Полудявам ли?

  • 2 445
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Обръщам се към Вас,защото напоследък имам лоши натрапчиви мисли. Скоро ще имам матури и се притеснявам много за тях. Родителите ми винаги са очаквали да отида в университет и да бъда отличничка, но се страхувам от матурите. Правя пробна матури и никога не ги правя за отлична оценка. Или добра или средна. Стресът от това отключи проблеми със съня и странно състояние в което,като че ли ми се съска. Знам,че звучи налудничаво,но вече ме е страх от всичко. Имам проблем с концентрацията имам чувството,че се движа в мъгла. Вкъщи плача много,защото се страхувам,че ще полудея. Мислите ли,че имам основание да се притеснявам.

# 1
  • Мнения: X
Колкото повече се притесняваш и не спиш - толкова по-зле. За да направиш матура за отлична оценка - седни спокойно и си дай ако трябва и повече време - според мен стресът ти играе лоша шега. Има ли как да поговориш с вашите какво те тревожи, може би очакванията им са високи, но едва ли биха искали да превъртиш?

# 2
  • Мнения: 6 584
Стресът ти идва от това, че няма да се справиш на матурите ли?
Ако това е причината , намери учител , който да ти помага за добър резултат на ДЗИ. Факта, че им кой  да ти помага да постигнеш по- добър резултат ще ти даде спокойствие.
Между другото, може след консултация с ЛЛ да си вземеш магнезий. Помага за концентрацията, влияе добре и на нервната система.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 431
Дай си поне седмица почивка сега, във ваканцията. Ама никакви учебници, само приятели, семейство и кеф.

# 4
  • Мнения: 11 823
Видях предната тема която си пуснала...проблема ти явно е майка ти и нейните очаквания а не самите матури, не знам какво да те посъветвам в такава ситуация  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 766
Потърси хомеопат, класически по възможност. Ще ти помогне хомеопатията. Виж във вашия град, кого препоръчват.

# 6
  • Мнения: 1 159
Не полудяваш, под стрес си. Но ако не го овладееш може да се докараш до сериозни депресии. От личен опит. Първият съвет е една лъжица майната му сутрин на гладно, после по една лъжица през деня при необходимост Simple Smile Сега сериозно. Успокой се. И матурите ще минат, и в университет ще влезеш, и там колко изпити има още. За тях ще се стресираш първата година, после ще дойде схемата "полят изпит, взет изпит", т.е. ще го даваш по-спокойно. Зора идва после - намиране на работа, гаджета, сериозни връзки, кофти момчета, истинска любов, сватби, деца. Мисълта ми е, че от рано трябва да свикнеш с мисълта, че не може да сме винаги отличници в живота, но това не означава, че сме лоши хора.
Съвет: излез с приятели, забавлявай се, идва Коледа. Почини си от това напрежение.

# 7
  • Мнения: 19 289
Много добра идея за магнезия. Вземи си магнезиев цитрат и пий по 200мг вечер преди лягане.

Прочетох другата ти тема. Матурите ти тази година ли са или догодина?
Там си писала, че са догодина. Тогава е нормално да не ги правиш за отличен сега. А дори и тази година да са, има достатъчно време до края, за да си подобриш резултатите.

Направи си план за действие и го следвай.

Не се разбираш с майка си и явно е трудно да получиш емоционална подкрепа от нея, но и следването на история в университета не е много рационално решение.
Честно казано, и аз не бих финансирала такова следване. Не го казвам, за да се заяждам, а за да ти покажа, че дори да ти изглежда несправедливо сега, майка ти гледа по-трезво по този въпрос.

Ако искаш да учиш в чужбина и вашите са съгласни да плащат, проучи специалности, които са по-перспективни и пак включват история. Отделно, че в някои университети може да се сменя специалността след първата година. Или първата година учиш по-общи неща, а после избираш направление.

За подготовката за матурите си намери частни учители и работи с тях. Ще видиш колко по-спокойна ще си, когато има кой да ти обяснява грешките и да те насочва в ученето.

И последно, ако тези матури са догодина, не разбирам защо е този стрес? Чудя се дали симптомите са ти от стреса или някакъв хормонален дисбаланс.

# 8
  • Мнения: 6 584
Gloginka,  не разбрах, защо си ме цитирала Simple Smile

Авторката, ако сега е в десети клас, също имат матури.
Не стана ясно за ДЗИ ли става дума или за  матурите в десети клас.

