Ноемврийски бебета 2019

  • 23 534
  • 890
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 037
Режа редовно ноктите. Че иначе като се вкопчи в гърдата и аз подскачам.
Вили, май е нормално. Ще паднат косъмчетата Simple Smile Синът ми имаше, но той имаше и много коса, и разкошни мигли. Сега малкото е по-русо, с по-малко коса и мигли. И сякаш няма и такива косъмчета.

# 61
  • Мнения: 656
Режа редовно ноктите. Че иначе като се вкопчи в гърдата и аз подскачам.
Вили, май е нормално. Ще паднат косъмчетата Simple Smile Синът ми имаше, но той имаше и много коса, и разкошни мигли. Сега малкото е по-русо, с по-малко коса и мигли. И сякаш няма и такива косъмчета.
И дъщеря ми има страшно много коса и с нея и тези екстри и е като маймунче 😀

# 62
  • Мнения: 958
И аз режа нокти като заспинка .Simple Smile


Дарк имахме проблем с бибероните , че нищо не иска . Имаме 10 сигурно ... само ги хвърля . Но най-после намерихме един вид от каучук( защото не иска всички ) в страница във фб Bambuki  . Има различни цветове , съвсем изчистени но много мекички , че само него си иска . Сега поръчах още 3 🎈.

Нашият мъж има по гръбчето още тъмно мъхче .(Роди се на 28.10.)

# 63
  • Наблизо
  • Мнения: 5 967
Момичета,много ми тежи тази зимата с бебе.Моето е непрекъснато оплюто и Мокро някъде си и не си давам сметка или пък спи вече и трябва да чакам следващото хранене..Имам чувството че ще то разболея така,още повече че не мога да налучкам как да го завивам и прочие че да му е добре.Ако на нас ни е добре ,на него му е студен носа значи му е студено а иначе пък завираме..Имам чувството ,че ще го разболея.Носът му хърка постоянно от сополите-няма оправяне както и да промивам и го чувам да кашлюти поне 3 пъти вчера.Отвратително е..

# 64
  • Мнения: 677
Добро утро и от мен Simple Smile Поддържаме в стаята температура 22-23 градуса, но понякога като взема малката да я храня и ръчичките и все са студени. Някъде бях чела да проверявам по гушката и гърдичките, че ако те са топлички, всичко е ок. Ох, ние също имаме мъхчета по ушичките.

# 65
  • Мнения: 1 507
Минавам само да кажа, че нищо общо няма това  дали на бебето му е студено с температурата на носа. Пипа се отзад врата.

# 66
  • Мнения: 4 859
И аз го проверявам малкия на вратлето само Blush
На кака му нослето сигурно до втората годинка все беше ледено ,пък на бебо ръчичките или крачетата са му често студени.Още са малки, не се е регулирало кръвообращението .

Момичета ,на двойка Памперс кога минахте ?Колко кг бяха бебчетата ?
Тези дни трябва да поръчвам и се чудя ,не са пропускали досега ,ама ми се струва че му стягат,а пък другия размер да не му е голям ,знам ли Rolling Eyes

Бюти не мисля ,че има как да разболееш бебето у вас.Неприятното при зимните бебоци за мен са вирусите Confused От това ме е страх ,а сега и температурите са високи като за декември ,и още повече плъзват.
Ивка не ходи на детска ,именно заради това в момента ,от догодина ще я пускам и сигурно няма да мога да спя от притеснение Flushed

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 10:04 от lady_gothic

# 67
  • Мнения: 636
Ние с малкия бяхме на преглед в петък,на 27 дни беше наддал 910 гр. От изписването и тежеше 4.400 кг. И 2 см. Е пораснал.На двойка памперс сме от доста време , като започнахме беше четири кг.,не са му били големи.Даже с единичката на памперс изхабихме само два пакета и после на двойка минахме.
Аз да ви. Се оплача , че на нашия още му хрипти носа и има секрети , на 12 и на 13 бяхме на прегледи и уж нищо му няма .Взеха кръв и секрет от носа за микробиология,а от вчера кашля няколко пъти след малко ще ходим пак на преглед.Много е неприятно точно това на зимата - ужасните вируси.
Има ужасни колики и нито кърмене нито гушкане помагат,като влезне в роля да реве и не спира-ужас е!

