Коледата наближава, МАРТенчето за купон се стяга - Март 2020

  • 26 394
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 480
Здравейте мами. Искам да ви попитам започнали ли сте да търсите педиатър?
Много ми е трудно, защото се преместих от скоро в Люлин 10 и нямам никакви наблюдения за добри лекари. Можете ли да ми препоръчате ако сте Люлин? Много ще съм благодарна. ☺️
Здравей, сестра ми живее в Люлин 7, записа се на педиатър в МЕДИВА, работят с НЗОК. Д-р Марияна Борисова. В ДКЦ не записват  нови бебета.Simple Smile

# 91
  • Мнения: 37
Може ли и мен да запишете?
Marchetto - 20 март - момченце

# 92
  • Мнения: 83
Dance13: Здравей,аз също съм от Варна,за края на март ми е термина по пр.  Също съм с момиченце Simple Smile.За раждането съм се ориентирала към Окръжна и д-р Папазов и смятам да ходя на деня на отворените врати този месец за повече информация.
А за покупки купихме тези дни две бодита,шапчица,ръкавички,чорапки и две биби като първи покупки Simple Smile.А за по едри като кошарка,количка и др.смятам след като се роди бебка.Искам да попитам като спите и като се въртите на дясната страна усещате ли бутане и натискане някакси от страни на корема? Започна от около седмица и като усетя тези бутания веднага се въртя отново на лявата си страна,но нез как ще изкарам да спя само на нея изтръпвам .

# 93
  • Мнения: 80
Здравейте мами. Искам да ви попитам започнали ли сте да търсите педиатър?
Много ми е трудно, защото се преместих от скоро в Люлин 10 и нямам никакви наблюдения за добри лекари. Можете ли да ми препоръчате ако сте Люлин? Много ще съм благодарна. ☺️
Здравей, сестра ми живее в Люлин 7, записа се на педиатър в МЕДИВА, работят с НЗОК. Д-р Марияна Борисова. В ДКЦ не записват  нови бебета.Simple Smile
Много ти благодаря!
Междудругото, термометър ми е 04.03.2020 но сигурно ще е по-рано. ☺️

# 94
  • Мнения: 37
Искам да попитам като спите и като се въртите на дясната страна усещате ли бутане и натискане някакси от страни на корема? Започна от около седмица и като усетя тези бутания веднага се въртя отново на лявата си страна,но нез как ще изкарам да спя само на нея изтръпвам .

Аз нямам проблеми със спането надясно. Краката ми и ръцете изтръпват и в двата случая и трябва да се въртя.

Тази нощ обаче се събудих от тежък сън, в който сънувах, че не мога да си поема въздух и с ужас установих, че съм легнала по гръб и наистина не мога да дишам. Преди да забременея спях само по гръб и ми е много трудно да си отуча тялото от този навик явно. Но за пръв път установявам, че имам затруднения с дишането по гръб вече.

# 95
  • Мнения: 83
Искам да попитам като спите и като се въртите на дясната страна усещате ли бутане и натискане някакси от страни на корема? Започна от около седмица и като усетя тези бутания веднага се въртя отново на лявата си страна,но нез как ще изкарам да спя само на нея изтръпвам .

Аз нямам проблеми със спането надясно. Краката ми и ръцете изтръпват и в двата случая и трябва да се въртя.

Тази нощ обаче се събудих от тежък сън, в който сънувах, че не мога да си поема въздух и с ужас установих, че съм легнала по гръб и наистина не мога да дишам. Преди да забременея спях само по гръб и ми е много трудно да си отуча тялото от този навик явно. Но за пръв път установявам, че имам затруднения с дишането по гръб вече.
.
Разбирам те идеално,аз също преди да забременея спях само по гръб така най-ми отпочиваше тялото и от трети месец лека по лека се учех да спя настрани и сега като се завъртя по гръб инстинктивно в повечето случай се събуждам веднага,а щом си започнала да се задушаваш това означава,че до бебчето не достига кислород внимавай и ако трябва си вземи възглавница за бременни Simple Smile аз казвах на ММ като ме види по гръб веднага да ме събужда да се завъртя.

# 96
  • Мнения: 272
На която и страна да се завъртя бебка си ме рита силно на страната на която съм легнала . Питах лекарката дали мога да спя по гръб, тя ми каза да спя докато мога в един момент, ще ми става лошо и ще лежа само наляво. Имам една приателка тя ми сподели, че е спяла само по груб до края на бременността, иначе бебето много се е бунтувало. При всеки явно е различно. Заблязала съм, че ако се храня с тестени изделия и седя по гръб  ми е тежко на гърдите и дишам трудно.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 882
На която и страна да легна, все ми е неудобно и бебето мърда, но гадното е, че започна да ми се запушва носа и не мога да дишам. Голям проблем ми е, постоянно се будя, задушавам се. Днес бях на лекар - от хормоните на бременността е, каза да промивам с физиологичен разтвор, нищо друго не помага, нито може да се регулира.
През деня съм ок, дишам си нормално, но легна ли вечер, почват драмите. Направо ме е страх да се стъмни вече...
Пробвах по-високи възглавници, има някакъв ефект, но пък не ми е удобно на гърба и кръста. Абе мъка ще е...

# 98
  • Мнения: 272
Не знам дали сте попадали на една много мила дама от фитнеси инструктор. Тя показва метод как се е оправила с това запушване, по време на бременност
На кратко сутрин и вечер си е слагала кокосово масло в нослето с клечка за уши и го е смъркала.

# 99
  • Мнения: 480
Не знам дали сте попадали на една много мила дама от фитнеси инструктор. Тя показва метод как се е оправила с това запушване, по време на бременност
На кратко сутрин и вечер си е слагала кокосово масло в нослето с клечка за уши и го е смъркала.
Еха, супер! Ама аз нямам кокосово, имам какаово дали да пробвам или да не си правя експерименти 🤷😃

# 100
  • Мнения: 74
08.03.2020, момиче

Здравейте, в някои дни имам остри болки ниско долу, най-вече в ляво. Увеличиха ми магнезия и се опитвам да съм спокойна, но не спирам да мисля какво става и да чета из нета. Случва ли се на някоя от вас?

# 101
  • Мнения: 31
16.03.2020 - момченце 💙

# 102
  • Мнения: 109
14.03.2020 - момченце  Blue Heart

# 103
  • Мнения: 95
Съпреживявам всичките ви неудобства на спането... Възглавницата за бременни много облекчава нещата, но понякога нищо не ми помага и просто се отказвам да опитвам да заспя, ставам и си пускам телевизия или чета книга.
Контракциите дори забравих да ги коментирам с АГ, засега не ме притесняват, по 2-3 пъти на ден усещам стягане, но е за кратко и без болка, така че го мисля нормално.

Pineapple, терминът ми е 22 март, момиченце, но не се навивам на вагинално раждане, от самото начало съм с нагласата, че ще е секцио.

# 104
  • Мнения: 480
Днеска се замислих, в навечерието на 7ми месец, че може би организмът ни подготвя за безсънието,което ни очаква после. 😃 Да си свикнем да ставаме в 03,04,05ч. така че май няма да се окаже лошо това, нали все нещо положително трябва да намираме в нещата. Колкото повече се топят месеците от срещата, която ни предстои толкова повече се замислям за малкото човече. Даже си купих няколко книги днеска: " Вашето бебе, седмица по седмица" и книгата на Хедра за Кърменето. Интересно ми е, нали ми е за първи път. Знам, че дете не се гледа по книга, но поне да имам някаква обща представа 😃 и така,ако знаете някакви интересни книги, може да ги споделяте

Общи условия

Активация на акаунт