Ноемврийски бебета 2019

  • 25 401
  • 890
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 633
Е и аз дадох Панадола със спринцовката от кутията, но го изплю. Температурата мерих под мишницата и аз. Сега ще взема свещички Ефералган и сироп Нурофен с вкус портокал, дано него го хареса, щом не му допада ягодата в Панадола

# 526
  • Мнения: 3 346
Е и аз дадох Панадола със спринцовката от кутията, но го изплю. Температурата мерих под мишницата и аз. Сега ще взема свещички Ефералган и сироп Нурофен с вкус портокал, дано него го хареса, щом не му допада ягодата в Панадола
Нурофен е за деца над 3м. А и с баткото докторката ми беше казала, че за малко бебе е по добре Панадол, а Нурофен в краен случай. Пробвай да вкараш спринцовката по навътре в устата. Буквално да му го изпръскаш в гърлото. Аз така давах на големия щото той отказваше категорично да поема лекарства. А за ягодата лошо ако това е проблема, защото повечето детски лекарства са с вкус на ягода.

# 527
  • Мнения: 633
Ще пробвам по-навътре спринцовката тогава. На Нурофена пише че може на деца над 6кг

# 528
  • Мнения: 799
Момичета, как давате Панадол? Моят Данчо го плюе,явно не му допада
И моята госпожица не го харесва 🙄😁

# 529
  • Мнения: 4 771
Нашият даже се облиза на панадола... За смукането на пръста - зъболекарката ни каза, че е по-добре да суче биберон-залъгалка, защото от прекалено смукане на пръста може да си повреди небцето. Не знам как ще го откажа, в момента си смуче пръста и се сърди, а залъгалката му изпада от устата.

# 530
  • Мнения: X
По-добре биберон от пръстчето наистина.
Иначе лекарства със спринцовка винаги се впръскват в бузката, никога в гърлото.

# 531
  • Мнения: 642
Забравих да кажа,че нашия пък се усмихна след лекарството явно му хареса вкуса на ягода,иначе за пръста да знам,че не е добре смуче си го махам го и пак си го набутва пустия палец,батковците му не са правили така искаха си биберона,но Стилиан не иска биба , пробвахме няколко вида биберони на различни марки ,
взехме и с каучук на Нук,нооо рядко ги засуква и това е.
Опитвам се иначе да давам биба , за да не си смуче пустия палец,ама...

 
Нашият даже се облиза на панадола... За смукането на пръста - зъболекарката ни каза, че е по-добре да суче биберон-залъгалка, защото от прекалено смукане на пръста може да си повреди небцето. Не знам как ще го откажа, в момента си смуче пръста и се сърди, а залъгалката му изпада от устата.

# 532
  • Мнения: 4 859
И аз не мога да науча Росен на биба...Директно е плюе ,дори ако е заспал се събужда ,изплюва я и пак заспива.Смуче си цялата ръчичка,и то не когато е гладен.Като почнат зъбите не ми се мисли ...дано гризалки поне харесва .

Температура меря с безконтактен
https://www.pakostnik.com/bg/infracherven-bezkontakten-termometa … -nc-100-microlife
Отклонения дава нищожни в сравнение с обикновените .

Ние сме на вторите дози ваксини на 18ти февруари ,а тогава си го дават да си е грипна епидемия .То и без ваксините си е страшно с тези болести ....

# 533
  • Мнения: 3 346
На нас вторите дози са ни на 11февруари. Ако има обявена грипна епидемия не поставят ваксини. Този филм го играх с баткото. Също така лекарката й предния път пита всички вкъщи ли са здрави и чак тогава каза на сестрата да подготвя ваксините.
И Сияна не иска биберон ама аз и не настоявам. И баткото не искаше. Ама що гризалки ми изяде после с зъбите.

# 534
  • Мнения: 22
Ние не сме слагали ваксини, от 2а месеца се борим с бактерии в носа, но не става с капки и мехлеми и май ще пием антибиотик😟
Панадола, първо че по-трудно се дава, 2ро с каката много не ни помагаше, ефералгана свещичка предпочитах, сега вече нурофен
(дано не се налага де)

# 535
  • Мнения: 1 037
Може да даваш панадол и съвсем полека, към бузките. Преглътва и тогава още малко. Тренирай, нататък може да се наложи и по-гадни на вкус лекарства (дано не се наложи, де).
За бебефон - ползваме на  vtech. Имаме един само със звук, който прожектира звездички (много съм доволна) и един с камера (не съм толкова доволна, но може би са си така).

# 536
  • Мнения: 633
Някоя мама да дава Аптамил Антирефлукс? Акат ли по-често бебчетата от него? Откакто го давам, има ако на почти всеки памперс

# 537
  • Мнения: 3 096
За бебефон - ползваме на  vtech. Имаме един само със звук, който прожектира звездички (много съм доволна) и един с камера (не съм толкова доволна, но може би са си така).

Прочетох биберон и си викам "Ехееее, какви са тия модерни биберони?!" Joy

Piets, и ние бяхме с бактерии в носа, отложихме ваксините, капахме капки, вчера взеха контролен секрет и уж след 17:00 часа днес, ако всичко е чисто, трябва да има резултати. Да, ама все още няма. И взех да си мисля, че не сме ги изтрепали. Ще си чакам резултата, но съм песимист... И с тоя грип.. не знам какво ще правим с ваксините. Хубавото е, че педиатърката си има часове за бебешка консултация и не смесва болни със здрави, ама...

# 538
  • Мнения: 642
Дарк,това е добре,че не смесват болни със здрави повечето педиатри,дано само секретаа е чист и да нямате проблеми с тия гадни сополки и бактерии.
И нашия педиатър е много съобразителен , чуваме се от предния ден и на другия рано сутринта преди да е почнал работа с пациенти преглежда нашите деца първи,за да нямат контакт с болните и да не чакаме с бебче в ръце,така процедирахме и с второто ни детенце чак до ваксината на година и половина.

# 539
  • Мнения: 656
Абе аз се чудя не могат ли да ходят по домовете да бият ваксините все пак това са новородени бебета, а с тия грипове има да се отлага.. Аз миналата седмица й се обаждах и ми каза направо на 30-ти за контролния преглед ще й бие и ваксините и не ми е казвала нищо за отлагане, а ме е страх с тези епидемии сега

Общи условия

Активация на акаунт