На море в Турция - тема 65

  • 59 527
  • 759
  •   1
Отговори
# 285
  • софия
  • Мнения: 1 707
Здравейте,разглеждам доста оферти тези дни и се колебая между пътуване с кола и самолет  (като време и такси май със самолет ми излиза доста по евтино).Колебая се за Дидим и Анталия.В периода 6-16 май как е времето в Дидим ,водата в морето ще става ли за плуване или да се насоча към Анталия?

# 286
  • Мнения: 1 710
Здравейте,разглеждам доста оферти тези дни и се колебая между пътуване с кола и самолет  (като време и такси май със самолет ми излиза доста по евтино).Колебая се за Дидим и Анталия.В периода 6-16 май как е времето в Дидим ,водата в морето ще става ли за плуване или да се насоча към Анталия?

Аз и за Анталия се чудя дали ще става, камо ли за Дидим.
В Дидим водата е около 19-20 градуса в средата на май, а в Анталия е около 21-22.

# 287
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Края на април , началото на май обикновено откриваме сезона обичайно между Анталия и Алания Simple Smile и водата в морето е около 19 - 21 градуса , а в басейните - 1-2 градуса повече. На въздуха по обяд става поне 35 и става са топване , ама не и плицикане. А руснаците и немците бая си се къпят Simple Smile
Силно съмнително е със самолет да е по евтино отколкото с кола.Е ако в колата е само един човек и то и тогава цената е долу горе еднаква.Ако в колата са поне 2 души със сигурност е по евтино.

# 288
  • софия
  • Мнения: 1 707
Колко излиза с кола 2ма възрастни +1 дете.Самолетни билети за тримата двупосочни имам за под 300лв(кумата ми е във тази сфера и офертата ми е много добра,само да решим до къде ще е Дидим или Анталия.)А като времетраене ако се тръгне вечер след 6ч.
Пътували сме с кола до Истанбул и Одрин ,и сме минавали границата много бързо,но по курортите нямам идея как е.
Правим екскурзията за Гергьовден.Дано хванем топла вода някъде-басейните в хотелите утоляват ли се -външните?
Благодаря Ви за отговорите,много сте ми полезни.

# 289
  • Мнения: 42
Благодаря на Марги за изчерпателния отговор!

# 290
  • Варна
  • Мнения: 10 756
Трошката, я пак? Откъде до къде е 300 лв двупосочни?

# 291
  • Мнения: 3 117
Здравейте!Колебая се между следните хотели:Maritim Pine Beach Belek,Alva Donna Beach Comfort Side,Belek Beach Resort Belek,Swandor Topcapi Palas Lara.Ще бъдем 2възрастни и едно дете на 5год.Критерии:хубав плаж,чистота и добро обслужване,хубава храна.Ще съм много благодарна за вашето мнение
Съжалявам, че чак сега го виждам.
Дано не е късно.
Бяхме в Maritim Pine Beach Belek. Писах миналата година. Не е лош хотела, но за тези пари определено можеше да е по-добре. Вероятно няма да повторя.
Стар е, но скоро реновиран. Ние бяхме в клубните вилички. Помолих да ни преместят още на идване, понеже искахме стая на партера, изрично помолих и уж ме разбраха на рецепцията, но се оказа, че са ни дали стая на втория етаж. Ремонта е текъл само в стаите, не и в коридорите. Личи си че имат нужда от реновация. Чистотата е ОК, леглата малко неудобни. Територията е голяма, подходяща за дълги разходки. Навсякъде има борова гора и портокалови, лимонови, грейпфрутови дръвчета. Тук таме и някое коте. Simple Smile Ние бяхме по средата на комплекса и до плажа беше много далече - около 400 м. Има шатъли с неясен график. Има и хотелска част, която е близо до плажа, както и основен корпус по средата на компелкса. Тези вили, които бяха на 800-1000 м от плажа направо не ги мисля. Правени са и водни пързалки, но те са точно в тази част - на 1 км от морето. Тях не ги и посетихме.
Ентертейнмънт тима така и не ги разбрах кои са, бяха си като невидими. За сметка на това беше спокойно и тихо. Simple Smile
Иначе минихладилниците в стаите бяха зареждани редовно с безалкохолни и бира и вода. Стаите достатъчно големи, но малко тъмни. Аз обичам да ми е светло. Храната беше ОК, но не и нещо невиждано. Нямаше диня, нямаше банани, морските дарове по изключение, веднъж може би. За алкохола не съм критерий, пиех вино и бира, на баровете  предлагат и техен специалитет вино от нар. Половината помещения за столова бяха затворени, не знам защо.
Плажът е хубав, широк - с шезлонги и чадъри. Морето е хубаво, чисто, плавно става дълбоко. Има малко камъчета в началото.
Иначе има спирка на автобусите на входа на комплекса, около 6-7 лири е билетчето по спомен. През 30 минути са. С такси до Белек е 6 долара. За всеки случай попитайте предварително, да не стане грешка.
Сега се сетих и нещо хубаво - в един по-ветровит ден бяха организирали пускане на хвърчила на плажа, беше приказно. Simple Smile  Минаваха да мъчат една игуана и папагал по плажа в жегата да снимат децата с тях.
Гостите бяха разнообразни - руснаци, поляци, турци, немци, .... Не беше пренаселено в началото на юни, въпреки че си имаше хора.
Интернетът беше перфектен навсякъде. Вероятно защото хотела се ползваше и за конференции, в един момен се появи една голяма група хора, които не бяха почиващи.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 13:30 от Пит

