Ноемврийски бебета 2019

  • 23 674
  • 890
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 410
Аз му рязах няколко пъти веченоктите, но само на еднара ръчичка на другата няма 🙄. А лявата като не я движи и пуска много дълъг маникюр 😂 даже по 2 пъти на седмица му ги режа.
Тежи 5 и 150 първия месец е качил само 350г. И не знам трябва ли да се притеснявам, педиатъра каза че било нормално защото се е родил голям пък и е пораснал 7см ..  
В болницата му слагаха 1ца памперси не знам защо като той си беше дундьо и тогава почти 5 килограма. Още с пеибирането минахме на 2ка .. ама май вече сме за 3ка .. памперсите пропускат от единия крачол ... и понеже не ака всеки ден като пропусне 2 дни на 3тия се оакал до ушите....
Още имаме мъх на всякъде по челото, по ушите, по гърба, краката, ръцете не знам дали е нормално.. и косата му не е опадала даже става повече.
Май има някакъв дерматит (моя мъж го кръсти златен дракон 🤣) челото, малко по нослето, ушите и главичката имат жълти люспички преди бяха пъпки .. и по бузите има пъпки които вече не ми приличат на бебешко акне и ту се успокояват ту се зачврвяват.. педиатъра без да го е видял каза да мажем със зехтин, има някакъв прогрес ама според мен това не е никакво решение ако е дерматит.. искам да го заведем на дерматолог, но ще е като се върнем от Турция.. Свекърва ми твърди че са крусти и щяло да му мине да сме мажели със зехтин нямало смисъл да ходим на дерматолог..  не знам какви са тея крусти чак на ушите да му излезнат..

Да ви питам при момченцата правите ли нещо по специално с пишлетата като ги къпете и при смяна на памперс.. на мен чак като се прибрах вкъщи след седмица ми казаха че трябва да му слагам на горе пишлето като  сменям памперса.. и свекърва ми каза че трябвало да я забелвам 😐😐😐 ама сякаш нямам смелост за такива неща все още... педиатъра и в болницата нищо не казаха..

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 17:10 от Polly33

# 76
  • Мнения: 1 037
Със сина ми не съм насочвала в някоя посока, не му е било неудобно. Те не са и чааак толкова големи още.
За забелване - по време на баня съвсем лекичко подръпвах да отмия мърсотията, не го е боляло. Оказа се достатъчно това, още на 6м на прегледа при уролог беше почти забелен.

# 77
  • Мнения: 106
Катрин вече е 5 600кг.Наддава много добре.От 2 дни няма колики.Спи си изключително спокойно.Днес я водихме на преглед профилактично.Докторката я похвали колко е кротка 😀
Има съвсем малко мъхче на кръста.Коса имаме доста.Не окапа след раждането,а става по-голяма и гъста.Даже вече ми се ще някоя фибичка да й слагам.
Ноктите вече 3-4 пъти режем (или по-точно мъжа ми й ги реже).Тя си кротува.Май не разбира какво точно й прави.
У дома е топло и я обличам само в памучен ромпър или боди с ританки.Понякога,ако ръчичките й са хладни й намятам една пеленка.
И София се роди тогава, но 2000гр. Сега е 3600-3700 Grinning Косата й беше голяма и черна, а сега започна да капе и леко й прозира главата Grinning Ноктите ги режа, че много бързо растат и се драска, а не търпи ръкавички. Има малко мъхче по ушичките, челцето и гръбчето. Надявам се да падне.Hands Pray

# 78
  • Мнения: 3 324
Мъха ще падне. Само малко търпение трябва. Баткото имаше доста нищо, че беше преносен и уж те няма ли. Сега и това бебе има.

# 79
  • Мнения: 639
Добро утро,мамчета,Поли искам да ти кажа само,че е нормално ако бебко е пораснал много на дължина като при вас да не е наддал много на килограми , това ми обясни педиатъра с второто ни детенце,защото имаше периоди в който дърпаше на височина и качваше по-малко , другия месец пък беше пораснал един см. два , но наддал 800 гр.,така,че няма страшно.А и найстина като се родят по-големички бебчетата сякаш не наддават много първия месец като кг.,първия ми син за един месец беше качил 1.500 кг. , втория 1.200 , а третия пък 910 гр. И сега педиатъра каза,че си е добре и всяко дете все пак е индивидуално и си расте със свойте си темпове.
Кърмите ли се още?

# 80
  • Мнения: 1 037
А при големи бебета има и по-голямо начално спадане на тегло. Наддаването се брои от най-ниската точка, не от началното тегло. Ако е спаднал 400 грама, с тези 350 ще е качил като по учебник.

# 81
  • Мнения: 4 859
За мъха-Роско има бая и навсякъде.И косата му расте нагоре Grinning ,той се роди и с много де.Прилича на таралежите Blush

За забелване -по време на къпане подръпвам малко .Иначе при смяна на памперс не .

Поли ,ако е дерматит горещо препоръчвам лосиона Aderma Exomega .Зехтина не мисля ,че е добра идея в този случай.Като цяло при дъщеря ми лицето и пламваше ,а кожата беше много суха
Имаше и по тялото .Лосиона много бързо облекчаваше .Вече го израстна .

