На море в Турция - тема 65

  • 59 328
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 902
Днес 27.12 видях в фб групата, че има хора да се пекат на плажа 🤔
Много странно ми се видя, но беше на живо 😀
Ами утре тръгваме, взимаме си доброто настроение, хубавото време и на път 😀
Весело посрещане на всички, където и да сте!!!

# 106
  • София
  • Мнения: 1 849
Успокоителното е, че в повечето случаи прогнозите и реалността са две различни неща, особено в Анталия Grinning Пък и времето ли ще ни развали празничното настроение Simple Smile



Весело посрещане на Новата година на всички, без значение дали са в България, Турция или където и да е по света!

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 3 835
Хей почиващите, хич не се оплаквайте.😀 Отивате на почивка, (благородно ви завиждам)🤫 В куфарите не забравяйте да сложите прекрасно настроение и много усмивки. 😀 Хубаво време ви пожелавам, много слънце и само положителни емоции!
Весело посрещане на Новата година!

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
А ние оставащите тук очакваме вашите отзиви.Весели празници!!!!

# 109
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Алания 28 дек.   11 часа бг. време - 12 часа турско време зимата...
някакъв човек се разхожда със зимна шуба по плаж Клеопатра и ръчка боклуците с пръчка...но бързо се прибра...

# 110
  • Мнения: 1
Здравейте, писала съм преди време по тези форуми, били са ми полезни и аз съм се опитвала да бъда, надявам се и сега да съм полезна на някой с този отзив. През август тази година бяхме в ROYAL Dragon в Сиде със съпруга ми и двете ни деца на 5 и 7 г. и ще се опитам на кратко да ви разкажа за почивката ни там.

Още с пристигането на рецепцията бяха доста груби и почти не говореха английски, след дълъг път едва ли това е, от което човек има нужда, но си казах, че първото впечатление може да е не е най-вярното. Хотелът е видимо стар, което си личеше още от фоайето, лошо осветление, създаващо мрачна атмосфера, износени и лекьосани мебели. В стаята ситуацията не беше по-различна мухъл в банята, паяжини, петна по килима, лющеща се боя, твърди и износени матраци, петна по чаршафите и още милион неща. Климатикът се спираше централно посред нощ и това в най-големите жеги, когато положението беше нетърпимо, имахме и периодични проблеми с топлата вода. Толкова бях бясна от всичко, че се занимавах да се оплаквам и единственото, което получих като отговор от управата на хотела беше "знаем за проблема", но всъщност нямало проблем, защото хотела бил за реновация до няколко години, чакало се решение... онемях! След това реших, че повече няма смисъл от приказки и по-скоро се опитахме да спасим почивката, но не би. За проблемите в Интернета дори не се и оплаках, нямаше смисъл, други гости вече го бяха направили и бяха им отговорили "знаем за проблема".

Почистването на стаята не беше всеки ден, а когато имахме късмет беше през пръсти и се налагаше редовно да се разправяме с персонала за смяна на хавлии, спално бельо и принадлежности. Минибара въобще не се зареждаше и тук чух "знаем за проблема". Персонала в ресторанта беше напълно незаинтересован да си върши работата и просто гледаха как хората се надбягват за маси, защото в цялата лудница и опашки нямаше кой да почисти и отсервира или да забърше храната по пода. И въобще като цяло хигиената навсякъде в хотела не беше на ниво. Шезлонгите около басейните са малко и се "запазваха" още от много рано независимо от "правилата" на хотела. Плажът е хубав с много фин пясък и с полегато дъно, но e голяма гъчканицата и хората са набутани под тенти като сардини без никакво лично пространство. Аквапаркът и лунапаркът мен лично не ме впечатлиха, но децата могат да се забавляват там с часове, което е плюс предвид, че там няма друго какво да се прави, но често става много пренаселено в работното време. Анимацията като цяло беше несериозна и не ми се коментира, единствено едно от момичетата ме впечатли с отношението си към децата, заприказвахме се и ми сподели, че положението е такова, защото персонала работи много за мизерно заплащане и им се налага да си дрънчат бакшиши. Разбирам хората до някъде, но със сигурност не съм длъжна да давам бакшиши на всеки само, за да си върши работата, както нагло ми намекнаха няколко пъти от рецепцията и то в хотел, претендиращ за 5*, а реално и 3* са му много.

