На море в Турция - тема 65

  • 59 363
  • 759
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 4 884
Полетът на Тез Тур, с който летяхме до Анталия, беше с много лошо разписание и буквално загубихме първия и последния ден от почивката.

Не знам дали полетното разписание на чартърите се променя всяка година.
Някой по-вещ да сподели. Simple Smile

# 556
  • София
  • Мнения: 1 855
Полетът на Тез Тур, с който летяхме до Анталия, беше с много лошо разписание и буквално загубихме първия и последния ден от почивката.

Не знам дали полетното разписание на чартърите се променя всяка година.
Някой по-вещ да сподели. Simple Smile
Полетното разписание на чартърите  всяка година е различно. Времето на чъртъра може да се промени до 1 ден преди полета.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Прочетете повече за Онекс Тур.

# 558
  • Мнения: 3 282
Прочетете повече за Онекс Тур.
Аз не бих рискувала с тях.

# 559
  • Мнения: 123
Прочетете повече за Онекс Тур.
Какво имате предвид?

# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Искате да кажете,че всички които са резервирали почивки със самолет за сряда с Турс клуб и Албена холидейз няма да пътуват ли?Защото Онекс са съмнителни?
Сега се обадих на Онекс да питам за този полет в сряда.Попитаха ме дали искам само седалки или пакет.Явно са продали седалки на техни колеги.Така,че който си търси само полет може да се възползва ако цената е добра.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 17:44 от slavei4e

# 561
# 562
  • София
  • Мнения: 254
Дами, съжалявам, но нямам възможност да чета назад. До 16 часа трябва да дам отговор.
Какво ще кажете за Вон Ресорт Голдън бийч , от 28.08. 7 дни самолет 3700 лв за 4 човека, едното дете на 12 год ?
Хубав ли е хотелът ?

От коя агенция ви предлагат пакет за този хотел със самолетен превоз?Аз също съм си го харесала,но от няколко места има само с автобус или собствен транспорт.Благодаря предварително.

# 563
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Нищо не искам да кажа, Славейче, Мими ти е отговорила. Всеки си има глава на раменете.

# 564
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 451
Аз мисля, че са малко крайни сегашните оценки на база минало за Онекс. Все пак това е било преди 3 г. Нищо чудно да се окаже, че на априлската ми ваканция в Египет, те да са фирмата партньор - гледам, че програмата по която се записах в Караджъ, я предлагат и Абв травелс, Бохемия, Ориент 99, Онекс... - т.е. това е полета във вторник за Хургада...Може да се окаже, че ще имам впечатления за тази фирма април...Извинявам се, че намесвам друга дестинация...

# 565
  • Мнения: 3 282
Стари, нови, толкова нагли бяха, такива лъжи бяха че никога не бих рискувала с тях. А дали програмата е тяхна за Египет /което ме съмнява /още на договора трябва да си пише.

# 566
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 451
Стари, нови, толкова нагли бяха, такива лъжи бяха че никога не бих рискувала с тях. А дали програмата е тяхна за Египет /което ме съмнява /още на договора трябва да си пише.
Договорът ми е с Караджъ и никаква друга фирма освен Караджъ не се споменава...Стига вече за Египет, не е тук мястото 😉..казах дотолкова, че ми направи впечатление...

# 567
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Не е нужно да се спори ,всеки сам трябва да прецени за себе си. Постът ми беше продиктуван, от това, че аз почти преживях такова нещо. На един човек да съм помогнала, все файда. Не бих пожелала на никой да пострада от фалит или измамници.