# 68
  • Наблизо
  • Мнения: 5 967
Мама Мария имоти нас е така със сополите.Стана на месец и от 3 седмици че и повече е с тях.Всеки ден сутрин и вечер промивам с физиологичен разтвор и пак...
И при нас се усилиха коликите последните дни,започва късния следобед и вечер и плаче до 22-23ч.Много ми е жал.Отделно ппчна да ака по веднъж на ден или веднъж на два дни,но доста.Не знам дали е от коликите,от пробиотиците или просто така с възрастта.
Много е тегаво с малко бебе зимата.Постоянно се притеснявам дали е достатъчно топло,малкият не спира да плюе и е все мокър някъде,вирусите..

# 69
  • Мнения: X
Това със секретите в носа е нормално ми каза моята акушерка, наричат се бебешки сополи и нямат общо с вирус.
В началото като се прибрахме от болницата ми беше все студено, а на малката ръцете ледени. Пак акушерката ми каза, че хладни да са е ок, но ледени не. Сега сякаш налучках вече обличането и не е била с ледни ръце. За сън много искам да ползвам спално чувалче, но имам само едно и тя като повърне няколко пъти и се ползва една вечер. Иначе имам от баткото във всеки размер и е много удобно.
Ноктите и се късат още сами.
Beautiful нямаш ли акушерка? На мен много ми помага въпреки, че ми е второ дете. В началото идваше всеки ден, тегли бебто, дава ми разни кремчета, капки, глобулки...

# 70
  • Мнения: 1 037
Ние тъкмо минахме на памперс 2. Надя беше 4400 преди 1 седмица. Мисля, че са и с една идея по-големи. На самите памперси има отбелязано 1, 2, 3 да се ориентираш кой размер трябва. И аз лепя като за 1ца. Но пък с 1цата се случи веднъж да изпуснат на кръста, все едно са и малки. Няма да се връщам на единица, до края на годината сигурно ще е твърдо за двойка.

# 71
  • Мнения: 707
Моята на 05.12 на консултацията беше 4.600 кг. От самото начало сме на двойка, еденицата ѝ беше малка.
Вече си е за тройка определено, но имам още 2 пакета двойка и ми се ще да избутаме поне единия още и тогава да минем на тройка, ама да видим...

Ноктите рязах 2 пъти вече, че като я мъчи коремчето и се дере, голямо мятане на тия ръце.

Дали ѝ е топло проверявам по вратлето и гърдите. Нос, ръце и крачета често са студени, а на нея ѝ е топло. Има и голяма коса, та се и поти. Вкъщи вече в само по боди с дълъг ръкав и панталон че, а ако слагам блузка, отдолу е с къс ръкав, даже няколко пъти вече я оставям за малко и по къси ръкавче, когато се напъва и нервничи, че се поти много. Ама и вкъщи е топло де - около 24-25 градуса.

# 72
  • Мнения: 3 714
Катрин вече е 5 600кг.Наддава много добре.От 2 дни няма колики.Спи си изключително спокойно.Днес я водихме на преглед профилактично.Докторката я похвали колко е кротка 😀
Има съвсем малко мъхче на кръста.Коса имаме доста.Не окапа след раждането,а става по-голяма и гъста.Даже вече ми се ще някоя фибичка да й слагам.
Ноктите вече 3-4 пъти режем (или по-точно мъжа ми й ги реже).Тя си кротува.Май не разбира какво точно й прави.
У дома е топло и я обличам само в памучен ромпър или боди с ританки.Понякога,ако ръчичките й са хладни й намятам една пеленка.

# 73
  • Мнения: 707
Деси, колко голяма е Катрин?
И аз с нетърпение чакам да минат тия гадни колики - на 42 дни е, ама явно още е рано да минават. Joy
Поне ги кара що-годе леко. Нищо не давам за коликите, ама не е и приятно.

# 74
  • Мнения: 3 714
Катрин вече е на 2 месеца + 3 дни.Роди се още на 14.10.Не дочака ноември 😀

Общи условия

Активация на акаунт