На море в Турция - тема 65

  • 59 364
  • 759
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте, моля за мнения за Bodrum Park Resort. Интересуват ме хубава зелена територия, хубава храна, чистота и пързалки. Нямат значение плажа и анимацията.
Приемам и други предложения за почивка в края на юни до 1800 лева без транспорт. 2 възрастни и 2 деца- 1 год и 9 год.
Много благодаря предварително!

# 271
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 452
Здравейте,  чудя се между два хотела , кой бихте ми препоръчали ? 
Pegasos world  или Granada luxury Belek ?
От къде смятате да резервирате Пегасос? Така и не намерих бг агенция, ковто да го предлага...

# 272
  • София
  • Мнения: 717
Евентуално от турски сайт.  Чакам Халим да ми отговори,  дали цената важи за български граждани .

# 273
  • София
  • Мнения: 1 428
Валерко, не знам за изброените хотели, но съм била в двата Палм уингс и гарантирам, че в Ефесус нямаше силен вятър и задника ми не е бил пълен с пясък.
Подкрепям Лалка, че и Корумар Ефесус може да се добави към добрите хотели в Кушадасъ. И понеже са на няма и 500 м. един от друг с Палм уингс Ефесус, горното важи и за него.
Че аз нали това казвам, щом няма вятър не се пълни. Аз също съм бил в Ефесуса и при тихо време е перфектно, но при вятър е гняс и на плажа и в морето. Корумара не съм бил в него но щом е на същия плаж важи и за него и за Ричмомд, и за Аквата, Принцес май не е така, там по памет някаква насипана платформа беше нищо че е на същия плаж.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 10 678
Не искам да обидя никой, но често се случва да изброите 2,3,4,5 хотела и те да нямат нищо общо помежду си, как става това, при условие, че всеки от вас си има определени критерии? Не търся отговор,а ми се ще да ви светне лампичка.

# 275
  • Мнения: 1 289
В това няма нищо странно според мен, защото във всеки хотел има по нещо, което отговаря на критериите. Ние също имахме набелязани няколко коренно различни хотела в Бодрум, в Мармарис, в Сиде и всички ни харесваха, накрая надделя желанието на мнозинството от групата ни, която е 11 човека все пак.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 10 678
11 човека? Не бих си го причинила.

# 277
  • Мнения: 38
Да така е всичко си остава така с Амара,просто сменят концепцията и се отделят от веригата Амара,иначе собственика, персонал,мениджъри и мениджмънт на самия хотел си остава същото.  Wink
  Ако се сменя концепцията на хотела( може и по зле да е новата) не е добре, не мислите ли ? Концепцията на хотела е едно от най важните неща за един хотел.

# 278
  • Мнения: 422
като отидем юни месец ще видим как е и ще пиша Wink,от агенцията ме увериха че всичко си остава същото Simple Smile

# 279
  • Мнения: 1 710
Чудя се между Horus Paradise Luxury, Barut Hemera, Crystal Palace и Роял Алхамбра -в Сиде,  кой е най- подходящ за 1 възръстен и тинейджър и с плавен подход в морето? Въпроса ми е към Марги или ако някой е почивал в тях?

Всички хотели са с хубав плаж и плавен преход, в смисъл, че не става рязко дълбоко. Но не мога да кажа къде морето е плитко по-навътре. Barut Hemera е много качествен хотел, но е доста спокоен и предпочитан от по-улегнали западноевропейци. Има вероятност да му е скучно на тийнейджъра. Royal Alhambrа е добре като стаи, храна, за детето има лунапарк, но пързалките са малко и лекички, пък и точно този Роял ми се струва е най-непретенциозен от всички хотели от веригата. Crystal Palace е добър хотел, но сравнен с Барут или Роял отстъпва като качество. Има малка територия, малко пързалки, като обслужване и храна е ок. Horus Paradise Luxury ще е интересен на детето заради новия аквапарк, но като ниво той е най-накрая в редицата. Въпреки че има голяма и хубава територия и добро местоположение, хотелът не е толкова добре поддържан и управляван, колкото заслужава. Той само по себе си не е лош, но сравняван с другите три определено отстъпва. Ако ви харесва най-много той, прочете отзиви от чужди туристи, за да имате реални очаквания.