# 292
  • софия
  • Мнения: 1 707
Трошката, я пак? Откъде до къде е 300 лв двупосочни?
С прекачване има(5-6ч пътя ) за 2ма +1дете около 500лв излизаше ако се плати сега. По спомен да кажем по 150лв на човек.Стандартните излизаха около 1200лв с отстъпката и пак излизаше под 300лв.
Не съм го описала точно каквото мисля явно ,не  под 300лв за всичките а под 300лв на човек.

# 293
  • Мнения: 186
Трошката, я пак? Откъде до къде е 300 лв двупосочни?



Естела, не си разбрала? 😜😜😜Става въпрос за тримата.... общо!!!!!!!

# 294
  • Мнения: leet
При положение, че от Истанбул, ей го къде е, има полети за по 50лв. двупосочен с багаж на човек(стига да се следи за промоции, разбира се), просто ми се струва безумно да дам 1200 лв. за самолет...
Че то на нас толкова ни излезе почивката в Club Turban с все билети и хотел общо.. MaskLaughing

# 295
  • Мнения: 1 377
50лв са вътрешните полети там, но дотам не е никак малко разстоянието, освен ако не си от югоизточната част на страната. На мен не ми се блъска пак с автобуса или с кола до Истанбул, а със самолет 450лв на човек само за транспорт ми идва скъпо и затова май ще пропусна тази година. А и след Суено не знам накъде... Grinning

# 296
  • Варна
  • Мнения: 10 756
В момента ако се резервират от Варна за Анталия за септември е 360 лв на човек в двете посоки, да уточня, щото аз разбрах, че за 300 кинта всичко и се опулих. 😂

# 297
  • Мнения: leet
Да, така е. Зависи къде живееш, но от Пловдив тръгваме в 22:30 с автобуса и в 6:00 сме в Истанбул. От там до летището и в 1 на обяд обядвахме в хотела. На нас не ни пречи пътя, но сме двама и без деца. Макар че в автобуса винаги е имало и деца, спят си без проблем.

И тази година решихме да водим приятели с нас на юнско море в Турция. Всяка година ходим на Тасос група приятели, но решихме да разнообразим. Първо мислехме да ги заведем в Тюрбан пак, но взех да се заглеждам и по Adam and Eve, Belek. 3 двойки под 30 години, мисля, че ще е супер. И очудващо, най-ниска цена получавам в момента на сайта на хотела. Дори по-ниска от ТР. 840 Е за стая за 5 нощувки. Още малко ще го помислим и може би ще резервираме.

# 298
  • Варна
  • Мнения: 10 756
Така, след като ме помоли съфорумка да пратя линк за тази така прекрасна цена, да ви се представя, шматка на шматките, 360 лв е в едната посока, в двете е това:



Ето и директно от Тюркиш





Това е за 2+1, за септември от 8 до 15 в двете посоки, излиза по 500 лв на човек, което пак е ок, но пък не е толкова добра оферта като на Трошачка. И аз искам такава кума. 😂

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 14:07 от esstela

# 299
  • Мнения: 5 459
И като пишете такива цени за самолетни билети, мен пък ме  изумява как може от Анталия до Израел да е 250 евро екскурзията на човек със самолет, м? Мъжо е навит да отидем, ама аз съм Това Неверни и нещо не ми се връзва.

Общи условия

Активация на акаунт