Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 369
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 29 324
Селика, точно ти не трябва да се хвалиш с "постижението", щото си решила задачите на детето си.

# 721
  • София
  • Мнения: 2 779
Абе, сега си мисля, че трябваше да се наговорим да решим на всички задачите, че да ги питам как щеше да им излезе сметката да дадат медали на всички Joy

# 722
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Просто да си припомним писаното Wink

Ами при нас нищо не се следи, вече предадох задачите и помагах при решаването. Обаче естествено организаторите не пасат трева и ще решат как да процедират. За мен това не може да е никакво състезание.

Абсолютно е така. Мисля, че моето дете също много добре знае, че медалът няма никаква стойност, но просто защото не е получила още медала от предното състезание, а много иска да има....

# 723
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз също поправям сина си, когато решава задачи или пише. Много ясно, че за да се научи трябва да се посочат грешките. Но в едно състезание няма място за корекции или дори за привличане на вниманието към грешките. Да си гледа и проверява сам, това е. Кажеш ли "тук имаш грешка" - ами това е некоректно и изопачава състезателния резултат. Просто е.

# 724
  • Мнения: 7 987
Всеки си преценява за неговите си деца как да постъпи. Както вече посочих, вашите няма да са ощетени заради моето. И вече обясних, но ще повторя. "Помагах" като казвах дали отговорът и е верен или не, когато ме попита.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Именно. В реално състезание нямаше да си там, за да те пита. Затова е състезание, всеки сам да си реши верен ли му е отговорът. Щом те пита и ти отговаряш - това вече не е състезателен резултат. Т.е. превръща се в пародия на състезание и това си беше ясно. Не говорим за ощетени, просто продължавам да не разбирам какъв е смисълът. Освен да се приберат едни пари от организаторите.
П.п. някой може ли вече да качи задачите да ги видим?

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 11:30 от Месечинка виторога

# 726
  • Мнения: 7 987
Детето ми е достатъчно разумно да разграничи реално състезание от такова.
Мога да ти кача задачите за първи клас, ако искаш.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, ако може. Досега рових из интернет, но или аз не се справям добре с търсенето или още не са качени никъде.

# 728
# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Благодаря. Доста трудни ми се виждат, а една още я умувам. Нищо общо със зимния кръг, когато условията бяха в таблица.
п.п. изумувах я, но супер подвеждащо условие, с тази размяна на 1 и 2. Имам предвид 10-та.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 1 561
Благодаря. Доста трудни ми се виждат, а една още я умувам. Нищо общо със зимния кръг, когато условията бяха в таблица.
п.п. изумувах я, но супер подвеждащо условие, с тази размяна на 1 и 2. Имам предвид 10-та.
Съвсем ясна си е задачата! Няма никаква размяна на 1 и 2. Ако са разменени, редицата ще се промени, т.е. задачата става друга:
1,2,3,5,8,13,21,34

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да бе, така е. Имам предвид, че първоначално тръгнах да търся логика със събиране и изваждане заради намаляващото  второ число. Пределно ясно ми е, че при последователност 1,2 редицата щеше да е друга Wink

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 613
Ние вече получихме разпределението и класирането. Деца с по 1 грешка (38 точки) са вън от всякаква класация за медали... Няма да обяснявам защо, ясно е за всички. След това разбрах, че има училища в които времето няма да се взима в предвид. Явно организаторите дават право на избор или всеки действа както си иска...
Т.е. всички наградени деца (родители) са били с 40 т. - златен, 39 - сребърен,  а бронзов медал - за колко точки?
Или е било като при "Иван Салабашев" за първи клас тази година - 90% от участващите са с 40 точки и се раздават само златни медали?
Явно пролетния кръг е бил тест на какво ниво са знанията на родителите на участниците Simple Smile

# 733
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Или е било като при "Иван Салабашев" за първи клас тази година - 90% от участващите са с 40 точки и се раздават само златни медали?
Е стига де, изобщо не беше така.

# 734
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Ние вече получихме разпределението и класирането. Деца с по 1 грешка (38 точки) са вън от всякаква класация за медали... Няма да обяснявам защо, ясно е за всички. След това разбрах, че има училища в които времето няма да се взима в предвид. Явно организаторите дават право на избор или всеки действа както си иска...
Т.е. всички наградени деца (родители) са били с 40 т. - златен, 39 - сребърен,  а бронзов медал - за колко точки?
Или е било като при "Иван Салабашев" за първи клас тази година - 90% от участващите са с 40 точки и се раздават само златни медали?
Явно пролетния кръг е бил тест на какво ниво са знанията на родителите на участниците Simple Smile

Златен и сребърен всички са с 40 точки, бронзов стигат и деца с 38, но критерият "време" ги порязва повечето. От друга страна при нас има училище, в което няма 40 точки за първи клас и там разпределението на медалите ще започне от 38 точки. Това е защото всяко училище или школа прави собствено класиране по %. Нещо не обмислиха регламента както трябва, а избързаха да пуснат този кръг да минава.

Общи условия

Активация на акаунт