Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 313
  • 730
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 40 307
Естествено не споменават че от 2000 година са заменили така наречения паяк на английски, крестовина на руски, не знам как е на български от чугунена на дуралуминиева. Така че си имат кусурите и те.

Не знам дали това е непременно лошо. Чугунът се чупи, дуралуминият не. И за да е здрав чугунът трябва да е дебел и тежък, което вдига изискванията за мощност на мотора. Та не знам дали тежък барабан е най-доброто.

# 211
  • Мнения: 543
Ами остава ми да се надявам че не е лоша тази замяна защото поради теглото си от близо 100 кг, неудобното място на което е сложена и плочките под нея които са противохлъзгащи измъкването ѝ за ремонт ще е ужас. На мен ми се стори че тежи тон а не само 100 кила колкото реално съм и аз. Да не говорим че сме на етаж 4 БЕЗ АСАНСЬОР.
Сeга вече съм на тема сушилня, добре че те са по леки.. Място имаме за 2 отделни уреда, а комбинираната на АЕГ която имате вие, да си призная, ме достраша да взема. Много чаркове в същия обем. Макар че тогава щяхме да спестим място.

# 212
  • Мнения: 5 986
Papi6, ето коя програма с колко минути може да се съкрати:
-памук с 24м
-еко памук не знам за какво точно се ползва, но при нея няма възможност да се съкрати времето
-easy-care също не знам за какво се ползва, но съкращава времето с 60м т. е с 1ч
-на вълна/ръчно не може да се съкрати времето
-смесено пране се намалява с 18м
-пердета - намалява се времето на изпълнение с 5м
-програма допълнително изплакване няма възможност за съкращаване на времето, но тя си е кратка 22м, но с включен бутон допълнително изплакване. Като се изключи става 13м програмата допълнително изплакване
-почистването на барабана не може да се съкрати по време
-деликатно пране може да се намали времето с 5м
-програма пух, която ползвам за яке, завивка, възглавница може да стане по-кратка с 5м
-спортни дрехи става по-кратка с 5м
-тъмно пране се съкращава с 5м
- ризи/блузи също става по-кратка с 5м.

На въпроса за намачкването ми е трудно да отговоря, защото съм имала само още една пералня Аристон и не ми прави впечатление някаква фрапираща разлика сега от преди, но и когато ги вадя от пералнята, за да ги сложа в сушилнята го правя механично и не се вглеждам. Скоро свършва програмата на сушилнята и ще я заредя с току що изпраното на противоалергична програма пране. Ще се вгледам за намачкването и после ще пиша.

# 213
  • Мнения: 381
Килограмите се изчисляват спрямо мощността на мотора, а не спрямо литража на барабана.

То е ясно как ги изчисляват, и че тежестта има отношение към мотора, но какво значение има това на практика, след като в дадения обем не може да се съберат толкова кг памучни дрехи, че и да остане място, за да може да се развъртят и да се пере, а не само да се кисне. Това имах предвид.

Да бе. Казана е от неръждавейка и е разглобяем. Към него са закачени противотежести от чугун, а не от полимербетон. И се хвалят с тези неща. Естествено не споменават че от 2000 година са заменили така наречения паяк на английски, крестовина на руски, не знам как е на български от чугунена на дуралуминиева. Така че си имат кусурите и те. Едвам я мушнахме под плота, иначе щях да и махна горния капак и да я снимам, но не се сетих на момента.

Става дума за кръстачката ( носача ) на барабана. При всички са такива и са от такива сплави, които се влияят от всичко ( основа, киселина, хлор ). Добре е да се пере с хубав прах ( основа ) и да не се предозира. Ако се почиства от котлен камък да се спазват указанията на препарата ( киселина ) и да се прави през необходимите интервали от време. Ако се ползва белина ( хлор ) да се знае, че тя влия зле на пластмасовите, гумените и точно тези метални елементи, за които става дума. Да не се икономисва и да се изплаква добре. Да не се пере само на кратки нискотемпературни програми. Ако се сипва допълнително вода, да не се прекалява. Но зависи човек с каква нагласа е. Ако сменя уреда на 5-8г, че и повече, и си го поддържа не би трябвало да има голямо значение. Според мен в темите има много добри съвети и ако човек ги спазва всичко ще е наред.

