Всичко за всички марки гел лакове - 27

  • 24 030
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 110
Бейби, съжалявам за това, което ти се случва. Без да искам да начуквам канчета, наистина е трябвало първо да се информираш и тогава да купуваш каквото и да било. Не си хаби нервите. Дори и да загубиш парите придобиваш ценен опит. 40 лева са пари за една вечеря в ресторант и даже не стигат за базата и топа на Сикретли или Гелиш. Оттук нататък, като изчетеш всичко и купиш правилните начални материали ще си купуваш само пат чат по някое лакче от 1$. Честно, докато се разправяш с църцората ще изкараш 45 лева и ще забравиш. Разнеси я хубаво навсякъде! Има теми в раздел пазаруване за измамници. Иди и там и разкажи всичко. Тази тема е за гел-лакове. Толерират се 1-2 поста за избор на продукт, но не и разправии с продавачи. Благодарим ти, че ни осведоми за измамата и даже вече сме се постарали да препоръчаме сигурни сайтове от България и чужбина или поне такива, в които същата вещ струва 2-3 пъти по-евтино. Нервите не са като косата и ноктите и не растат.

Иди и чети блога и първия пост. Има обяснено кое кога се разбърква и разклаща още в поста с алергиите, които всеки трябва да е наизустил преди да наложи ръкавиците да се лакира.

И за да не е само спам:

Тази вечер в супермаркета Льоклер видях, че лаковете и стартовия комплект на Sensationail са на половин цена. Лаковете са мънички, удобни за пренасяне, трайни и се свалят лесно. Не са останали много цветове и са в доста опърпани опаковки, което ме навява на мисълта, че ще ги спират от зареждане и ще лансират нова линия. По 6-7€ са и ги имам всичките предлагани цветове, за съжаление.

Комплектът е с мъничка, но мощна лампа, която изпича базата за 15 дек и цветовете за 30 сек. Вътре има всичко необходимо за 5-10 лакирания барабар със супер як ултрабонд. База и топ в 1 и ултрабонд са 12-13 евра, а сега целия комплект, с клензъри, пръчка и цветен лак е 24 евра. Не погледнах дали лампата е от новите, със сензор, но комплектът е най-удобния възможен за пътуване. Препоръчвам го и на начинаещи, които само ще добавят голяма лампа и белеща се база, примерно, но могат да започнат веднага. Само да не слагате ултрабонд по цял нокът, че няма махане.
Може ли да се поръча по някакъв начин?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 631
Принцесата, веналиса при мен се сваля на 4-5 люспи от нокът. Не съм ползвала Алесандро и не мога да сравня. С 2 слоя каре не ми повлича нокът, с 1 само - повлича.

Матов топ - beautilux velvet rubber Matt. Уникален!

# 62
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
dessrun, Leclerc е супермаркет и трябва да се иде на място. Фактът, пе там са на разпродажба нормалните гел-лакове и комплекта с лампа, но комплектите с база/топ в едно и ултрабонд и гел-лаковете 3в1 са си на нормална цена, ме навежда на мисълта, че Sensationail ще изкарват нови комплекти и може би ще спират старите лакове или ще им сменят опаковката. Има ги в Амазон и други платформи. Тук се продават в супермаркетите Carrefour, Leclerc, Auchan и други. Не съм ходила в други, но до нас има огромен Auchan и ше взема да ида. Днес, сутринта ходих и купих 2 кита за приятелки и няколко лака, но почти бяха свършили китовете и бяха останали само разкъсани и отрити, ама ги взех. За пътуване са идеални, а четката на ултрабонда е фантазия и ултрабондът е един от най-фобрите, които съм ползувала. Преди 6-7 години купих такъв кит на коледната разпродажба за приятелка, но тогава струваше 35€, със старата лампа. Още работи.

марголотта, Striplac peel off base/top е доста гъст, в пъти по-гъст от Born pretty. Нормално е, такъв си е и друг не го познавам. Ако се нанесе тънко, с нищо по четката си държи (почти) колкото БП. Махаш всичко от четката така, че да ти е трудно да го поставяш на нокът и четката да се движи трудно по нокътя. Тогава държи. Ако не ти държи добре просто слагай Борн Прити! И при мене БП е идеален, а Алесандро не ми държи и трябва да внимавам. Предпочитам БП, па макар и с лепкав слой.

 
Аз нещо не се разбирам с белещата на Борн прити. Фрешер, каре, ултрабонд, белеща тънко, гумена база, лак, реинфорс, топ.. Не мисля, че греша някъде. Пада на цяла люспа направо, може и на 3-4 ден, лъскав нокът отдолу, мисля, че проблема е в белещата.Бях пуснала един гел на Веналиса тук , снимка, гел за изграждане имам предвид, върху белеща и гумена база. Избелих го както гел лак, падна без проблем.


Замени гумената база над белещата се с реинфорс. Гумената база е мека, белеща се база и като я плеснеш над белещата се се получава дебел слой белеща се база, все едно си нанесла дебело. Съветваме дебело нанасяне когато махането е трудно. При белене се слага супер, супер тънко и отгоре нещо по-твърдо. По краищата трябва да се изтъни ако не искаш белене. Това се постига с обръщане на пръста за бомбе и оформяне с диамантен накрайник след изпичане и махане на лепкавия слой.

Ако се наслоят дебело, на равни слоеве, база, каучук, лак, реинфорс и топ творението се бели бързо, малко като етикет от тенджера. Колкото е по-дебело е в краищата, толкова по-лесно отчопляме и белим.

