда с поглед “вземи го ти”, но акушерката пак пристъпва и му тика детето в ръцете. ММ вече опрян в стената (почти буквално, имаше мегдан за още една крачка назад), се предаде и след известно суетене как точно да го вземе, акушерката успешно му връчи малкия вързоп 😅 Тактично не му се присмях пред хората, но като се качихме в колата веднага го бъзикнах, че само дето не ми каза да го взема аз детето, при което получавам отговор “Ама аз ти казах, два пъти ти казах да го вземеш ти, пък ти се правиш че не чуваш”. 🤣 Той не бил очаквал да е толкова малко бебето.

# 132
  • Мнения: 1 593
Хахах, забавни са татковците Joy
Аз оня ден разказвах на едни приятелки и те много се смята, та реших, ако не съм ви го споделяла, сега е момента.
Първият път бях с предизвикано раждане, август месец, 42° на вън и аз в 41 седмица без никакви изгледи детето да излезе. Докторката ми е в отпуск до 39г.с. и аз не си давах зор да раждам, но тя се върна и времето напрадваше. Тя обаче беше решила, че детето ще си тръгне само. Всяка вечер в 8ч ме викаше на преглед в болницата за тонове и проверка, но бебе няма. Аз съответно си ходех с багажа в колата всеки път с надеждата, че ще му каже да остана. Едната вечер обаче си свалих багажа от колата и влязох с куфарите в болницата. Сещате се, че всеки които ме видеше ме разпитваше, на колко време са контракциите, кога са ми изтекли водите, а аз само се усмихвам и казвам "спокойно, докторката знае" (: тя разбира се нищо не знаеше и когато влезе в кабинета ме гледа и ни вика "хайде на тонове" викам и " а не, днес влизам с бебе в мен, до сутринта да е излязло" Joy всички паднаха от смях, но се смилиха над мен и ми пуснаха една система, след 4 часа бях родила (:
След две години историята се повтаря. Този път обаче докторката беше в спешни секцио и на следващия ден излиза отпуска. Аз си викам, сега или никога. Та чакам я аз 2 часа в чакалнята, накрая тя идва и аз и казвам същото Joy Разликата беше, че са две различни докторки, първата беше в майчинство просто. И втория път родих в 42г.с.
Една позната ме вижда два дена преди раждането и ми вика "ти не влезе ли в 9ти месец вече" викам и не, в 10ти
Joy Joy Joy
Честит празник от мен, пожелавам ви да си спомняте само смешната част на раждането (;

Общи условия

Активация на акаунт