Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 555
  • 769
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 303
При мене имаше малък хидросалпингс който не се виждаше на УЗ.  Явно съвсем скоро се беше образувал. Запушена тръба също няма как да се види на УЗ, но пък по време на стимулацията има вероятност да се образува и хидросалпингс в нея.

# 601
  • София
  • Мнения: 10 642
Вижда се и още как, но много зависи от това кой седи зад ултразвука Wink.
При условие, че са ме видели на ултразвук и не са видели нищо съмнително, каква е ползата да правя цветна снимка?
Ако ще и Господ да е зад ултразвука, запушени тръби и хидросалпингс НЕ се виждат на ултразвук! Няма и как да видиш нещо съмнително.
Евентуално хидросапингс може да се види в много редки случаи, ако е мнооого голям.
А и както казах “цветната снимка” носи и друга информация, не само за тръбите

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 00:17 от Nandin

# 602
  • Мнения: 7 898
И все пак за какво е цветна снимка ако ще правиш инвитро и тръбите изобщо не ми трябват, особено пък ако ще правя инвитро с ДЯ 👍

# 603
  • Мнения: 72
И все пак за какво е цветна снимка ако ще правиш инвитро и тръбите изобщо не ми трябват, особено пък ако ще правя инвитро с ДЯ 👍
По фонда или с лично средства ще го правите

# 604
  • Мнения: 6 303
Единствената причина да ти искат ЦС е да се прецени дали има негативни фактори които биха се отразили на бъдещата ти бременност.  Тръбите са свързани с матката и един негативен процес в тях естествено че ще се отрази и върху имплантацията и върху износването.  Например от хидросалпингса се стича течност към матката която често е силно токсична за ембрионите.  Цветната снимка може да покаже също сраствания или септум вътре в самата матка които биха могли да причинят аборт на по-късен етап.  Все пак не е важно само да забременееш, но и да износиш успешно бременността.

# 605
  • Мнения: 7 898
Имах предишна хистероскопия и втора за надраскване, така че явно са решили че нямам нужда от такова изследване. Факт е, че дори не са споменавали за цветна снимка. Също така по препоръка от доктора в клиниката, бяха прегледана на ултразвук от “световно светило” на ултразвука, който отхвърли всякакви съмнения за хидросалпинг, кисти и други подобни. Нека го наречем късмет, но в моя случай наистина нямаше нужда от HyCosy.

# 606
  • Мнения: 6 303
Да не би да е минало повечко време от хистероскопията? 
        Има много случаи при които са се откривали разни изненади  със ЦС. Според мен е по добре една излишна ЦС, отколкото едно претупване което може да ти провали целия опит.
        От друга страна, аз съм без тръби, обаче като кандидатствах за фонда, не съм в БГ, ми искаха задължително  изследване на ЧХГ. Не че има как да забременея без тръби, ама на. Законът бил такъв. Та може и при теб по протокол да се изисква задължително и ЦС.

# 607
  • Мнения: 776
Не само у нас правят ЦС преди инвитро. При мен мина ужасно, защото не бях с упойка и ме заболя много, падна ми кръвното. Оказах се с 1 изцяло запушена тръба и с малък септум и Т-образна форма. Въпреки това, не ми отказаха инвитро. Показах снимката на др Карликая и искаше да я повтори, а после да ме оперира. Аз обаче отидох при др Калчев, който ми направи изследване с пяна и се оказа, че тръбата не е запушена, а формата не е чак толкова зле и може да забременея с нея. Ще видим как ще съм износването, дано нямам проблеми. Та една снимка не дава информация само за тръбите. Не е излишно в никакъв случай.
И хидрасалпингса може да се види на УЗ само, ако е много голям.

# 608
  • Мнения: 7 898
Да не би да е минало повечко време от хистероскопията? 
        Има много случаи при които са се откривали разни изненади  със ЦС. Според мен е по добре една излишна ЦС, отколкото едно претупване което може да ти провали целия опит.
        От друга страна, аз съм без тръби, обаче като кандидатствах за фонда, не съм в БГ, ми искаха задължително  изследване на ЧХГ. Не че има как да забременея без тръби, ама на. Законът бил такъв. Та може и при теб по протокол да се изисква задължително и ЦС.
За какво да е минало повече време Simple Smile. Първата я правих за да видят дали миомите които имам биха попречили, и след като всичко е наред, просто няма смисъл да се подлагам на друга процедура. Хистероскопията им дава достатъчно информация, дали матката ми е в ред.
Не съм се занимавала да минавам на държавно и всичко съм си правила на частно и имам чувството че на частно са ми правили много по- малко изследвания, отколкото на вас.

# 609
  • Мнения: 94
На мен изобщо не ми бяха казали за ЦС. Ние сме с мъжки фактор по фонда и ще правим ИКСИ в Щерев. От много четене във форума реших по собствено желание да си направя ЦС. Докторката два пъти ми каза, че не е нужно, но аз реших да се застраховам. Та - направиха ми я без упойка, предупредиха ме да хапна нещо преди това. Болеше ме само като вкарваха катетъра и то защото ми го сложи една стажантка ... Докторката ми като ми видя физиономията реши сама да продължи процедурата и вече нямах никакъв проблем с болката. Оказа се и че нямам проблем с тръбите, тъй че може и за това да не ме е боляло. На следващия ден ми беше дискомфортно и ми беше доста подут корема, но за кратко. Направете си ЦС даже и да ви казват, че не е задължителна, хем за да знаете че сте взели всички мерки, хем да няма изненади после.

# 610
  • Мнения: 49
Момичета, благодаря за информацията за ЦС. И ние сме с МФ, но ЦС е задължителна. Ще я направя със свещичките които ми изписаха за болката. Ще пиша да споделя как е минало. А вие правихте ли микробиология и цитонамазка преди процедура?

# 611
  • Мнения: 15 356
Микробиология преди вкяко инсе и трансфер,цитонамазка преди трансфера,понеже ми беше стара моята.

# 612
  • Мнения: 6 303
МБ е задължителна  и преди ЦС. Ако има инфекция във влагалището може да се инфектира всичко нагоре - тръби, яйчници, матка...

G.Savova- Имах предвид преди колко време си правила хистероскопията. Ако е била  преди повече от 3м, много неща биха могли да се променят от тогава. Но ти си знаеш де.
     Относно ЦС, хистероскопии, лапароскопии и т.н. дори и по ЗК се покрива само част от цената, а останалото всеки си го доплаща. Не съм чула до сега някъде да ги правят без пари.

# 613
  • Мнения: 7 898
МБ е задължителна  и преди ЦС. Ако има инфекция във влагалището може да се инфектира всичко нагоре - тръби, яйчници, матка...

G.Savova- Имах предвид преди колко време си правила хистероскопията. Ако е била  преди повече от 3м, много неща биха могли да се променят от тогава. Но ти си знаеш де.
     Относно ЦС, хистероскопии, лапароскопии и т.н. дори и по ЗК се покрива само част от цената, а останалото всеки си го доплаща. Не съм чула до сега някъде да ги правят без пари.
Хистероскопия за надраскване се прави преди трансфера Simple Smile така че няма как да минат 3 месеца.

# 614
  • Мнения: 220
Здравейте,
Вчера ми беше пункцията. Нищо не ме болеше,Но от снощи имам адски болки. Това нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт