Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 655
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 593
Здравейте
Имам едно питане
Съпругата ми е на тест 28.12.2019
Но е с болки в зъби и не знаем какво може да пие
Най-добре е да питате репродуктивния си лекар. Мене ме предупреди да не пия никакви болкоуспокояващи.

# 121
  • Мнения: 31
Честита Коледа на всички!
Благодаря много за подкрепата!
В крайна сметка взех решение да си пусна неплатен отпуск и работодателят някак прие по-добре този вариант.
Сега чакаме да дойде началото на годината, за да започнем процедурата.
Може ли да ми кажете какво точно представлява? Какви са тези "стимулации", инжекции, къде се слагат, какво следят като показатели... всеки ден ли трябва да се ходи... и после какво следва? Боли ли, слагат ли упойка? Какво всъщност представлява тази процедура от 15 дни?

Ще съм много благодарна, ако някой ми обясни, от болницата ми казаха на 2, на 3 ... За тях е рутина, но на мен ми е за пръв път всичко.
Благодаря!

# 122
  • Мнения: 1 593
Стела на първата страница има малко информация за процедурата, ще ти е интересно да прочетеш. Иначе се започва различно, дълъг протокол е с блокираща инжекция от предния цикъл, после се ходи на втори ден от Ц или когато доктора прецени за старт. Ако си по къс протокол, просто се пропуска първата инжекция. Когато отидеш ти се пускат хормони, назначават ти се инжекции и хапчета, аз бях само с една инжекция на ден, но с витамини и хапчета. След това доктора си те вика. Различно е, някои ги викат след 5 дена, други по често. И така до дена на пункцията. Тя е най често 12-15 дена от старта на процедурата. Тя е с упойка. После идва и трансфера, след 2-5 дена. И накрая дългото чакане до теста. Процедурата не е болезнена, не е ангажирана, зависи от нагласата. Моят лекар ми казваше всеки път да си живея живота до пункцията, да не се шашкам и да съм спокойна. Ако има нещо конкретно което те интересува питай (: Успех ти желая

# 123
  • Мнения: 31
Благодаря!

# 124
  • Мнения: 164
Весела и честита Коледа! Надявам се и пожелавам от сърце да се сбъднат най-съкровените ни мечти!
Заформя се стартираща групичка в началото на новата годината.
Стела, и на мен ще ми е за първи път. Изчетох доста и съм подготвена какво предстои горе долу. Момичетата също много помагат, за което сърдечно благодаря  ❤.
Аз ще пия противозачатъните до 30ти и на 2ри или 3ти съм на преглед и изследвания.
Зацапва ми от Ясмина почти постоянно след първата седмица от приема. В началото като слаб цикъл, сега по-малко.
На работодателя казах в началото на месеца, прие го с разбиране и добри пожелания. Надявам се да е така и занапред. Само помолиха да ги държа в течение. Трудно е при мен, защото няма много кой да ме замести. Но не може да ми търсят заместник толкова рано, защото не е ясно как ще се развие процедурата.
Казала съм си каквото дойде. Бебето е по-важно от всичко!

# 125
  • Мнения: 31
Права си, просто мен много ме натоварва това мрънкане и нерви от работодателя, който едва ли не остава сам и го тресе притеснението, но в крайна сметка кое е по-важно? В такива моменти човек е егоист и мисли за семейството си. Не съм казала за какво ще ползвам неплатения си отпуск от страх, страх от неразбиране, страх от уволнение и най-вече - за да не изтърпя отново онези водопади от нервни изблици и простотии, които се избълваха... Не ми стига страха и притеснението от всичко, което ми предстои, ами трябва да търпя и чуждите нерви...
Страхувам се, ако процедурата продължи по-дълго време какво ще трябва да обяснявам на шефа си. От близките си общо взето чувам "колкото трябва, толкова ще стоиш за процедурата", "какво толкова го мислиш този отпуск", "какво щял да каже шефа ти ... каквото иска това да казва, какво те интересува...". Аз обаче нося някаква отговорност към офиса си и много се притеснявам. Хем искаме да имаме дете, хем не мога да се успокоя от тези мисли... Много ми е трудно! Най-вече ако не стане от първия път - на следващите процедури пак ли ще трябва да се отделя от 12 до 15 дни? В смисъл една и съща ли е процедурата? Или просто сега на първия път ще се замразят яйцеклетки и после ...?
Имам толкова много въпроси и тревоги...

