Отговори
# 15
  • Мнения: 554
Обърквация влез в готварския! Една от любимите ни торти напоследък е Мюсли тортата на Сладка хапка. Става за 15-20 мин и крайният резултат е невероятен. Всъщност ето ти линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105335.0 . Горещо я препоръчвам на всички съфорумки!  Hug

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 849

И накрая искам да помоля blueeye® ако може и нямате нищо против - да намали малко първия постинг, т.е. да изтрие нещата които вече не ни трябват, че от многото картинки едвам отварям първата страница! Ако не става няма да се сърдя, както и не искам да ме разбирате погрешно и да обидя някой!


Може да махнем килограмите, че май вече на никой не му пука колко е наддал, но както решите.
Термините и кой къде ще ражда мисля, че е хубаво да останат. За отчета, аз ще раждам при д-р Йончев.

# 17
  • Мнения: 634
Хайде, честита ни нова темичка и нека да има много хубави новинки за бебоци... Hug

Kabiv, наистина добре, че е решил, защото обикновено такива неща се отлагат доста дълго....стискам палци да мине леко операцията.

MamaMargo, аз съм твърдо за избор на лекар, защото така ще се чувствам много по-спокойна, а това според мен е много важно. Но трябва да прецениш дали наистина имаш доверие на твоята лекарка или ще се чувстваш добре и при дежурния екип.

mmar, да не те разочаровам, но доколкото знам първия ден, два след секцио се ядат само обикновени бисквити и мнооогггооо течности. А шоколадът е хубав за след нормално раждане за да можеш да получиш бързо енергия. Пожелавам ти безболезнено раждане и бързо възстановяване...  Praynig Hug

А за памперсите, аз смятам да си взема Памперс за болницата, защото си седят при бебето. Но дори и да не беше така, не мисля, че е редно да купувам разни боклуци, защото нали пак ги слагат на бебоците...

Lorexa
, не можеш да си представиш колко мило ми става, когато пишеш за малката красавица...дано всички скоро се похвалим с такива сладки и послушни бебчета... Praynig

emelle , наистина тортичката е страхотна,а и доста диетична... Embarassed  Laughing

blueeye®, може да преместиш родилите мами само при нашите бебчета, но според мен е важно там да ги има и термините им, за да виждаме бебоците с колко са избързали. Grinning а за кг, съм съгласна с Eliona.

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 17:36 от AndyB

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 849


А относно тортата какво ще кажеш за едно тирамисо? Тя ми е любима, пък и става много бързо.
Хайде, като сме почнали, пусни рецептата за тирамису

# 19
  • София
  • Мнения: 96
Тирамису

Необходими продукти: 300 гр. бишкоти, 1 оп. (500 гр.) маскарпоне(аз го купувам от Метро, ама вероятно във вс. големи магазини го има), 3 белтъка, 5 жълтъка, 150 гр. (1 ч.ч.) захар, 2-3 чаши студено еспресо, 40 гр. бренди(коняк), какао или настърган наситно шоколад

Начин на приготвяне:

Разбийте жълтъците и захарта, докато се получи гладък крем. След това прибавете маскарпонето, брендито и разбийте до получаването на хомогенна смес. Разбийте отделно белтъците на пухкава пяна и добавете към първата смес. Получения крем се използва за крем-пластовете на сладкиша.
 Другия вид пластове се получава от бишкоти, потопени в студено кафе. (Топвам ги бързо,а не ги изчаквам да попият. Установих, че така е по-вкусно.) Оптимални я брой на пластовете е 5(крем-бишкоти-крем-бишкоти-крем). Поръсете сладкиша с какао/шоколад и оставете в нулевата част на хладнилника за няколко часа.

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 20:00 от gabi32

# 20
  • Мнения: 409
mmr успех мили4ка с теб сме вси4ките Hug стискам палци вси4ко да мине барзо и да се гу6кате с бебо.Много е  хубава теми4катаката Peace.Моята маика ме саветва да взема 6околад и да си хапна когато са контаркците,помагал и за напаните newsm78,след това пак.И аз сам за махането на килогтрамите, и слагането на термините Peace на родените  беб4ета.Лореха скоро сме при теб мила Flutter не остана много.Целувки на в  bouquetси4ки

# 21
  • Мнения: 1 053
Здравейте момичета,толкова много сте изписали,че едвам Ви изчетох-браво на Вас newsm17.Добре дошли на Totelly и бебка и честита ни нова темичка-много е яка newsm10.
И аз съм почти готова с покупките,само количка не сме взели,но я оставих за след раждането.Към края на седмицата и аз съм решила да пера и гладя дрешките.Относно помощта съм се разбрала с майка ми да дойде за 2 седмици и толкоз,после ще съм си сама /дано да се справя/ HugНякои от Вас беше писал за малкото коремче /вече не се сещам точно кой/,но искам да кажа,че и аз съм така.Бях на консултация и доки каза,че всичко е в нормата,но на мен коремчето продължава да ми е като в 6-ия месец /въпреки,че до термина имам само 35 дни/ newsm78 и честно казано малко се притеснявам,ама к края на седмицата пак съм на преглед и ще питам повече Joy
Това е засега от мен приятна вечер и целувки на всички бебчета.  love001

# 22
  • Мнения: 658
Момичета, много ви благодаря за подкрепата за мъжа ми. Дано наистина операцията мине бързо и безпроблемно  Praynig . Дано мъжа ми започне да диша нормално вечер и се възцари тишина в нашата спалня, че да можем с бебо да спим спокойно. Аз повече от 5 години спя с тапи в ушите, ама сега като трябва да чувам Junior се бях притеснила как ще я карам.