Да речем, че вече бяхме махнали с ръка и можеше и да преглътнем всичко, ако не беше и най-големият проблем в този хотел - храната. Всеки ден почти една и съща, вечно студена, често дори залоена и сготвена по изключително безвкусен начин, за пръв път ми се случва именно в Турция да нямаме желание да пробваме дори каквото и да било и още на третия ден всичко ни беше еднакво и тотално втръснало и някои дни вечеряхме навън. Дори и всичко друго да беше наред, само и единствено заради отвратителната храна този хотел не си струва. Мъжът ми с една дума го определи като "ширпотребен" хотел, а аз имах чувството, че през цялото време сме на някакъв ужасно претъпкан и задушаващ битпазар. За пръв път в Турция бяхме в хотел, който нито си отговаря на категорията, нито си струваше немалката сума, която бяхме отделили за него и със сигурност не бихме стъпили в прехвалените хотели на тази верига никога повече. 

Може и да съм пропуснала още неща, но мисля всичко това да го оставя в миналото вече, вярно си е, че човек като сподели и му олеква, пожелавам ви много хубава и щастлива нова година!

# 111
  • София
  • Мнения: 1 849
Алания 28 дек.   11 часа бг. време - 12 часа турско време зимата...
някакъв човек се разхожда със зимна шуба по плаж Клеопатра и ръчка боклуците с пръчка...но бързо се прибра...


Варненец, не вярвай на ютуб и камерите.
Поне днес в Анталия зимата бе многооооо мноогооо далеч. На хиляди километра.
Днес в Анталия беше многооооо слънчев и топъл ден. И никой не се прибра вътре в сградите, защото навън бе 15 градуса, но на сянка, на слънце си бе над 20.
И слънцето грееше толкова ярко, че на външните отоплями басейни бе пълно с къпещи се хора, а на шезлонгите около морето трудно можеше да откриеш празно местенце.

# 112
  • Мнения: 152
Скрит текст:
Предполагам, че всички вече сме в предколедно настроение, но имам колебания в избора на хотел и ми трябва Вашата помощ. Simple Smile Почивката е за възрастни без деца. Колебанията са между:
1.Swandor Hotels & Resort Topkapi Palace
2.Spice Hotel & Spa
3.Papillon Belvil
4.Alva Dona Exclusive Hotel
5.Sueno Hotels beach Side
6.Alva Donna Beach Resort Comfort Side
Чиистотата и храната трябва да са на ниво, полегатият плаж и зеленината също са важни.
Предварително благодаря на всички включили се. 😀
Весели Коледни и Новогодишни Празници на всички Simple Smile
Здравейте,
Ще напиша мнение за  Алва Дона Белек - прехвален  5 * хотел, но .....
Почивахме там тази година през септември. Лъскава сграда, пълна с руснаци. Има втора сграда през шосето, свързани са с мост. Там е още по-лъскаво, има отделен ресторант, басейн, но храната е същата. Бях потресена от факта, че през целия 7 дневен престой нямаше нито един ден в който да сервират баклава. Турция без баклава!!! В някои хотели има по 7-9 вида. Тук не. Риба -слаба работа. Нямаше никакви морски продукти / каквито гледах  по снимките, на посетили хотела туристи -калмари  скариди, раци и пр./ . Еднообразна храна. Плодове също откъм разнообразие - чиста 2-ка. Имаше няколко вида десерти от типа нишесте с нещо.
Стаите -нищо особено, зареждаха с козметика след напомняне на рецепция. Три пъти нямахме ток - ходех по хавлия до рецепцията да пратят техник . На телефона никой не вдигаше. Имаше едно момиче, което беше от Украйна на рецепцията, която беше много любезна, но никакаква компенсация не получихме, защото стояхме без да можем да ползваме банаята поне 2 часа в случаите, когато нямахме ток. Обясниха, че било от картите за отключване и ме питаха къде ги държа - в портмонето викам!!! Все едно съм престъпник!!
Плаж - ужас - камъни, и бързо става дълбоко. Просто ей така -влизаш и си в някакава яма. Направо и аква обувки нете спасяват. Преди морето някъде около 1 метър минаваш през чакъл. Руснаците хвърлят хавлии на 5-6 шезлонга и са на басейните. Въобще не се вясват. На втория ден започнах да им свалям хавлиите и де се настанявам. Шумни, нахални....
Аква парка - средна хубост- мъжът ми  си изподра ръцете до кръв. Какво беше това чудо? - Аква парк!!! Басейните -малки, нищо особено. Май бяха 2. Имаше обаче зона за непушачи на плажа което ми хареса. Там обаче беше пълно с ревящи деца, но това на нас не ни пречеше особено.Наблизо имаше и детски басейн с тента отгоре, огромно облекчение за родителите. Беше за по-мънички дечица.
Сладолед - трябва да го търсиш с уред- така  го бяха прикрили, че ако не видиш някой да носи, ще помислиш,че няма.
Територия и анимация - може би най -хубавото нещо. Всяка вечер различна програма и гостуваха певци, главно руски.
 Ние специално отиваме за море и кулинария, но не ги получихме. Може би на някой ще му хареса.
Това е . Толкова пари дадохме за нищо!