Моля за съвет към Марги или някой който е запознат със следните хотели.Всеки ден поскъпват и искам бързо да избера.Благодаря!

Ic Santai Family Resort Hotel
Aydinbey Queen's Palace & Spa
Tui Magic Life Belek
Sirene Belek Golf and Wellness Hotel

IC Santai има голяма и добре озеленена територия, не е реновиран отдавна, стандартните стаи са малки. Като храна и обслужване е добър. Има сравнително нов аквапарк, който не е екстремен и въжена градина, която мисля, че се заплаща отделно, но не съм сигурна.
За Aydinbey Queen's Palace не знам почти нищо, защото е нов и не съм го посещавала. Знам, че е с много малка територия, без зеленина, че е много далече от плажа и че е долепен до The Land of Legends. Обаче май не е близо до входа му. Това, което прочетох е, че е с малки стаи, има няколко пързалки, има безплатен шатъл до плажа, който е пасъчен, но на влизане в морето има камъчета, интернета е слаб, а на плажа липсва.
Sirene Belek е от старите хотели в Белек, които имат големи, красиви и много зелени територии. Едно време претендираше да е луксозен, сега е позахабен. Стаите са доста широки, но семпли. Като обслужване е добре, не знам как е като храна и чистота. Може би е добре да пречетете чужди отзиви. Плажът е хубав, пясъчен.

Коя агенция предлага най-ниска цена за Амара тази година и изобщо-най-изгодни цени за Турция?
Кои са хотелите в Кушадасъ, които си заслужават вниманието и имат прилична цена?

Не може да се направи обощение коя агенция има най-ниски цени изобщо за хотелите. Едни туроператори имат изгодни цени за една група хотели, други - за други хотели. Харесвате си хотел, търсите цена на различни места и намирате най-изгодната. Или си харесвате туроператор, чиято преграма е добре организирана и изпълнена и му се доверявате, въпреки че цената е с 50-60 лв. по-висока.
За хотелите на прилични цени - формулирайте какво за Вас значи "прилични цени". Иначе на последните страници обсъдихме няколко от добрите хотели в Кушадасъ.


Здравейте,  чудя се между два хотела , кой бихте ми препоръчали ?  
Pegasos world  или Granada luxury Belek ?

Хотелите са добри, но са доста различни и като организация на територията, и като местоположение, и като вид.
Granada luxury Belek е нов, луксозен и грандиозен хотел, има голямо разнообразие на типове стаи - някои не особено големи, други доста просторни. Територията е разделена на две от шосе и е далече от плажа. Има много добър аквапарк, платен лунапарк, добра анимация. Храната и обслужването са много добри.
Това, което знам за Pegasos world е, че е стар хотел, на брега на морето, с нов и разнообразен аквапарк, неголеми стаи. До колкото знам е реновиран преди 4-5 години, но това не е официална информация от хотела. Плажът е пясъчен.

# 280
  • Мнения: 38
като отидем юни месец ще видим как е и ще пиша Wink,от агенцията ме увериха че всичко си остава същото Simple Smile
С коя агенция ще пътувате ? Ако сте ползвали и друг път , какви са ви впечатленията?