# 568
  • Мнения: 82
Здравейте, следя темата от известно време, но не съм писала. Тази година ще почиваме в Турция за втори път, насочихме се към Ориент 99 , тъй като офертата за избрания от нас хотел беше най изгодна. Да поясня , че става дума за хотел Ramada Resort Kusadasi. Първото нещо , което ми направи впечатление е, че единствено Ориент 99 предлагат настаняване на дете до 12,99 години /детето ми е на 12 г/, офертите на останалите агенции  бяха с дете до 11,99 години от това и идваше разликата в цената. Уточнявам , че не сме от тези клиенти , които действат на сляпо. Преди да резервираме хотел проверяваме всичко до най малкия детайл , място , хотел, отзиви и т.н. Държим също така условията за настаняване и пътуване да са а са ясни и прозрачни.  Преди да направя резервация отправих запитване към Ориент 99 по телефон за конкретната оферта -дете  до 12,99 години. Исках да се информирам , дали не е станала грешка в офертата и това да е предпоставка за неблагоприятни последствия. първото впечатление беше за арогантно  и иронично отношение ,отговорът беше " каквото виждате , това е  всичко е наред , офертата при нас е такава". Отговора беше незадоволителен , за това се обърнах към групите във FB за почивка в Турция.  Под самия пост отговорите бяха , че всяка агенция си договаря условията с конкретния хотел и такива разлики са напълно възможни. Също така имаше отговор от представител на агенцията , който беше меко казано не на място , особено към бъдещи клиенти. Там се твърдеше , че по телефота са ми обяснили условията , че няма грешка и публикуването ми на такива коментари е безпредметно и смешно.Съжалявам , че впоследствие изтрих коментара си , направих го с цел да не компрометирам Ориент 99 реших , че е станало  недоразумение, и че аз съм прекалено взискателен клиент. От наша страна последва извинение към ТА агенцията в официално писмо. Направихме въпросната резервация. Получихме договор, но впечатление ми направми, че цитираните срокове за плащане не отговарят на това , което ми беше казано по телефона. Срока в договора беше заплащане на цялата сума 20 дни преди настаняване, а по телефона ми поискаха 50 процента до 3 дни след резервацията. Разбира се , както казах искам всичко да е коректно и точно ,затова поисках нов договор където са упоменати конкретни срокове за плащане. Така и стана изпратиха нов договор. Ние като съвестни потребители си заплатихме всичко както беше описано. Бързахме да хванем ранни записвания .До тук всичко е наред, на 04.12 имахме платена резервация  и  решихме ,че нашата одисея е приключила , да ама не. Отново сме в недоумение, как е възможно по безхаберно отношение и обслужване . Преди два дена реших да посетя сайта на Ориент 99 и да видя промяната в цените за резервирания от нас хотел, беше ми любопитно колко сме спестили от ранно записване, и установявам , че условията за настаняване на дете  са променени, и ние не покриваме критериите за настаняване на дете , а то трябва да се таксува като трети възрастен. Разбира се веднага се свързах с Ориент 99  и обяних подробно случая. От там ми заявиха, че твърдението ми е несериозно и никого този хотел не се е предлагал с настаняване на дете до 12,99 години.Искаха доказателства , кой конкретно ми е казал това, въпреки че в резеввационната форма на сайта по зададени критерии  ми пресмята цената за настаняване с дете, служителят от Ориент 99  твърди , че сайта е само с рекламна и информационна цел . Аз силно се озадъчих , защо предлагат резервация през платформа , която всъщност се оказва недействителна по техните думи.  Разбира се прочетох условията в сайта ,  и цитираните начини за резервиране на дадена оферта  бяха "на място в офис", чрез "тур агент" или "резервационната форма". Още веднъж се убедих , колко са некомпетентни служителите от ТА. Аз имам договор , в който са цитирани всички подробности , включително и сумата която трябва да се заплати. но опасенията са ми , че евентуално могат на място в хотела да ме накарат да доплатя за настаняването на детето , което няма да е никак приятно . Извинявам се за дългия пост , исках подробно да опиша ситуацията , също така да се обърна към вас за съвет. Има ли други почиващи попадали в подобни ситуации , проблеми с Ориент 99 и т.н. И последно искам да кажа , че сме направили писмено запитване към Ориент99  , но без резултат.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 15:54 от petya_81

# 569
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Прекалено прехвалени са, както и Турс Клуб, ама тук ги предлагат сутрин, обед и вечер.
Вчера имах "сблъсък " с шефа на вторите, арогантен тарикат.
Или действайте самостоятелно, или си подбирайте агенциите.

Общи условия

Активация на акаунт