Последна седмица на юли - морето ни зове със свойта топлина и дюни

  • 4 927
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 327
Миличка знаеш че не сме лекари тук, но поне малко сме чели.
Та моето мнение е че с този повишен пролактин, трудно ще забременее. Трябва да потърси и второ мнение.

Моя приятелка имаше същият проблем. Завишен пролактин и съмнение за аденом. Лекува се известно време, за да свали пролактина и сега има здраво и красиво бебе!

Настоявай да потърси още едно мнение!

# 91
  • София
  • Мнения: 3 572
Права си, Верити. Изнамерих тук разни линкове, както и някои истории на момичета забременели след лечение. Пратих и да чете.
Освен да продължавам да настоявам и за другото мнение - както е тръгнало съм склонна да й запазя час и аз да я заведа лично. Дано все пак краят да е добър.

# 92
  • Мнения: 939
Здравейте, другарчета! Сядам да  smile3523  smile3529 отчет от  срещата.  smile3511 Нещо не съм много доволна. Бях останала с впечатление, че въпросният доктор е по - загрижен за пациентките си. След срещата с него, имам чувството че всяка, която отива на преглед при него е просто поредната пациентка. Да не говоря какъв разговор м/у колежките му в коридора чух - някоя от тях казала, че й писнало от бременни  smile3515. А кажете ми що за изказване е това - в чакалнята пред толкова много хора?!? Вярно, че не чух за какво става въпрос, ама да стоиш в специализирана клиника и да чуеш част от такъв разговор...какво ти остава да ти мине през ума?
Сега по другата част от темата -  smile3507 - не съм свикнала лекар да се държи така "делово" и "студено" с пациент, когато става въпрос за нещо по - лично. Не съм отишла там да ми залепят цитопласт, да му се не знае. Някой ще каже лични проблеми - ОК, ама и аз имам проблеми, пък не съм се вкиснала с хората като презряла тиква. Не искам да обиждам никого, ама когато съобщаваш на някой неприятна новина, може поне да се опиташ да бъдеш по - мил. Не знам - отишла съм да ми помогнат, а не да ме галят с перце, ама ... както и да е. Днес не научих нищо ново за себе си и пак трябва да ходя, за да се провери дали фуликулчетата се пукат. Бях забравила, че имам силно изместена матка в едната страна (каквото и да значи това), но имам време да се науча. То, вече общата медицина ми е ясна, остава да се "специализирам" - що да не е в гинекология? newsm62

# 93
  • Мнения: 3 376
Мишинке, съжалявам, че си минала през това разочарование от първата си среща със специалист по стерилитет. Но би ли споделила и кой е този лекар и коя е клиниката? Мисля, че обменът на информация за лекарите може да е само от полза за пишещите тук.

# 94
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Mi6inkata, моя лекар каза, че заради изместването на матката ми вляво има съмнения за запушване на лявата тръба. При хидротубацията се видя леко стеснение вляво, което се оправи след като разтвора премина през тръбата (поне доктора така ми го обясни).

# 95
  • Мнения: 2 120
Мишинка, моята матка е леко в дясно и понеже при много светила на медицината ходих, никой не каза, че това е проблем за забременяване.

# 96
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Момичета черпя  Mr. Green Излезе резултата от генетичното изследване на У хромозомата и всичко е наред - "Не са установени делеции на У хромозомата."



Някой пробвал ли е лечение с хомеопатични средства на мъжки стерилитет? Ендокриноложката е дала на мъжа ми координати на лекар хомеопат, който се занимава с мъжки проблеми

# 97
  • Мнения: 2 120
Браво Жабче. Всичко ще се подреди, нали ти казах. Съжалявам, но на въпроса за хомеопатичното лечение на стерилитет не мога да дам отговор.

# 98
  • Мнения: 1 950
Жабче, поздравления за генетичните  bouquet Laughing и за почерпката де Wink
Колкото до хомеопатията аз дълбоко се съмнявам, че може да има резултати. Особено при неизяснен стерилитет. Ама знае ли човек.  newsm78

# 99
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Браво, Жабче! Hug Мишинка, не се отчайвай от първия път, може пък лекарят нещо да не е бил в настроение, на всеки се случва, хора сме. Виж ако се повтори и потрети, да вече трябва да се замислиш.Успех, миличка.

# 100
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Жабе, много ви се радвам - ние прилагахме не хомеопатия, народна медицина. Мъжо се беше разровил из нета за неща, които сам може да направи за да си подобри състоянието и беше открил статия за медолечението. Така, заедно с другите си инициативи, взе да следва един от указаните режими за прием на домашен мед.
Статията беше подготвена от някакъв уролог-андролог, ама като съм блейка и не помня нито име, нито пазя линка към нея  Confused

# 101
  • Мнения: 553
Браво Жабче  Simple Smile За хомеопатията мога да ти кажа, че в някои случаи помага, но конкретно за мъжки стерилитет не знам  Rolling Eyes Важното е специалистът да е добър. Успех!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Мишинка, съжалявам, че лекарят не е бил в настроение  Confused. Но по-важното е да ти помогне, не бързай с изводите. Колкото до изместената матка, и моята е леко изместена вдясно, но не са ми казвали това да е проблемът. Никой не е идеално симетричен, може и да си е така без особена причина. Успех миличка каквото и да решиш  Hug

Успех и на всички останали и приятни почивни дни  Hug   bouquet

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета  Hug
Петък е smile3558 - ден за планове за почивка   Laughing
На всички пожелавам приятни почивни дни.
На тези които стягат куфари за почивка - много положителни емоции - и да не забравите фотоапаратите, че аз винги се сещам в последния момент за него  photo
Аз, само за протокола (,няма да ви плача на рамото) при нас и второто инсе приключи безславно . И съм много тъжна този път.Tired Face.
Е, продължаваме напред - септември или октомври  - инвитро. Така мисля сега.
green_dawn  пролактина стандартно се сваля с парлодел или достинекс. Ако е малко над нормата, може да пробва с билкови хапчета (агнес, за другото не се сещам в момента). Казвам това защото ако" липсата на овулация" е вследствие на висок пролактин, не виждам как ще помогнат противозачатъчните...
И момичетата са прави - нека приятелката ти потърси друг лекар, например специалист по стерилитет. А ако има съмнения за "тумор на хипофизата"  да и направят ЯМР (става с направление - иначе е доста скъпо изследване), въпреки че ако пролактина е малко над нормата е малко пресиелено заключение newsm78 дано всичко е наред там
На всички пожелавам само хубави неща
  bouquet  bouquet  bouquet

# 103
  • Мнения: 7 716
Тини, целувки и прегръдки.

# 104
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Тини, миличка съжелявам. Hug

Общи условия

Активация на акаунт