Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 408
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 132
Обявиха вече дата за награждаването за Иван Салабашев:

Награждаването на победителите ще се състои на 02.02.2020 г. от 11 часа в Института по математика и информатика

# 196
  • Мнения: 333
Обявиха вече дата за награждаването за Иван Салабашев:

Награждаването на победителите ще се състои на 02.02.2020 г. от 11 часа в Института по математика и информатика

Бихте ли публикували адреса на " Института по математика и информатика ",  предполагам ще е голяма бутаница с всичките класове и дано е голяма залата за да ги побере ..

# 197
  • Мнения: 132
Сградата се намира на 4ти км (https://math.bas.bg/?page_id=46).

Миналата година беше кошмар - залата беше много малка, а имаше доста наградени от 1ви клас. Съответно родителите искат да снимат, минават напред,  няма откъде да се минава, децата едвам стигаха до подиума Wink

Организацията при награждаването на Черноризец Храбър например е къде-къде по-добра...

# 198
  • Мнения: 504
За първи клас само златни медали ли се дават?

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 614
При 170 златни медала са решили да няма сребърни и бронзови, че първи клас щяха да станат 500 човека 😀.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Въх, значи да не ме е яд, че мойто не се добра до третото място заради едно недоглеждане на "-1". Така или иначе щеше да остане без награда от там.

# 201
  • Мнения: 7 987
Случайно тук да има деца, които ще участват в "Таралеж"?

# 202
  • Мнения: 36
Предполагам, че награждаването за Салабашев е само за децата от София? Ние си получихме медала преди празниците. Или си има награждаване спрямо националното класиране?

# 203
  • Мнения: 989
Случайно тук да има деца, които ще участват в "Таралеж"?
Таралеж се организира в училището ни и е по всички предмети. Дъщеря ми участва редовно.

# 204
  • Мнения: 7 987
Случайно тук да има деца, които ще участват в "Таралеж"?
Таралеж се организира в училището ни и е по всички предмети. Дъщеря ми участва редовно.

А има ли някъде примерни или от минали години тестове и задачи, които дават? На сайта не можах да открия.

# 205
  • Мнения: 2 285
Предполагам, че награждаването за Салабашев е само за децата от София? Ние си получихме медала преди празниците. Или си има награждаване спрямо националното класиране?
На сайта им е написано съвсем ясно - има нац. класиране и награждаване на класираните деца.
Класиране за София не се прави. Винаги са малко ощетени откъм награди софийските деца, но така сигурно е по-добре. От малки да свикват с лютата конкуренция.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 25 241
В какъв смисъл не се прави? Навсякъде първо място е за 60 точки, второ за 56 и трето за 52. Какво значение има в София ли са изкарани или в някое село, за каква конкуренция става дума?

# 207
  • Мнения: 2 285
Някои регионални организатори раздават медали на най-добре представилите се деца за техния град (регион). По-горе беше коментиран такъв случай.
Така, хипотетично може да се получи дете некласирано въобще в нац. класиране, да получи златен медал за същото състезание на местно ниво.
За София няма такива "екстри". Или се класираш за националното или не. Това е.
Конкуренцията е тази, която съществува по принцип за най-желаните у-ща и гимназии.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Това не ми звучи като "ощетяване откъм награди", а като допълнителни награди, които не би трябвало да притесняват софийските или които и да е деца. Чак пък ощетяване... Това, че в Горно Нанадолнище някой е получил златен медал за 30 точки примерно, пък мойто за 48 не е получило никакъв не би ме притеснило изобщо, нито би ми създало чувство за ощетяване. В крайна сметка резултатът си е такъв, какъвто е, и пет медала няма да направят точките му повече.

# 209
  • Мнения: 2 285
Нито се чувствам притеснена, нито ощетена. Аз на моето и медал от националното не бих му дала, защото задачите за неговата възрастова група бяха решаеми всичките, а той е допуснал елементарна грешка на една от тях.  Wink
Няма значение дали ще се нарече липса на равнопоставеност, ощетяване или нещо друго. Така или иначе, го има.

Общи условия

Активация на акаунт