Всичко за всички марки гел лакове - 27

  • 24 055
  • 757
  •   1
Отговори
# 630
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Скрит текст:
Ох аз вече се побърквам..Как се хванах с този маникюр....Та..Нали си поръчах базата и топ лака на Блускай.Обезмаслявам плочата с обезмаслителя на Венелиса.База лак топ и...на втория ден по свободния край леко се олющи и то направо се отлепи на няколко части,барабар с базата.Яд ме е ,че до сега съм дала толкова пари,а насреща няма и седмица.Само от Полигела съм доволна..Та казвайте какво да правя.Дали нещата на Блускай не са съвместими с Mad Dolla...Обезмаслителя ли,каквооо Triumph Видяла се е ,че ще купувам и реинфорс ли реинфорс,какво беше,друго?Да пробвам с нов обезмаслител или чист спирт?Вече ще се моля и прекръствам преди лакиране..

Направени по начина, по който правиш твоите нокти и с незнайни обезмаслители, за които никой не знае какво точно съдържат, с Блускай (обикновената, че имат и каучук) и Мад дол, моите нокти и ден не издържат без белене. Писах ти в другата тема, пиша ти и тук, писа ти го и Yana.GG преди мене: има нокти, които никога, с никакви маркови продукти и при супер добра маникюристка не задържат гел-лак, поставен сам, без гел или нещо по-яко отдолу или отгоре. В темата ноктите на orinzesata, моите, в по-малка степен на амини са точно такива. Ще трябва да се примириш, поне временно, с проблема и да се погрижиш за ноктите си. Спри комбинациите, които ти дават белене и не си ги слагай! Заложи на това, което ти седи!

1) поръчай си Kodi fresher, Kodi ultrabond, Kodi acid primer с обща поръчка. Общо струват под 15 лева и поне се знае кое какво е и какво съдържа. Тествах ги благодарение на милата фея ferriy и гарантирам, че са съпоставими с марковите, а на цена са като боклуците в Али. Купуваш ги и трите. Винаги фрешър. После ултрабонд и печеш 2 минути в лампа. Звучи глупаво, но на мене ми помага. Ако не помогне втори слой ултрабонд, винаги с нищо по четката или много малко и пак печеш. Ако пак се бели слагаш след фрешъра кисел праймър.

2) каучукова база. Тази на Комилфо ми харесва повече от Коди. Може и Michey от алито.

3) бомбе с реинфорс, гел, полигел, с каквото искаш, което ти държи, като свободния край трябва да е запечатан, все едно леко удължаваш. Принцесата ми го каза и разликата е огромна.

4) чистене на лепкав и оформяне с електрическа пила около кожа.

Оттам нататък каквото искаш, все държи.

5) топът го слагаш и печеш поне 2 минути. Моят е без лепкав слой.

6) оцет и лимон преди къпане и лягане.

7) мазане, мазане, мазане, мазане, мазане с масло, зехтин, каквото намериш.

Пробвай каучук и си намери нещо, което да ти държи! Може и от Али, ама там днес е едно, утре друго. Постигам 3-4 седмици с продукти от Али от база през реинфорс и топ, но препът и ултрабонда са ми маркови. Gelish PH bond слагам и после Sensationail primer, което е ултрабонд или този на Коди слагам. Веднъж пробвах разни праймъри от Али, на всички пръсти се избели. Venalisa, Elite99 и Азур тествах. Има хубав ултрабонд, на Art lalic, обаче разликата в цената е 1-2$ с тоя на Коди, шишето е огромно и четката няма дръжка.

Тук пишем непрекъснато за разни джунджурии от Али, обаче повечето ползуваме маркови помощни течности и бази, поне, даже топ.

Кой полигел ползуваш?

Благодаря на всички за номерата на лаковете и снимките. Щях да питам нещо, ама се отплеснах.

