Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 403
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7 987
В училище не се учи такава математика. Преди 30-40 години не се е учило и програмиране никъде. А сега си се учи по програма. Програмиране без логика няма как да се научи. Светът се развива, а с него и образованието. И пак казвам, такива задачи в училище не се учат, за жалост.

# 571
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Факт. Иначе моят син ме изненада приятно - реши 15 от задачите от МБГ за първи клас, една обърка от банално тъпо недоглеждане и му писна. Реших да му дам време да обмисли и останалите, преди да му ги обясня, но като цяло очаквах да се справи доста по-зле, задачите наистина са доста смотани.

# 572
  • Мнения: 7 987
Дъщеря ми определено се сеща по-бързо от мен как да ги реши

# 573
  • София
  • Мнения: 28 564
Дъщеря ми определено се сеща по-бързо от мен как да ги реши
Ох, мислех, че само аз съм така и бях започнала да се притеснявам за себе си Laughing

# 574
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Детето определи задачите от Зима 2020  като по-лесни от Есен 2019 още като се прибра от състезанието. Като ги гледам са горе-долу идентични и за мен му е било по-лесно, защото вече има опит с такъв тип задачи. По резултатите също си личи- 32 т. на Есен и 38 сега. При нас задачи за МБГ, КМС и ЕК решават в часовете по ИУЧ.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 25 241
При нас в едната паралелка решават такива състезания, нашите госпожи обаче си карат по програма и толкоз. Ако не съм аз да го юркам ще е тотал 0 в този тип задачи...

# 576
  • Мнения: 815
Ако не са математическа паралелка, много ясно, че няма да ги юркат със състезателни задачи! Юркаме си ги ние вкъщи. Важното е да има интерес, 'щото иначе е стрес. Ех, че и рима стана Simple Smile .

# 577
  • Мнения: 1 779
Леле, тези задачи наистина са уникални от зима 2020 за 1 клас. Не съм виждала есенните, но определено детето трябва да е решавало преди това доста подобни за да се ориентира какво да прави при повечето от тях, колкото и да му е добра логиката. Аз ако не виждам отговорите, за много от тях, не мога да разбера, какво се търси даже☺️  Срам ме е, но факт. Сигурна съм, че при медалистите е паднала здрава занимавка я с мама, я в училище.На Европейското кенгуру и задачите в училище поне е ясно какво се търси.... Не знам защо организаторите не искат да ни кажат колко точки имаме на математика без граници. Ако се свържа директно със сайта, дали ще ми кажат?

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 22:24 от silvi_7878

# 578
  • София
  • Мнения: 251
Детето определи задачите от Зима 2020  като по-лесни от Есен 2019 още като се прибра от състезанието. Като ги гледам са горе-долу идентични и за мен му е било по-лесно, защото вече има опит с такъв тип задачи. По резултатите също си личи- 32 т. на Есен и 38 сега. При нас задачи за МБГ, КМС и ЕК решават в часовете по ИУЧ.
Това в кое училище е?

# 579
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Ако не са математическа паралелка, много ясно, че няма да ги юркат със състезателни задачи! Юркаме си ги ние вкъщи. Важното е да има интерес, 'щото иначе е стрес. Ех, че и рима стана Simple Smile .

Да, може би трябваше да уточня, че е математическа паралелка с 2 допълнителни часа ИУЧ. Естествено решаваме и у дома, но и детето за момента има желание и ентусиазъм.
Детето определи задачите от Зима 2020  като по-лесни от Есен 2019 още като се прибра от състезанието. Като ги гледам са горе-долу идентични и за мен му е било по-лесно, защото вече има опит с такъв тип задачи. По резултатите също си личи- 32 т. на Есен и 38 сега. При нас задачи за МБГ, КМС и ЕК решават в часовете по ИУЧ.
Това в кое училище е?

Начално училище в Бургас.

# 580
  • Мнения: 2 285
Покажете ги тези задачи, да ги видим и тука.
Моето дете беше много зле с тълкуването на пиктограми в първи клас. Още помня какви глупости беше писал на първото си КМС. А коментарът му после беше: "Е, не можаха ли да обяснят с прости думи какво се търси?" Grin След това, на зимния кръг на МБГ имаше само текстови задачи и там вече се отприщи.

# 581
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ние нямаме математически паралелки. Би трябвало и трите да са еднакви, но както и да е. Факт, че след няколко разгледани такива формати и на двамата с малкия не ни се струват чак толкова откачени. Има надежда демек, поне засега. Подозирам, че след някоя и друга година няма да съм от особена помощ, нищо че съм завършила МГ.

# 582
  • Мнения: 1 779

Ето ги задачите от зима 2020 за 1 клас. Ще пробваме за другия път да решаваме от последните години всички паднали се задачи. 😊 На мен определено ми е сложно да разбера какво се търси на голяма част от тях.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 09:08 от silvi_7878

# 583
  • Мнения: 29 340
Мисля, че понеже преди се носеше из интернет пространството, че задачите от МБГ са "лесни".....ето ви сега лесни!

# 584
  • Мнения: 7 987
Ами на мен са ми лесни. Без 13-та. Там все още не мога да разбера какво трябва да направя. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт