Коледата наближава, МАРТенчето за купон се стяга - Март 2020

  • 24 946
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Мнения: 30
Мами , както пишете, че в 36г.с трябва да се спре магнезия , разбирам, че се прави с цел ако бебето иска да излиза - да си излиза, тоест да не го спираме ?!?!  😀 Ами ако със спирането на задържащите лекарства след 2 дена примерно бебчо тръгне да се ражда? Нали е хубаво да си изкараме до 40-та ... аз съм също със контракции, като сега с магнерота и но-шпато съм добре. Но ме е страх ако ги спра какво ще стане. 🙄😥

# 722
  • Мнения: 52
Имам съмнения, че моето бебе се обърна седалищно. По принцип като хълца, я усещам ниско долу вдясно. Сега обаче потрепването е високо и там ми е по твърд корема. Какво мислите?

# 723
  • Мнения: 36
34 + 4г.с. 😊 2500 + кг... и не е спрял да се върти.До преди няколко дни беше странично,вчера беше главично и продължава да си се върти.Спрях да се настройвам за каквото и да било.Каквото е такова....😊😊😊

# 724
  • Мнения: 1 041
Аз мокри кърпи като за начало ще използвам wet wipes, а когато сме вкъщи - ще мия само с вода при напишкване и със сапунчето на SebaMed при наакване.

Магнерота не е задържащо лекарство. И до последно да пиеш магнерот, това няма да попречи на бебето да излезе, когато си реши.
Аз също се страхувам , че ще спра магнезия, но не защото ще родя, а защото може би ще започна да усещам по-осезаемо контракциите.
Но все пак се радвам и нямам търпение да спра да се тъпча с тая отрова. Аз но шпа пия само при необходимост, така или иначе. Simple Smile

Моето бебе е с главата надолу, въпреки това го усещам като хълца на различни места - и ниско долу, и високо горе ми се е случвало. Това не означава , че се е обърнало. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 1 235
Аз съм а заглавие  2 за новата тема.

На мен Магнерот много добре ми се отразява. Когато пробвам да не пия единия прием през деня веднага се усеща и контракциите ми зачестяват.

Да споделя едно видео, което ми се стори интересно, за майките, които засега ще раждат нормално: https://www.youtube.com/watch?v=dVkgf8YDRcchttps://www.bg-mamma. … es=724#people_set

# 726
  • Мнения: 480
И моята е усещам да хълца не само долу, отстрани, по-горе, навсякъде. Спокойно, това не означава, че се е обърнала, а и те много се свиват на кравайче, после се изпъват, биологичната им поза е леко свита, та затова може да го усещаш навсякъде 😄

А за Елена Василева, ами добра е и си разбира от работата ☺️ Лекциите за кърменето, раждането и дишането не са за пропускане. Училището се казва МА-МА 💕

# 727
  • Мнения: 95
littlesister39 ако бебето е седалищно, ритничетата се усещат много ниско долу и поне при мен доооста по-болезнено. Моето също се върти постоянно, в момента е главично, но може би не окончателно, едва в 32-ра г. с. съм.
На мен АГ ми каза, че магнезият се спира в 36-та седмица, за да не се нарушава нормалната родова дейност, а ако е планирано секцио може да се приема до самото раждане. Не знам какво точно нарушава, след като контракциите си ги има, но да кажем, че отпуска или поне би трябвало да е така. Благодарна съм му затова, че нямам крампи, защото съм чувала, че са доста характерни и неприятни, отдавам липсата им на него.

Sunshine разсмя ме твоята свекърва 😁 Сигурно на по-старото поколение изглеждаме като глезли. Но истината е, че когато много се филмирам, и аз си казвам нещо такова: Хайде бе, на баба ми са не би са ѝ правили фетална морфология или да са ѝ изследвали всеки месец феритин! 😀

Вие броите ли движенията? Аз по два пъти на ден засичам в рамките на един час като броя стриктно първите десет, за да съм сигурна, че има толкова. Преди много обичах да си сложа ръката на корема и да усещам всяко помръдване, но сега с тези контракции това удоволствие отпадна, защото забелязах, че коремът ми се стяга и когато го погаля.

