Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 28 837
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 68
Момичета, страхотни списъци. Само да попитам откъде вземате дрешки? Прави ми впечатление, че скъпичко идва, особено когато така се купува по 5-6 от брой. В бг сайтовете примерно гащеризоните вървят около 15лв нагоре, бодита около 10лв бройката и като цяло... Голяма брадва.
И също - която е решила какъв размер да купува, моля да сподели, че и за това ми е чуденка. Grinning

Аз пазарувах основно от фейсбук групи за бебешки и детски дрехи от Англия. Основно на Next, Matalan, George са като марки, като почти всичко е в опаковки по няколкко броя и като качество е много приемливо.
Купувала съм и разни дрешки, които са ми харесвали по физическите магазини, но съвсем инцидентно.
За размер не препоръчвам най-малкия 56-и (новородено), защото ако въобще станат на детето, то след месец максимум ще са малки (на първото ми дете не му стана комплекта за изписване с размер за новородено и сложих друг в бързината, но имаше леко разочарование, защото беше от органичен памук и с готина картинка, но уви...). Аз предпочитам 0-3м като размер или 64.

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Размер имам няколко 56, всичко друго 0-3 месеца взимам и аз, като Таня.
Поръчвам от Ибей обаче споменатите марки, също и от LC Waikiki, НМ. Купих комплект от 5 бодита за 10 лв, 2 летни гащеризончета за 8 лв, сега очаквам 5 бр ромпъри от Ибей за 25 лв. Общо взето следя намаленията и купувам по малко. Тук дрешките са много скъпи и като знам колко бързо омаляват...
Може да погледнете и в Джъмбо и Пепко от нашенските магазини. Бебешките им дрешки ми се сториха хубави, а цените им са съвсем нормални.

От дрехите ми остана да взема само тези за изписването. До 3 месечна е презапасена госпожицата. 🙂

# 377
  • Мнения: 679
И аз вземам дрешки от англ.сайтове, отделно мама и свекърва ми често пътуват до Турция и ако остане нещо за докупуване ще ми вземат от там. На мен също от дрехите ми остана комплект за изписването, 2 бр. одеалца, 2 комплекта чаршафчета. От другите неща- въртележка играчка за леглото. Може тези неща да си ги поискам за подаръци и без това все ме питат приятелки и роднини какво да ми вземат.
Иначе от малки магазинчета си взех ръкавички, лигавици, бандани. Поръчах и ленти, фиби, ластичета от Алиекспрес още декември и сега си ги чакам Simple Smile

# 378
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
О, Мишле, ти вече и за прическите си помислила. Браво! 🙂
Да споделиш, като дойдат направо с линкове.
Ние другата събота на 25 ще ходим в Турция и планирам от там да взема оставащите неща. Само да е хубаво времето, че ще минаваме през Малко Търново.
Мисля към края на март най-късно да сглобим кошарата. Да има време да се проветри достатъчно от миризмата на дърво, лепила и т.н, знаете новите мебели как миришат. Пък и да подредя дрехи, завивки, козметика и т. н. в бебешкия скрин. Сега прибирам всичко купено в нашия гардероб, но то няма място вече.

# 379
  • Мнения: 679
Мария, сега ще ти пусна, че ще забравя после:
https://m.aliexpress.com/item/4000082478527.html?spm=a2g0n.order … 12df74&is_c=N в цветове най- долу в дясно
https://m.aliexpress.com/item/4000163458508.html?spm=a2g0n.order … 12df74&is_c=N тези в жълто най- отгоре в ляво
https://m.aliexpress.com/item/32891554623.html?spm=a2g0n.orderli … 12df74&is_c=N
Оо и козметика трябва да купувам, но се чудя още каква. За кошарата ММ всеки ден ме пита кога ще я сглобим, но и аз мисля средата- края на март, точно за да се отмирише и да си я подредя.
За Турция много хубаво, тъкмо ще си разгледаш на място. Дано не е студено много и да се разходите добре. Памперси също от там ще си купя, излизат много изгодно. Ако ходите в Одрин може да си погледнеш брошури другата седмица на големите магазини- Кипа, Мигрос, Шок и Бим.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 19:22 от mis.hle

# 380
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Благодаря за линковете! Ще разгледам.
От козметиката купих само измиващия гел на Биодерма https://mypharmacy.bg/kozmetika/medicinska/za-deca/bioderma-abcd … ki-deca-x-1l.html
За мазане и крем под пелените още не съм избрала.
Относно Турция - ще ходим в Лозенград този път, не знам дали ще стигнем до Одрин. Но там ги има някои от тези магазини. Моя дружка редовно ходи и тя ще е с нас, като за първи път да ни разведе и покаже.

