Приморско 2020 г. - море, весело лято и хубави емоции

  • 53 915
  • 819
  •   1
Отговори
# 735
  • у нас
  • Мнения: 1 872
Съвсем редовно се купува храна от почиващите в Дел сол, особено следобед :/. Опашката за пици е отчайваща

# 736
  • Мнения: 734
Някой ако има възможност, би ли снимал разписанието на маршрутките от Приморско в посока Царево?

# 737
  • Мнения: 345
Някой ако има възможност, би ли снимал разписанието на маршрутките от Приморско в посока Царево?

Звъннете на автогарата и ще Ви кажат часовете.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 441
Някой ако има възможност, би ли снимал разписанието на маршрутките от Приморско в посока Царево?

Звъннете на автогарата и ще Ви кажат часовете.
Преди 4-5 г. по памет бяха почти всеки час, около обяд и ранния следобед бяха по-нарядко. Да не те подведа, че сега ситуацията е по-различна.

# 739
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте, искам да попитам дали тази година има много чехи и руснаци?

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 9 751
Здравейте, искам да попитам дали тази година има много чехи и руснаци?

В края на юли имаше вече чехи, не бих казала, че бяха много. Руснаци по-скоро не, поне аз не видях.
Имаше и поляци.

# 741
  • София
  • Мнения: 406
Във вторник се върнахме от Форест бийч, така че мога да споделя свежи впечателния. Били сме и преди две години (тогава в Ропотамо - по-нисък клас настаняване в същия комплекс), така че горе-долу имам база за сравнение.

Хотелът е приятен, чисти се ежедневно (споменът ми от преди две години от бунгалата е много негативен в това отношение), бельо се сменя на три дни. Странно архитектурно решение беше прозорецът на тоалетната в мастър банята, който осигуряваше пълна видимост от спалнята и хола на студиото.

Плаж - има обособена зона (чадър и два шезлонга влизаха в цената, когато правихме резервацията), първите дни се запълваше още в 9:30, след това настъпи период с червен флаг и хората намаляха. Допускаха и хора и без гривни, но при условие, че беше полупразно според мен не беше проблем.

Басейн - шезлонгите масово се запазваха още преди закуска и свършваха още към 8:30. Понеже сме адски ранобудни с бебе и закусвахме още в 7:30 лесно си намирахме място, така че лично не мога да се оплача, но комплексът е голям и доста хора оставаха без място на басейна. Иначе басейнът е чист, с прозрачна вода, има доста вяла анимация - сутрешна гимнастика, аква аеробика и някаква игра, която съвпадаше с началото на обяда и винаги пропускахме. Общо взето аниматорите просто се разхождаха сред почиващите и питаха кой как е без да полагат каквото и да е усилие да ангажират нечие внимание.

Ресторант - тук са основните ми забележки. Храната беше вкусна, винаги имаше с какво да се нахраниш, но разнообразието беше в пъти по-малко от преди две години. Откровено казано беше разочароващо, защото хотелът беше почти пълен по време на престоя ни и до последния момент задържаха цените на нивото от началото на годината (резервацията ни беше още от януари), така че според мен нямат оправдание. Единственото ми обяснение е, че просто сега бяхме предимно българи и решиха, че за пред нас може и толкова, което си е направо обидно. Скарата беше еднообразна (не броих точно колко пъти имаше кюфтета), от осем дни престой, два цели дни риба нямаше, а в други два се свеждаше до мерлуза в доматен сос. Ориз, картофи - сготвени по един и същи начин всеки ден. Една-две месни-безместни манджи от родната кухня и... това е. Осем вечери редуваха крем супа - картофена или зеленчукова, абсолютно една и съща на вкус. Терасите перманентно бяха "резервирани" с маси за по двайсетина души вечер още от 18:30 - стояха празни почти до края на обявеното време за вечеря. За сметка на това останалите без "резервация", за която така и не се разбра кой и как може да направи при ол инклузив, се чудеха къде да седнат. Споделям го просто, защото беше дразнещо.

Следобедна закуска - осем дни понички и хотдог, никакво разнообразие. Иначе поничките бяха вкусни, за хотдога - така и не го опитах.

Музиката от дискотеката на открито до ресторанта тътнеше до 2:30-3:00 почти всяка вечер, което определно ни идваше в повече.

Ковид мерки - Температура не мереха при настаняване. Храната беше зад стъкло и се даваше от служители. Всички с маски, почти всички без ръкавици - явно носеха само тези, които сами се пазеха. Масите понякога се дезинфекцираха (зависи от служителя явно), подложките обаче само се изтупваха. Иначе дезинфектанти имаше достатъчно - и на входа, и вътре. Салати и таратор всеки си наливаше сам, ръкавици не изискваха и не бяха осигурили. Наблюденията ми са, че в повечето случаи хората сами се пазеха - спазваха дистанция, носеха си дезинфектанти и пр.

Като цяло - почивката ни мина спокойно, комплексът е много подходящ за деца, затова и повечето почиващи са семейства. Голямата ми дъщеря (9 г.) няма търпение пак да отиде, бебето не може да се изкаже по темата. Предполагам, че пак ще се върнем там, но още ни е рано да правим планове за догодина.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 20:51 от elena_e

# 742
  • Мнения: 81
Утре пътуваме за Приморско дел сол. Резервира ли сме студио в апартамента част, без изхранване. Ще дам актуална информация за комплекса.