# 9
  • Мнения: 19 289
От тези матури в 10 клас зависи ли нещо за кандидатстването после?
Тях съвсем ги забравих, но мислех, че са проформа.

# 10
  • Мнения: 6 584
Доколкото схванах, само се вписват накрая в дипломата от 12 - ти клас.
Вероятно са важни за децата, които приключват с образованието си на първи гимназиален етап. За тях са крайни резултати.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 242
Не полудяваш, всеки е имал периоди, когато е бил под много силно напрежение.. и на мен ми се е случвало преди. Аз имам огромен страх от прова ли на няколко пъти това ми е играело много лоша шега...
Важното е да успееш сама да се успокоиш. И от мен са очаквали високите оценки, успехите.. просто намирай време и за любимите си хобита, опитай се да съчетаеш нещата. Спортът също помага, четенето на книги, разговорите с приятели и близки. Ако толкова много се притесняваш да не се изложиш, седни и поговори с вашите, сподели им, би трябвало да те разберат.

Магнезият също е добра идея. Обаче трябва сама да намериш вътрешния си мир, нещата, които те успокояват, които ти носят радост. Аз в такива ситуации си казвам "И това ще мине".. и наистина е така. Минава даденият момент и после идва друг, за който да се притеснявам ..и после и той минава. Имай в предвид, че колкото и успехи да жънеш, винаги ще има някой, който ще мрънка и ще казва "можеше и по-добре".. не обръщай внимание и на такива коментари, важното е ти да се чувстваш добре със себе си и с постиженията си!

Помни, че най-важното е здравето ти. Стискам палци да си вземеш матурите и да се насочиш към това, което ти носи удоволетворение!

# 12
  • Мнения: 761
Здравейте,
Обръщам се към Вас,защото напоследък имам лоши натрапчиви мисли. Скоро ще имам матури и се притеснявам много за тях. Родителите ми винаги са очаквали да отида в университет и да бъда отличничка, но се страхувам от матурите. Правя пробна матури и никога не ги правя за отлична оценка. Или добра или средна. Стресът от това отключи проблеми със съня и странно състояние в което,като че ли ми се съска. Знам,че звучи налудничаво,но вече ме е страх от всичко. Имам проблем с концентрацията имам чувството,че се движа в мъгла. Вкъщи плача много,защото се страхувам,че ще полудея. Мислите ли,че имам основание да се притеснявам.
Виж сега, моето момиче! Обръщам се към теб така, защото си на годините на дъщеря ми. Тя е студентка първа година, в София. Матурите не са страшни, а и да ти кажа, не че толкова някой ги гледа вече! Дъщеря ми завърши езикова гимназия, държа матури по български и английски език и ако трябва да съм честна, не се представи отлично. между 5-5,20. Иначе имаше добра диплома. Учи в НБУ и е много доволна. Но истината е, че и с тройки приемат почти навсякъде. Изключваме Медицината и някои инженерни специалности. Стресът е по - голям враг от матурите. Може да съсипе организма ти. Говори с майка ти, не знам къде иска да кандидатстваш, но го обсъдете и ако трябва потърсете учител за два - три урока примерно. Тя не забелязва ли, че ти страдаш? Ако й споделиш, не вярвам да те отблъсне...майка ти е все пак!

# 13
  • Мнения: 93
Давай го по позитивно, ще се справиш. Ако все пак мислиш, че няма да можеш да овладееш състоянието си сама е добре да посетиш психолог.

# 14
  • Мнения: 6
Просто тегли една майна на всичко и да не ти дреме Ако вашите ти казват постоянно какво да правиш не ги слушай живота си е твой и ти е данен веднъж затова трябва да се живее на макс иникой няма право да ти казва какво трябва да правиш в него. Хич не се притеснявай от нищо с притеснение нищо не се постига имаш предостатъчно време да се подготвиш до май. Излизай с приятели намери си среда за която милееш и чакаш броиш всяка секунда за да си отново там, моята е футбола. Относно натрапчивите мисли не си мисли че ти и има нещо всеки човек искащ да постигне нещо с живота си ги има Това е живота трудности и пак трудности докато умрем ! Искрено те съветвам да последваш страницата bulgarian_millionere в Instagram постовете са уникални, а всички твои проблеми му задавай като съобщение ще ти помогне много гарантипам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт