Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 36 002
  • 730
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 134
plm_97, благодаря за предложението, но откакто ползвам настоящата пералня винаги към пограмата е добавена Вода+.
На старата пералня също винаги добавях допълнително изплакване.

# 166
  • Мнения: 544
@Djordja И ние в къщи сега разучаваме упътването преди да пристигне утре пералнята. Относно бутона  Вода + , програмирали ли сте допълнителни изплаквания и високо ниво или ползвате фабричната настройка.

# 167
  • Мнения: 2 134
@Djordja И ние в къщи сега разучаваме упътването преди да пристигне утре пералнята. Относно бутона  Вода + , програмирали ли сте допълнителни изплаквания и високо ниво или ползвате фабричната настройка.
Програмирах още в началото.
При мен проблемът не е, че водата е малко, а че прахът много се пени - това не мога да си обясня защо е. Слагам почти 50% по-малко, в сравнение със старата.
Дрехите са същите, прахът е същият, разликата е в машините.

# 168
  • Мнения: 544
Може би новата върти по-интензивно?
Ние пък сме изкушени да нагласим всички опции на макс. Но означава ли това че концентрацията на препарат ще се намали и няма да изпира добре? В смисъл на дадено зареждане фабрично тя би наляла 10 литра вода за пране и праха е 150мл, обаче аз увелича всичко и тя за същотоо пране налее 20 литра вода, и пак ли 150мл прах трябват?
И още нещо. Как се нивелира пералня когато тя е цялата под плота.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 21:00 от Marsian

# 169
  • Мнения: 2 134
Marsian, освен нивелиране преди да я вкарате под плота и да разчитате, че там е също толкова равно, колкото и отпред. Когато е под плота, предполагам, че ще можете да регулирате предните крачета.
Преди и аз ползвах по 150 мл прах. Старата пералня беше 5 кг. Сегашната е 8 кг. Като кг пране зареждам както при старата, но слагам 60-80 мл прах.
Когато получите вашата споделете какво се случва с праха и пененето му. Аз ползвам прахообразен препарат.

# 170
  • Мнения: 1 090
Може би новата върти по-интензивно?
Ние пък сме изкушени да нагласим всички опции на макс. Но означава ли това че концентрацията на препарат ще се намали и няма да изпира добре? В смисъл на дадено зареждане фабрично тя би наляла 10 литра вода за пране и праха е 150мл, обаче аз увелича всичко и тя за същотоо пране налее 20 литра вода, и пак ли 150мл прах трябват?
И още нещо. Как се нивелира пералня когато тя е цялата под плота.
Настройте само "Максимално ниво на изплакване" така ще пере с малко вода по време на основното пране, за да в концентриран разтвора и ще изплаква с много вода. И двете ми Miele са настроени така и мисля че е оптималния вариант. Така дори не вкючвам "Вода+". Ако е много пълна автоматично си добавя повече вода и прах, вашата е с twindos също.

# 171
  • Мнения: 544
Жена ми пере само с прах. Този twindos ни е ненужна екстра а и са скъпи консумативите. Но беше обсъждано  (май в setcom форума) че този модел е с пълен аквастоп та затова взех него. Всъщност оказа се че пълен аква стоп при пералните се среща но съвсем не толкова често като при съдомиялните.

# 172
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 686
И моето Миле доста разпенва, но според мен е от джет-системата. В горната страна на маншона, има един пластмасов разпръсквач /поне на такова го оприличавам/. Признавам, че не съм го виждала в действие, но на село имаме подоно АЕГ и тази система, облива прането от горната страна и наистина много разпенва препарата.  При нас водата е твърда и въпреки, че намалих дозировката на препарата за пране, резултата е отличен. Все още имам от техните препарати. Аз, увеличих нивото на водата по време на прането и настроих максимално вода на изплакване.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 40 789
На нова пералня/2мес/ няма проблем да се пусне програма на 60* и с препарат за почистване, нали?

# 174
  • Мнения: 1 090
Жена ми пере само с прах. Този twindos ни е ненужна екстра а и са скъпи консумативите. Но беше обсъждано  (май в setcom форума) че този модел е с пълен аквастоп та затова взех него. Всъщност оказа се че пълен аква стоп при пералните се среща но съвсем не толкова често като при съдомиялните.
Има празни контейнери, които се продават и може да си използвате ваш течен прах закупен на по-изгодна цена. Разбира се може и само със сух прах да си дозирате сами, въпрос на личен избор е. Simple Smile

# 175
  • Мнения: 544
Пералнята ни дойде днес. Това чудо тежи адски. Успяхме да я наместим под плота, със зор. С предните крачета нагласихме да стои стабилно, добре че имам една пневматична възглавничка за повдигане на тежки неща. Видях зор с прекарването на кутийката на аквастопа до съседния шкаф където е крана за вода. Мина калибриращия цикъл, направих  първоначалните настройки както ме посъветвахте водата за изплакване да е на много. Сега изпра за първи път. Жена ми я видя колко вода сипа при изплакване и вика "Алооо, ама тая вода се плаща ей...." хахаха. Все едно една стара югославска пералня имаше майка ми и тя наливаше толкова вода. Вече имам и първото оплакване от половинката - веднъж пусната програмата не може да се променя. Решила по време на прането да промени центрофугата защото по подразбиране е била на 1400 и тя не се е усетила тогава, а после не може да се смени.....

# 176
  • Мнения: 2 134
Да, тежи пералнята, и това е хубаво! Ще бъде стабилна при центрофуга и няма да се “разхожда”.
На никоя пералня не можеш да променяш оборотите на центрофугата при вече започнала програма.

# 177
  • Мнения: 6 112
А, няма ли функция след започване да спре програмата за да се добавят дрехи и докато е отключена може би ще може да се променят оборотите.
При моята бош позволява докато работи да сменям, но пък не съм наясно приема ли новата температура/обороти или само са показани на екрана, а си пере с първоначалните настройки.

# 178
  • Мнения: 2 134
Първите 5-10 Мин можеш да спреш пералнята, за да добавиш забравено пране, но промяна на започнала програма - не,

# 179
  • Мнения: 544
В квартирата ни преди с една Уърпул след започване на програмата можеше да се променят опциите до които не е стигнала още пералнята. Например докато тя пере и е още в началото можеш да промениш температурата стига още да не е нагряла до първоначалната настройка. Ако още не е почнала изплакванията можеше да се натисне допълнително изплакване. Щом не е стигнала до последна центрофуга можеше и оборотите да се променят.

Общи условия

Активация на акаунт