Предотвратяване на Рака според Хомеопатичното лечебно изкуство и практика

  • 6 945
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
Под "модифициране" имах отчасти предвид и това,че списъкът на "отключващите фактори" става все по-голям.И да,надали ще може да бъде открит единен "враг",срещу когото медицината-стандартна или не-да се бори...
Дори ако приемем,че определени храни или замърсяването са част от причинителите,оказва се,че по-развитите общества са по-застрашени.
Дори ако приемем,че достигането на вътрешна хармония е изкуство,което помага в борбата срещу болестта,пак се оказва в този случай,че в по-слабо развитите общества рискът е по-малък...
Не зная,дали съм по-ясна този път...А наскоро по тукашна телевизия разискваха и някаква теория,че дори комбинирането на определени гени може да доведе до предпоставка за развитието на болестта,тоест дори да няма наследственост,рискът пак е голям...Всичко все още е в рамките на догадките.Но от ден на ден теориите стават все повече...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Само едно не ми е ясно: едни доктори казват, че няма наследственост при раковите заболявания, другите точно обратното. Има ли някаква ясна теория по този въпрос, та ако ще да е от която и да е медицина...

# 17
  • Мнения: 822
Това е един от проблемите...Не може да се стигне до единна теория.Колкото изследователски колектива,толкова и теории има май...Тоест "врагът" няма ясно очертани параметри...

# 18
  • Мнения: 3 164
Александър, браво за темата  bouquet но тук ще останеш неразбран за повечето......

тези неща съм ги чела преди години в една книга на Лазарев, описани малко по-различно, но смисъла е същия- опитвам се да си ги припомням......

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Александър, браво за темата  bouquet но тук ще останеш неразбран за повечето......

Е как ще е разбран, като пише с недомлъвки ShockedАз лично съм фен на класическата хомеопатия, ползвам я за детето си, считам я за велико изкуство HugОбаче на този човек нищо не му разбирам Rolling EyesИ като гледам не съм само аз Confused
Александър, нищо лично, но май трябва да поработиш върху начина, по който поднасяш знанията си, за да са по-достъпни.

# 20
  • Мнения: 14 654

Е как ще е разбран, като пише с недомлъвки Shocked
според мен не пишес недомлъвки  Wink
поне аз нямам нужда от допълнителни разяснения, може би точно защото като шони съм прочела и някоя друга "вредна" книга, от която съм извлякла полезна информация за себе си

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Александър, нищо лично, но май трябва да поработиш върху начина, по който поднасяш знанията си, за да са по-достъпни.

същото мисля и аз  Peace, но освен това нямам капка вяра на каквато и да е хомеопатия  Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 2 967
Вижте, едни знаете повече, други не знаеме, който иска да вярва. Обаче въпросът бе, че в началата на темата повечето не разбрахме някои неща, а не смисъла на написаното...

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
аз продължавам нищо да не разбирам ooooh!

 - Извинявам се че изведнъж ви потопявам в "Дълбокото", но в движение ще се опитам да отговарям на въпросите ви.

Цитат
Ей това беше гадничко, не мислиш ли?
Цитат
Не, не мисля. В началото като четях се прокрадна такава мисъл в главата ми, а може би и на други, можеш ли да виниш някой?!?!?!
Просто дълго време нищо не разбирах от написаното от теб.

 - Добре GERBER, ти можа ли да останеш равнодушна, четейки страшните и покъртителни лични изповеди на близките на починалите от Рак?
 - И ако можеше, не би ли им помогнала, дори и да имаше частица надежда?
 - Ако отговора ти е - Да, би разбрала че аз точно това се опитвам да правя, доколко сполучливо, вие всички ще прецените, но по-добре неколцена да разберат и останалите да ме обвинят в комерсиализъм - и нека тези обвинения да са цената, която ще заплатя, на фона на дори един предотвратен случай на рак...
- И да, нарочно написах Класическа Хомеопатия, защото от скоро, от няколко години има и една друга - комерсиална, която търси решението във "вълшебното хапче"...а не в истинското излекуване.
 

