Избор на сушилня - Тема 14

  • 35 029
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
svet_cvet, мерси! И аз така си го представях. За мен влага в килера и в коридора е неприемлива, дали няма някакви кондензационни, които да не отделят влага? Ако някой има опит, ще съм благодарна да сподели.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 006
svet_cvet, мерси! И аз така си го представях. За мен влага в килера и в коридора е неприемлива, дали няма някакви кондензационни, които да не отделят влага? Ако някой има опит, ще съм благодарна да сподели.
Термопомпените не отделят влага.

# 17
  • Мнения: X
svet_cvet, мерси! И аз така си го представях. За мен влага в килера и в коридора е неприемлива, дали няма някакви кондензационни, които да не отделят влага? Ако някой има опит, ще съм благодарна да сподели.
Термопомпените не отделят влага.
Имаш ли директен опит с това, в смисъл, изобщо никаква или все пак има някаква, но малко? Благодаря!

# 18
  • Мнения: 40 283
Някаква минимална може и да има - моето мокро е 3-4 кубика и ако сушилнята (комби уред) работи на затворена врата и без вентилатор се усеща затопляне и лека миризма на влага. Но само това - няма конденз, няма капки. А ако е в по-голямо положение хептен няма да се усеща.

# 19
  • Мнения: X
ЧС, ако работи вентилаторът, би трябвало да има повече повече влага в килера, нали той ще издухва влажен въздух извън сушилнята?
Иначе звучи добре сякаш, аз искам само сушилня, не комби. Гледам на АЕГ, някой има ли опит с тази: https://www.technopolis.bg/bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DBE48S/p/687471

# 20
  • Мнения: 11 437
Моята също е с термопомпа и не отделя влага. Може би лееекичко затопля, но помещението е около 6 квадрата. Старата ми сушилня също не отделяше влага.

ЧС, ако работи вентилаторът, би трябвало да има повече повече влага в килера, нали той ще издухва влажен въздух извън сушилнята?
Иначе звучи добре сякаш, аз искам само сушилня, не комби. Гледам на АЕГ, някой има ли опит с тази: https://www.technopolis.bg/bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DBE48S/p/687471

Няма вентилатор, който да издухва. Парата кондензира и отива в канала или в съд, в който се събира кондензиралата вода, а сушилнята засмуква  въздух от помещението, в което е. За това не трябва да се затваря плътно в шкафове.

# 21
  • Мнения: 40 283
ЧС, ако работи вентилаторът, би трябвало да има повече повече влага в килера, нали той ще издухва влажен въздух извън сушилнята?
Иначе звучи добре сякаш, аз искам само сушилня, не комби. Гледам на АЕГ, някой има ли опит с тази: https://www.technopolis.bg/bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DBE48S/p/687471

Вентилаторът е идентичен с този в банята - смуче въздух от помещението и го нагнетява в шахтата за проветрение, защо да има повече влага? В банята вентилаторът нали го пускаш точно за да намали влагата?
Май осмата серия имаше някакви бъгове. По-добре гони девета серия.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Сушилнята е gorenje DA83IL ,с термопомпа и клас на кондезация "А" .Влага няма. Единствено,при по-студено време на вън се запотява лееееко крайчеца на стъклопакета,но това се получаваше и преди да имаме сушилня,просто дограмата е кофти.

# 23
  • Мнения: 5 986
svet_cvet, мерси! И аз така си го представях. За мен влага в килера и в коридора е неприемлива, дали няма някакви кондензационни, които да не отделят влага? Ако някой има опит, ще съм благодарна да сподели.
Термопомпените не отделят влага.

Освен моята АЕГ. И при сушене на пране центрофугирано на 1200 оборота кухнята ни около 17 кв. м. се овлажни все едно съм оставила на котлона голяма тенджера вряща вода.

ПП Нашата е същия модел като посочения по-горе линк. Свободностояща е далеч от шкафовете.

# 24
  • Мнения: X
Никалви влаги не отделят и старата, и новата ми сушилня, но старата, която е без термо помпа много топлеше. До степен, че лятото и в коридора не се траеше температурата, а отварях голям прозорец в банята. Новата дори няма топла повърхност.

# 25
  • Мнения: 3 341
Аз ползвам 2 машини - изпарителен тип и кондезационна.
Първата топли нормално, втората е с термопомпа и тялото й се затопля съвсем леко. И при двете няма абсолютно никаква влага, но първата суши за час, а втората за поне 2 минимум.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
ЧС, ако работи вентилаторът, би трябвало да има повече повече влага в килера, нали той ще издухва влажен въздух извън сушилнята?
Иначе звучи добре сякаш, аз искам само сушилня, не комби. Гледам на АЕГ, някой има ли опит с тази: https://www.technopolis.bg/bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DBE48S/p/687471
Термопомпените не издухват влагата в помещението, а в контейнер или в канала /ако е свързана с такът/ Моята е с ТП и нямам никаква влага /АЕГ/.

# 27
  • Мнения: 2 901
Аз влага нямам,но в стаята имам термометър с влагомер и като работи сушилнята засичам от 39% качва на 50 % влагата в стаята.

# 28
  • Мнения: X
ЧС, ако работи вентилаторът, би трябвало да има повече повече влага в килера, нали той ще издухва влажен въздух извън сушилнята?
Иначе звучи добре сякаш, аз искам само сушилня, не комби. Гледам на АЕГ, някой има ли опит с тази: https://www.technopolis.bg/bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DBE48S/p/687471

Вентилаторът е идентичен с този в банята - смуче въздух от помещението и го нагнетява в шахтата за проветрение, защо да има повече влага? В банята вентилаторът нали го пускаш точно за да намали влагата?
Май осмата серия имаше някакви бъгове. По-добре гони девета серия.
А, мислех, че е вентилатор на самата сушилня, не на помещението. Разбрах те сега. Hands Plus1

Благодаря на всички за отзивите!

Рори, твоята е АЕГ като в този линк ли- https://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cudGVja … tc2czOTg0NzQyMw== ?

Аз влага нямам,но в стаята имам термометър с влагомер и като работи сушилнята засичам от 39% качва на 50 % влагата в стаята.

Аз мисля, че няма начин да няма никаква влага, колкото и да се улавя и кондензира, все пак това не е херметически затворена космическа совалка .Въпросът е да е незабележимо за човешките сетива количество.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 555

Аз мисля, че няма начин да няма никаква влага, колкото и да се улавя и кондензира, все пак това не е херметически затворена космическа совалка .Въпросът е да е незабележимо за човешките сетива количество.

Точно толкова е Hands Plus1

Общи условия

Активация на акаунт