# 631
  • Мнения: 728
Ето ги и мойте палитри.


# 632
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Бейби, Неви ти е написала хубав и изчерпателен пост. Искам да добавя някои "подробности", които също вероятно убягват на начинаещите. И аз като се лакирах сама 1я път ми се обели. Но после една приятелка ме научи и така- вече всичко е ок.
1. Разтръскват хубаво базата, лака или топа преди да се лакирваш. Банално, но не трябва да се забравя.
2. Опитвай се да нанасяш тънко лака. Ако видиш, че си мацнала повече, обърши четката вътре в шишето и размажи, разстилайки.
3. Не зная каква ти е лампата, но ако не е много мощна - печи всичко по 2 мин. Често се бели недостатъчно изпечен лак.
4. И да- както ти е писала Неви- основата на лака(т.е. базата) е много важна. Това е, което държи лака. Аз затова съм заложила на скъпа база. Иначе- да, отгоре и можеш да варираш колкото искаш с евтините джунджурии от Али и ще си стоят там.
5. Най- големият враг на гел- лака са латексовите и гумени ръкавици. Ако имаш работа, свързана с почти постоянното ползване на такива- ще трябва да се примириш, че каквото и да правиш, ще се забелват крайчета тук там. Е, аз не съм пробвала как ще е с ултрабонд, но вече не ми се налага да нося такива ръкавици, така че съм ок.Innocent
Аз нямам снимки на мострички. Като се чудя с какво да се лакирвам- имам една папка със снимки на мои предишни маникюри и педикюри и си избирам. Hug
Кика, много красиви мострички.Hug А какво е АС? Там едно червено харесах на горната палитра.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 09:30 от Мелина_3

# 633
  • Варна
  • Мнения: 631
Kika, коя марка е 1587 ac?

# 634
  • Мнения: 65
Момичета, каква отлепяща се база използвате?

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 09:44 от tani4ka993

# 635
  • Мнения: 2 646
Може ли отзиви за този топ? Дали става и дали е оригиналния, че гледам го предлагат в различни видове опаковки

# 636
  • Мнения: 2 179
Almirra, къде го гледаш,че да ти кажем дали е оригинален? Според мен не е...
CND в България се предлага само от Интеркозметика доколкото знам.

# 637
  • Мнения: 13 932
Май е от американския амазон, като гледам това на заден план.

# 638
  • Мнения: 2 646
https://www.amazon.co.uk/CND-Shellac-Top-Coat-7-3-ml/dp/B00GUOBV … ellac+&sr=8-7

Ето тук го гледам, май ми намирисва на менте. Но пък оригиналните май нямат безплатна доставка. Колко струва CND в България?

# 639
  • Мнения: 134
Миналото лято купих CND от интеркозметика 7.3мл - 38лв 1 бр. и базата, и цветът по толкова. Достраша ме от Амазон, че да не се окаже менте, защото тъкмо ми се е оправила алергията от китайските продукти.

# 640
  • Мнения: 1 280
Това е проблема,че ми държи гел лака.Правена съм и с Блускай и пак е държало дори повече от месец.

Мелина лампата ми уж е Мерцедеса Grinning .Винаги всичко нанасям тънко.Базата и топа са на Блускай.Само дето всичко пека по 30секунди.

# 641
  • Мнения: 13 932
Явно не е опечено, няколко поста по-назад има оплаквания от тази лампа.

# 642
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Бейби, нищо, че е мерцедеса, пробвай всичко да печеш по 2 мин и после пак пиши. От повече печене никой не се е оплаквал, не може да се " препече". Да, досадно е, отнема време, но пък ще видиш как ще е така.

# 643
  • Мнения: 728
Кика, много красиви мострички.Hug А какво е АС? Там едно червено харесах на горната палитра.


AC е Arte Clavo от алиекспрес. Това бяха първите лакове които си купих и да ви кажа ми харесват много.  Мисля другия месец да си поръчам още няколко от тях 🤣 Не че нямам ама е така да си имам избор хихи искам пастелни летни цветове.

# 644
  • Мнения: 728
Ох аз вече се побърквам..Как се хванах с този маникюр....Та..Нали си поръчах базата и топ лака на Блускай.Обезмаслявам плочата с обезмаслителя на Венелиса.База лак топ и...на втория ден по свободния край леко се олющи и то направо се отлепи на няколко части,барабар с базата.Яд ме е ,че до сега съм дала толкова пари,а насреща няма и седмица.Само от Полигела съм доволна..Та казвайте какво да правя.Дали нещата на Блускай не са съвместими с Mad Dolla...Обезмаслителя ли,каквооо Triumph Видяла се е ,че ще купувам и реинфорс ли реинфорс,какво беше,друго?Да пробвам с нов обезмаслител или чист спирт?Вече ще се моля и прекръствам преди лакиране..

Аз след обезмаслителя слагам ултрабонд на коди... нямам проблеми с отлепяането на лака 😁

Общи условия

Активация на акаунт