Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 802
  • 730
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 54 338
Спирателен кран преди пералнята, но като работи пак не е защитена от наводнение.

# 226
  • Мнения: 382
Не съм чувала да има пералня с такава защита. Наводнението най-вероятно е станало от крана, с който е вързан маркуча на пералнята(не знам как се нарича).  Тогава няма нужда тя да работи и нищо не може да направите,освен постоянно да спирате водата от крана, което е абсурдно. И ние се наводнихме по същия начин.
Общо взето трябва да си купите качествени кранове, когато монтирате пералнята.

# 227
  • Мнения: 13 184
Рори, изпробва ли и на други програми съкращаването на времето?

# 228
  • Мнения: 6 074
Papi6, по-напред в темата ти написах за всички програми с колко се съкращава времето. Може би на предишната страница.

# 229
  • Мнения: 40 740
Има такова устройство - аквастоп се казва и по същество е електрически управляем клапан, свързан с пералнята. По правило е затворен и се отваря само когато пералнята "му каже", че иска да тече вода.  По-високия клас перални и миялни го имат в комплекта си. 

Ето този е за Бош:

# 230
  • Мнения: 13 184
Papi6, по-напред в темата ти написах за всички програми с колко се съкращава времето. Може би на предишната страница.
Много благодаря, но какви са тези намаления на минути?! Писали са до 60% и на повечето намаляват с по 5 минути?!? Излагат се. За мен за ежедневно пране повече от 1,20 ч. не е нужно. Памук колко общо му се получава с намалението?

# 231
  • Мнения: 6 074
Има една програма при която се пере 30 или 15 мин. по избор. Тя може да поеме ежедневното освежаване на дрехите.

Памук програмата сега ми дава намаление от 1ч и 25мин и с намалението продължава 1ч и 6м. Явно тегли прането и намалява според прането вътре. Онзи ден беше пълна пералнята. Сега вътре е само единична завивка. Но на другите програми съкращава с толкова с колкото писах предния път

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 12:01 от Рори72

# 232
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
При пералните Електролукс опциите за намаляване на времето са много удобни.На всяка програма около 3-4 .

# 233
  • Мнения: 13 184
И при АЕГ са удобни, но ги намлява два пъти с по един час.
Тези 30 минутните са само за до 3 кг.
Искам памук 7 кг. да ги пере до 1,30 ч. на 60 градуса като сегашната ми.
Щом го има и при Боша е супер! Успокоих се Flowers Hibiscus
Скрит текст:
(Не мога да повярвам колко грозни са емотиконите, не бях ползвала от новите досега)

# 234
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
И при АЕГ са удобни, но ги намлява два пъти с по един час.
Тези 30 минутните са само за до 3 кг.
Искам памук 7 кг. да ги пере до 1,30 ч. на 60 градуса като сегашната ми. Май няма да се обичаме с новата.
На моята памукът 60° се намалява до 50 или55 мин.

# 235
  • Мнения: 11 570
Не съм чувала да има пералня с такава защита. Наводнението най-вероятно е станало от крана, с който е вързан маркуча на пералнята(не знам как се нарича).  Тогава няма нужда тя да работи и нищо не може да направите,освен постоянно да спирате водата от крана, което е абсурдно. И ние се наводнихме по същия начин.
Общо взето трябва да си купите качествени кранове, когато монтирате пералнята.
Винаги е имало такива устройства. Моята пералня си го има фабрично, (аква стоп се казва):
https://nikelectric.com/cat/%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8 … 0%BA%D0%B2%D0%B0/

https://eltech96.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%87-%D0%B0 … F-2-5-%D0%BC_4277

# 236
  • Мнения: 1 232
Трябва да пера пухено яке  в пералнята. Нямам сушилня. Ако сложа вълнени топки в пералнята, мога ли да си  повредя цвнтрофугата? Коя е подходящата програма?

# 237
  • Мнения: 543
Покрай избора на пералня и сушилня през последните дни и изчитане на съответните теми тук съм останал с впечатление че прането на пухени изделия при липса на сушилня не е добра идея. После няма да му възстановите обема, ще остане степано на буци. Щом няма сушилня - химическо чистене.

# 238
  • Мнения: 1 232
Покрай избора на пералня и сушилня през последните дни и изчитане на съответните теми тук съм останал с впечатление че прането на пухени изделия при липса на сушилня не е добра идея. После няма да му възстановите обема, ще остане степано на буци. Щом няма сушилня - химическо чистене.

Ако има в малкия ни град  химическо, изобщо няма да се занимавам да питам.

# 239
  • Мнения: 40 740
Топките са за сушенето, не за прането.

Ако нямаш сушилня чакай лятото да пекне яко слънце и се моли да изсъхне без проблеми. После ще трябва да го мачкаш и разпухкваш  де.

Общи условия

Активация на акаунт