# 82
  • Мнения: X
И аз си мислех дали не сме с дерматит, по същия вачин както го описваш Поли и при моето станаха на места срупчета, но сякаш от днес като цяло е много по-добре положението.
Мамите с момиченца...срамните устни разтваряте ли ги за почистране? Аз не мия редовно с вода, а ползвам и мокри кърпи. А като я мия под чешмата не знам как бих могла да почися там, хич не ми е удобно като я държа, само поливам с вода.

# 83
  • Мнения: 3 731
И аз си мислех дали не сме с дерматит, по същия вачин както го описваш Поли и при моето станаха на места срупчета, но сякаш от днес като цяло е много по-добре положението.
Мамите с момиченца...срамните устни разтваряте ли ги за почистране? Аз не мия редовно с вода, а ползвам и мокри кърпи. А като я мия под чешмата не знам как бих могла да почися там, хич не ми е удобно като я държа, само поливам с вода.
Разтваряме ги.Задължително и почистваме след къпане хубаво с тампон,също и ушичките,зад ушите,между пръстчетата.Правим и масажи и гимнастика 😁.Аз я мия почти на всяка смяна на памперса.Много рядко пропускам и то,ако не съм у дома,въпреки,че ползвам от кърпичките с вода.

# 84
  • Мнения: 3 096
Аз ги разтварям за почистване със сутрешната смяна на памперса. Не ми е много приятно да ровя там, че е толкова нежно, но няма как, трупа си се мръсотия. Ползвам стерилни марли, напоени с физиологичен разтвор. Един път на денонощие достатъчно ли е всъщност? През останалото време, каквото успея да измия докато мия дупето, но не ползвам повече марли и тампони Rolling Eyes Като единствено него мия без проблем. Всичко останало - чистене на нос, уши, лице, гениталии, очи, ми е ужасно тегаво, защото плаче Cry

# 85
  • Мнения: 1 037
Аз разтварям, защото ака. Поне 5 пъти на ден се оаква навсякъде, включително там. Чистя с тампони за грим + вода.
Отделно гледах, че се е събрала малко смегма.
А между пръстите на краката въобще бях забравила да чистя. Чак вчера видях, че и там има.

# 86
  • Мнения: 410
Само с вода ли напоявате тампона ? И почиствам ама се чудя само вода достатъчно ли е? Зад ушите, между пръстите, гънките на вратлето, между крачетата.. а може ли да се ползва физ. Разтвор вместо тампон с вода ?
Носа не му го чистя.. ама ушите и всички останали неща на всяка баня 😃.. обаче личицето му е толкова пъпчасало че все мръсно ми изглежда ... и с тея срупове сега.😕
Ние сме в Турция, днес направихме първата рехабилитация тук и абсолютно отричат всичко което в България ни казаха, вече не знаем кого да слушаме.
Тук рехабилитацията е повече като игра с бебчето отколкото да се човърка и движи насила ръката.. на всякъде в България ми казваха че е нормално детето да плаче по време на упражненията и то много..  тук каза точно обратното ако плаче не се правят а се оставят за по - късно.. Дани изобщо не плака като се има предвид как се спука от рев на предишните рехабилитации в българия, че и на прегледите.

# 87
  • Мнения: 3 096
Охх, аз се върнах да прочета пак статията за хигиената на половите органи при момичета и видях, че пише, че се ползва стерилна марля напоена със зехтин или бебешко олио, а не с физиологичен разтвор, както аз правех Sad Кой знае още какво не правя както трябва. Така и не разбрах колко често и с какво трябва са се почистват половите органи, явно ще трябва да се поровя още по темата Rolling Eyes Защо не ги обясняват в болницата тези неща... Между пръстите на краката също не сме чистили, каквото успявам да измия по време на баня, това е... Утре ще огледам по-щателно

Поли, стискам ви много палци за добри новини за Дани Heart Кога ще има повече яснота за състоянието?

# 88
  • Мнения: 1 037
Поли, в България да не са правили Войта? Има няколко вида рехабилитация, тази май беше доста тежка за детето. А в Турция каква правят? Със сигурност има специалисти и в бг, които практикуват същия вид, да си продължите и тук. А от лекарите доволна ли си? Как се разбирате -на английски?
За тампона - казваха ми, че може да се напои с чай от смрадлика. Но моята логика е - чистенето с тампона ми е вместо измиване с течаща вода, така че само с вода трябва да е ок.
Дарк, физиологичният разтвор се ползва за промиване на очи и не ги дразни, едва ли ще дразни гениталиите.

# 89
  • Мнения: X
На мен в болницата ми казаха въобще да не пипам между срамните устни, само ако има наакано, но то се случваше рядко. Сега чета, че това явно е само първите дни докато имат още този защитен слой от раждането. Четох, че с бебешко олио се почиства, някой с тампони, други с бебешки глечки за уши..
Факт е, че и аз не правя нещата както трябва. Утре ще идва акушерката и ще я питам, аз си бях приела, че не се пипа там
Със синът ми ми беше по-лесно.
А ушите пък как ги почиствате?

Общи условия

Активация на акаунт