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 811
Добро утро, обичано от нас е Приморско, макар че бяхме няколко години в Гърция, а сега поради ситуацията не сме пътували. Мислим следващата седмица да отделим 5 нощувки за Приморско, имам оферта за Жерави хотел. Моля ви за мнение, ако някой го е посещавал, още по-хубаво ще е е ако са тазгодишни впечатления. Интересува ме как е храната, стаите чисти ли са, как е организирано с чадъри и шезлонги на плажа/ казват от хотела, че са осигурени при наличност/.
Благодаря предварително 🍀

# 744
  • Мнения: 128
Здравейте,
как е в Приморско след 10.09? Ясно е че за тази година никой не може да предвиди, а и много зависи от времето. Предишните години кога почват да затварят заведения, магазини и плажовете? Хем ни се ще да е по-спокойно, хем да не е и пълно мъртвило. Да има къде да хапнем все пак.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 9 751
Една част от ресторантите са си на местни хора и си работят целогодишно. Плажът няма как да затвори. Там живеят хора, има големи магазини. Е, не са от типа на Кауфланд, но все пак са си супермаркети. Най-важното е времето да е хубаво и водата да е все още топла.

# 746
  • Мнения: 2 478
Завърнахме се от нашето морско приключение в Приморско и искам да се включа с пресни впечатления. Отидохме за първи път. Имахме запазен апартамнет в Solei apartments напиращи се до една горичка.
Настаниха ни в огромен апартамент. Спалнята беше просторна, гледаща към стадиона. Кухня, трапезария и всекидневна в едно, отново огромни. Кухнята беше оборудвана с всичко необходимо за спокойната ни почивка. Имаше голяма маса с 4 стола. Климатици имаше два, както и два телевизора. Топла вода имаше постоянно. На разположение имаше и басейн, който цял ден се огряваше от слънцето. Имаше и детска част в него. Не беше огромен, но задоволителен. Към сградата имаше магазинче. Почистваше се всекидневно. Плажът беше мнооого близо. Детето се движеше с тротинетката до там. Точно тази част от плажа, на която ходехме беше много спокойно, нямаше много хора. Свободната зона беше почти празна. В сравнение с другите плажове при нас си беше направо рай. Такова спокойствие... изобщо не ни се тръгваше.
Водата беше кристина, много чиста. Видях няколко щипалки в един от дните и няколко медузи вадеха деца. Водорасли нямаше. Комари също нямаше.
Водата беше много топла и доста навътре беше плитко.
Пясъкът беше ситен и много приятен. Естествено, на места пълен с фасиве. Първите два дни флагът беше червен, един ден жълт и останалите зелен.
Вечер ходехме на центъра с колата и имахме късмет, че намирахме къде да паркиране покрай лунапарка. Детето беше очаровано от забавленията и всяка вечер ги обикаляше. Бях си казала, че не искам да ходим по ресторанти, но се пречупих и се случваше да хапнем навън.В тихите улички покрай лунапарка имаше много приятни ресторантчета. Нямахме време да седим дълго, заради детето, затова търсехме вариант за по-бързо приготвяне на храна. Два пъти ядохме в Корнер, един път и дюнери от там, които много ни харесаха. Риба няколко пъти си взимахме, отново приготвена. До лунапарка има едно ресторантче, но не му запомних името, също беше вкусно. Много вкусни тортички и баклава в Attila ядохме. Един път взех на детето "палачинка от блондинка". Приятно впечатление ми направи, че работи с ръкавици и когато вземаше пари, слагаше втора ръкавица, която веднага след това изхвърляше. Иначе маска нямаше. Като цяло хора с маски почти не се виждаха. Беше лудница навсякъде, освен в ммц, където бяхме отседнали.
Просто намерихме нашето място. И Приморско много ни хареса и със сигурност бихме се върнали там. В града е лудница, но ние бяхме далеч от нея. Точно това търсехме. Вечер с мъжа ми седяхме на терасата и гледахме падащи звезди.
Като минус мога да посоча липсата на wifi. Както и на терасата през деня не се живееше от жега. Освен това не се сещам нещо да не ми е харесало. С радост бихме се върнали там.

# 747
  • Мнения: 128
Една част от ресторантите са си на местни хора и си работят целогодишно. Плажът няма как да затвори. Там живеят хора, има големи магазини. Е, не са от типа на Кауфланд, но все пак са си супермаркети. Най-важното е времето да е хубаво и водата да е все още топла.
Hands Plus1
И аз си мислех, че най-важно е да е хубаво времето, но да попитам все пак. За плажовете знам, че няма как да ги затворят. По скоро ме интересуваше дали прибират по това време чадъри и шезлонги, защото  ги ползваме. Не си падаме по носенето на чадъри и т.н.

# 748
  • Мнения: 1 748
Една част от ресторантите са си на местни хора и си работят целогодишно. Плажът няма как да затвори. Там живеят хора, има големи магазини. Е, не са от типа на Кауфланд, но все пак са си супермаркети. Най-важното е времето да е хубаво и водата да е все още топла.
Hands Plus1

И аз си мислех, че най-важно е да е хубаво времето, но да попитам все пак. За плажовете знам, че няма как да ги затворят. По скоро ме интересуваше дали прибират по това време чадъри и шезлонги, защото  ги ползваме. Не си падаме по носенето на чадъри и т.н.
Кое е това време? На плажа все още е пълно с хора, паркингите са запълнени. Всяка година до сега,  септември преди началото на учебната година, чадърите са си на плажа и шезлонгите също.

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 5 986
Някой може ли да сподели изпитан  ресторант, където предлагат миди, скариди и калмари и евентуално къде се намира?

Общи условия

Активация на акаунт