“Смешно“ ли е раждането? - тема 4

  • 26 377
  • 132
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 825
Моят се тръшна на фотьойла и каза, че му било много трудно. А го накарах да ми сложи една хавлия в сака.
Майко мила, ако те трябваше да раждат, щяхме да се затрием като биологичен вид 🍒🍒🍒

# 91
  • Мнения: 2 485
Това със спиртомера ме разби....🤣🤣🤣

# 92
  • Мнения: 11 558
Това със спиртомера ме разби....🤣🤣🤣
Мъжка му работа.Simple Smile
Този същия, още докато бях бременна, го пратих да ми купи крем за мазане против стрии.
Нашия искал крем за стриди. Добре, че се бяха разбрали с аптекарката, та ми донесе нещото.

Сега се сетих за едни познати.
Нали има поверие, жената като тръгне да ражда, да не се казва на никой. Като роди, тогава звъниш и съобщаваш.
Да, обаче нашият познат, бъдещ татко, явно вярващ в поверията, разбрал, че след като влезе жената да ражда, не трябва да говори докато не се появи бебето.
Десет часа, докато им се появи рожбата, не гъкнал. Само смс- и.

# 93
  • Мнения: 17
Понеже като малка имах доста болезнена менструация,винаги отивах с напъни.Първия път в Ливан,с пълно разкритие отидох.Имах чувството че ми се А-А и исках тоалетна.Добре,че сестрата се е сетила,че това са напъни ,и ме изкара от там(че не знаех езика),иначе в тоалетната щях да родя 😂😂😂Втория път мина пак бързо,30мин от пристигането ми в болницата,3-ия за малко в колата да родя.Чаках силната болка,дори с контракции отидохме за готова храна,на връщане вкъщи ми изтекоха водите и веднага в болницата.В скута миم голямата дъщеря,а аз с напъни.За 5мин бях готова 😂😂😂На другия ден сестрите се бъзикаха,момичето ,което щеше да роди в колата 😘😂😂😂Живот и здраве,чакаме 4-то Grinning Казах на гинеколожката ми ,за предишните,и тя ми каза да не и правя този номер 🤐😂😂А дано уцеля момента този път 😂😂😂

# 94
  • Мнения: 111
Благодаря от сърце на всички, които са споделили такива ведри преживявания! Темата (чета ги от първата насам) ми действа като терапия! Успяхте да разсеете много от страховете ми! Аз очаквам да родя до месец и се надявам да се запиша с някоя забавна случка. Поздрави на всички, а на новите мамчета - леко раждане!

# 95
  • Мнения: 1 041
Здравейте и от мен! Четох тази тема (и предните 3) през цялата си бременност, смяла съм се с глас на някои истории - много култови! 🤣
Родих преди 10 месеца и ей ме, най-сетне намерих време и кураж да споделя и аз моето раждане. Категоризирам го в графа “комично” определено.

