Любители на Котки - Тема 140

  • 26 009
  • 763
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 715
bubalesa, нека пуснат бърз тест за перитонит. При него тая седмица разбрах, че животното спира да се храни и слабее. Ставало при стрес, смяна на стопани, преместване, оперативна намеса... Вирус е, който дреме в тялото. Вчера писах повече заради риска при Майки. Дано не е! Проверява се за 10 мин. с фекална проба или клечка в дупето.

# 346
  • Мнения: 1 153
Teya75, инкубационният период на болестта не беше ли около 10 дни-2 седмици? Може тогава да е била настинка и да са я заразили в клиниката. Sad

Не знам вече, на различни места различни неща пише. Докато се ровех из старите теми за мнението на ТИНА.К, срещнах за котета, заразени в клиника. Честно, не ми е минавало през ума, че може там да се заразят с нещо. Но след като изчетох за вируса, напълно възможно. Но си мисля, че ние го донесохме, защото имаше боно по същия начин коте до контейнера, което хранех, но не съм пипала. Това беше преди около две седмици, или малко по-малко, не помня. Котето вече го няма, вероятно е умряло.

# 347
  • Мнения: 1 641
Дано всички болни котета се оправят. Стискаме лапички и пръсти😘🤗

# 348
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 188
Котьо, оказа се, че му е правен тест преди няколко дни и е отрицателен. Аз винаги разпитвам лекарите, но в случая ММ го води, а той не е от най- питащите и обясняващите съответно. Даже сега като му казах за теста, каза, че са му правили.
Simantro, няма кръв във фекалиите, ако е перитонит, не трябва ли да има?
Като цяло вет смятат, че са бъбреци. Мъчат го със спец храна за бъбречноболни, но като цяло Рижко почти не иска да яде.

# 349
  • София
  • Мнения: 1 715
Това не е като при хората. Май няма кръв. Не се плаши обаче. Аз сега чета за перитонит и затова ми се привижда вече Simple Smile Но питай и да пуснат тест.

Сега погледнах и за котешки урологичен синдром. Може и това да е.

# 350
  • Мнения: 3 732
Аз бих и махнала на Феликс тая фуния, и без това се катери навсякъде, какво повече да навреди.
Ще я наблюдавате просто.
Не бих рискувала, не смея. Ще вземе да се мие, голяма е чистофайница и току - виж дръпнала някой конец със зъби. А и фунията хич не й пречи. Проблем е ако попадне храна в нея. Дадох й пръчица от моята ръка. Парченце попадна между врата й и фунията, тя започна да тръска глава.

Идеята на фунията и конци, които се махат, е разреза да е максимално защитен. Да не стане била заради нови моди или човешка грешка. Правим всичко според горчивия си опит досега. Само дивия й нрав не предвидихме.

Знаете, че за трите месеца в нас, водех всекидневна борба със стопанката й за кастрация. Наплашена от търсенето на компетентен лекар, от операции, щяла да надебелее,  храната за кастрирани била по - скъпа и всичко досега, успях да се преборя. Тя е жена с едновремешни разбирания - не се ваксинира котка, не се кастрира (грях е да отнеме каквото господ/природата й е дал), яде човешка храна. Бегинс й беше първата лична котка и покрай него започна да си отваря очите.
 

Говорих си с Феликс ако всичко е наред след кастрацията, какво ще й донесе дядо Коледа.
Котешко мляко от дм, да я подхрани - не го и поглежда.
Трева й взех, но не съм я посяла. Тя колкото и да се мие, не повръща. По - натам ще видя за малцова паста.
Днес й взех гризини/пръчки от Кауфланд. Изяде три.
Дядо Бегинс пиеше млякото, останалите модерни неща не ги й поглеждаше.
Толкова са различни!

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 23:31 от Зуки Су

# 351
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Гледахме днес поредните епизоди 'Моята котка от ада' и се размечтах да имам възможност да поканя говорещия с котки.
Хората по 10 котки имат, които се обичат и траят, аз едва 3 завъдих.
Мила преследва Магито все така.
И напоследък не дава да пипнем Женя-веднага се явява наежена.

# 352
# 353
  • Мнения: 343
Гледахме днес поредните епизоди 'Моята котка от ада' и се размечтах да имам възможност да поканя говорещия с котки.
Хората по 10 котки имат, които се обичат и траят, аз едва 3 завъдих.
Мила преследва Магито все така.
И напоследък не дава да пипнем Женя-веднага се явява наежена.
И аз понякога ги гледам. Буквално са котки от ада там, направо не знам как бих се справила с подобна котка. И моя хапе и драска, но го прави защото си играе. Не е агресивен. Иска ми се да си вземем още едно коте, да са си двечки и да си играят. Но пустата квартира е супер малка, чак ми е тъпо че Морти няма повече пространство да лудува.

# 354
  • Мнения: 6 015
Момичета, тази седмица в Лидъл ще има неща за домашните любимци. Не са много, но аз харесах на моето диваче играчки и ще ходим довечера с "татко" му на оглед Grinning

# 355
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 558
И аз ги гледах и харесах на Ушатото.
Мира, четвъртък ще ги пускат нещата за домашните любимци.

# 356
  • София
  • Мнения: 3 847
Момичета, тази седмица в Лидъл ще има неща за домашните любимци. Не са много, но аз харесах на моето диваче играчки и ще ходим довечера с "татко" му на оглед Grinning

От четвъртък са нещата. Аз вече съм набелязала хем за коте, хем за куче Smile Че имам коледни подаръци да правя

# 357
  • Мнения: 6 015
Ааа, да. Грешката е моя, извинявам се. Харесах и кучешките костюмчета, чудя се ХС дали ще му стане или пак ще му е голямо Thinking

# 358
  • София
  • Мнения: 13 297
Ааа, да. Грешката е моя, извинявам се. Харесах и кучешките костюмчета, чудя се ХС дали ще му стане или пак ще му е голямо Thinking
Преди години бях спечелила дрешка за куче и я взех най-малкия номер, обаче се оказа малка за Мъро.  Laughing Но не беше от Лидл. Може там най-малкият номер да става за котка. Всъщност пинчерите и йоркитата са доста по-дребни от котка. Ако ХС е съобразен с тях, логично е да не става на нормално развита котка, защото теглото им е наполовина.  Wink

# 359
  • Мнения: 6 015
Моят Лъки не е много голям и е около 2 кг., довечера мисля да го водя на ветеринар и ще го изтеглим. Относно дрешката- ще я погледна и преценя на място.
Забелязах, че на едното ушо има нещо като екзема (червено и грапаво), не знам дали се чеше там и си го е причинил, но ще го заведа да го погледнат, хем и да го обезпаразитят.

Общи условия

Активация на акаунт