Фермата сезон 5 тема 11

  • 133 655
  • 3 004
  •   1
Отговори
# 1 005
  • London
  • Мнения: 6 732
Е, го на Веселка май бившия.... преди 6 години от този профил има сърца под една нейна снимка и целувки. Та очевидно е той... вие преценете дали е българин, на мен ми прилича на много мазен циганьор.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3441534729220808&set … cqang5s-929Ra4Yfi

# 1 006
  • Мнения: 11 951
Очаквана реакция на Митко. Че няма да се изненадам и от фермерите, които я обгрижваха и подкрепяха.
Просто да караш да те съжаляват, пазят, не е ок.
Е, и изказалите се бивши фермери... подкрепят, защото е майка на три деца. Ай стига! Да си отваря очите, да си взема отговорностите и напред. Само от нея зависи.

# 1 007
  • Мнения: 10 486
Ами няма нищо странно. Той си го е казал....тя и Паулина сега си е за Краси, а не за Веселка, както обяви на записа тази вечер. Предполагам, че и други са си сменили мнението. Та не знам колко ще е подкрепяна от фермерите Веселка на финала утре.

# 1 008
  • София
  • Мнения: 11 538
Най-малко гласове ще имат Маги и Краси, за Маги - Венци и евентуално Марияна, а за Краси - Поли и евентуално Сашо.

Не съм сигурна Стани, Тишо и Саня кого ще подкрепят.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 04:29 от Niya-

# 1 009
  • Мнения: 10 761
Представям си какво са видели и чули Красимира и Митко 2, че да са написали такива публикации. Особено е показателна публикацията на Митко...
За пореден път ще кажа, горките дечица на Веселка Confused Дори и да спечели парите, може би ще купят някоя къща и другите ще ги пропилеят. Общо взето няма да си оправят живота и пак ще са на това дередже..

Определено извода ми от този сезон е, че наистина бедността е въпрос на манталитет. Видях го в много от сиромасите. Не че не съм го знаела до сега, но след Фермата ми се затвърди на 100% това мнение и си поставям като цел в живота никога да не си позволя да мисля така..

# 1 010
  • Мнения: 294
Представям си какво са видели и чули Красимира и Митко 2, че да са написали такива публикации. Особено е показателна публикацията на Митко...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Точно това си помислих, какво ли ?! Като се вземе предвид, откровената им привързаност и симпатии,  които изпитваха към Веселка....Наистина, какво ли? .....Както казва и Ели-Мели , жалко за дечицата й !  Наистина тъжно и жалко!

А, Сами много прилича на майка си и донякъде на баба си - особено в очите, изобщо в лицето, само дето е по - матов от тях. Приятни дами ! И на Краси близките, излъчваха позитивизъм ! Децата на Марго - също симпатяжки !

Жалко, че загубих всякакъв интерес към  финала ! Когато има игра или състезание, битка или надпревара, обичам да си избирам страна и да съпреживявам  като фен, да се вълнувам, да чувствам спортен хъз! Е, този път, ще гледм апатично ! ИИИ  няма да гласувам....за никого !

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 07:59 от Лейди Годайва

# 1 011
  • Мнения: 8 519
100000 лв манталитет НЕ променят!

Веселка с какво е заслужила повече от Сами или Красимир?
Точно така.
Аман от селяния и примитивизъм които ни залива и “побеждават”.
Искам Сами да вземе парите, поне ще отидат в ръцете на разумно и позитивно момче.