Утре съм на линия в UpStairs. Ани, Ани  Laughing и Ели, моля ви запазете ми пак 2 местенца. Благодаря предварително!  bouquet

Тук искам пак да напомня, че
утре следобед в 18 часа в MURPHIS в сградата на Нова Деница (в дясно от БИЛА) ще правим среща на АВГУСТИНКИТЕ ОТ МЛАДОСТ.
За сега сме се "записали" с Aila, Vesika, Vasia, MamaMargo. Очакваме и другите августинки от района.

# 23
  • Мнения: 743
Здравейте момичета!
Аз отново имах проблеми с интернета и чак сега влизам. Започнах да чета това, което сте изписали от 20 - четвъртък. Искам да позрдавя всички с празници. Но най - голям е празника за малките бебчета и техните родители. Да са живи и здрави и много щастливи. Пожелавам им го от цялото си сърце.
Добре дошла и на Lorexa.
Поздрави и за първа годишнина от сватбата на Emelle - дълги години щастие и разбирателство  любов.
Честит празник и на Ema!
Дано не съм пропуснала някой. Ако е така ще се поправя.

# 24
 Я да се разпиша и тук днес ,че в предната тема май никой не ми е прочел поста Wink
честита ни нова темичка и да я напълним с бебчета Grinning
кабив-стискам палци за мъжа ти -всичко ще е наред
лорекса не ни оставяйте -хайде да се появят всички бебоци и после дръужно в другия форум:)
емел тази тортичка от готварския много вкусно звучи -ще я пробвам утре,а за килограмите съм съгласна да ги махнем -това е последното нещо което ни вълнува сега
хайде лека вечер от мен и бебка Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 74
Здравейте!
Честита ни нова готина темичка!  love001
И аз мисля тази седмица да пера бебешките дрешки и да приготвям чантата за болницата.
Онзи ден направих една дълга разходка и ме заболя ниско долу корема. Сякаш ми се пишка, а като отида - нищо. А на следващия ден едва стъпвах на земята, стъпалата ме боляха ужасно. Май вече не съм за дълги разходки. На бебчо му пречи всичко. preggo preggo

# 26
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
включвам се за малко, само да ви благодаря за пожеланията.HugНаистина имам нужда от кураж.
И да пожелая на всички мами леко раждане.Аз утре влизам в болница и до ден,два е операцията.

Чао и до скоро!   bouquet

# 27
  • Мнения: 74
Някой случайно да знае дали магнезия помага за изпотяването? При тези жеги, както се очакват и тази цялата седмица пак, направо не ми се мисли. Не мога да изляза от вкъщи. А се налага. Все за нещо.

# 28
  • Мнения: 566
само един ден не съм влизала във форума и вие вече нова темичка сте подхванали!
elen@ стикам ти палци. дано всичко бъде ОК!
аз сега си засичам контракциите, защото от 1 час имам през 15 мин, но не са болезнени и незнам ........... дали се почва???
тия дни доста се разчистих. ама незнам дали е синдрома за гнездене или просто го правя по задължения. тя и мама ми помага, та то моето не е много чистене де. но имах огромното желание да гладя и да изтъркам нещо. може от претоварването да ми са контракциите, но ме обливат едни топли вълни. раждалите мами, вие имахте ли такива вълни?
към всички, които следят за симптоми - питах моя доки дали докато се къпя могат да ми изтекат водите без да усетя. той ми каза, че течът обикновенно продължава повече и е почти невъзможно да не бъде усетен. четох някъде ако се съмняваме дали изтичат водите за някакъв тест с йод. мога да го издиря ако някои иска. а тапата - при мен вече повече от седмица пада. то не е буквално падане, ами остава по превръзка или тоалетна хартия. независимо цвета, прилича на желе.
друго не се сещам сега да пиша. лека вечер на всички!

# 29
  • Мнения: 191
Честита нова темичка  bouquetДа я напълним с новини за най-прекрасните newsm32 Simple Smile.
Иначе аз утре съм на преглед ,оня ден като ходих нямах разкритие и други признаци за раждане,да видим утре как ще е .От снощи имам някакви болки ниско долу,особено като се обръщам през ноща ,но само това  Simple Smile.Чантата за болницата е готова   bouquet.
Поздрави на всички и успех на мамите на които им предстои влизане в болницата тези дни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт