Всичко за всички марки гел лакове - 27

  • 24 007
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 154
Аз си направих такъв разреждайки бял с прозрачен, след като взех 2-3 почти подобни, които не ми харесаха.

Чудесна идея! Благодаря

# 751
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Обичах, благодаря. А с какво го разнасяш този пигмент? С четката на топа ли, с дървена пръчка или? Не тече ли топа?

Почти безобидна, още се мацотя. Като не слагам реинфорс слагам база, която да става и за топ, тоест да е супер лъскава и по възможност да няма лепкав слой. Ако има лепкав го махам със спирт и с почти суха четка мажа. Досега нямам фал като се правя по този начин. Лакът сам се отдръпва леко от краищата, но трябва да действаш бързо, че иначе като нищо се събира в средата. На базата на Гелколор ОПИ лаковете бягат леко, ама не всички. Напоследък китайските ги правят особени, като гел, направо и нито се изравняват, нито се свиват. С маркови става.

Другото е да махнеш лепкавия по края само, с натопена в спирт и ацетон четка. Така пак дава чиста линия и бяга от кожа, но не се събира в средата.

Когато слагам реинфорс чистя лепкав и оформяне с пилата, слагам цветен, плескайки като рускините, пека, махам лепкав след последния слой и минавам около кожа с пилата с фина, диамантена приставка. После топ.

Преди да купя пила чистех след всеки слой с тънка, твърда четка, потопена в спирт и ацетон.

Колко клипа съм изгледала, ама няма файда.

# 752
  • Мнения: 13 929
И аз се омазвам 😕
Предполагам това почистване го правите преди печене или как?
С пила е ясно, който има и умее.
Последния път си намерих една керамична пиличка и много добър овал направих с нея 😉
Nad, на Neess всичко, което си пробвала ли е добро? Би било чудесна евтина алтернатива на китайските.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 01:49 от amini

# 753
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
С пилата е ясно. Преди да печа топвам четвъртита, твърда четка от комплекта с 15 четки в смес от ацетон и спирт и с нея минавам между кожа и нокът. Да не е много мокра и голяма, защото може да разтвори лака и той да се разтече. Това го правя само след слой цветен лак, задължително на първи и втори слой. Ако слоевете са тънки след втори слой няма нужда. Следващите слоеве си седят по предишните, особено ако лакът няма лепкав слой. След база и топ също минавам между нокът и кожа, но само със суха, дървена клечка и пак се случва да израсте наводнено. Даже и с пилата и диамантено топче като мина пак по влога има потекло, но се усеща чак след 4-5 ден. Вадя пилата и го ползвам. Не си личи.

Уж минавах с четката, а като поизрасте нокът се виждаха точки останал лак към кутикулите. обаче никога не се отлепя там.

Не ми се е случвало да е идеално към кутикули, особено на лявата ръка, а когато лакирам друг човек никога не става толкова зле. Установих, че ако си държа пръстите със свободен край надолу няма наводняване, което е логично. Ама е много игра.

ferriy ми обясни подробно как се лакира с тънка четка под кутикули. Оле мале, как се омазах! А изглежда лесно на клиповете. Не мога, не е за мене, явно съм с две леви ръце. Вечерта постоянно гледах да няма мехури и алергия. С китаец не бих пробвала. На краката се получи.

Като гледам рускините какви количества бази, топове и лак плескат се чудя как не им се разтича. Майсторки са явно.

Къде изчезнаха the Passion, ferriy, Камалия? Ако някой е във връзка с тях пращайте поздрави!

принцесата, ехоооо, къде си, жива ли си? Дай знак!

# 754
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Жива съм,че и лакирана даже..... Обаче имам проблем-по никакъв начин не мога да се справя с тая гнусна нова версия. От два дни се опитвам да направя новата тема и не успявам. Буферът забива и отказва да приема информация.  Та ще помоля ако някой го може да го направи аз се предавам.

# 755
  • Мнения: 4 872
Аз имам опит с новата версия от 2 години, та мога да помогна с пускането на  темата Simple Smile
Трябва ли да добавя нещо в заглавния пост, някаква информация или си остава по този начин?

# 756
  • София
  • Мнения: 10 309
И аз се омазвам 😕
Предполагам това почистване го правите преди печене или как?
С пила е ясно, който има и умее.
Последния път си намерих една керамична пиличка и много добър овал направих с нея 😉
Nad, на Neess всичко, което си пробвала ли е добро? Би било чудесна евтина алтернатива на китайските.

Да, чудни са, единствено едно червено 7482, предполагам заради частичките в него не ми е достатъчно плътно, всички останали 10-15бр. Са супер!

# 757
  • Мнения: 4 872
Заповядайте в новата тема :

https://www.bg-mamma.com/?topic=1176046.new#new


***
С големи трудности успях да я пусна и аз. Линковете към старите теми ги махнах за сега, защото има проблем с тях и блокира сайта. При първа възможност ще ги коригирам и ще се опитам да ги добавя към поста. Извинявам се!

Общи условия

Активация на акаунт