Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 29 363
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Бургас
  • Мнения: 10 361
Аз да питам за бейбефоните, мнения за марки,  видио или радио, от къде пазарите или сте харесали изгодни?

Aз поръчах видео бебефон на Моторола преди няколко дни. Още не съм го получила, че пътува от английския Амазон към БГ. Това е модела, но цената му беше 140 лв, тука пак космически цифри са изпраскали. Rolling Eyes https://www.minimod.bg/22219/motorola-mbp-36s-%D0%B4%D0%B8%D0%B3 … D1%84%D0%BE%D0%BD


На мен днес ми е доста притеснено. Снощи бяхме на гости на приятели с бебе на 14 месеца. Аз се занимавах с него известно време, докато майка му приготвяше масата и имахме близък контакт. Днес се обадиха, че малкото е вдигнало 40 градуса температура. Не знаят дали е грип или нещо вирусно, но каквото и да е доста се притесних. Довечера ще пия още един Биозин, лимони, мед и се надявам да ми се размине.

# 616
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Днес съм в 26+1 ден  на прага на 7 месец и от сутринта изпитвам прорязваща болка, а до сега не съм усещала такова нещо. Бебето си рита и предполагам, че нещо прави с главата и притиска нерв или подобно. Утре съм на ФМ и ще питам, но случвало ли ви се е?

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 117
decuto, ФМ в 26 та седмица? Не са ли само в 20та и 32ра?

# 618
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Ходя на частно на 2 седмици и тъй като гледа абсолютно всичко във фактурата пишем ФМ. Прегледът на ЖК трае 5мин с меренето на кръвно, тегло и бебе и не ми е достатъчно и ходя допълнително на частни прегледи.

Мисля че знам и от къде идва болката. Почти съм сигурна че се в обърнал седалищно и цял ден един ритник не съм усетила високо както беше до сега. Утре ще видим дали е така, но продължава да си ме боли ниско долу и може да са палавите му краченца.

# 619
  • Мнения: 49
И аз се присъединявам 🤗
Термин - 22май👶Момиченце 🌹2ра бременност.
Първата бременност беше 2018,момче
Ще бъде купооон 🥳

# 620
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Минахме прегледа и момъкът е 1120гр вече и 34см 😳 в 26+2 отговаря на 27+4г.с.
С главата надолу си е, та не знам от къде дойде тази болка и докторът каза, че главичката не е твърде надолу. Видяхме големи бузи, има околоплодни води достатъчно и всичко е наред.

# 621
  • Мнения: 679
decuto, супер, голямо е момчето Simple Smile
Днес накупувах на бебчето страхотни неща- бях качвала едно сетче от ХМ с розови панталонки и блузка със зайче, муселинови кърпи супер готини от Хиполенд и Лайкики. Протекторче за леглото и лигавничета.
Имам няколко въпроса- колко голямо според вас трябва да е одеалце за количка. Отделно се чудя колко одеалца да купувам- имам олекотена завивка в единия комплект чаршафи. И ако сте виждали хубави одеала бих се радвала за препоръки.

# 622
  • Германия
  • Мнения: 3 458
Одеалце 75/100 см ще е идеално за количката, според мен повече от 3 надали ще ти трябват, плюс 2-3 лекички за лятото

# 623
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
За първите месеци ще трябва нещо малко по-дебело, но не чак зимно одеало, защото мъничетата не могат  да регулират температурата си. Имам дете родено в края на април и вкъщи и навън я завивахме с плътно одеало, а лятото юли и август само с бархетна пелена или тензухена пелена. Аз имам от нея над 10бр тензухени/муселинови пелени, които се ползваха много активно след баня, за рамо за оригване/бърсане на кърма, полагане върху повивалника, под главичката и много други. Сега купих 3бр сини за момченцето, едно синьо плетено одеалце на Лорели 75/100 и имам бархетни, които сякаш бяха квадратни 100/100, но не съм ги извадила още.

# 624
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
mad_hatter, радвам се че сте овладяли положението !Стискам палци всичко да е наред до 9тия месец ! Hug

tanita_tm, и аз така започнах с килограмите, засега съм качила само 5кг. но аз си имах и от преди, така че мисля че е добре. Внимавам какво си хапвам заради кръвното.Hug

lennie13132, и аз САЩ съм го чувала от две мои близки. Разлика голяма.Anguished

Момичета,  малко ме притеснява че от време на време имам едно схващане ниско долу, в срамната кост, но четох че било нормално . Вие имали ли се подобно нещо? Не мога да разбера дали е от много движение или от почивка става схващането, появява се изневеделица и минава така.

Днес ако е топло ще се разхождаме в Морската . Хубава неделя ! Heart

# 625
  • Мнения: 378
Здравейте! Минавам да се похваля, взех си количка. В комплекта имаше и столче за кола. Уникална е. Прилагам снимка.

# 626
  • Бургас
  • Мнения: 10 361
Feline^ и аз от време на време имам болки ниско долу. Мисля, че е от разширяването на таза. А може и момата да притиска нещо.

Пелена за изписването не мога да харесам. Дрехи съм приготвила, но одеалца само разглеждам и все не ме грабват. Какво точно търся нямам представа, но сигурно като го видя ще го позная. Simple Smile

Днес сутрината бях на ЖК. Всичко изглежда наред. Госпожицата си расте и вече е над 700 гр. Обърнала се е седалищно, но според лекаря ми има достатъчно време да застане пак главично. Каза ми, че до 34 г.с. прогнози за раждането няма да правим. Ако и след това още е с дупето напред шанса да се завърти е минимален, защото става много тясно. Пуснаха ми изследвания, които ще правя утре сутрин. Надявам се и там всичко да е ОК.

Adimitrova12, честита количка! Много добре изглежда! Simple Smile

Жаклин, добре дошла! Simple Smile

# 627
  • Мнения: 170
Момичета, и аз днес бях на преглед. Тази силна болка, която ме беше събудила една нощ май наистина е била от обръщането на бебето. Миналият месец се беше завъртяла седалищно, сега отново си е с главата надолу. Дано така си остане. Според доктора засега няма предпоставки за секцио, но и е рано и още нищо не се знае. Бебешочката върви едричка 1150 гр Simple Smile Лошото е и, че майка й върви едричка. Отново 4 кг за месец. Плаче ми се Sad((
       Мария, радвам се, че всичко е наред с малката. Има време да се обърне, раничко е още.
Feline^, и аз имам болки ниско долу, направо между краката Grinning Като ставам от леглото все едно съм правила шпагати предната вечер.
Adimitrova12, честита количка! Със здраве да си я ползвате!
Мад, ти как си? Как е вкъщи? Simple Smile)

# 628
  • Мнения: 145
Момичета купихте ли термометри? Започвам да оглеждам списъците за пазаруване и да набелязвам по скъпите неща-количка, люлка, легло, бебе фон и бях потресена от цените на термометри. Имаше няколко коментара по напред, но моля мамите с опит да кажат дали има смисъл от 100 лв. за безконтактен термометър/омрон и браун са марките с такива цени/?

# 629
  • Германия
  • Мнения: 3 458
Plol, съвет от мен - на новородено и малко бебе темпратурата най-точно се мери в дупето, безконтактен можеш да си вземеш и по-късно. Моят беше някакъв на Браун за 10€, с мек връх и мери температурата за 2-3 секунди. А безконтактен взех от Лидл и сега като е по-голяма дъщеря ми ползвам само него. Но е важно за новородено да знаеш каква му е точната температура, а безконтактните не мерят чааааак толкова точно

Общи условия

Активация на акаунт