Започвам с това, че се водех рискова бременност, всички ми казваха, че няма да износя до 9-ти месец и бебето ще се роди около 35-36 седмица. Та, аз чинно си бях подготвила всичко още месец преди термина.. и настана едно чааакане, чааакане, чааакане така чааак до 39+6 🤐
Отивам на рутинен преглед на 09.03.20, броени дни преди Ковид истерията да залеее страната, тежа +16.5 кг, едва ходя, поклащам се като пингвин.. облечена в розово яке ( моя мъж ме наричаше розовата слоница..) и съм отчаяна, че не само няма да родя по-рано, ами направо и ще пренося! Та , преглежда ме моят АГ и ми казва: “Ооо, не, ти до утре си родила..” Хааа да бе, почти му повярвах! Той ми говори така от 36-та седмица.. но човека много убедително ми обясни, че до вечерта съм се върнала. Прибрах се аз, направих си (както винаги) 4 принцеси за обяд и заседнах да положа морно тяло пред “Приятели”.. изведнъж 😳 Опааа... болка... опааа пак болка.. интервал спокойствие - болкааа... хм.. дали са контракции? Ще засичам - абе започвам да засичам - в мене ли е проблема, аз ли нещо бъркам - тея контракции са на 2 минути?! 👀Обаждам му се.. казвам му: Абе няма да повярваш ама са ми на 2 минути... айде до болницата, където ме информира; че съм с 1 см разкритие и да си ходя да си чилвам в нас..
Прибрах се аз ... “чилвах” доколкото е възможно с контракции на 2 минути и 6 часа по-късно вече болката не се търпеше, казвам на ММ да се стяга и се връщаме обратно в болницата. АЛЕЛУЯ, приемат ме! Ще раждам! Най-накрая! Голямо вълнение радост, искрено щастие.. докато не дойде акушерката , на която казвам, че малко се притеснявам - все пак ми е първо раждане , а тя ме поглежда с една мъка в очите и ми казва - Знам.. и аз се притеснявам.. на мен ми е първо дежурство...
аааааа WTF?! Ама как така бе?! Това не го бях предвидила 😳 Искам някоя по-опитна ... 🤣Следващите 4 часа бяха делириум, пишех си с ММ по уацап, не помня много от тях ... в 00:30 пристига моят лекар, още от вратата му заявявам, че мисля да се отказвам и, че искам секцио .. получавам бурен смях от околните , а моят АГ изцепва: Ооооо вече сме на този етап? Всяко раждане минава през етапа “Искам секцио” и той обикновено е точно към края..: 👀
Урааа.. имам заветните 5 см разкритие и ще ми слагат упойка... виждам светлина в тунела, идва анестезиолог - не мисля, че някога съм се радвала така на присъствието на даден човек! Вълнувах се като за първа среща! 🤣Слагат ми упойка и оооо....чудо... блажено спокойствие, нирвана.. лежа и си мисля, че съм в Рая, когато като гръм от ясно небе чувам: “ И, кво, Ленче? Вие у вас докъде стигнахте с ремонта?!” Ааа лелеее - персоналът си приказва, хич не им дреме .. изслушах за на Ленчето ремонта, фаянса в коридора, гранитогреса, скъпите плочки в банята, душ кабината от китайския магазин и ето ме! Дойде време да раждам! 😃 Малко преди това обаче викнах моя лекар и му казвам, че ми се ходи до вц по голяма нужда.. той се смее.. абе какво смешно казах, мисля си аз.. 🤔 А той: не, не ти се ходи, раждаш! Айде бе 👀 Прав беше ...
Въобще не разбрах как стана тая работа, честно! Просто видях едно бебе извън мен след няколко напъна.. 😳 огромно, розово и меко бебе ❤ 3450, 50 см - съвършен мой син ❤ без разкъсвания, без вътрешни шевове - без драма и без да разбера дори как се роди! 😲
Тръгвам да звъня на ММ в 1:44 , че му се е родил син... не вдигаааа, не вдигааа, към 4 часа ми звънна обратно: Извинявай, каза, ама много се притеснявах и съм заспал от вълнение.. 🤭

Имам страхотен спомен от раждането , въобще не беше страшно и беше изключително мил момент! ❤

На всяка, която предстои пожелавам само позитивни емоции!

# 96
  • Мнения: 2 050
Заспал от вълнение, падам 😆 Сетих се за моя мъж, който присъстваше на раждането, как като разправя за това и “сложиха я на един монитор и така силно пуснаха звука, че не можах да спя” 🙈 То вярно дъъълго раждане беше, ама на фона на моя зор той какво оплакване измисли 🙄

# 97
  • Мнения: 1 041
Фифи ама и твоят е уникат! 🤣🤣

Моя също трябваше да присъства, но на входа го спряха - не му позволиха защото тогава върлуваше грипна епидемия (точно преди Ковид истерията..) 😬🤭 .. представям си , ако беше дошъл с мен.. дали пак щеше да заспи от вълнение на съседното легло.. 😳😂

