Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 287
  • 754
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 6 033
Здравейте! Искам да попитам каква сума приблизително платихте за основния пакет - Фактор II, V, pai 5g/4g, mthfr мутации?
В Геника - 160 лв.

# 421
  • София
  • Мнения: 7 503
В Майчин дом - 103

# 422
  • Мнения: 2 026
В Унидиамед 129 лв. В Рамус има пакет около 150 лв беше.

# 423
  • Мнения: X
Проверете, кои лаборатории са лицензирани за генетични изследвания.Иначе няма смисъл.

# 424
  • Мнения: 107
Здравейте момичета може ли коментар на тези изследвания? От вчера съм на фракси а АП пия от около 1 месец. Бременна съм в 5с5д и за първи път ги пускам. Има ли нещо притеснително?

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 13:35 от Ai-djini

# 425
  • Мнения: X

Имам един спонтанен и един мисед в 10 седмица.Какво ще ме посъветвате след тия резултати?

# 426
  • София
  • Мнения: 7 503
Интро, потърси специалист който да ти назначи терапия преди следваща бременност. И аз съм хомозигот по PAI и имам мисед в 12гс. Виж първа страница на темата.

Ай-джини, всички резултати ми се струват в норма. Д-димер и фибриноген имат различни референтни стойности при бременност.

# 427
  • Мнения: X
В Майчин дом правих изследванията и ми казаха като забременея да ходя на 4ет.май беше в Патологията.А лекаря ,който ме следеше ми каза Хепарин инжекции всеки ден и аспирин.

# 428
  • София
  • Мнения: 7 503
За терапията трябва да имаш рецепта и да си подготвена да я започнеш още от деня на +тест при естествено забременяване. Ако чакаш да забременееш и тепърва да се оглеждаш, може да стане късно.

Виж първа страница на темата за да си по-информирана.

# 429
  • Мнения: 471
Здравейте, имам следното чудене. В ранна седмица съм, слава Богу, видя се плоден сак в матката и двама лекари изключиха възможността от извънматочна. До нея се стигна след като ЧХГ не се удвояваше добре, но бях при др. Тодоров и той каза, че трябва да се вярва на ехографа, а не на ЧХГ, защото не всеки път отчитали точно и да спра да пускам. Аз така или иначе два дни плаках след последната стойност и наистина няма да пускам.  Но ви пиша за друго, имам 4G/4G и ACE. Доц. Русев каза, макс 200mg progesteronе, ако се налага, а др. Тодоров настоява за 3х1 едно дуфастон и 3х2 утеогестан, което прави много повече. Преди 4дни, във вторник си пуснах прогестерон и беше 24,7, но др. Ми обясни, че е нисък и за да се задържи бременността, в предвид 40 ми години и първа бременност, трябва да е много по-висок, около 90. Чудя се какво да правя. На Аспирин протект през ден и фраксипин през ден съм. Чета, че изследвате д-димер и други стойности.. дали да не отида да изследвам нещо и какво. Извинявайте, ако стана дълго.

# 430
  • Мнения: 6 342
Здравей. Изследванията за дозата на ап. и фракси до колкото знам се правят в 8ма седмица /на мен така поне са ми написали във коментара/. 
Той Русев хубаво пише максимално прогестерона да е 200 мг, ама защо не вземе да напише и какво да правим ако дозата ни идва ниска...Confused.  Особено при положение че на почти всички , които сме след инвитро, ни се налага да приемаме далеч по-високи дози.
Мисля че е редно да си слушаш АГто, тъй като на него се пада отговорността да износиш бременността до края.

# 431
  • Мнения: 471
И аз така реших. На 40г, последните две години ходя по мъките с ин витро и кво ли не, искам сега да направя всичко, което зависи от мен. Д-р. Ми обясни, че прогестеронът е мн важен в началото и мисля да го послушам, особено като не съм на 20. Русев беше предписал пред ден фракси и аспирин протект, почвам да го слагам всеки ден фракс или клексан, че чета че е по-пречистен. За аспирин протект незнам още как. Ще звъня на проф. Паскалева, ако мога да се свържа с нея, малко ме е страх и да не предозирам.

# 432
  • Мнения: 6 342
Опитай се наистина да се свържеш с проф.Паскалева. 
     Прогестерона наистина е много важен. Ниския прогестерон може да предизвика кървене и спонтанен аборт.

# 433
  • Мнения: 471
Моят преди 4 дни беше 24.7. Обмислям някаква златна среда. Четох някъде, че и предозирането пречело. Освен пак да го изследвам... Ако е в друга лаборатория, дали ще е проблем?

# 434
  • Мнения: 6 342
При нормална бременност прогестерона естествено скача много над референтните граници. Така че не се тревожи. Сигурно и док в един момент ще ти каже да го изследваш за да видите как се е повлиял от дозата.

Общи условия

Активация на акаунт