Любители на Котки - Тема 140

  • 25 946
  • 763
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 13 229
Не знам дали TINA.K пише още във форума,
Скрит текст:
но тя излекува поне 3 от котките си от котешка чума. Хем бяха все още млади и се водеха в рискова група. Използваше алтернативна медицина редом с другата. Кое помогна не знам, но специално за тези, които заболяха по-късно шансовете бяха много по-големи защото взе навреме мерки. Ако можеш ѝ проследи публикациите (по-ранните) и виж как ги е лекувала. Голямото коте се казваше Чочо, а спасеният юноша Мърчо. Видях в списъка на 1 страница, че Мърчо е роден 2010. Много вероятно да се е борила с болестта през 2011 г. или още през 2010 г. Пробвай и с търсачката с ключови думи Мърчо и резонанс.
Лятото я виждах, сподели, че не пише.
На 29 ноември е влизала във форума. Но явно е било случайно.

# 331
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Не знам дали TINA.K пише още във форума,
Скрит текст:
но тя излекува поне 3 от котките си от котешка чума. Хем бяха все още млади и се водеха в рискова група. Използваше алтернативна медицина редом с другата. Кое помогна не знам, но специално за тези, които заболяха по-късно шансовете бяха много по-големи защото взе навреме мерки. Ако можеш ѝ проследи публикациите (по-ранните) и виж как ги е лекувала. Голямото коте се казваше Чочо, а спасеният юноша Мърчо. Видях в списъка на 1 страница, че Мърчо е роден 2010. Много вероятно да се е борила с болестта през 2011 г. или още през 2010 г. Пробвай и с търсачката с ключови думи Мърчо и резонанс.
Лятото я виждах, сподели, че не пише.
На 29 ноември е влизала във форума. Но явно е било случайно.
[/quote]
Скрит текст:
Дали тя, дали мъжа й или децата, как да знаем?

# 332
  • София
  • Мнения: 1 715
Което ме подсети, че вчера, докато ровех заради Майки из първа страница, попаднах на това като добавка при панлевкопения. Пробвай да даваш някак.

И да питам за Майкун - сега пие Viusid като хранителна добавка. Някой има ли впечатления дали действа? Или да препоръча друго?

# 333
  • Мнения: 1 153
Намерих мненията на ТИНА.К, трябва да се слагат големи дози витамин С и се ползва от компютъра някаква биорезонансна програма, която няма как да намеря. Записах и лекарството, за което пусна някой линк тук (извинявам се, не помня кой), благодаря, утре ще питам за него в клиниката. Лошото е, че Бебе не поема нищо - ни вода, ни храна. Опитах да му дам пилешки бульон, но получава позиви за повръщане само докато и намокря устата. Лежи, крие се, не иска да я гушкам. Няма температура, ако това е положително.

# 334
  • Мнения: 7 856
За Бебе и котешката чума - много по-опасна е липсата на температура. Като се сблъсках с гадорията, успях да спася горката животинка в момента, като цяла нощ не мигнах, бях я увила в електрическа възглавница и от време на време я подхвърлях, тръсках и се опитвах да я оставя жива. А като вечерта се върнахме от клиниката, температурата й беше терминала.

# 335
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 267
Бебе трябва да бъде поставено на системи. Не поемат нито вода, нито храна. Заболяването е болезнено за стомахчето. Не знам какъв съвет да дам. Ние имахме такъв случай с много малко котенце, прибрано от улицата; било е болно вече, болестта се прояви на третия ден със силна жълтеникава диария и повръщане. Веднага го закарахме в клиниката, където му вливаха лекарства.

# 336
  • Мнения: 1 153
За Бебе и котешката чума - много по-опасна е липсата на температура. Като се сблъсках с гадорията, успях да спася горката животинка в момента, като цяла нощ не мигнах, бях я увила в електрическа възглавница и от време на време я подхвърлях, тръсках и се опитвах да я оставя жива. А като вечерта се върнахме от клиниката, температурата й беше терминала.

Тоест, трябва да ѝ поддържам температурата по-висока от 38,5  ли? Защото в петък беше с 40,5 и я смъкваха. Казаха, че не трябва да пада под 37. Ако трябва, веднага ще я увия с електрическото одеяло.

# 337
  • Мнения: 7 856
Ако има как да се измери, и е много ниска, трябва да се топли. А ако е била много висока, може ли да са сбъркали диагнозата? Защото нещастната животинка, за чийто живот се борех безуспешно цял месец, никога не беше вдигнала висока температура.
Меренето става с тънък термометър в дупето, но не много навътре, за да няма други проблеми.
А в това тежко положение на животинката няма как тя да се храни. Трябва всеки ден да е на инжекции и системи.

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 20:27 от Недоволна

# 338
  • София
  • Мнения: 1 715
Teya75, писа ми приятелката ми. Не помни продължителност на боледуването. Според нея било 2 седмици. Аз помня по-малко. Биели инжекции със силен витаминозен и енергиен заряд и то се вдигало за малко. Но беше мъничко коте. За тях е по-опасно. Вашето не е бебе. Дано!
За температурата, без да знам много за тази болест, но не е ли като при хората? Не се сваля. Чрез нея организмът се бори. Само се следи да не мине определена граница. За дете лекарката ми казваше, че е 39,2. За котка - не знам.

