Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 868
  • 730
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Нашата така течеше и правеше локва.
Викнах техник,още е в гаранция.
Оказа се,че тече от чекмеджето,но въобще не се виждаше.
Много силно било налягането, намалихме го и сега няма и капка.
Благодаря и там ще гледам. Всъщност по-голямата част вода беше от страната на чекмеджето. При вас няколко пъти подред ли тече?
Намалихте спирателния кран или техника нещо прави?

# 601
  • Мнения: 433
Нашата така течеше и правеше локва.
Викнах техник,още е в гаранция.
Оказа се,че тече от чекмеджето,но въобще не се виждаше.
Много силно било налягането, намалихме го и сега няма и капка.
Благодаря и там ще гледам. Всъщност по-голямата част вода беше от страната на чекмеджето. При вас няколко пъти подред ли тече?
Намалихте спирателния кран или техника нещо прави?

Течеше почти на всяко пране.
Намалихме го,да.

# 602
  • Мнения: 10 056
При мен протече от чекмеджето, понеже самите части бяха лепени.
Залепиха го и течът спря. Канди беше, но сега съм с друга и други проблеми.
При моя близка пак протече от чекмеджето, но се оказа, че не са го изваждали дълго
време и се беше затлачило с препарати. Докато се усетят за причината няколко локви
газиха в кухнята. Почистиха чекмеджето и проблемът се реши.

# 603
  • Мнения: 6 303
Това със затлачването на чекмеджето ми се е получавало от евтин омекотител. Веднага го хвърлих и не съм си правила повече експерименти с подобни. Не ми се мисли какво се случва с барабана от тях. ....

# 604
  • Мнения: 3 046
Здравейте, в търсене на нова пералня съм. Колебая се между Електролукс и АЕГ, държа да е с инверторен мотор, защита от деца, клас А, колкото по-икономична, толкова по-добре, ако има функция против котлен камък, ще е ок. Чудя се на коя марка да заложа, бюджетът ми е 800лв. Ще я ползвам около 3-4 пъти седмично. Гледах и АЕГ с транспортни дефекти от Германия. Объркана съм. Ако реша окончателно коя марка да е, отивам и вземам това, което е на промоция. Чак толкова изисквания нямам. Ще съм благодарна на мнение.
Примерно ето какво гледам:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l6-fbi48s
https://www.tehnomix.bg/peralnya-electrolux-ew6f421b
https://technovision.bg/Model.aspx?ID=509&CatID=2

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 13:30 от Seti Beti

# 605
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Seti Beti Аз ползвам Електролукс подобна на тази,която гледате и съм много доволна.Купувана от такъв магазин.

# 606
  • Мнения: 4 576
Аз си поръчах АЕГ от Технохит, но още не съм я пуснала. Ако можеш да изчакаш поне 10 дни ще дам отзиви.

# 607
  • Мнения: 5 675
Моля,  да дадете отзиви и мнения за тази пералня:
https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/washing-mac … chines/WAJ24060BY

# 608
  • Мнения: 11 596
Нормална, прилична пералня. Само не знам обемисти завивки дали ще влизат в барабана. Иначе си е ОК.

# 609
  • Мнения: 6 084
Здравейте!
Моята пералня е модел 24260 за 8 кг, но същия размер на люка. Единичната завивка на детето 90/190 я прах много пъти. Натиквам я, после я вадя издърпвайки я постепенно. Старата пералня беше за 5 кг със същия размер люк +/-1 см, че беше друга марка, но съм прала в нея завивка 140/200 по същия начин - натикване и издърпване.
Мисля че между модела 24060 и моя 26260 разликата е само в кг. Аз от моята съм супер доволна. Ползвам я от 6м. доста интензивно. Късмет с избора на пералня и да си я ползвате дълги години безпроблемно!

# 610
  • Мнения: 6 303
Аз не мога да разбера по каква логика пералните за 7 кг и нагоре са горе долу със същия размер на барабана като 5-6 килограмовите при положение че с този си размер посмъртно не могат да съберат над 6кг пране като обем, или поне на мен не ми се е случвало досега да събера толкова тежко пране.
За следващата пералня определено приоритет ще е големият барабан и дано дотогава да има по-голям избор на модели и производители.

# 611
  • Мнения: 3 482
Аз също нямам обяснение и според мен е някакъв глупав търговски трик.
Тъй като и двете ми перални са с капацитет 10 кг. сухо пране, европейската няма и половината капацитет на тукашната. Пък и не пера от вчера, очи имам.

# 612
  • Мнения: 6 303
Надявам се поне да са със по здрави амортисьори и да изкарат повече от другите. Гледах на бош моделите и максималния обем на барабана е май 65 л. Моята е със 63.
Другият вариант е да се купи професионална пералня. От тях има наистина с големи казани, но пък цените са...... Интересно ми е и те по колко години изкарват. Ако някой е запознат ще съм благодарна за повече информация.

# 613
  • Мнения: 1 087
На hotpoint-ariston 9кг. колкото и да са ужасни са им доста големи барабаните, на Gorenje 8-9кг също, AEG - 9кг. На Samsung има една серия от 7-9кг с едни и същи барабани, само най-високия им клас са с по-големи. На Miele са с по-малък отвор, но по-дълбоки. Общо взето малко от моделите за 8-9кг. отговарят на истината.

# 614
  • Мнения: 11 596
На hotpoint-ariston 9кг. колкото и да са ужасни са им доста големи барабаните, на Gorenje 8-9кг също, AEG - 9кг. На Samsung има една серия от 7-9кг с едни и същи барабани, само най-високия им клас са с по-големи. На Miele са с по-малък отвор, но по-дълбоки. Общо взето малко от моделите за 8-9кг. отговарят на истината.
Истината е свързано единствено с мощността на мотора и по никакъв начин с обема на барабана.

Общи условия

Активация на акаунт