На море в Турция - тема 65

  • 59 200
  • 759
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте, търсим си хотел за почивка и ще бъда благодарна, ако някой може да сподели впечатления от Sentido Turan Prince Park 5* в Сиде.
На първа страница има отзив от 2018 год. и го прочетох. Някой почивал ли е там през 2019 година?
Интересуват ме чистота, храна, плаж, пързалки и зелена територия.

Благодаря предварително!

# 121
  • Мнения: 152
Аз пък питах за хотел в Бодрум. 5*. Хубава храна, плитко море, зеленина.

# 122
  • София
  • Мнения: 546
Здравейте.
ЗА следващото лято сме се насочили към Кушадасъ, в края на август. ще пътуваме две семейства със собствен транспорт. От сайтовете на Ориент 99 и Турс клуб сме харесали:

 1. BATIHAN BEACH RESORT 4*
2. ARIA CLAROS BEACH RESORT
3. RICHMOND EPHESUS
4. CLUB YALI HOTELS & RESORT .

ще се радвам, ако предложите и други хотели Simple Smile
Искаме хубав плаж , по възможност някоя пързалка за децата ( 8 - 14 г), да има хубави басейни, добра храна, да няма джамии в близост, по - възможност открита тераса на основния ресторант, да има някъде наоколо място за разходка пеша. Бюджета ни е 2500- 2700лв за 2 възрастни и 2 деца. В Батихан сме били преди 5 години и бяхме много доволни.

# 123
  • Русе
  • Мнения: 7 058
irinopolis, втория и третия ги изключете. За втория имаше оплаквания от това лято, дори и тук в темата. И двата хотела са в нищото и няма възможност за вечерни разходки.
Клуб Ялъ също е извън Кушадасъ, в Йоздере, на около 30-40 км. от Кушадасъ. Не знам къде точно в Йоздере се намира и дали има къде да се ходи около него.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Били сме в Ария Кларос и в Клуб Ялъ. Горещо препоръчвам Клуб Ялъ. Нямам нито една забележка нито към обслужване, нито към плажа. Има огромен аквапарк на 5 минути, който се ползва безплатно от понеделник до петък, като е с включена консумация. Вечер от плажната ивица се излиза на дълга улица със сергийки, супер е оживено вечер. С удоволствие бих го посетила отново.

# 125
  • Мнения: 9
Лункреция,мога да ти предложа хотел Титаник/Бодрум/,но се намира на около 20-тина километра преди самия Бодрум! Хотелът е нов от 2016 г. Ние бяхме там през 2017г. много ни хареса ,всичко беше на ниво-чистота ,сервиз. Храната не е в огромни количества ,но много качествена и вкусна.Стаите са просторни и в тях се предлага дори маса за гладене и ютия,о да и кантарче  Wink. Морето е спокойно ,без вълни,заливът е доста дълбок и не позволява да се образуват вълни!Пясъкът е насипан допълнително,без камъни и чакъл,няма нужда от аква обувки. С удоволствие бих повторила този хотел.

# 126
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Искам да разкажа за резервацията ми направена от платформата https://www.stayforlong.com/
Имах резервация за Коледа направена през Ирландската част на сайта. След като се обърна внимание на общите условия вариантите пред мен бяха два. Да се свържа със съпорта и те от своя страна с хотела за да потвърдят или отхвърлят резервацията или да се свържа аз диркетно с хотела и да питам приемтат ли резервацията. Избрах втория вариант тъй като съм посещавал друг хотел от веригата и можех да напиша някой суперлатив за веригата. Отговориха ми, че няма проблем с резервацията и ще ме очакват. На този етап мога да кажа, че резервации през този сайт са ОК стига да ви потвърдят от хотела или от самия сайт за да няма неприятни изненади.

# 127
  • Мнения: 1 540
Здравейте и Честита Коледа, бъдете здрави, щастливи и покорявайте нови дестинации,

Моля за вашите мнения кой от следните бюджетни хотели да изберем:
Parkim Ayaz, Бодрум
Raymar Resort and Aqua, Сиде
Ideal Prime Beach, Мармарис
Richmond Ephesus Resort, Кушадасъ

Досега сме почивали само в Кушадасъ, затова давам превес на другите курорти. Искаме по възможност да има зеленина, морето да е плитко (приемаме плажът да е пясъчно-чакълест) и ресторантът да има открита част с възможност за пушене. Периодът за почивка е втората половина на юни или първата на септември.

# 128
  • Мнения: 164
Здравейте!
Дали някой може да ми препоръча хотел без значение от това в кой курорт, но да е подходящ за деца. Харесват ми хотели от типа на Turan prince и Long beach, с голяма територия и забавления!
Плануваме почивката да е началото на септември, със самолет, за седем нощувки, двама възрастни и две деца на 4 г. и на 9 г., с бюджет до 3500лв.
Много ми се иска да посетим Мармарис!Там още не сме били.Ходили сме в Дидим и Кушадасъ. В Мармарис мислех за Marmaris palace но нещо не ми харесаха отзивите в трипадвайзор!

# 129
  • Мнения: 3 273
shark Идеала е с малка територия.С много тясна плажна ивица.Морето не е плитко и е с камъни и чакъл.

# 130
  • София
  • Мнения: 546
irinopolis, втория и третия ги изключете. За втория имаше оплаквания от това лято, дори и тук в темата. И двата хотела са в нищото и няма възможност за вечерни разходки.
Клуб Ялъ също е извън Кушадасъ, в Йоздере, на около 30-40 км. от Кушадасъ. Не знам къде точно в Йоздере се намира и дали има къде да се ходи около него.
Ричмонд освен че е в нищото, как му е плажа, храната? ММ го хареса по снимки, та за това питам??