# 98
  • Мнения: 111
Завръщам се вече за да споделя и аз няколко леко смешни моменти докато са ми още пресни в паметта. Родих на 24. януари 2021, нормално раждане с епидурална упойка.
Първо да вметна, че моята бебка вървеше много добре, но взе да наедрява. Лекарката ми ме посъветва с разходки и стълби да стимулирам раждането да се случи седмица - две по-рано за да е по-сигурно, че ще мога да родя естествено. И аз религиозно обикалях квартала, дори когато беше -11 градуса, облечена със скиорското яке на ММ и приличаща на палатка. Девети месец, много взе да ми тежи, един ден не си направих крачките и от гузна съвест вечерта реших да правя упражнения за предизвикване на раждане с топка. Спирам се на първото видео в youtube. Прави ми впечатление, че има много коментари от рода "Благодаря ти за това видео! Направих упражненията веднъж и родих на другия ден!" Викам си "Да бе, то ако ставаше така..." Правя упражненията и си лягам. Еми... родих на следващия ден.

Отидох в болницата с изтекли води и без грам контракции. Нагласиха ме с една болнична нощница, на която класически липсваха няколко копчета на стратегически места - удобно за кърмене предполагам, но за хора без свян. Понеже водите не спираха да се стичат ми дадоха някаква мега превръзка, но не ми разрешиха да си сложа бельо. Както се изрази сестрата - "тука 4 дни гащи няма да видиш". Та трябваше да си я придържам с една ръка докато ходя. Та представете си гледката - циците почти навън и се държа за йонито, което прави и походката ми уникална. Така се разхождах по един коридор за да си стимулирам първите контракцийки, а в единия му край се появиха някакви работници - боядисваха. Освежават хората. Погледнахме се, преценихме ситуацията и мълчаливо се игнорирахме до края.

Когато дойде анестезиологът му казах, че съм го чакала сякаш е рок звезда и че за мен е най-важният лекар. Той много се зарадва и ми направи перфектната епидурална. Прекарвах си чудесно, гледах на апарата за тонове мощни контракции, които едва усещах. По едно време взе да ме понаболява и попитах сестрата верно ли вече мина тази упойка, само за час. Бяха ми казали два часа, че ще ме държи. Те се позачудиха и ме прегледаха, та тогава разбрахме, че бебето вече си прави път и трябва да почна да напъвам. За 1 час, без да разбера вече бях с пълно разкритие. А след още един, на самия екшън, вече бях родила. Всичко стана много бързо и по-лесно отколкото си го бях представяла.

Общо взето отидох все едно се предавам на заколение, готова за най-лошото, а всичко мина по вода. Пожелавам на всички леко раждане като моето и такъв умел анестезиолог!

# 99
  • Мнения: 496
LowRadiation, първо честито за бебчето и за лекото раждане!  Забавна история, сравнението с палатката ме уби 😀 също и ситуацията с работниците, просто си го представих 😀😀😀

# 100
  • Мнения: 588
Ох, смея се с глас и сълзи!
Благодаря ви, че вдъхвате кураж и позитивна енергия на нас бъдещите родилки. Определено имах нужда от нещо такова.
Записвам се да се посмея още с вас 😁

# 101
  • Мнения: 4
Благодаря за всички позитивни разкази в тази и предните теми. Предстои ми раждане близките седмици и благодарение на вас ще се запътя към болницата с усмивка и нагласа за забавно и леко раждане. Надявам се да има какво да ви разкажа и аз след това. 🤗

Девети месец, много взе да ми тежи, един ден не си направих крачките и от гузна съвест вечерта реших да правя упражнения за предизвикване на раждане с топка. Спирам се на първото видео в youtube. Прави ми впечатление, че има много коментари от рода "Благодаря ти за това видео! Направих упражненията веднъж и родих на другия ден!" Викам си "Да бе, то ако ставаше така..." Правя упражненията и си лягам. Еми... родих на следващия ден.