Аз търся хубав хотел,плаж и храна в Бодрум.  Някой който е ходил и е доволен, моля да сподели.

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 21:25 от Лункреция

# 113
  • Мнения: 678
Здравейте момичета. Аз разглеждам Delphin Imperial в Lara през Ebookers за Август месец- 4 член.сем/во за 5 Нощувки 3 620лв без самолета.
Вие от кои сайтове планувате почивките до Анталия, бихте ли споделили.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 3 956
малко е шашкащо си е да се оплакваш от администрацията за това , че не знаеш как да си пуснеш тока с картата.И да предлагат се 8 - 10 000 хотела и то най - различни , като отзивите за тях са шашкащо  много и шашкащо  различни. В няколко хотела съм попадал от нисък ценови клас с по 10 вида баклави вкл. с шам фастък , 10 вида сирена , 10 вида кроасани , 10 вида кифлички и бюреци и т.н.  и т.н , че и морпродукти . Хем въпрос на избор , хем на късмет , да не говорим , че и хотели от началото на 90те са били безупречно подържани , чисти и уютни Simple Smile

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 1 902
Здравейте от Анталия Сиде.
В момента е 18 градуса и е слънчево. Хотела е прекрасен! 👍Привет от Джакаранда!

# 116
  • Мнения: 35
Здравейте от Анталия Сиде.
В момента е 18 градуса и е слънчево. Хотела е прекрасен! 👍Привет от Джакаранда!
Ако е удобно опитвам се да се свържа с хотела на  мейла от сайта им ,дава грешка  месинджъра  никой не отговаря, актуални координати ако може.

# 117
  • Мнения: 369
Здравейте от Анталия Сиде.
В момента е 18 градуса и е слънчево. Хотела е прекрасен! 👍Привет от Джакаранда!

Супер! Попечете се и за нас! Тук е -1 😀
Весело изкарване!

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 902
Отговорих на Йордан на л.п

# 119
  • Мнения: 152
малко е шашкащо си е да се оплакваш от администрацията за това , че не знаеш как да си пуснеш тока с картата.И да предлагат се 8 - 10 000 хотела и то най - различни , като отзивите за тях са шашкащо  много и шашкащо  различни. В няколко хотела съм попадал от нисък ценови клас с по 10 вида баклави вкл. с шам фастък , 10 вида сирена , 10 вида кроасани , 10 вида кифлички и бюреци и т.н.  и т.н , че и морпродукти . Хем въпрос на избор , хем на късмет , да не говорим , че и хотели от началото на 90те са били безупречно подържани , чисти и уютни Simple Smile

Картата отключва стаята, но в сета за електричеството не действа. Какво да търся централното табло ли?
Не е допустимо в такъв хотел да висиш пред банята, целият в пясък и плажно масло и да се молиш да ти оправят осветлението на хиляди километри от дома. <Егати!!

Общи условия

Активация на акаунт