База, цветен гел-лак - тънко, тънко, тънко. С нищо по четката ако имате белене

Реинфорс, твърд гел, акрил - дебело в средата, като купол и тънко по крайщата.

Топ - зависи. Ако отдолу има реинфорс може тънко, ако няма, зависи от гъстотата. При много гъст топ обръщаме пръста както с изграждащ гел.

Разлято в гънки, около кутикули трябва да се изпили веднага щом се усети. Понякога се усеща чак на 4-5 ден, като излезе малко заедно с пораснал нокът. Изпилва се внимателно и даже няма нужда от нов слой топ. Не закача ако няма отлепено.

ултрабонд- тънко, внимателно, дълбоко в ъглите, на повече площ, добре да изсъхне в лампа, втори слой, пак печене и така се подобрява трайността. Ще съм благодарна на над до гроб, че ме светна. Аз мислех, че после няма да се отлепи.

За новите - 50% от беленето е от неподходяща техника. С времето ще набиете ръката и ще се научите да се лакирате правилно. Трябва упорство и търпение. 4-5 дена с белеща се база в началото си е постижение. С малки трикове бързо ще почне да ви седи по 10-15 дена. Имайте търпение и не се поддавайте да пилите нокът или слагате разтворими бази!

# 63
  • София
  • Мнения: 1 544
Сутринта видях, че една трoйка лампички от лявата страна на SUNONE са изгорели. Имате ли изпробван продавач?

Междувременно отивам да търся ферарито на лампите Satisfied Сега ми падна.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Laughing Laughing Laughing Майка Зайка ферарито съм го пляснала в първия пост  Laughing.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Невена, благодаря за съвета, следващия път ще опитам както каза и ще пиша. Супер си!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 631
И нещо малко оф-топик, но свързано с цветовете и дизайна -
цвят на 2020 г. на Pantone - classic blue

# 67
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
За майка Зайка и всички търсещи евтино Ферари. Под 12$:

https://m.ru.aliexpress.com/item/33052067725.html?spm=a2g0n.shop … .33052067725&

Съфорумка току що я получила. Дошла е за 10 дена. Около месец до България, предполагам. Пишете на продавача да пише цена под 10$, което не е далече от истината.

# 68
  • Мнения: 13 929
Ох чета за всички продукти, за които пишете, и ми се иска да си купя, но и старите не мога да изразходвам... Само топ на CND имам изразходван до край 😉

# 69
  • Мнения: 1 333
За майка Зайка и всички търсещи евтино Ферари. Под 12$:
Добро утро!Коя от четирите е добра за домашна употреба.
Чета ви редовно и страшно много ви се кефя момичета,страхотни маникюри показвате.Решила съм и аз да пробвам,отивам да чета на 1стр.за да поръчам за начало.Мисля да пробвам с продукти от Али-то,пък после ще надграждам на принципа проба-грешка.

https://m.ru.aliexpress.com/item/33052067725.html?spm=a2g0n.shop … .33052067725&

Съфорумка току що я получила. Дошла е за 10 дена. Около месец до България, предполагам. Пишете на продавача да пише цена под 10$, което не е далече от истината.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 544
За майка Зайка и всички търсещи евтино Ферари. Под 12$:

https://m.ru.aliexpress.com/item/33052067725.html?spm=a2g0n.shop … .33052067725&

Съфорумка току що я получила. Дошла е за 10 дена. Около месец до България, предполагам. Пишете на продавача да пише цена под 10$, което не е далече от истината.
Благодаря Неви. Поръчах снощи на сходна цена от линка на Принцесата в първия пост, даже вече е шипната😁  Верно ферари 😂

# 71
  • София
  • Мнения: 10 309
Да се оплача, че пила аз няма да имам, явно не ми е писано, на 11.11 поръчах 2ра, първата се изгуби. Та тази от 11.11, по неизвестни причини е върната на продавача. Пазарувам от години какво ли не, такова чудо не ми се беше случвало  Mr. Green

По-добре, ще си живея с отлепващи бази, явно  Laughing

И маникюра от вчера, Микросел, матов топ, Алесандро отлепваща база, 3 слоя Веналиса 959, топ Venalisa Tempered Top Coat, имаше оплакали се, че се бели бързо да видим, как ще е при мен без реинфорс. Всичко нанесено много тънко.

Веналисата спокойно може с един слой, ноооооо след последния ми маникюр, който нанесох дебело, тук нанасях изключително тънко, почти със суха четка и резултата, много ми допада, гел с дебелината на обикновен лак.

# 72
  • Мнения: 781
Над превъзходен лак. Чакам отзиви за топа.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 544

И маникюра от вчера, Микросел, матов топ, Алесандро отлепваща база, 3 слоя Веналиса 959, топ Venalisa Tempered Top Coat, имаше оплакали се, че се бели бързо да видим, как ще е при мен без реинфорс. Всичко нанесено много тънко.

Веналисата спокойно може с един слой, ноооооо след последния ми маникюр, който нанесох дебело, тук нанасях изключително тънко, почти със суха четка и резултата, много ми допада, гел с дебелината на обикновен лак.


Прекрасен Наде, прекрасен. Сега вече ме е срам да покажа маникюра си от снощи. 😆

# 74
  • Мнения: 1 996
Да, прекрасен цвят и маникюр, а за такива нокътни плочки мога само да мечтая... Веднага записах номера, нищо че събрах вече 5 в тая гама...

Общи условия

Активация на акаунт