# 728
  • Мнения: 1 041
Ооо това видео е много интересно! Ще взема да я следя тази мадама!

Аз засега съм естествено, нооо ме е яко шубе! 😂

Аз не броя движения регулярно. Случва ми се някога да си наумя, че ще броя, но той прави 10 за 2-3 минути и спирам. 😂
 
Ако се притесня , че не го усещам, омам трик - пускам му “малка нощна музика” на Моцарт. Действа моментално. Не знам дали е симпатия или обратното, нооо не остава безучастен. 😂🍀

Таткото обича класическа музика и много се кефи как шава всеки път. 😂

# 729
  • Мнения: 135
littlesister39 ако бебето е седалищно, ритничетата се усещат много ниско долу и поне при мен доооста по-болезнено. Моето също се върти постоянно, в момента е главично, но може би не окончателно, едва в 32-ра г. с. съм.
На мен АГ ми каза, че магнезият се спира в 36-та седмица, за да не се нарушава нормалната родова дейност, а ако е планирано секцио може да се приема до самото раждане. Не знам какво точно нарушава, след като контракциите си ги има, но да кажем, че отпуска или поне би трябвало да е така. Благодарна съм му затова, че нямам крампи, защото съм чувала, че са доста характерни и неприятни, отдавам липсата им на него.

Sunshine разсмя ме твоята свекърва 😁 Сигурно на по-старото поколение изглеждаме като глезли. Но истината е, че когато много се филмирам, и аз си казвам нещо такова: Хайде бе, на баба ми са не би са ѝ правили фетална морфология или да са ѝ изследвали всеки месец феритин! 😀

Вие броите ли движенията? Аз по два пъти на ден засичам в рамките на един час като броя стриктно първите десет, за да съм сигурна, че има толкова. Преди много обичах да си сложа ръката на корема и да усещам всяко помръдване, но сега с тези контракции това удоволствие отпадна, защото забелязах, че коремът ми се стяга и когато го погаля.


По повод галенето на коремчетата. Аз съвсем случайно разбрах, че трябва да се избягва, заради контракции.
От месец съм с подготвителни и като ходих до спешното на Шейново, докторката ми казва : “Никой ли не ти каза, че не трябва да си пипаш корема?”
Ми, никой не ми беше споменал и тези ръце, само там стояха. Joy

# 730
  • Мнения: 346
Моето бебче не е толкова активно, като ви слушам 10 движения за 2-3 минути🙄Той си има примерно в 23 часа се активира после сутринта пак и после явно спи🤔Или аз да не чуствам че съм с предна плацента🤔🙄

# 731
  • Мнения: 1 041
И аз съм с предна плацента, но съм в 34-та, не знам ти в коя си. Той от седмица на седмица става все по-груб с движенията си. 😂
Има и периоди, в които с часове не мърда. Различно е, но понякога не се спира, подпира ми ребрата с крака яко. 😂🤷♀

На мен още в 16-та ми казаха да не пипам корема. Еми, аз си го пипам , не го галя, но си слагам ръката там често, не се усещам.
Но нямам сериозни контракции. Понякога цял ден усщеам стягания, друг път нищо с дни. 😂

# 732
  • Мнения: 346
Аз съм в 32 и 2 дни.. То и аз тука от две седмици ги усещам по така ритничетата, но не е постоянно🙈😋Контракции почти нямам.. Обаче пак настинах аз🙄Имам чуството че само да изляза и всички вируси и гадости съм ги лепнала😒Хубавото е че от днес не съм на работа❤️

# 733
  • София
  • Мнения: 3 845

Според мен са маркетингов трик. По-добре да си го измиеш на чешмата. Мислех си за мокрите кърпи, че вероятно на бебенцето му става студено и неприятно от тях, все пак не са напоени с топла вода. Та ще ги ползвам само навън, при нужда. В къщи ще бърша с кухненска хартия и после - на чешмата с топла водичка.
Взех Златния комплект на Мустела, повлияна от рекламирането на продуктите им, а и го намерих на промоция. Но душ-гела и млякото са толкова парфюмирани, че не знам дали изобщо да ги ползвам за бебо. Май ще търся нещо без аромат.

# 734
  • Мнения: 45
Пламъче, и аз съм с предна плацента в 32+6 и усещам бебето по-същият начин.
Вечер и сутрин, рядко през деня.

Общи условия

Активация на акаунт