# 1 012
  • Мнения: 8 705
Айде и аз да си похейтя-дано Веселка не вземе наградата.Онзи примат ще прибере парите,и те ще си тънат в същата кал като досега.Жал ми е за децата,много.Но нито майка им,нито те ще изрязат някога от Борима.Колкото и пари да вземе Веселка,селото никога няма да излезе от нея.Казах го няколко пъти,Веселка е учила във ветеринарния техникум в Ловеч.Прекрасна професия,уважавана в селата.С малко повече мислене,няма да ходи по горите на конете.Не я жаля,хич даже.Бившите фермери снощи я подкрепиха,защото не са видели фейса й,не са видели мъжът й,само това,което тя е споделяла знаят.Много прав е Митката,отново.Но си мисля,че сигурно е споменавала нещо,защото всики й се кълняха,чекогато да има нужда,винаги са насреща.
     Видяхте ли дечицата как изглеждат,раздърпани,мърляви,и тя ще ми говори,че ходила да дарява дрехи в дом за сираци.Толкоз пък не можа бащата да ги стегне малко,да ги пооправи,и не е нужно да са с нови дрехи,просто да бъдат по-спретнати.Естествено,че най-малкото няма да я познае-3 месеца я няма,едва ли някой му е говорил за нея,едва ли са показвали снимки на мама.Още повече в непозната обстановка,с толкова много непознати хора.
   Поведението на момчетата на Маргото е съвсем нормално-пубери във вихъра си.Но тя преигра много с това нетръгване от фермата.Големият за това се издразни.
   Бабата и майката на Сами страхотни сладурани.Личи си ,че между тях има страхотна връзка,че е отгледан с любов,добре възпитан,и той също много ги обича.Аз ще съм за него.Вярвам,че това момче,колкото пъти остане без пари,толкова пъти ще се вдигне и ще се справи.Има дух на победител,харесвам такива хора.Ако отпадне,за Краси.
    Близките на Краси също много позитивни хора,усмихнати,ведри,наистина се радват за него.
    Да се допълня за съпружеството на Веска-когато им дадоха знак ,че трябва да тръгват,всички станаха,тоя седеше настола и така жадно пресушаваше бутилката с бира.Като е аванта,що да я оставя незоизпита.

# 1 013
  • Мнения: 2 821
А репликата на Веселка през сълзи пред Сами - "Един път не се държа като човек..." или от сорта и беше според мен насочено към мъжа ѝ. И реално сълзите бяха заради поведението му, отколкото по мъка за децата...не знам дали ви е направило впечатление това. Confused

# 1 014
  • При семейството си
  • Мнения: 6 572
Кой от четиримата олицетворява Фермата-Нов свят, никой.
Сами-чорбаджията. Това, което умее е да изкарва пари от тялото си и да инвестира в него. Модерното-да сме супер здравословни, напомпани, вманиачени във фитнеса и супер храните. Нито може да е будител, обединител, родолюбец (утре ще си хване спортното тяло и ще си преследва американската мечта). Да, ок, модерно позитивен е (колко искрено и колко заучено, е отделен въпрос).
Маргарита-мечтала, пък се борила, пък сбъднала мечтата си с тази Ферма. Обикновена жена домакиня-готви, чисти, някоя друга кавга, клюка. Мечтае за детски център, защото там са лесни пари-пакетни цени за детски рожден ден с пица и сокче, 8-10 лева на час игра. Учителите едно време са били будители, ограмотители, запазили са езика ни, вярата, учили са на добродетели.
Краси-пример за новите времена, времена и на емигранти-гастербайтери.Изкарвал си е парите както може-с коли, с жени, с тяло. Аху-иху, пачанга, дом не е съградил, деца не е отгледал, изучил. Така ще бъде и в България.
Веселка-охх, Веселка. Необразован, беден сиромах, който знае как да се възпроизвежда, без много да мисли, знае как да се върти и предизвика съчувствие в някой чорбаджия, хей така да измъкнем нещо, временно да решим някой належащ проблем. Винаги ще са и криви по-богатите, успелите, дори и тези, които са и подали ръка. Децата и’ и те ще бъдат така възпитани-много хора ще са им длъжни, ще изпитват леко озлобление към по-успешните, ще ги ругаят на масата, докато пийват ракията.
Може и да гледам все пак финала.

# 1 015
  • София
  • Мнения: 5 952
Значи, това което може да събуди съчувствие у мен е жена, която е жертва на домашен тормоз - психически и физически.
Ако Веселка е една глупава млада жена, която се е заробила на неподходящи години в мизерията с три деца и възрастен мъж, въобще не мога да я съжаля. Толкоз й бил акъла. Няма да тръгна да я спасявам. Щом се разбира с мъжа си и някак й върви животът, значи ще оцелеят. Ако обаче в картинката има и насилие, рязко сменям позицията - трябва да й се помогне. Трябва да й се отворят очите, че така не може да продължава, че ще става по-зле и че освен нея ще страдат и децата й и то много.
Това ми е мнението по повод някои намеци и недомлъвки, както и случката с детенцето.
Досега не ми пукаше за Веселка, а вече й съчувствам много Cry

