Пети клас 2019/2020

  • 24 027
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 274
За първи кръг на олимпиадите всяко училище си подготвя темите. Преди беше една тема за целия град май. Няма как да са еднакви нещата при условие, че се провеждат и на различни дати, но трябва да отговарят на общи критерии. По математика се минава с 16 точки от 21 възможни, за БЕЛ не си спомням как беше.
Вече на втори кръг, темата е една и съща за цялата страна, но и датата за провеждане е само една за всеки предмет.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 403
Тъкмо написах поста и ми се обади по телефона от училище да каже, че минава на следващия кръг на олимпиадата по БЕЛ. Госпожата е съобщила в час кой колко точки има, както беше споделено и по-горе. Максимумът е 30 точки.
Преразказът им беше от името на герой. Детето ме попита после какво е трябвало да напише за момент, в който героят спи, а съседът му през нощта прави някакви неща, които обаче са важни за развръзката на историята, а героят не вижда. Прочетох доста по въпроса - на едно място пише, че тези части не се преразказват, на друго, че може героят да го преразкаже в подходящото време, защото разказвайки историята вече е разбрал какво се е случило по друг начин, а не като очевидец.Hushed
Тя е написала: “Докато аз съм спял, съседът ми отворил прозореца и се промъкнал..  После направил едикакво си...Сутринта като станах, видях и т.н.”
Нейна съученичка е пропуснала частта, на която въпросният герой не е свидетел. Тя не минава на втори кръг ( може и други да са причините, разбира се).
Но ми стана интересно кое е правилното? Попитах и брат й ( 9 клас), на който още му държи влага от матурите. Каза, че би трябвало да се пропуска неизвестният за разказвача момент, ама дали във всички случаи - не е 100% сигурен. Няма как да разбера, дали затова са й отнети точките, които са само 3, за моя изненада.
Ще се радвам някой спец да се включи;)

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 15:55 от Skiorche

# 92
  • София
  • Мнения: 3 069
Здравеите момичета,включвам се за първи път,но редовно ви чета.

Почвам да се притеснявам. Вашите деца, ще са голяма конкуренция в 7 клас, с тази сериозна подготовка от сега. Моето го кара яваш-яваш.
Станах ме две.

# 93
  • Мнения: 2 424
Моят днес си е учил с редовни часове,че са ги и препитвали по един от разказвателните,без оценки,но със закани,че ще се отразят отговорите на срочните оценки.
В записките на синът ми по бел пише,че ако не може да се пропусне събитие при преразказ от името на герой,се разказва в минало време и  по кратко.
Започва една активна почивка,че и да се наспи диването.Тази седмица едвам става сутрин,ама то не бяха класни,контролни,тестове.....

# 94
  • София
  • Мнения: 2 403
Здравейте!А на олимпиадата по БЕЛ колко точки трябват за да се класират децата? Моя ми каза ,че има 23т. но госпожата бързала и неможал да я попита дали се е класирал.
Оказа се, че минимумът за преминаване на следващ кръг е 27 точки от 30.

# 95
  • Мнения: 319
Здравейте!А на олимпиадата по БЕЛ колко точки трябват за да се класират децата? Моя ми каза ,че има 23т. но госпожата бързала и неможал да я попита дали се е класирал.
Оказа се, че минимумът за преминаване на следващ кръг е 27 точки от 30.
Благодаря! Много завишени ми се струват изискванията им.Синтът ми е разочарован много ,че не се е класирал.Казва ,че текста е бил много дълъг и непознат и смята ,че заслужава да продължи.За мен се е справил идеално Simple Smile До сега са им давали един път да пишат трансформиращ преразказ и дори не им ги провери.

# 96
  • Мнения: 1 641
Момичета, честита ваканция😉. Пожелавам ви да си починете добре, децата ни и те още по-добре. Да завършат всички отлично първия срок, че втория срок ни очаква още по- голям гърч😧.
 Весели празници!

# 97
  • Мнения: 9 776
Още снощи го пратих на бабин дом. Ще ми се да го оставя да почива истински през ваканцията, но като се знам, няма да се сдържа. Simple Smile Пратих го с един свитък разпечатани листи с домашно по заниманията, на които ходи, а и по математика ще трябва да решава задачки. Няма как.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 595
Честита ни ваканция. Simple Smile
Първата седмица ги оставям на спокойствие. Имаме и планувано пътуване. Но след това тормозът ще е на макс. Дали са им домашни и на двамата. Нямам идея за количеството, но имат. Та със сигурност ще се позабавляваме.

# 99
  • Мнения: 8 274
Няма никакви допълнителни домашни извън текущите уроци, които са взели последно. По математика свършиха обикновените дроби и взеха първия урок за десетични. Някоя и друга текстова задача ще реши още и това е. Изрешава си почти всичко от група Б на Архимед за този раздел. Дори не ги усетихме. Не мрънкоти обаче и така за около 15 минути решава 15 примера. За сравнение батко му повече от 15 минути първо ще спори дали трябва да решава, а после 15 минути ще се почесва и ще се кани да започва да решава...
Ваканцията съм я нарочила за занимания единствено по английски, че е наредил едни четворки. Сам си дава сметка, че му е необходима допълнителна работа.

# 100
  • Майничка
  • Мнения: 12 687
И нашите нямат сериозни домашни за ваканцията, но девойката си е определила задачи по български и английски. Аз ще добавя някоя и друга задача с думи по математика, че не всеки път внимава в условието. По разказвателните всичко е наред.

# 101
  • Мнения: 14 514
При дъщеря ми е съвсем лабаво - математическа паралелка, нямат нищо по математика за ваканцията. Аз и не искам да я товаря, нека да си почива ама можеха да дадат 20-30 задачи за разсейване от мързела.

Аз натискам да се четат книги през ваканцията, иначе на практика не й остава време.

# 102
  • Мнения: 3 465
Честита ваканция! Аз ще от празнувам началото й с два банкета днес Grinning Grinning Grinning

# 103
  • Майничка
  • Мнения: 12 687
Охо, цели 2!
Аз я отпразнувах в четвъртък с класа ми, на караоке - в петък нямаше толкова кротък (успан) и тих клас в цялото училище!

# 104
  • Мнения: 3 465
Първо банкет с отбора по футбол - деца и родители и оттам се мятам на служебния 🍸😁

Общи условия

Активация на акаунт