# 381
  • Мнения: 172
Момичета, а вашите половинки усещат ли ритничетата на бебето, като сложат ръка на корема?

ММ е много разочарован, че само аз усещам бебо, иска и той да почувства някой ритник Simple Smile
Успокоявам го, че ще стане след още някоя и друга седмица, като му заздравеят костите и трупне мазнинка, но ми е интересно горе-долу кога ще стане това Simple Smile

# 382
  • Мнения: 1 380
Момичета, а вашите половинки усещат ли ритничетата на бебето, като сложат ръка на корема?

ММ е много разочарован, че само аз усещам бебо, иска и той да почувства някой ритник Simple Smile
Успокоявам го, че ще стане след още някоя и друга седмица, като му заздравеят костите и трупне мазнинка, но ми е интересно горе-долу кога ще стане това Simple Smile

Моят мъж ги усети днес,казах му кога и къде да сложи ръката си. :Д Много е вълнуващо,но с първата бременност усетих движение едва в 23 седмица някъде.Сега от 18-та. Heart

# 383
  • Мнения: 229
Момичета, относно козметиката с първото ми дете ме посъветваха да изчакам. Не е хубаво да се сменя, затова взех такава, каквато използваха в болницата - Биодерма беше. Сега мисля, че в същата болница вече използват Хип, та аз със сигурност ще изчакам

# 384
  • Мнения: 679
Ани Банани направо се чудя за козметиката, в болницата мисля ползват козметика,която представителите им занесат. Аз съм с много чувствителна кожа, бащата пък с коренно различна от моята. Дано бебето наследи неговия ген от към кожа и тогава едва ли ще има значение козметиката, но към момента се ориентирам към Биодерма или А- Дерма.
Забелязвате ли промени в косата си? Моята много рязко дръпна на дължина, а и попринцип е много дълга и ми се струва  потъмняла. Не се омазнява бързо и седи някак много жива. Предполагам всичко е от хормоните Simple Smile

# 385
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Както и предният път и сега се наслаждавам на лъскава и жива коса, без косопад и окосмяването страшно намаля. Бръсна си краката на 3 седмици и едва има показали се косми. На интима си продължавам с колата маска, не се притеснявам и нямам проблеми да ходя.
За съжаление след раждането беше кошмар - косата започна да пада драстично и по много, излязоха ми ужасни пъпки по лицето и се наложи да ходя на дерматолог, ноктите почнаха да се чупят..

Относно козметиката този път направо ще ползваме за баня и омазняване А-дерма екзомега, а не като с момичето ми да пробвам 100 марки да пръсна толкова пари и накрая да чуем за А-дерма, която ни спаси. Скъпички са, но пускат добри промоции 1+1.

# 386
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Относно козметиката този път направо ще ползваме за баня и омазняване А-дерма екзомега, а не като с момичето ми да пробвам 100 марки да пръсна толкова пари и накрая да чуем за А-дерма, която ни спаси. Скъпички са, но пускат добри промоции 1+1.

Деси, къде си виждала такива промоции? Ако мернеш някъде пиши и в темата, моля те.

Моята коса също расте много бързо, а космите по краката забавиха растеж, което е супер.
Относно ритничетата - до сега само малкия ми син успя да усети. Мъжа ми няколко пъти си слага ръка на корема ми, но бебето или спира или побутва съвсем леко, та той не може нищо да почувства. Накрая заключи, че малката калпазанка от сега му прави на пук! Joy

# 387
  • Мнения: 679
За ритничетата съпругът ми също само веджън успя да усети, иначе му казвам, но докато си сложи ръката и бебето спира. А иначе според него вчера ми се издул корема на дясно и уж виждал краче на корема, аз нищо такова не видях.
Да,за космите на краката и ръцете и веждите поне растат по- бавно. Днес дойдох на работа, у дома хич не ми е лесно да седя. Спешно имам нужда от бременни или родили познати, защото всички други в делничен ден са на работа и буквално само седя из нас.

# 388
  • Мнения: 889
Здравейте, момичета. Моят юнак си рита доста осезаемо, но чуе ли непознат глас спира. Минахме ФМ в "Щерев" при д-р Чавеева, всичко е наред, а на 4Д снимките се вижда, че бебчо прилича на батко си, когато се роди. Относно дрешките - ще ползваме на баткото каквото може, така или иначе са основно от George и др. английски марки. От Ибей също купувам. Избягвам да купувам от български/турски дрешки, китайските пък изобщо. Не за друго, ами качеството не може да се сравнява с английските. Козметика пак ще ползвам А-дерма. Против подсичане - задължително Павловича мас, препоръчвам силно. Синът ми никога не е имал зачервяване или подсичане с нея. Продава се в Хиполенд и на други места, но не е масова.

# 389
  • Бургас
  • Мнения: 117
Не съм запозната с козметиката за бебета. Искам да питам от обикновените български марки никой ли не взима? "Биодерма", "А Дерма" са доста скъпи. "Здраве", "Бочко" и т.н лоши ли са като варианти? Ние с таткото, бабите и дядовците сме със здрави кожи, нямаме алергии и предполагам и бебо няма как да е с чувствителна, че от дете да го свикваме със скъпа козметика.
Иначе реших да не си подстригвам косата, но тя беше дълга. Сега започна да цъфти, но не виждам разлика да е по-добре или по-зле от преди. Аз съм с обезкосмени крака от лазерна епилация преди 10 години и като цяло нямам косми, така че и за тях нямам мнение.
Но "пеперудката" се окосмява сериозно, а ми е трудно  вече да я стигам.
Ноктите незнам как са ми, защото съм с гел лак и предполагам са чупливи като преди.

Наш бебо се размърдва вечер, когато гледаме ТВ. Таткото тъкмо като сложи глава на скута ми и малчо почва да рита. Таткото е щастлив Simple Smile Simple Smile Simple Smile


mis.hle , много добре те разбирам. На няколко пъти започвам да изпадам в депресия, по същата причина. От септември съм в болничен и нямам никакви социални контакти Sad Всички са на работа, а през почивните дни са със семействата си и за тогава не настоявам да се видим. Sad

Общи условия

Активация на акаунт