Marsian, мисля че няма да навреди да вземеш едно Sono WP230 W .

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 14:06 от plm_79

# 214
  • Мнения: 5 986
Mama mi, от моя гледна точка не са много измачкани дрехите, които прах на противоалергична програма с 1200 оборота центрофугиране. За шума съм писала, че циклите пране и изплакване са тихи, центрофугирането (75db) е по-шумно, но и е около 15-20 минути, така че не е проблем. Сушилнята е много по-шумна от центрофугата, а като параметри дадени от производителя (66db) би трябвало да е една идея по-тиха. И двата уреда ползвам и през нощта поради необходимост.

# 215
  • Мнения: 543


Marsian, мисля че няма да навреди да вземеш едно Sono WP230 W .

Великите умове мислят еднакво. Поръчах си това вчера. 5 броя засега ще ги включа на пералята, на съдомиялната, на хладилника, на климатика и едно ще остане за бъдещата сушилня. Чудя се не може ли да включа едно такова устройство, в него разклонител и в разклонителя пералнята и съдомиялнта. Така ще ми остане още едно устройство за телевизора с разни други дребни джаджи, рутера и др.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Аз така съм вързал сушилнята и хладилника,предпазителя в конталта и в  него разклонителя.

Имам някакъв спомен,че това устройство   не е за всякакви уреди.

# 217
  • Мнения: 11 443


Marsian, мисля че няма да навреди да вземеш едно Sono WP230 W .

Великите умове мислят еднакво. Поръчах си това вчера. 5 броя засега ще ги включа на пералята, на съдомиялната, на хладилника, на климатика и едно ще остане за бъдещата сушилня. Чудя се не може ли да включа едно такова устройство, в него разклонител и в разклонителя пералнята и съдомиялнта. Така ще ми остане още едно устройство за телевизора с разни други дребни джаджи, рутера и др.
И аз имам такива, но не помня сега до колко натоварване носеше - пишеше в упътването..... Аз съм си включила по един уред.

# 218
  • Мнения: 543
Ама вие всички сте с тези джиджавки? Как съм изтървал. Аз ги открих по случайност вчера. Вършат ли в същност работа? А има ли тема в която се обсъждат че сега спамя тук а не е хубаво.

# 219
  • Мнения: 11 443
Да, вършат работа. Моите съм ги чувала да изключват тока към уреда.

# 220
  • Мнения: 32
Скрит текст:
Mama mi, от моя гледна точка не са много измачкани дрехите, които прах на противоалергична програма с 1200 оборота центрофугиране. За шума съм писала, че циклите пране и изплакване са тихи, центрофугирането (75db) е по-шумно, но и е около 15-20 минути, така че не е проблем. Сушилнята е много по-шумна от центрофугата, а като параметри дадени от производителя (66db) би трябвало да е една идея по-тиха. И двата уреда ползвам и през нощта поради необходимост.

Благодаря, Рори72.

# 221
  • Мнения: 43
И така оказа се ,че милето ми го оправиха само срещу  130 лв общо с подмяна на тахогенератор и четки..Добре,че не го изхвърлих.Явно не може да се разчита на сервизното обслужване на миле .За сега е пушка.Надявам се да поработи още време.

# 222
  • Мнения: 59
Здравейте, търся пералня със защита от наводнение.На моя приятелка , пералнята през ноща, без да е работила протекла и наводнила цялата кухня.Как е възможно това и каква да е пералнята със защита от подобен инцидент.Моля за съвет,защото ми престои покупка на пералня .

# 223
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Моята пералня е в банята. Идеална защита от наводнение.

Майтапа настрана, но за пръв път чувам за защита от наводнение. Има ли такова животно? Ще чета с интерес.

# 224
  • Мнения: 11 443
Едно устройство към маркуча и му се вика "аква стоп".

Общи условия

Активация на акаунт