# 281
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Виждам, че има питане за Aydinbey Queen's Palace, бях сигурен, че съм писал за него, но може и да съм пропуснал.
Хотела е чисто нов, като е разположен близо до The Land of Legends. Пешаходното растояние е около 10 мин. Неудобство е, че се ходи по основна артерия която е натоварена. Използва се входа за паркинга на The Land of Legends, от там имате още около 7,8 минути докато стигнете входа на самите атракционни и мола.
Стайте найстина са малки, но са конфортни и добре обзаведени. Имат плаж до който се стига с шатъл за около 7 мин. Шатъла е през 20 мин и в пиковите часове е малко пренаселено в автобусчето. Самият плаж не е много голям и със статут на градски плаж. Има тенти за сянка, шезлонгите са малко един върху друг. Тъй като бяхме с малко дете ходихме рано и се прибирахме рано, тоест места винаги имаше и не сме чувствали някаква пренаселеност. Ресторантът и храната са хубави, но не очаквайте нещо специално. Басейна е хубав голям, не съм усетил много пренаселеност, от едната страна има високи дървета, които пазят сянка. В самия комплекс няма дървета.
Пързалките са малко, но напълно достатъчни според мен.
Анимацията е вяла, но който има желание за такава все ще намери нещо.
Докато бяхме общо взето всяка вечер ходихме в легендите да гледаме шоуто там и нямам много добър спомен от вечерната анимация. Един единствен ден остахме вечерта защото имаше парти, доста сносно беше организирано.
Да добавя всяка вечер имаше жива музика и според мен хората се стараеха да забавляват гостите.
Като цяло хотела е ок за калибъра си според мен, бих го използвал отново за два три дни главно ако ще го комбинирам с посещение в легендите.

* нас ни питаха за изглед към басейна или към градината, избрахме към градината там е тихо, но минуса е че слънцето пече следобед и става доста горещо. Откъм басейна обаче е доста шумно, вкл. и живата музика която свири докъм 00:00 всяка вечер.

# 282
  • Мнения: 422
като отидем юни месец ще видим как е и ще пиша Wink,от агенцията ме увериха че всичко си остава същото Simple Smile
С коя агенция ще пътувате ? Ако сте ползвали и друг път , какви са ви впечатленията?

Конкретно сега с Албена Холидейз за първи път,иначе преди сме пътували с Ники М(не го предлагат този хотел) и веднъж Карджъ Турс(с тях никога повече)

П.С.ще пътуваме със собствен транспорт

# 283
  • София
  • Мнения: 164
Бих искала да предупредя и информирам всички, които са направили резервации, чрез сайта: stayforlong.com, че същият не гарантира резервациите направени, чрез тях от български граждани. Преди малко получих следният отговор, който беше по повод, мое запитване в хотела, дали е отразена резервация при тях на наше име, съответно отговорът беше отрицателен, след което аз се обърнах с въпрос към сайта да потвърдят допълнително, че резервацията и ваучера, които сме получили са ок. Ето отговорът на Stayforlong.com:
Цитат
Dear,

We have just been informed that both bookings 102159576 and 102159555 can´t be confirmed by the hotel. Unfortunately it is also not possible to confirm the bookings with a supplement.
Please cancel the bookings free of charge and book through a website that support the Bulgarian nationality as Stayforlong does support bookings in Bulgaria.

Our apologies for the inconvenience.

Best wishes,
Lucy
Stayforlong Customer Service
lucy@stayforlong.com  |  www.stayforlong.com
Бъдете внимателни, за да не останете неприятно изненадани в последния момент.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 20:56 от Ani_iv

# 284
  • София
  • Мнения: 164
Става въпрос за хотел Palm Wings Ephesus Kusadasi, разбира се, нищо не е фатално, но добре, че бях по-упорита, защото въпросът ми към тях е зададен на 12.12.2019г. след няколко подканяния и техни отговори, че очакват потвърждение от "Доставчикът" си, едва днес получавам този отговор. Добре, че реших да попитам хотела - веднага ми отговориха, че нямат резервация с нашите имена, както и че не работят с този сайт/агенция. Освен това, имам резервации за още два хотела, за които ме приканват също да анулирам. Има някаква Директива (ЕС) 2015/2302 — пакетни туристически пътувания и свързани пътнически услуги, последно променяна 22/05/2018, но този сайт явно въобще не се съобразява с нея.

Общи условия

Активация на акаунт