# 339
  • Мнения: 1 153
Недоволна, ориентирам се по ушичките и нослето. Особено ушичките, ако парят, значи има висока температура. Изключение е, ако е спало котето, тогава ушичките са топли за няколко минути след събуждането.
Има и нещо друго. Бебе беше болно и в края на ноември. На 29 ноември имаше кървави изпражнения, по-скоро кръв с някаква слуз, отново надвечер. На сутринта я заведохме в близката клиника, където споменаха, че може да има паровироза. Казаха, че ще пуснат ПКК и, ако не е добре, ще направят и тест за поровирозата (то същото панлевкопения). Изледванията бяха перфектни и не пуснаха тест, имаше 39,5 градуса температура, започнаха лечение на неизвестно какво. Сложиха 5 инжекции, не казаха какво, само едната разбрахме, че е антибиотик. Него ден не яде, не пи вода, не ходи по малка и голяма нужда. На следващия ден нямаше вече висока температура, сложиха и още 5 инжекции, едната за отпишкване. Прояде и пропи вода. На третия ден я прегледаха, казаха, че е добре, че вероятно е било настинка или заради смяната на храната (защото и другите две едното повърна два - три пъти пяна, другото имаше странни на цвят изпражнения в деня преди Бебе да проака кръв) и ни изпратиха по живо по здраво. И изведнъж - след около две седмици - паровироза. Сега се питам онези ли объркаха нещата, след това ли се е заразило, можеше ли да не се стигне до тук. Питам се, а отговори няма.

# 340
  • Мнения: 343
Искам да споделя мнение за два вида котешки тоалетни.
Откакто прибрах малкия вкъщи, му взимаме от силиконовите тоалетни

Минуса е, че се изразходва прекалено бързо.
Тази седмица, докато разглеждах из зоомагазина, попаднах на една друга - от дървесина.

Реших да взема от нея и днес му я смених. Макар, че пише, че неутрализира миризмата, въобще не е така. Пръсках и със ароматизатор и пак смърдеше коридора. Със силиконовата тоалетна миризма се усеща, само докато малкия се изака, и после миризмата изчезва, но с тази дървесина не е така. Не мисля да повтарям с нея, въпреки че изглежда по-икономична.

# 341
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Милите животинчета, дано не се разболеят, а болничното коте да оздравее, стискам палци всичко да е наред.
Ушатото:

# 342
  • София
  • Мнения: 13 229
Teya75, инкубационният период на болестта не беше ли около 10 дни-2 седмици? Може тогава да е била настинка и да са я заразили в клиниката. Sad

# 343
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Момичета, здравейте! Не пиша вече, защото както бях казала, се пренесохме в наш си апартамент и котаните си останаха при свекърите. Затова и рядко качвам данъци, защото не ги виждам ежедневно и няма и какво да пиша по темата. Чета ви обаче всеки ден. 
Бързо възстановяване на кастрираните момичета желая 🤗
Пиша сега, защото имам нужда от вашето мнение. Не знам дали помните Рижко- извадихме го от контейнера лятото, не успяхме да му намерим дом и остана и той вкъщи. От около седмица не е добре котан 😞 Още мин седмица ММ го заведе на лекар, правиха му кръвни изследвания. Казали са, че има увеличени бъбреци, имал захар в урината, но не и в кръвта 🙄 В урината има кръв. Три дни го водихме да му слагат системи, оставаше по цял ден в клиниката, слагаха му АБ( не знам какви), после му даваха свекърите лекарства вкъщи. Сега го тъпчат с витамини, вет е дал нещо хомеопатично и отделно вит Ц. Иначе като състояние- адски е отпаднал и губи тегло, станал е кожа и кости. Няма обаче повръщане и диария, заради което мисля, че не е панлевкопения. Основно лежи, не иска да яде, не е добре животинката. Не става по- зле, но не се и оправя, само по малко слабее. Докторите са казали на ММ, че ако се пребори с помощта на витамините, ще го бъде, ако не му е силен организмът не е ясно... Смятат, че или са бъбреци или било нещо автоимунно. На останалите от прайда нищо им няма, затова мислим, че не е вирус.
Та, малко стана дълго, но ще съм благодарна за съвети, идеи, всякакви насоки. Много ми е жал за Рижко. Ние мислехме за кастрация вече януари , макс февруари, а то какво стана...

# 344
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 267
Трябвало е да настоите за тест, той е бърз и струва - по бледи спомени - 30-35 лв. И настоятелно питайте какво предполагат, че му има на животинчето, какви инжекции му слагат, как действат - за всичко питайте. Имате право да знаете, а някои ветове да не ми се правят на богове!!!

Таня, права си - инкубационният период е от 7 до 14 дни.

Дай, Боже, Рижко да оздравее.

Общи условия

Активация на акаунт