Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 36 008
  • 730
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 237
Пералнята ни дойде днес. Това чудо тежи адски. Успяхме да я наместим под плота, със зор. С предните крачета нагласихме да стои стабилно, добре че имам една пневматична възглавничка за повдигане на тежки неща. Видях зор с прекарването на кутийката на аквастопа до съседния шкаф където е крана за вода. Мина калибриращия цикъл, направих  първоначалните настройки както ме посъветвахте водата за изплакване да е на много. Сега изпра за първи път. Жена ми я видя колко вода сипа при изплакване и вика "Алооо, ама тая вода се плаща ей...." хахаха. Все едно една стара югославска пералня имаше майка ми и тя наливаше толкова вода. Вече имам и първото оплакване от половинката - веднъж пусната програмата не може да се променя. Решила по време на прането да промени центрофугата защото по подразбиране е била на 1400 и тя не се е усетила тогава, а после не може да се смени.....

Честито и безаварийно ползване! Каква е , че съм изпуснала?

# 181
  • Мнения: 1 090
В квартирата ни преди с една Уърпул след започване на програмата можеше да се променят опциите до които не е стигнала още пералнята. Например докато тя пере и е още в началото можеш да промениш температурата стига още да не е нагряла до първоначалната настройка. Ако още не е почнала изплакванията можеше да се натисне допълнително изплакване. Щом не е стигнала до последна центрофуга можеше и оборотите да се променят.
Вижте в листовките трябва да имате ваучер за 5 безплатни препаратa Miele, пишете имейл на адреса, който е посочен в сайта им с номера на ваучера, адрес, имена, телефон за връзка и ще ви ги изпратят.

# 182
  • Мнения: 544
Да има ваучер.
Някой пита каква е пералнята. Ето тази

https://shop.miele.bg/10691920.html
купена от техномаркет

# 183
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 817
Със здраве да я ползвате и безпроблемно!

Скрит текст:
Лично аз такива пари за пералня не бих дала.

# 184
  • Мнения: 3 539
Да, тежи пералнята, и това е хубаво! Ще бъде стабилна при центрофуга и няма да се “разхожда”.
На никоя пералня не можеш да променяш оборотите на центрофугата при вече започнала програма.
На моя Самсунг можеш да променяш оборотите на центрофуга по време на работа. Можеш първо плакне да е при едни обороти, второ при други, трето при трети.

# 185
  • Мнения: 2 134
За първи път чувам, че има перални, на които могат да се променят оборотите при вече стартирана програма.
До момента съм ползвала в домакинството три машини - Зануси (много скъп модел, струваше 1000 лв преди 20 години и още работи), Аристон и сегашната - Миле; изключвам най-първата - Татрамат. За нея нямам спомени.
И четвърта, за една седмица на морето, ново Беко, на което също нищо не се променяше в процеса на работа.
Има ли съвременни машини, при които можеш да променяш първоначалните настройки при вече започнал цикъл?

# 186
  • Мнения: 61
Здравейте, търся пералня с аква стоп за вграждане до 1000 лв.Някой ако е купувал, моля да сподели.Ще правя нова кухня и искам защита от наводнение

# 187
  • Мнения: 3 539
Diordja пералнята е нова, нов модел. Бутона spin e активен по време на работа, случайно го разбрах. Ще взема да пробвам и този за температура.

# 188
  • Мнения: 2 134
Diordja пералнята е нова, нов модел. Бутона spin e активен по време на работа, случайно го разбрах. Ще взема да пробвам и този за температура.

А коя е марката и моделът на твоята пералня?

# 189
  • Мнения: 544
Уърпула за който аз говорих който беше в квартирата ни също беше нов модел тогава. Преди 5 години. Беше нещо такова, но не помня точните цифри.
 https://www.whirlpool.bg/r/produkti/peralni/svobodnostoyascha-pe … 0425/859208510010

 Ние сме останали с впечатление че това е нормална функция. Докато избирах сега новата четох упътвания и на други марки и си имаше подточка в някои (ако не и във всички) упътвания за промяна на настройките след започване на програмата. За Миле в подточката си пишеше директно че това е невъзможно - в започнала програма можеш да добавяш пране или да я откажеш. Аз не му обърнах внимание, не мисля че това е важна функция. Половинката обаче явно я е ползвала, а сега ще и се наложи да свикне по 2 пъти да преглежда какво е нагласила преди да натисне Старт.
Оправих се и с приложението. От там също може да се избират програми и функции по прегледно е, но е малко бъгаво/бавно самото приложение. Има нужда от ъпдейт. И не работи ако телефона е нагласен на български език.

# 190
  • Мнения: 3 539
Djordja, писах по- горе, Самсунг е пералнята, моделът, тези с addwash, нямам точните букви в момента

# 191
  • Мнения: 32
Здравейте, колебая се между тези две перални  Пералня Bosch WAN 28161BY  и Bosch WAN 24261BY първата е 1400 оборота , а втората 1200, но първата програми като пух, завеси и завивки ги няма, а има две предпранета на памука, които  не ме устройват. Първата има вода +, втората допълнително плакнене. Коя от двете функции ще е по полезна? Питането ми е ако избера първата заради повечето обороти,  кои програми ще бъдат подходящи за завивки, якета и пердета. Ще бъда много благодарна, ако някой може да сподели и мачкат ли много дрехите, пералните от серия 4, които не са с Vario барабан както и имат ли възможност да нагласяш всякакви температури?

# 192
  • Мнения: 6 112
Здравейте! От 2м имам Бош 4 серия модел 24260. Има програма пух, която ползвам за яке, завивка, възглавница. Има си и програма пердета. Темоература има фабрично зададена, но може да се избира и друга температура. Обороти 1200 ми се струват достатъчно добра възможност. Към повечето програми има допълнително изплакване, но си има и отделна програма допълнително изплакване. Ако искате сравнете програматора на моя модел и избраните от вас. Аз съм много доволна от уреда за изминалите 2м много интензивно използване. Единствено ми липсва една функция от старата пералня, която не съм открила има ли я в новата - възможност да се съкрати времетраенето на някои от програмите по моя преценка. А ако открия че има и тази функция пералнята ще е е съвършеният избор за моите нужди като потребител. И цикъл пране и изплакване са доста тихи. Единствено шумно е центрофугирането, но то е не повече от 15 мин.

# 193
  • Мнения: 13 191
Рори, ако ви е такава пералнята
Скрит текст:
четвъртото копче - Speed/Eco Perfect намалява времетраенето. С едно натискане е съкращаването на времето, с второ натискане на същия бутон се включва екото, но при него се удължава.

# 194
  • Мнения: 6 112
Много благодаря! Имам такъв бутон, но не бях наясно с функцията му. След малко ще го използвам.
Благодарение на тази тема намерих идеалната за моите нужди пералня в идеалния момент - черен петък.

Общи условия

Активация на акаунт