Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 28 172
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
plol, добре дошла сред нас!
pink, ти да не си имала някакви съмнения? Grinning Моята майка също няма снимки бременна с мен, само със сестра ми. А ти изглеждаш чудесно! Blush
Мишле, ако се налага спирай работа. Почивай си вкъщи, спи до късно, наслади се на последните месеци на бременността. Дано кръвното не ти създава повече проблеми.

# 436
  • Мнения: 1 380
Явно всеки преценява. Моето преди бременността говорих с ЛЛ, че аз не помня много е било ниско 55/90 и сега изведнъж се вдига. А ти не се притеснявай, може твоето да е било нормално преди.
Имам час за днес за кардиолог. Успях да се вмъкна. Лекарите ми приятели са голяма работа и поне това, че успяват да ме вмъкнат навсякъде и бързо.Нямам какво ще ми правят, не съм ходила до сега.

Мишле, мoето си е ниско и сега,това се случва при паник атака,но не винаги,когато имам паник атака се вдига горната граница и до минути си е под 120,иначе днес например го мерих,че се притесних като чета на доста места,115 на 70,100 на 60,това ми е кръвното и с него съм си била винаги и се чувствам добре с него.Пожелавам на всички много спокойствие и успешна седмица. Simple Smile

# 437
  • Мнения: 172
Явно всеки преценява. Моето преди бременността говорих с ЛЛ, че аз не помня много е било ниско 55/90 и сега изведнъж се вдига. А ти не се притеснявай, може твоето да е било нормално преди.
Имам час за днес за кардиолог. Успях да се вмъкна. Лекарите ми приятели са голяма работа и поне това, че успяват да ме вмъкнат навсякъде и бързо.Нямам какво ще ми правят, не съм ходила до сега.

Мишле, мoето си е ниско и сега,това се случва при паник атака,но не винаги,когато имам паник атака се вдига горната граница и до минути си е под 120,иначе днес например го мерих,че се притесних като чета на доста места,115 на 70,100 на 60,това ми е кръвното и с него съм си била винаги и се чувствам добре с него.Пожелавам на всички много спокойствие и успешна седмица. Simple Smile

Имай предвид, че при първото измерване електронните апарати винаги отчитат по-високо. По-скоро апаратът ти мери по-високо кръвно, отколкото за минута да пада Simple Smile (това кардиолог ми го е казвал)

# 438
  • Бургас
  • Мнения: 117


Имай предвид, че при първото измерване електронните апарати винаги отчитат по-високо. По-скоро апаратът ти мери по-високо кръвно, отколкото за минута да пада Simple Smile (това кардиолог ми го е казвал)
[/quote]

Може би не всички електронни апарати. От началото на бременността си меря кръвното всеки ден със Sendo. В началото беше 90/60, сега ми показва около 110/70 всеки път. На лекар с механичен ми го мерят не по-ниско от 120/80 (дори в началото), та даже 130/90. Moье да има значение от апарата

# 439
  • Мнения: 172


Имай предвид, че при първото измерване електронните апарати винаги отчитат по-високо. По-скоро апаратът ти мери по-високо кръвно, отколкото за минута да пада Simple Smile (това кардиолог ми го е казвал)

Може би не всички електронни апарати. От началото на бременността си меря кръвното всеки ден със Sendo. В началото беше 90/60, сега ми показва около 110/70 всеки път. На лекар с механичен ми го мерят не по-ниско от 120/80 (дори в началото), та даже 130/90. Moье да има значение от апарата
[/quote]

Със сигурност има значение апаратът. Мерих си го една сутрин  115/70. После ходех на женска консултация и там ми го премери 90/60 с механичен.. Лошото е, че нямам идея къде е истината.
Аз чак, ако вдигна над 130, бих започнала да се притеснявам. А и все пак повече кръв циркулира, предполагам е нормално и пулсът да е по-завишен (до около 85 пулс също мисля, че си е ок).

