Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 519
  • 769
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 108
Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?

# 436
  • Мнения: 226
При нас нямаше никакво подобрение, сменяме добавките на 3 месеца при всяка нова спермограма, но не се повлияваха особено, даже при някой ставаше по зле, при всеки е индивидуално, но не се надявайте от тези добавки да стане кой знае какво. В крайна сметка аз бях доста притеснена че може нищо да не става от материала, но ме увериха че имаме достатъчно годни и поставени в специална среда всичко ще е наред. Сега имам 3 замразени ембриона и от следващ цикъл започвам зет подготовката.

Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?

# 437
  • Мнения: 592
Infinity90, а какъв е проблема при вашата СГ - морфологията ли?
На нас са ни казвали , че им трябват буквално 20 хубави сперматозоида, но аз не вярвам да е чак така.

# 438
  • Варна
  • Мнения: 563
Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?

При моят мъж имаше значително подобрение след 3 месеца взимане на добавките, докторите казаха, че СГ била перфектна

# 439
  • Мнения: 108
Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?

При моят мъж имаше значително подобрение след 3 месеца взимане на добавките, докторите казаха, че СГ била перфектна

И правихте ли инвитро?  В смисъл... Ако има значително подобрение значи има и добър шанс за естествено забременяване ако проблемът е само в него.

# 440
  • Мнения: 13
Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?
И при нас нямаше ефект.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 563
Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?

При моят мъж имаше значително подобрение след 3 месеца взимане на добавките, докторите казаха, че СГ била перфектна

И правихте ли инвитро?  В смисъл... Ако има значително подобрение значи има и добър шанс за естествено забременяване ако проблемът е само в него.


Да, но при нас не беше само МФ

# 442
  • Мнения: 189
Здравейте дами;)  искам да попитам тези тук които са с МФ, предполагам че половинките на всичкини пият коктейл от витамини и хранителни добавки за подобряване на войниците. Моят след 3 месеца прием сега трябваше да направи разширена спермограма да видим дали има подобрение, но в клиниката нямат часове до края на месеца, и ще чакаме началото на март. Как се развиха нещата при вас, има ли някакво значително подобрение след всичките пари които даваме за лекарствата, или да не се надявам кой знае колко?
По време на приема правихме спермограма и бяха мн добре продължи да ги пие до 3ти месец/общо 3 месеца/, направихме отново спермограма и положението беше по-зле от предходния път. Попитах лекарите на какво се дължи тази промяна и те ми обясниха, че тези спермазотоиди варират постоянно. Влияе им стрес, напрежение, твърд алкохол, цигари, храната, която приемаме, килограмите и още куп работи, така че всичко е въпрос на късмет.
Моят мъж единствения му порок е пушенето, сега спря да пуши, опитваме се да живеем по здравословно, ядем подбрани и по-естествени и домашни храни доколкото е възможно, пие хапчета  и след 2 месеца ще видим има ли резултат.
Успех, желая на всички.

# 443
  • Мнения: 2 523
При нас не помогнаха, но ние правихме икси и там буквално им трябват само няколко. Получи се от първия път.

# 444
  • Мнения: 226
keep*the*faith
Морфологията и подвижността беше проблем при нас. Мъжа ми е с операция като малък на задържан тестис, обаче са му я направили доста късно на около 5 години и буквално единият просто не се е развил достатъчно и се разчита на материала от другия. И въпреки всички добавки, ходихме на 3ма различни андролози, уролози и друг проблем не се откри. От самите добавки и при нас понякога имаше отрицателен ефект. Спря цигарите преди пункцота буквално не беше пушил 9 10 месеца, но и това не повлия. Питах за имси метод в нашата клиника, но казаха че само ще полепнат по тръбичката и така ще се оберат още повече, затова ги поставиха само в забързваща среда.. Не знам дали е било правилно или не, стискам палци, за момента трансфера ще ми бъде началото на март, един от тези 3 ембриончета поне да се захване.
keep*the*faith
Infinity90, а какъв е проблема при вашата СГ - морфологията ли?
На нас са ни казвали , че им трябват буквално 20 хубави сперматозоида, но аз не вярвам да е чак така.

# 445
  • Мнения: 6 294
Здравейте момичета.  Най-после се записвам и аз официално в темата. Това ще ми е втори опит, този път по дълъг протокол. На 21 ден от цикъла ми сложиха инжекция  декапептил  и си чакам М за да пуснем хормони и да започнем стимулацията ако всичко е наред.
     Искам да попитам тези на които са им слагали  декапептил, казвали ли са им нещо за кафето и кофеиновите  напитки изобщо? Много ми се пие кафенце...Disappointed Relieved

# 446
  • Мнения: 1 591
geizer аз бях така, нищо не ми казаха, аз го бях питала по едно време, той каза, че не есе проблем стига да не са много кафета на ден. Едно две може.

# 447
  • Мнения: 13
Здравейте момичета.  Най-после се записвам и аз официално в темата. Това ще ми е втори опит, този път по дълъг протокол. На 21 ден от цикъла ми сложиха инжекция  декапептил  и си чакам М за да пуснем хормони и да започнем стимулацията ако всичко е наред.
     Искам да попитам тези на които са им слагали  декапептил, казвали ли са им нещо за кафето и кофеиновите  напитки изобщо? Много ми се пие кафенце...Disappointed Relieved
Нищо не са ми споменавали за кофеина. Пиех по 3 кафета на ден. Успех!

# 448
  • Мнения: 6 294
geizer аз бях така, нищо не ми казаха, аз го бях питала по едно време, той каза, че не есе проблем стига да не са много кафета на ден. Едно две може.

Благодаря за бързите отговори. Много ме зарадвахте Yum.  На мен кръвното ми има навика да пада, особено сутрин, и без кафенце съм направо парцал.  
На следващия преглед ще питам и аз какво може и какво не , ама засега ще си позволя по мъничко...Blush

# 449
  • Мнения: 592
Geizer, с теб се знаем отдавна от други теми, не знам дали ме помниш. Искам да ти пожелая успех! Без кафенце също не мога, но от три на ден ти намерих на едно.
В същата клиника ли ще правите процедурата? Този опит ще е вашият. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт