Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 409
  • 769
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 588
Стела аз работя за себе си и преди да почна процедурата си наех човек който да ме замести. За съжаление нищо не може да се предвиди в този живот и тъкмо влезе в час и започна да се „разболява”. Една седмица ме мота и си изкарах цялата процедура на работа, защото нямаше кой да работи, после и след пункцията си отидох на работа... накрая госпожицата ми каза че е разбрала че е бременна ( да са живи и здрави ) и сама си напусна, аз пак си останах сама, та така и трансфер. Искам да кажа, че ако се разберете с лекаря, че ще пътувате от далече ще минеш с два прегледа преди пункцията. Дано намерите решение

# 106
  • Мнения: 337
Стела, в закона е предвидено отсъствие за прегледи по време на инвитро процедури - заплаща се като платен отпуск, чл.157, ал.2. Аз лично ползвах такъв, както и други момичета - мисля в предната тема го коментирахме. Но в този случай разбира се работодателят е уведомен за процедурата. В твоя случай може би съдействие от личен лекар би било най-приложимо. Успех Hug

# 107
  • Мнения: 15 356
Стела, в закона е предвидено отсъствие за прегледи по време на инвитро процедури - заплаща се като платен отпуск, чл.157, ал.2. Аз лично ползвах такъв, както и други момичета - мисля в предната тема го коментирахме. Но в този случай разбира се работодателят е уведомен за процедурата. В твоя случай може би съдействие от личен лекар би било най-приложимо. Успех Hug
Именно,пак трябва да му кажеш .Той не може да възпрепятства процедурата.На постоянен договор ли си,Стела?

# 108
  • Мнения: 31
Да, но още в срока за изпитване. Няма да я възпрепятства, защото преди това просто ще ме уволни. И така вече нещата стават много трудни. След отношението, което получих само при споменаването на мое отсъствие за 2 седмици... вече съм сигурна на 1000%.

# 109
  • Мнения: 260
Стела аз бих направила така.Както са ти казали на преглед си на втори ден от цикъла(пускаш отпуск)след това след четири или пет дни е втория преглед (уговаряш се с ЛЛ за 14 дни)все едно каква ще е диагнозата ,болничния си е болничен.Мисля ще ти стигнат до трансфера.След това от клиниката имаш право на 30дни. На него вече ще пише за какво става въпрос. Ако теста е положителен (за което ще стискаме палци),можеш да изкараш в болничен докрая.Ако недай Боже е отрицателен и шефа ти започне да те върти ,ще имаш доказателство че си правила ин витро  И можеш да си търсиш правата .За мой късмет аз съм нямала проблеми с работодателя,през ден ходех ту на преглед ,ту на работа (пътувахме по 300 км. ,в едната посока).От деня на пункцията не ходех на работа.

# 110
  • София
  • Мнения: 10 642
Стела, в закона е предвидено отсъствие за прегледи по време на инвитро процедури - заплаща се като платен отпуск, чл.157, ал.2. Аз лично ползвах такъв, както и други момичета - мисля в предната тема го коментирахме. Но в този случай разбира се работодателят е уведомен за процедурата. В твоя случай може би съдействие от личен лекар би било най-приложимо. Успех Hug

Само че този отпуск е за времето между пункцията и трансфера (напреднал етап на ин витро лечение).

Ако е на изпитанелен срок, няма значение дали е правила ин витро, дали е бременна...

# 111
  • Мнения: 409
Аз казах на прекият си началник ,а той разказа на всички. Е, клюкарят си помежду си, но мен никой нищо не пита. А и така съм по -спокойна, няма какво да крия от никой и  не дължа обяснения на никой. За щастие работата ми е такава,че мога да отсъствам, а и клиниката ми е в града.
Не мога да знам как бих постъпила на твое място, защото не съм на ясно каква точно е ситуацията, но смятам,че каквато и да е истината, е по-добра от лъжата. При поставяне на реалният проблем, според мен е много по-вероятно да срещнеш разбиране от шефа си, отколкото шикалкавенето. На него ще му стане ясно рано или късно каква е ситуацията, независимо опита дали е положителен или не.

# 112
  • Мнения: 3 176
За мен закона истински застава зад нас с тази допълнителна платена отпуска, защото това е 100% от заплатата, а болничния е 80% от осигуровката.
Аз вече говорих с шефа ми преди да ми отложат пункцията и бях приятно изненадвана от реакцията му.
Вярваме ти на преценката че твоя шеф не става, но той няма право да ти откаже тази допълнителна платена отпуска (след като ти мине пробния разбира се)

Също момичета, грижете се за психологическото си състояние, ако трябва потърсете помощ - мъжете ви и бъдещите ви деца го заслужават.

# 113
  • Мнения: 226
Здравейте група, едно въпросче. Трябва да ми дойде вторият цикъл след пункция, но никакъв го няма. Предния месец беше абсолютно точен въпреки всички лекарства и процедурата, но този вече 4 ден се бави. Дори сутринта направих един тест за всеки случай, да не би да е станало някое коледно чудо, но уви не е това. Някой да е бил по същия начин?

# 114
  • Мнения: 409
Здравейте група, едно въпросче. Трябва да ми дойде вторият цикъл след пункция, но никакъв го няма. Предния месец беше абсолютно точен въпреки всички лекарства и процедурата, но този вече 4 ден се бави. Дори сутринта направих един тест за всеки случай, да не би да е станало някое коледно чудо, но уви не е това. Някой да е бил по същия начин?
Точно втория ми цикъл след пункцията беше над 40 дни,а  първия доста подрани.

# 115
  • Мнения: 189
Здравейте група, едно въпросче. Трябва да ми дойде вторият цикъл след пункция, но никакъв го няма. Предния месец беше абсолютно точен въпреки всички лекарства и процедурата, но този вече 4 ден се бави. Дори сутринта направих един тест за всеки случай, да не би да е станало някое коледно чудо, но уви не е това. Някой да е бил по същия начин?
Моята лекарка ме предупреди, че вторият цикъл, най-вероятно ще дойде по-късно от нормалното да не се притеснявам и е точно така и аз го чакам, вече повечко време.

# 116
  • Мнения: 226
Благодаря ви, момичета. Успокоих се! Дано дойде преди 6ти януари, че уж съм на преглед и после подготовка за трансфер, ама каквото такова. Весели празници ви желая и една по-хубава и успешна Нова година за всички ни 😊🎄

# 117
  • Мнения: 78
След неуспешно инвитро кога ви дойде пв същия месец, навреме или по-късно?

# 118
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте група, едно въпросче. Трябва да ми дойде вторият цикъл след пункция, но никакъв го няма. Предния месец беше абсолютно точен въпреки всички лекарства и процедурата, но този вече 4 ден се бави. Дори сутринта направих един тест за всеки случай, да не би да е станало някое коледно чудо, но уви не е това. Някой да е бил по същия начин?
Ако си била по дълъг протокол може да дойде и след 60-70дни

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 10:13 от Nandin

# 119
  • Мнения: 3
Здравейте
Имам едно питане
Съпругата ми е на тест 28.12.2019
Но е с болки в зъби и не знаем какво може да пие

Общи условия

Активация на акаунт