# 126
  • Мнения: 1 593
Аз лично бях казала, че имам здравословен проблем и ходя на изследвания и прегледи. Аз обаче работя за себе си и трябваше да се обяснявам на клюкарите само. Така или иначе ми се наложи да си наема и човек, който да ме замести. И аз имам същите притеснения като тебе, сега като съм я наела, ако нещо се обърка какво ще я правя примерно. Но в крайна сметка реших че ще го мисля, ако се наложи. За сега си чакам прегледа, утре реших да пусна и втори кръвен за да видя как вървят нещата. Всички си задаваме милиони въпроси, нормално е.
Ако от първата процедура имате хубаво оплетени Я и имате материал за замразяване, следващата процедура ще е само трансфер, тоест няма да има стимулация.

# 127
  • Мнения: 15 356
Стела,ако да речем имаш 8 яйцеклетки,оплодят се 7,оцелеят 5,на свежия трансфер върнете 2 ембриона(,ембрион смятам знаеш е оплодена яйцеклетка,достигнала определеп стадии развитие),замразите 3,при евентуален неуспех се прави замро
азен ембриотрансфер(ЗЕТ).Това е трансфер в същата процедура,но в следваш цикъл.За това не се иска подготовка особена,минава с няколко прегледа,при мен даже с 1.
Ако с нито един ембрион не постигнеш бременност,след няколко месеца почваш нова процедура,с нова стимулация и т.н.
Добре ли обясних?

Последна редакция: чт, 26 дек 2019, 19:46 от Bobchita

# 128
  • Мнения: 31
Да, благодаря много наистина, на всички!

# 129
  • Мнения: 922
Весела Коледа момичета пожелам ви много  здраве и сбъдване на най голямото ви желание .
Стела миличка ,мога и да греша но просто ще изкажа мнение и опит  , аз бях също като теб все се притеснявах как ще си оставя бизнеса как ще кажа и на мениджарката ми и шефа ми (работех на две места ) ,но една позната така като и споделих как се чувствам и тя ми каза така “ ти хем искаш дете ,хем не освобождаваш място за него в живота си , просто си пререди приоритетите !” И да ти кажа след време се замислих и наистина е много права , в живота трябва да има баланс и за да дойде едно нещо друго си отива , както и това ,че трябва найстина понякога да си егоист и да си дадеш сметка което е по важно за теб в този момент .  Ако си готова за дете найстина шефа трябва да ти е най малкия проблем ! Успех ти желая от сърце и на всички в групичката ❤🙏🏻!

# 130
  • Мнения: 31
Благодаря ти!

# 131
  • София
  • Мнения: 10 642
Pipi8, абсолютно е така.
Работех на 2 места, години на ред. В един момент останах само на 1 работа и 2 месеца след това забременях. (6 месеца по-рано също бях бременна, но за съжаление приключи рано). Та когато наистина имаше място в живота, ми бебето дойде.

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 21:58 от Nandin

# 132
  • Мнения: 1 593
Момичета предварително се извинявам за въпроса Joy
Какво мислите за коло маската след трансфер. По принцип само така действам, но сега нещо ме е страх, моята козметичка ме уверява че няма проблем при бременност, но за мене ин витрото си е малко по така.

# 133
  • Мнения: 15 356
Момичета предварително се извинявам за въпроса Joy
Какво мислите за коло маската след трансфер. По принцип само така действам, но сега нещо ме е страх, моята козметичка ме уверява че няма проблем при бременност, но за мене ин витрото си е малко по така.
Питай доктора си кога може.Ние сме бременни като останалите,нищо по-различно няма.

# 134
  • София
  • Мнения: 10 642
Не съм спирала да се епилирам. До като можех да се сгъвам си действах с епилатора, после си ходех на козметик.
Изобщо няма значение как е постигната бременността. След положителния тест бременността е все една и съща

Общи условия

Активация на акаунт