# 1 016
  • Мнения: 162
Значи, това което може да събуди съчувствие у мен е жена, която е жертва на домашен тормоз - психически и физически.
Ако обаче в картинката има и насилие, рязко сменям позицията - трябва да й се помогне. Трябва да й се отворят очите, че така не може да продължава, че ще става по-зле и че освен нея ще страдат и децата й и то много.
Това ми е мнението по повод някои намеци и недомлъвки, както и случката с детенцето.
Досега не ми пукаше за Веселка, а вече й съчувствам много Cry

Какво значи трябва да й се отворят очитв? Тя хем си знае, че я бият/ децата бият, хем трябва да й кажат за това. Е малко няма логика. Аз не вярвам да стоят нещата по този начин. Тя ще страда от домашно насилие физическо/паихическо и ще ходи да се бута в реалити да я види цяла България.. и както каза някой да си навлече вместо победа.. социални..
Това е целта на всичко - съжаление и съчувствие.
Лично аз бих потърсила помощ, ако се случва това, а не известност.
А и ако мъжа й беше насилник щеше да в пусне 3 месеца да е далеч от дома?!Аз за такива насилници не съм чувала..

# 1 017
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нероден Петко... Дори не сте видели Веселкин да плясне детето (щото не го е имало, все пак, съгласете се, само е посегнал), и вече опявате какъв насилник бил.

Ами то Маргариткин посегна да погали едно от момиченцата, що не го обвините в педофилия, а?

Веселка е глупава, немарлива и донякъде мързелива, но е хитра и паразит. Веднага усеща накъде духа вятърът и съответно реагира първосигнално. Първосигнално, ама вярно - я вижте как ви е жал за нея, за децата, за бъдещето им.

# 1 018
  • Мнения: 3 865
Мъжът ѝ това, мъжът ѝ онова... Как да сме сигурни, че и Веселка не ги удря, примерно? А и те всички са в една такава възраст, в която правят много бели. Сега, не казвайте, че никога не сте шляпвали детето си по дупето, примерно, защото е малко вероятно да го повярвам, особено по селата. Не знам как от 5 минутен кадър го разбрахте какъв е човекът. Според мен просто се притесняваше много и в стремежа си да не се изложи, направи точно това.

Аз не мога да си представя Веселка да си удари дете по-силно от леко символично плясване по дупето, на което не му викам бой в никакъв случай.
Май не показаха детето да е направило нещо. Пък и какво може да направи дете на годинка за да предизвика такава грозна агресия у баща си. По-скоро ми изглеждаше наплашено.
Грозно е да се обсъжда външния вид на човека. Всички знаем че въболекарските услуги са скъпи. Много хора на село нямат зъби. За мен специално външният му вид не ми е проблем и не бих се срамувала от него. Но бих се срамувала от реакцията му към детето, точно както и Веселка се ядоса за това според мен.
За мен Веселка единствено олицетворява Фермата. Тя е точно типаж, който харесва фермерския живот и дори да и предложат апартамент в София няма да иде защото си иска конете и работата, която върши. Има такива хора, познавам, майка ми е такава - не можеш да я изкараш от селото въпреки че има 2 апартамента в града - седят празни и се рушат, а тя на село седи в почти същата мизерия като Веселка. Не може да си представи живота без да обработва земя и да си откъсне домат от градината. Такава си е и я разбирам - и аз харесвам тоя начин на живот и ме влече, но имам ученици и не мога да си го позволя въпреки че доколкото мога си гледам градинка в двора, кокошчици...
За пореден път виждам какъв късметлия е Сами - има нормални майка и баба, цивилизовани, подкрепящи, интелигентни, съвременни... Когато имаш такава подкрепа от близките си нищо не може да те събори - винаги ще ти дадат сили да станеш и продължиш напред. Завиждам на хората с хубаво семейство - това е най-важното и ценното в живота, дава сили, вдъхновение, увереност в себе си.... И не зависи от Сами - просто късмет свише, какъвто малко хора имат.

# 1 019

Общи условия

Активация на акаунт