Честито бебче!🤗
Може ли линк на това Ютюб видео? 😄😄😄

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 13:37 от bumblebee

# 102
  • Мнения: 4
Здравейте, бъдещи мамчета. Аз се присъединих към вече настоящите и се включвам, за да ви разкажа и за моето раждане. Не беше от най-смешните, защото бях на системи с окситоцин и 8 часа минаха на легло, без да имам възможност да се разхождам и притъпявам болките, но си заслужаваше!
В деня на раждането ми имаше два смешни момента, които наистина ме разведриха и накараха да се усмихна докато трае този нелесен процес.
В пика на една от контракциите, докато се извивам от болка на леглото и чакам със затворени очи да премине, усещам как някой ми слага нещо на корема, отварям очи и чувам - Избери си за обяд и за вечеря. 🤦 Понеже раждах в частна болница, всеки ден ти дават меню със супи, основни,постни ястия, десерти и тн, и избираш. Погледнах я с най-зловещия поглед и й казах - Ъъъ, може ли да изчакаш малко. Тя седи и ме гледа втренчено и чака, чак се почувствах неудобно, че имам контракция 😆
След раждането, вече щастлива си чакам да ми донесат бебето в стаята и който мине питам - къде ми е бебето, може ли по-бързо да ми го донесете, кога ще го донесете, какво прави сега и т.н. Минават вече 3 часа от настанявянето ми в стаята и аз изнервена, решавам да ходя да си търся бебето. Излизам в коридора и за моя изненада няма никой от детската стая, явно са по другите стаи/етажи. Срещам санитарката и я питам най-учтиво - Извинете, знаете ли къде ми е бебето, защото вече 3 часа чакам да ми го донесат? При което получавам отговор - Ааа, ти ли си нормалната? 🤪🤪🤪 Буквално избухвам в смях, а тя жената взе да обяснява, че всички са секцио и аз съм единствената нормално родила в болницата в момента. После момичето, с което делихме стая ми каза, че и преди това така са ме наричали - ей тука ще сложим нормалната, дай чаршафи за нормалната и т.н 😆
Та така де, тези два момента ме карат все още да се смея като се сетя за и без това прекрасния ми престой в болницата. На всички мами желая леко и смешно раждане и нека се разпишат тук, за да вдъхваме кураж на всички, на които им предстои раждане! ♥️

# 103
  • Мнения: 111
Благодаря за всички позитивни разкази в тази и предните теми. Предстои ми раждане близките седмици и благодарение на вас ще се запътя към болницата с усмивка и нагласа за забавно и леко раждане. Надявам се да има какво да ви разкажа и аз след това. 🤗

Девети месец, много взе да ми тежи, един ден не си направих крачките и от гузна съвест вечерта реших да правя упражнения за предизвикване на раждане с топка. Спирам се на първото видео в youtube. Прави ми впечатление, че има много коментари от рода "Благодаря ти за това видео! Направих упражненията веднъж и родих на другия ден!" Викам си "Да бе, то ако ставаше така..." Правя упражненията и си лягам. Еми... родих на следващия ден.

Честито бебче!🤗
Може ли линк на това Ютюб видео? 😄😄😄

Ето линка! Успех!
https://youtu.be/TfHkmMyvoBQ

# 104
  • Мнения: 622
Моето раждане трябваше да е предизвикано. Приеха ме в болницата рано рано, документации, тонове, клизма, проверка на разкритие, пак тонове, виждат се регулярни контракции, а аз нищичко не усещам, слагане на лекарства, пак гледане на разкритие, накрая аз ни болка, ни нищо от 8 часа сутринта съм в болницата, вече е 14, аз с 2см разкритие и се обадих на майка ми, която супер притеснена и на нокти, естествено, аз и заявявам, че ще си подремна. И наистина си спах, ако не бяха тоновете, щях и до вечерта да си откарам в сън. Накрая обаче тоновете почнаха малко да падат, пак гледат разкритие още си седи 2см, вече е 18ч. И решиха - спешно секцио. Само тогава леко се панирах, но си свалих чорапите, сгънах си ги и прилежно си ги сложих до леглото, все едно ще ги обуя пак после Grinning тогава акушерката ми каза "ей, момиче, къде ги слагаш тия чорапи, скоро няма да ти трябват" и ми ги сложи в гардероба. Бе, общо взето, тогава ми беше последното наспиване-в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт