Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте.
Реших да пиша и аз тук с идеята да чуя просто вашето мнение . Понякога, когато сме в една ситуация трудно виждаме собствените си грешки. Аз в момента съм в такава ситуация и не мога да разбера дали не бъркам някъде или не искам прекалено много от човека до мен.
От 2год изпитвам страх и притеснение от пътувания и престой на друго място, извън града, в който живея. Дълго време не си признавах и не осъзнавах какво се случва. Създадох си зона на комфорт без да се усетя. Боря се с това, но не ми се случва често да пътувам, а знам от опит, че когато те е страх от нещо, трябва да се изправиш срещу страха си и да го правиш постоянно докато свикнеш и не убиеш тази гад. Grinning
Ходила съм на психолог и много добре ми повлия. Последните няколко пъти, в които ми се е налагало да пътувам, не съм изпитвала никакво напрежение и бях много спокойна.
Запознах се с едно момче от друг град, тип селце, и изградихме връзка, привързахме се един с друг. Вече сме заедно 6месеца,не е кой знае колко време, но си е време.  До сега само той е идвал при мен. В началото на връзката ни не ми е и намеквал дори, че Иска да отида у тях на гости примерно, а сега не спира да ми натяква как само той пътува и му тежи(разбирам го!). Опитах да му обясня, че сама ми е трудно да се кача на влака (защото съм го правила), обзема ме паника. Но не може да го приеме и разбере като че ли, защото ми каза 'аз искам приятелка без такива притеснения! Нямам търпение да те чакам Да си преодоляваш страха, съжалявам'.
Казвала съм му, Че не желая да ме води за Ръчичка, а просто да бъде до мен няколко пъти и от там аз сама ще се оправям.
Другият въпрос, който е много по сериозен и много  ме тормози е това, че той не желая да напусне дома си и да живее на друго място ( живее в голяма къща с родителите си на различни етажи). Неговото желание е аз да отида там, да пътувам до работа всеки ден и ме убеждава, че не е толкова лошо да живееш с нечии родители, зашото реално все едно сте само комшии. Не иска да живее на квартира или да купува жилище. Това са пари, които може да вложи в собствения си дом. Попитах го, ако не се получат нещата между нас, аз къде ще живея, не отговори нищо. Предложих сума варианти.... Да опитаме да поживеем заедно в моята квартира няколко месеца и ако се получат нещата, аз да се преместя-не иска. Предложих му да се преместим в град, който е между двама ни-не Иска.
Моля за вашето мнение по тези казуси  Сърдечно ви Благодаря, мили хора, че отделихте от времето си, за да прочетете моите лични драми!

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 18:43 от Не се сърди, човече

# 1
Според мен разумът ти говори, не толкова фобията от пътуване. Никога не бих отишла да живея със свекър и свекърва. Настоявай за неутрално място, удобно за работата и на двамата. Ако не приеме никакъв друг вариант, явно не държи достатъчно на теб и е изпечен егоист, не ти трябва такава връзка.

# 2
Кажи му, че нямаш нужда от мъж, който не желае да се пусне от полата на мама.
Аз не бих живяла в дома на неговите родители. И не, не е все едно сте съседи. По-лошо е.

# 3
У лево! Това не искал, онова не харесвал, нямало да те чака...и сте още само  в началото. Да командва вкъщи мама и тати.

# 4
  • Azeroth
Като човек, който се е борил с проблем, подобен на твоя, искам да ти кажа, че явно нямаш достатъчно добра причина да се пребориш с него. Да, трудно е, да страшно е, но в момента, в който тръгнеш към нещо, което е по-важно за теб - този страх се изпарява.
С времето се преодолява, може да не изчезне напълно, но се научаваш, че нищо лошо няма да се случи, всичко е само в твоята глава.

С човек, който иска да ме набута да живея с мама му и тате му, никога не бих била. Да имаше бизнес, имоти, нещо сериозно, което го държи на едно място, ок, явно компромисът ще е от моя страна, но при положение, че всичко е от мързел и страх да пусне полата на майка си.. не, благодаря.