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 18:13 от irinopolis

# 131
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Не сме почивали в Ричмънд, а в Палм уингс Ефесус и Корумар Ефесус. Той се пада между тях. Плажната ивица е широка с много ситен пясък.
Ето и по-пресни коментари за хотела от Фейсбук: "Тази есен бяхме в хотел Ричманд Ефесус. Много е хубаво чисто, храната без забележки, вежлив персонал. Ние бяхме в хотелската част и беше чудесно. Плажа е пясъчен хубав с чиста вода само единствената ми забележка е към анимацията много скучна."....
"Персоналът не се натрапва, храната е вкусна и разнообразна. Морето беше мътно, може би заради малките вълни и ситния пясък."

# 132
  • София
  • Мнения: 1 423
Цитат
Морето беше мътно, може би заради малките вълни и ситния пясък."

Мдааа, ето това е, толкова е ситен, че лееееек ветрец да има и става гняс в морето. Няма ли вятър е кристал. Това им е кофтито на Корумар,  Ричмонд, Палм Уинкс Ефесус, повтарям...Ефесус и Аква Фентъзи.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Здравейте! Не съм чела досега темите за Турция и решихме тази година да потърсим почивка там.
Ходили сме преди 15 години в Кушадасъ и много ни хареса, но сега искаме на друго място - Анталия, Бодрум. Търсим хубав плаж, басейните не ни интересуват и по възможност да има къде да се разходим (център, търговска улица), а не да стоим само в хотела.
Имам няколко въпроса: (разбира се ще се върна да чета последните няколко теми, но все пак ще съм благодарна за някакви насоки)
1. Кой курорт да изберем? С дете на 13години сме.
2. Моля за препоръки за изпитани тур.агенции (може и на лични, ако се сметне за реклама)
3.Предпочитаме да е със самолет
4. Препоръчайте прилични хотели на база All inclusive - по възможност да не са безумни цени Simple Smile Разбира се това е относително понятие, но някъде до 2000лв например.
5. Става ли за море в края на септември и в края на октомври, топла ли е водата (това ни е водещо)? Това са ни единствените варианти - след 15.09 или от 15.10.

Весело посрещане на Новата 2020 година!

Последна редакция: вт, 31 дек 2019, 15:45 от lili_78

# 134
  • Мнения: 1 710
Честита 2020-та година! Да ни донесе здраве, късмет, мир и благоденствие! Много щастливи пътувания и хубави емоции на всички!

lili_78, по ред на въпросите Simple Smile
1. Кой курорт да изберем? С дете на 13години сме. - Най-голямо разнообазие и въобще избор на хотели има в Анталия. Хубави пясъчни плажове има в район Сиде, но не пред всички хотели. В район Лара също има широка и хубава пясъчна ивица. В Кушадасъ има места с хубав пясък, в някои от другите райони също могат да се намерят хотели с пясъчен плаж. Избягвайте Кемер и Алания, тъй като там почти навсякъде плажът е каменист.
2. Моля за препоръки за изпитани тур.агенции - Туроператорите, които имат самолетни програми са Тез тур, Емералд и Аква тур. И трите туроператора са поне от 10 години на пазара, изпълняват добре програмите си и си имат редовни клиенти. Имат различни договорни условия, турски партньори, часове на полетите, цени, ползват различни превозвачи, така че е въпрос на лични предпочитания и проучвания към кой от трите да се обърнете. Освен тях Онекс тур имат програми с полети до Турция, но при тях са по-скоро екскурзии, включващи Кападокия, например.
3. Предпочитаме да е със самолет - Ако организирате сами почивката си, също има възможност да пътувате със самолет. За съжаление от България няма редовни директни линии до Анталия или Бодрум, но с прекачване или с комбиниран транспорт много хора пътуват успешно. На първа страница са закачени съветите на Роже и Adventurer за самоорганизиране на почивка. Плюсовете на този вариант са, че имате много по-голям избор на хотели, часове на полетите, дати на тръгване, брой нощувки, а и има и шанс да намерите по-добри цени.
4. Препоръчайте прилични хотели на база All inclusive - по възможност да не са безумни цени Simple Smile Разбира се това е относително понятие, но някъде до 2000лв например. - Тук е важно да се уточни какво включвате в тази сума - дали тези пари са само за хотелско настаняване или включват и самолетните билети, дали са общо за тримата, дали са за 7 дни или за по-малко... Обикновено цената на чартъра е около 400 лв. на човек и за хотел биха останали едва 800 лв., което за читав хотел в курортите е много малко. Тъй като на повечето места детето вече го водят за възрастен, което допълнително вдига цената, хубав хотел, с пясъчен плаж, през октомври, със самолет може да се намери за над 3000 лв. С повечко ровене и четене може и под тази сума да паднете, но при всички положения ще е над 2000 лв. Компромис с плажа би понижил цената. Ако сами си организирате почивката също има шанс за по-ниска цена.
5. Става ли за море в края на септември и в края на октомври, топла ли е водата (това ни е водещо)? Това са ни единствените варианти - след 15.09 или от 15.10. - В средата на септември времето е супер във всички курорти, морската вода е много топла, температурата на въздуха също е приятна. В средата на октомври обикновено е добре в Анталия, но за другите курорти едва ли може да се очаква, че ще можете пълноценно да плажувате. Все пак дори и в Анталия има вероятност от дъждовни дни, макар и по-малка.
На повечето места, освен в Анталия, част от външните съоръжения не работят през октомври, може да няма анимация и въобще усеща се, че сезонът е в края си. В Анталия има доста хотели, които работят целогодишно и успяват да създадат много добри условия за почивка дори и през по-студените дни.
Така че, ако решите да почивате през септември, всеки курорт е ок, но за октомври е препоръчитено да изберете Анталия.

Общи условия

Активация на акаунт