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967

 - Добре GERBER, ти можа ли да останеш равнодушна, четейки страшните и покъртителни лични изповеди на близките на починалите от Рак?
 - И ако можеше, не би ли им помогнала, дори и да имаше частица надежда?
 - Ако отговора ти е - Да, би разбрала че аз точно това се опитвам да правя, доколко сполучливо, вие всички ще прецените, но по-добре неколцена да разберат и останалите да ме обвинят в комерсиализъм - и нека тези обвинения да са цената, която ще заплатя, на фона на дори един предотвратен случай на рак...
- И да, нарочно написах Класическа Хомеопатия, защото от скоро, от няколко години има и една друга - комерсиална, която търси решението във "вълшебното хапче"...а не в истинското излекуване.
 


Получаваш ЕДНО ГОЛЯМО ИЗВИНЕНИЕ!
Да поясна: това за комерсиалзъм, казах, че в началото ме се е сторила така, но после го отрекох, второ: не отричам написаното от теб, а просто в началото на темата не можах всичко да разбера правилно.

По повод на последната ти публикация: баба ми /майката на майка ми/ е починала на 38г. от рак на гърдата. Според теб не бих ли помогнала или направила всичко по силите и знанията ми за болен човек?! По принцип не съм против хомеопатията, даже бих казала привърженик, въпреки че не знам много по въпроса, но съм използвала хомеопатични лекарства.

П.П. сега мисля, че говорим на един език

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
пак се оказва в този случай,че в по-слабо развитите общества рискът е по-малък...

 -  Точно така, и всички Официални статистики го показват. Специално за България темпът е още по-висок: 
  "През последните 20 години продължава темпът на нарастване на броя на случаите на рак на гърдата. В света годишно заболяват над 1 милион, а в България - над 3100 жени. Погледнато в динамика за период от 20 години, случаите са се удвоили, почти удвоена е и смъртността.
  -  Онкологичните заболявания са проблем на всяко трето българско семейство. Под диспансерно наблюдение вече се намират към 207 000 болни и преболедували.

  -  Всяка година заболяват от рак над 28 000 граждани на страната."

http://www.bulgariancancerassociation.org/info_about_cancer_bg.php#a-statistics

# 26
  • Мнения: 704

Казах Класическа хомеопатия, защото само тя стига до 5-то ниво, за което става въпрос: УСЕЩАНИЯ

1-во ниво: Названия на болестите
2-ро   ---  : Факти и симптоми
3-то  ---   : Емоции и Чувства
4-то  ---   : Делюзии
5-то  ниво: Усещания

Мога ли да помоля за дефиниция на "усещания"?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Знаеш ли, Александър, можеш ли да споделиш как се прави профилактика /изследвания/ с/у ракови заболявания, с кръвна картина ли, как. Защото според мен не можеш за всеки орган да ходиш на лекар и изследвания, то докато свършиш с последния орган, ще е станало време да започваш отново. Та, мисълта ми е има ли начин рано да се откриват такива болести като цяло???
Ще съм много радостна ако ме информираш по въпроса!

# 28
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
едни доктори казват, че няма наследственост при раковите заболявания, другите точно обратното. Има ли някаква ясна теория по този въпрос, та ако ще да е от която и да е медицина...

 - Фамилната анамнеза на рак, повишава Предразположеноста към отключване на раково заболяване.

Цитат
Обаче на този човек нищо не му разбирам Rolling EyesИ като гледам не съм само аз Confused
Александър, нищо лично, но май трябва да поработиш върху начина, по който поднасяш знанията си, за да са по-достъпни.
Цитат
...как се прави профилактика /изследвания/ с/у ракови заболявания, с кръвна картина ли, как. Защото според мен не можеш за всеки орган да ходиш на лекар и изследвания...
- Знам че мнозинството ще очаква обяснение на  Материално ниво, но на това ниво има тонове литература по въпроса.
 - Опитвам се да ви "осветя" проблема от друг ъгъл... че проблема на Материално ниво е Следствието, когато вече няма много полезни ходове за съжаление...
 - Далече, години преди това Причината не е на материално ниво, а на ниво Психика, емоции, Потискания във всичките и форми, от:
   -  Потиснат Гняв, потиснато сексуално желание, до Ятрогенното потискане - чрез Алопатичните биохимични хапчета...

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 21:58 от Aleksander

# 29
  • София
  • Мнения: 2 967
Ясно, но как един човек трябва да си прави профилактика и на колко време да посещава лекари?

Общи условия

Активация на акаунт