Не казвам, че не трябва да ги следим тези неща, а че прекаленото вглеждане поражда излишен стрес, от който нито ние, нито бебчето има нужда. Мерене през 2 часа, освен ако не е по докторска препоръка, ми се струва излишно. Сутрин и вечер е предостатъчно според мен Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 15:21 от Chobsi16

# 440
  • Мнения: 679
Да, попринцип сте прави. Но на мен меренето 5 пъти на ден през около 2 часа ми е препоръчано от АГ. Иначе и мен не ми е готино да си го меря постоянно. Не мерим с електронен.
Сега отивам до кардиолог, ще разбера дали ще се наложи пак мерене или директно ще оставам в болницата. За мен хич не е шега, от декември не ям солено, сладко, картофи, ориз и въпреки всичко се вдига. Килограми бях качила 2. Сега съм в изходна позиция, но бебето си расте и АГ няма проблем с моите килограми.

# 441
  • Мнения: 172
Да, попринцип сте прави. Но на мен меренето 5 пъти на ден през около 2 часа ми е препоръчано от АГ. Иначе и мен не ми е готино да си го меря постоянно. Не мерим с електронен.
Сега отивам до кардиолог, ще разбера дали ще се наложи пак мерене или директно ще оставам в болницата. За мен хич не е шега, от декември не ям солено, сладко, картофи, ориз и въпреки всичко се вдига. Килограми бях качила 2. Сега съм в изходна позиция, но бебето си расте и АГ няма проблем с моите килограми.

Стискам палци да има подобрение и да не се налага болничен престой!

# 442
  • Мнения: 679
Отново е високо 140 на 85. Продължавам да следя още 2 дни и ако се наложи влизам.
Дано всичко е наред с всички други Simple Smile

# 443
  • Бургас
  • Мнения: 117
Отново е високо 140 на 85. Продължавам да следя още 2 дни и ако се наложи влизам.
Дано всичко е наред с всички други Simple Smile

На мен канелата,чесъна и лененото семе  ми свалят драстично кръвното. Ако не си пробвала, пробвай. Има и други храни разбира се. Успех, дано да падне!

# 444
  • Мнения: 235
mis.shle,
Аз бих те посъветвала да отидеш до спешен АГ кабинет.

# 445
  • Мнения: 172
Отново е високо 140 на 85. Продължавам да следя още 2 дни и ако се наложи влизам.
Дано всичко е наред с всички други Simple Smile

А ходила ли си на кардиолог? Може пък да ти изпишат някакви хапчета...

# 446
  • Мнения: 679
Дам, точно като писах излизах от кардиолог.
Момичета,дайте някоя по- весела тема. Аз все ще се оправя Simple Smile гледам юнските мами си слагат снимки на коренчетата, представят се коя какво работи и такива.
Бечинка добре ли си? Отдавна не си писала

# 447
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Звучи много забавно да качим снимки на коремчетата, като това не е с цел да се сравняваме на кой му е по-малък или голям корема, а просто да се радваме една на друга.
И аз си правя домашни снимки да виждам прогреса, но ако ви покажа снимка с бебе 1 и бебе 2 в 24 седмица ще паднете 😂 този път коремът е огромен и постоянно ме питат скоро ли ще раждам или близнаци ли са..

# 448
  • Мнения: 1 380
И аз съм за снимка,сама обаче не мога да си направя хубава и ще помоля ММ. Simple Smile Коремът ми не е голям,де,но аз му се радвам, с първата бременност ми се появи по-късно. Simple Smile

# 449
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Утре сутрин ще се престраша да кача една снимка, че вечер става много много голям корема особено след малко течности и храна.

Качвам 2 снимки от бременната ми фотосесия преди 4 години, може да вдъхновява някой за тяхната сесия. Тогава бях бременна в 7 месец с момиче.


Общи условия

Активация на акаунт