# 5
Пътуването ти е най-малкия проблем.
1. Пичът не иска да се отдели от техните, щото ще чака мама да му прави мекици всяка сутрин докато е жива и да ви ги сервира в леглото. Огромна грешка ще е да вложиш усилия и средства да заживяваш в къщата на свекърите. Там ще си гост винаги. Въобще не се връзвай на тия тъпотии как нямало смисъл от квартира или собствено жилище.
2. Нямал нужда от приятелка с проблеми. Ми чий го дири при теб. Да те остави и да си намери някоя волна птичка. Ужасно звучи това, че нямал намерение да те чака да си преодоляваш страховете. Само сметни за какъв малоумник и егоист става дума.
3. Като те е страх да пътуваш, намери си приятел, който е от твоя град. Или просто намери някой свестен човек, щото този не е!
Успех!

# 6
Тежало му да пътува, нямало да се отдели от мама, не му трябвала жена с проблеми, отказва елементарно съдействие за решаването им, както и дискусия по въпроса за общото бъдеще... Не знам откъде извира оптимизма ти за тази връзка и желанието да я крепиш...

# 7
Ако искаш хубав, щастлив и спокоен живот, забрави за тоз Мамин златен. Само ядове и проблеми ще имаш.

# 8
@Elunaria какво имате предвид с това, че не съм намерила достатъчно добра причина?

# 9
Страхът от пътуване ти е най-малкия проблем след като си се събрала с човек, който иска да си живурка с мама, тати и булка на село...

# 10
  • Azeroth
@Elunaria какво имате предвид с това, че не съм намерила достатъчно добра причина?

Смятам, че ако наистина искаше да си с този човек и ти беше важно да пътуваш до него, този страх щеше да отстъпи пред по-силното чувство и желание. Явно чувствата ти и желанията ти отстъпват.
И то не е без причина. Човекът не струва.

# 11
О, не, на село, при мама и татко (независимо чии) - никогаж не бих се навряла. "Мълчанието на агнетата" 2.

Един плюс има този мъж и това е, че не е хитър и директно си казва какво иска. Някой умник ще дойде, ще се повърти при теб няколко месеца, после ще заприпада за селото и как не може да свикне, и от глупост може и да тръгнеш с него.

За другото все така на психолог, още повече, че ти помага. Предполагам, че си знаеш, че докато си слушаш страховете, страховата линия се разширява и обхваща все нови и нови територии...

# 12
  • софия
Според мен ако ще градиш бъдеще с някой той трябва да умее да мисли и за теб. Щом този мъж знае за фобията ти от пътувания и ти предлага да живееш при него и да пътуваш всеки ден до работа, то значи не го е грижа достатъчно за теб. Също и живеенето с родителите му  не мисля, че ще ти е лесно. За мен нормалното е да се изнесе и да живеете някъде заедно. А той изглежда иска да си седи при техните, без значение ,че на теб ще ти е некомфортно. Трябва ти някой, който ще се интересува и ти да си добре и да ти е комфортно където живееш, а не само да казва какво иска той.

# 13
  • Варна
Какви са тия мъже, какви да тия фасони и тарикатлъци, нали уж ние бяхме слабия пол, ние предаваме фасони, ние изискваме... В съседната тема момата го издържа, тука този не ще да излезе от бащината стряха. Май прекалено шарен взе да става тоя свят.

# 14
  • Paris, France
Като тебе не обичам да пътувам и да ходя далеч от мястото, което обитавам. При мене няма страх, а нежелание да напусна удобството на дома си.

Като млада ходех само при гаджета, които живееха наблизо, идеално в моя квартал.По тази причина нямах връзка до доста напреднала възраст. С мъжа ми се получи, защото той обича да пътува и идваше в моя град. Дойде да живее при мене и така започна съжителството ни.

Не мисля, че имате бъдеще с това момче, защото никой от вас не приема желания от другия начин на живот. Аз не бих отишла да живея в къща на село ако ще пари да ми дават. Обичам големи, шумни, денонощно будни квартали на големи градове и само там се чувствам щастлива. Поне в това отношение сме на едно мнение с мъжа ми.

Рядко пътуваме за кратко и нося доста багаж за да ми е удобно, но не го спирам да пътува сам.

На твое място бих прекратила връзката обяснявайки, че се чувствам неудобно и не ми е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт