Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 416
  • 769
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 108
Ами явно тя така действа. Но щом и на други се е случвало явно е е толкова необичайно.

# 556
  • Мнения: 258
Следя за бележката, че на мен ми отказаха отпуска по този член , не можело , не знам си какво. В крайна сметка ще ми пуснат от полагаемия ми се годишен отпуск извънредно ама за да го оправдаят искат бележка от клиниката и според мен ще се набутат и така ще са задължени да ми я приемат Simple Smile

Въобще има ли такова понятие отпуск заради ин витро? Къде го пише това? Аз не съм представяла такъв документ. Но може би зависи и от това какво си се разбрал с работодателя. Аз нямах проблеми, винаги ми влизаше в положение. Но сигурно зависи и от това как процедира доктора. Доктор Лачев работи много стегнато и методично.
Да, има си в КТ- до 20 дни при напреднал етап на ин витро.

Никога не е късно човек да научи нещо ново. Но щом е така, няма да споря. Сега като се замисля нямам спомен това да е ставало и на въпрос с лекаря ми.

# 557
  • Мнения: 3 196
Получих отговор от Кодекса на труда, където ясно ми отговарят, че този отпуск се ползва само за прегледи в напреднал етап ин витро, което в друга точка е уточнено, че е само за времето между пункция и трансфер. А всички знаем, че прегледи между пункция и трансфер няма. Та, да се оправяме! Нещо като "татко ще ми купи колело, ама друг път"!

p.s. Прикачвам писмото
Скрит текст:


Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 16:13 от VYX

# 558
  • Мнения: 312
Момичета,
7 ден от МЦ съм, 6 от стимулацията по къс протокол. До момента много бавно нарастват фоликулите и док. постепенно увеличава дозата. От вчера поставям и Оргалутран. Днес имам прозрачна цвервикална слуз (като при овулация).
Случвало ли ви се е?

# 559
  • Мнения: 3 196
Тая слуз я имах почти през цялото време на стимулацията, нормално е.

# 560
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета,
7 ден от МЦ съм, 6 от стимулацията по къс протокол. До момента много бавно нарастват фоликулите и док. постепенно увеличава дозата. От вчера поставям и Оргалутран. Днес имам прозрачна цвервикална слуз (като при овулация).
Случвало ли ви се е?
Това е от повишаващите се естрогени (естрадиола)

# 561
  • Мнения: 312
Благодаря за бързите отговори. Чак утре съм на преглед. Ще спя спокойно. Heart

# 562
  • Мнения: 804
Здровейте момичета,

На наякой случвало ли му се е , да му се увеличи Антимюлеровия хорман ? Миналата година по същото време ми беше 10. Сега подготвям документи за Цар и ми е 15. Объркана съм.  Стимулацията ми беши Септември.

# 563
  • Мнения: 1 161
Аз съм в Германия и тук ти се полагат болнични от пункция до трансфер.
Това са и най тежките дни от цялата процедура.
Заслужава си ,за да се възстановиш и да си добре за трансфера!
В деня на пункцията и таткото има право на болничен.

# 564
  • Мнения: 33
На мен ми дадоха  30дни болнични след пункцията .

# 565
  • Мнения: 104
Здравейте момичета, престой ми стимулация и надявам се и трансфер през следващия месец, та някои знае ли им али нещо препоръчително да се прави преди и по време н стимулация - упражнения, гимнастика, специална храна или нещо подобно, което се сетите. Както и нещо което не се прави, освен къпане с много топла вода. Успех на всички и много положителни тестове.

# 566
  • София
  • Мнения: 799
Здравейте момичета, престой ми стимулация и надявам се и трансфер през следващия месец, та някои знае ли им али нещо препоръчително да се прави преди и по време н стимулация - упражнения, гимнастика, специална храна или нещо подобно, което се сетите. Както и нещо което не се прави, освен къпане с много топла вода. Успех на всички и много положителни тестове.
До пункцията избягвай сериозни физически натоварвания и резки движения, за да не спукаш фоликулите предварително. Успех Simple Smile

# 567
  • Мнения: 6 284
Здравейте момичета. Хайде да раздвижим малко темичката. Има ли такива в стимулация? Как върви? Имаме ли добри новини от прегледите?
    При мене първата стимулация беше по къс протокол с Менопур и всичко стана толкова бързо... 8 дена само беше стимулацията...
    Сега съм по дълъг протокол с Гонал и нещата се случват толкова бавно...  Еххх, това време , хич не минава ...
На 5тия ден ми беше първия преглед на Ф.  Този път вървят с горе долу еднакъв размер , около 5мм бяха, което е добре. Лигавицата обаче пък избързва и може да се наложи да отложим за замразен. Дано да има и какво да замразиме  Thinking. Док. мислеше да ми увеличи малко дозата на Гонала, но като излязоха резултатите от хормоните каза да продължа със същата. В събота, 8ми ден,  съм пак на преглед и вече нямам търпение да видя какво се случва. Тогава вече ще ги броим по-точно и ще записваме размерите, че чакаме да видим и едни съвсем мънички дали ще тръгнат.
     За разлика от предната стимулация, този път се чувствам доста по-добре, та чак се притеснявам редно ли е Blush  Доста ми се спи и ми е едно отпаднало..., и кръста ме мъчи по малко, ама той си ми е слабо място.
     При вас какво се случва? Как минава времето? Хайде скоро да се местим в темата за след трансфер Hug

# 568
  • Мнения: 49
Здравейте момичета. Много изчерпателна темичка. Предстой ми ИКСИ, но преди това ще правя цветна снимка. Стимулацията ще е с дългия протокол. Питането ми е колко горе долу излиза като цена цялата процедура. Със заповед от ЦАР сме. Благодаря и успех на всички в процедури Hands Pray

# 569
  • Мнения: 181
Здравейте, аз имам питане относно финансирането. Октомври-Ноември ми бяха стимулацията и ми беше назначен трансфер. Обаче влязох в хиперстумулация и отложиха трансфера за тази година.

Ходих на контролен преглед преди две седмици и ми казаха, че може би няма да се отпуснат пари за замразения трансфер понеже не съм минала свеж трансфер.

Сестрата и докторката не бяха много убедени в това и казаха че евентуално ще трябва да поразпитат.

Въпроса ми е, някоя от вас била ли е в такава ситуация? И дали е вярно това което ми каза. Мен лично ме съмнява, тъй като до колкото знам не всички минават през свеж и евентуално през замразен трансфер. Но все пак не знам на всеки случая.

Та, дали е възможно да е вярно това? То така излиза че те са ми платили само някои изследвания и пункцията...

Аз си плащах изследвания, плащах си лекарства и витамини. Плащах си и цяла седмица системи и изследвания докато ми ''лекуваха'' хиперстимулацията, и си платих и втората пункция, която беше наложителна заради многото течност.

Общи условия

Активация на акаунт