Какво с патладжан

  • 14 963
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
Моята рецепта е по-скоро за мезе,  не толкова за основно, но пък е много приятна и дори диетична. Патладжаните се изпичат във фурна или сваряват / аз така правя /, след като изстинат се разрязват на две половинки по дължина. С лъжица се накъсва месото им / за да е удобно после за взимане /, без да се вади от лодките. Натриват се с чеснова паста и със сол, няколко капки оцет,поръсват се с натрошено сирене и малко пресен магданоз и това е. При сервиране всеки си "гребва" с лъжица.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Момичета я споделете панировка за Патладжани моля  Praynig

# 32
  • Мнения: 3 388
Момичета я споделете панировка за Патладжани моля  Praynig

Брашно-яйце-брашно  Peace ... ,ако ще е панировка
Иначе, ако са пържени аз ги правя овалени само в брашно

# 33
  • София
  • Мнения: 830
Брашно, яйце, но заедно и по-гъсто от боза, да полепва.

# 34
  • Мнения: 804
Патладжани по пармски
Патладжаните се нарязват на ленти и се пържат или пекат ( по желание ).
 Ако ги пържите не е лоШо да се оставят върху хартия за да се изцеди от мазнината,4е доста поемат.
Приготвя се доматен сос като този за спагети: запържва се скилидка 4есън с малко зехтин,добавя се доматен сос и босилек и се оставя да къкри,докато поизври водата.
После в тави4ка се реди ред патладжани, залива се с доматен сос и се ръси обилно с настърган пармезан или кашкавал, пак ред  патладжани, доматен сос и пармезан- кашкавал - и така докато не свършат продуктите
Хапва се полуистинала или направо студена тази манджи4ка - голяма вкусотия  Wink.
Пробвах тази рецепта, благодарско на Ели  bouquet, жестока е! Аз освен патладжан, запържих и червени пиперки. Прибавих и сирене и лютив кашкавал, обизахме си пръстите Peace

# 35
  • Мнения: 6 390
smily_5q
 Wink много се радвам
а пиперките цели или рязани ги пържиш  newsm78 и белиш ли ги после или направо с люспите  Embarassed newsm78

# 36
  • Мнения: 804
 Нарязвам ги на широки, къси  ленти и първо тях пържа.  Трябва обаче да се пържат в дълбок съд и с капак, много пръскат. Не ги беля. А сирене сложих само по средата. В същата мазнина после пържа патладжана, а накрая , с малко зехтин(смесените мазнини винаги дават добър вкус Peace) и доматения сос по описания от теб начин. 
 ММММММММмммммммммммммммм вкусотия, редовно ще готвя това, благодаря отново за идейката  bouquet

# 37
  • Мнения: 98
Схторац
  Необходими продукти за 1 порция: 1 средно голям патладжан
  За плънката: 60 г цедено кисело мляко, 100 г сирене, копър, див чесън, бял пипер.
  Начин на приготовление:
    Патладжанът се нарязва на филийки по дължина. Осолява се и се оставя 15 мин, за да изтече горчивият му сок. След това филийките се измиват и се подсушават със салфетка. Пържи се в загрята мазнина до златистокафяв цвят. Отцежда се и се оставя да изстине. Плънката се приготвя по следния начин. Сиренето се настъргва на ситно и се разбърква с цеденото кисело мляко, подправя се с белия пипер, копъра и дивия чесън. От готовата плънка се слага по 1 ч.л. на всяка филийка и се завива на руло. Декорира се с маслини и маруля.

Още не съм го правила, яла съм го в ресторант. За човек не обичащ патладжани - облизах си пръстите.
Това съм го яла в Италиянските ресторанти тука и се казва Меланзоне -  сиренето което ползват тука  е  Рикота

Общи условия

Активация на акаунт