Отговори
# 180
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Да готвиш в тях вкусни неща Simple Smile
Със светъл емайл ли са отвътре или тъмен?

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 15:51 от colibri

# 181
  • Мнения: 353
Тъмен, на Лава Турция са.

# 182
  • Мнения: 7 856
Ако някой се интересува, следващата седмица в Лидл ще има много изгоден емайлиран овален чугунен съд, вътре би трябвало да е светъл емайл, има и в червено.

# 183
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Стела, какви са цените на Лава? Ще чакам отзиви, защото искам да си купя и друг размер тенджера. Купих една с тъмен емайл на ЛаКруизет, но са доста скъпи и не ми се дават пак толкова много Sad

# 184
  • Мнения: 7 856
Съдовете на Лава са доста скъпи:
https://shop.lavabg.eu/
Аз имам от тях само емайлиран грил правоъгълен грил тиган, който вече се изкриви и не приляга плътно на керамични плот. Но откакто имам фрайер го използвам само за пукане на люти чушки.
В Лидл периодично пускат чугунени емайлирани съдове с добро качество за смешни пари. Аз имам такава малка от литър, червена от вън и бяла от вътре. Големите са ми много тежки за скапаните ми ръце. Отделно ми прави впечатление, че много бавно загряват (чугунът не е добър проводник на топлина). А токът само ще поскъпва, няма да става по-евтин. Най-изгодни в това отношение са качествените съдове от неръждавейка, с достатъчно дебели стени и специално топлопроводимо дъно. Неръждавейката също е лош проводник на топлина, но дъното бързо загрява това, което е в тенджерата.

# 185
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Аз дадох 200евро за моята тенджера1 26см с тъмен емайл (5.5л).
Имам една евтина на Чибо купувана преди седем години и белия емайл се оцвети, но пък струваше скромните 35евро тогава. За това си търся нещо следно между двете и хубав чугунен тиган, че моя е от най-бюджетните и имам усещането, че дере плота (вече го слагам върху кухненска хартия).

# 186
  • Мнения: 6 886
Съдовете на Лава са доста скъпи:
https://shop.lavabg.eu/
Аз имам от тях само емайлиран грил правоъгълен грил тиган, който вече се изкриви и не приляга плътно на керамични плот. Но откакто имам фрайер го използвам само за пукане на люти чушки.
В Лидл периодично пускат чугунени емайлирани съдове с добро качество за смешни пари. Аз имам такава малка от литър, червена от вън и бяла от вътре. Големите са ми много тежки за скапаните ми ръце. Отделно ми прави впечатление, че много бавно загряват (чугунът не е добър проводник на топлина). А токът само ще поскъпва, няма да става по-евтин. Най-изгодни в това отношение са качествените съдове от неръждавейка, с достатъчно дебели стени и специално топлопроводимо дъно. Неръждавейката също е лош проводник на топлина, но дъното бързо загрява това, което е в тенджерата.
Бавно загряват когато се нагряват чрез контактуване в случая на керамичен котлон. Заради топлопроводимостта, дъното на съда контактува с нагретият котлон и топлината бавно прониква в дълбочина на чугуна. При индукционните не е така, там нагряването е едновременно в цялата дебелина на дъното, лошото там е, че дъното се нагрява бързо докато страните остават студени и има риск от спукване заради различното топлинно разширение.
Иначе лошата топлопроводимост на чугуна в е недостатък ако трябва нещо набързо да се направи, но пък е предимство при печене на разни неща или при готвене на ястия с по-гъст сос. Заради лошата топлопроводимост енергията от нагретия чугун се отдава чрез инфрачервено излъчване и по този начин нещата се изпичат в дълбочина. Когато има добра топлопроводимост топлинната енергия се отдава чрез контактуване и тогава най-много се нагряват това, което контактува с дъното на съда, по-лесно може да загори и по-неравномерно се готвят нещата. Просто за едни неща е по-подходящ чугуна, а за други стомана или алуминий.

# 187
  • Мнения: 5 149
Този в Лидл го гледах, но не пише да е чугунен, ще трябва да се вдигне, за да се разбере Grinning Там пускат чугунени, но пускат и такива, които само изглеждат чугунени, пък не са Simple Smile

# 188
  • Мнения: 353
купих ги от турския сайт с доставка до офис на еконт.  Двете за 214 лева. Тук едната е 248. Следях промоциите и така.   
Стела, какви са цените на Лава? Ще чакам отзиви, защото искам да си купя и друг размер тенджера. Купих една с тъмен емайл на ЛаКруизет, но са доста скъпи и не ми се дават пак толкова много Sad

# 189
  • Мнения: 6 886
Този в Лидл го гледах, но не пише да е чугунен, ще трябва да се вдигне, за да се разбере Grinning Там пускат чугунени, но пускат и такива, които само изглеждат чугунени, пък не са Simple Smile
Сигурно е чугунен. По формата му личи, че е лят. След като е лят е или от алуминий или от чугун. Обаче пише, че е емайлиран, което изключва алуминия.

# 190
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Благодаря много, Стела! Лятото ще се организирам задължително при такива цени.

# 191
  • Мнения: 5 149
The_Third, не споря, само казвам, че може и да не е. Точно в Лидл съм гледала 1:1 с чугунен, ама не е. А толкова пъти са си превеждали сакато брошурите, че няма на къде и после са поправяли, когато пуснат продуктите Simple Smile ще разберем другата седмица, аз съм го набелязала за подарък, ако е читав Blush

# 192
  • Мнения: 353

Благодаря много, Стела! Лятото ще се организирам задължително при такива цени.
в момента има много добри цени. Във фейсбук има група за доставки. Аз там поръчах. Доволна съм много коректна дама. Ако имаш интерес пиши. Ще ти кажа повече

# 193
  • Мнения: 6 619

Благодаря много, Стела! Лятото ще се организирам задължително при такива цени.
в момента има много добри цени. Във фейсбук има група за доставки. Аз там поръчах. Доволна съм много коректна дама. Ако имаш интерес пиши. Ще ти кажа повече
Би ли ми пратила линк към групата ?

# 194
  • Мнения: 353

Благодаря много, Стела! Лятото ще се организирам задължително при такива цени.
в момента има много добри цени. Във фейсбук има група за доставки. Аз там поръчах. Доволна съм много коректна дама. Ако имаш интерес пиши. Ще ти кажа повече
Би ли ми пратила линк към групата ?
групата се казва пазаруване от турски сайтове.затворена е. Трябва да се присъедините. Административен е Гюлизар Ахмед

Общи условия

Активация на акаунт