Не се чувствам добре.Моля за помощ,мнение.Съвет.

  • 4 443
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
За д-р Георгиев и аз бях слушала и чела много положителни неща,но позната ми препоръча д-р Куманова в Пълмед и бях при нея.Позната ми разказваше ,че много разпитва ,прегледа и бил около 1 час ,гледала и на ехограф беше много доволна от нея.Но при мен протече по съвсем различен начин дали имаше и 20 мин ,казах си всички оплаквания написа ми какви изследвания да направя и довиждане.Умишлено първия път като е посетих не си бях прала никакви изследвания ,защото си знаех,че и тя ще назначи други.Да не ме бацкат през седмица и оставих всичко на един път.Вторият път видя изследванията хвана се за Б12 ,написа новите изпрати ме на гинеколог и гастрото и пак чао.Не искам да е клеветя ,но ми е интересно как 5-6 човека ми казват за ниско желязо,б12и Д,а тя не !До колкото знам при наличие на дефицит на Б12 ,се появяват някои от изброените от мен симптоми ,също и желязо.Щом отхвърли проблем с жлезата възможно е да е от недостигът на витамините.
Сега се чудя дали да направя новите изследвания и да отида при гинеколога и гастрото и тогава ли да търся нов ендокринолог или да се консултирам с втори ендокринолог?
Тези кръвни ли са ,в Бодимед не ги намирам - Crp, Суе?
А има Пълна кръвна картина + СУЕ,а кое от двете CRP - количествено измерване или hs - CRP. Тези ми излизат в Бодимед.
Ън може ли да ми кажеш името на гастроентеролога ти ?

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 00:50 от djeki9

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Джеки, а за жлъчката нещо казаха ли ти? Според мен иди на гастро, от там тръгни.

# 17
  • Мнения: 45
Не нищо не каза за жлъчка.

# 18
  • Мнения: 5
За запека пробвай да  започваш деня с чаша топла вода.Аз бисквитите ги замених със сусамов тахан с мед  по1-2лъжички на ден съотношение 1:1 и повечко плодове .При всеки е различно,но .на мен ми помогна.
Като изследваш  Б12  си пусни и фолиева киселина и хомоцистеин,когато е нарушено едно от първите две  обикновено се качва 3,което може дадоведе до много проблеми,а почти никои лекар не го пуска.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз да кажа все пак защо насочвам към жлъчката. Просто имам същите проблеми и мисля, че всичко е от диетите. Доста време и аз се въртя по доктори и не намирам решение. С всеки изминал месец ме болят нови и нови неща. За запека - една чаша не помага. Трябват поне три, плюс още неща - храна, която действа разхлабващо, повече течни храни, разхлабващи чайчета. Обаче болежките си стоят.

# 20
  • Мнения: 8 810
За д-р Георгиев и аз бях слушала и чела много положителни неща,но позната ми препоръча д-р Куманова в Пълмед и бях при нея.Позната ми разказваше ,че много разпитва ,прегледа и бил около 1 час ,гледала и на ехограф беше много доволна от нея.Но при мен протече по съвсем различен начин дали имаше и 20 мин ,казах си всички оплаквания написа ми какви изследвания да направя и довиждане.Умишлено първия път като е посетих не си бях прала никакви изследвания ,защото си знаех,че и тя ще назначи други.Да не ме бацкат през седмица и оставих всичко на един път.Вторият път видя изследванията хвана се за Б12 ,написа новите изпрати ме на гинеколог и гастрото и пак чао.Не искам да е клеветя ,но ми е интересно как 5-6 човека ми казват за ниско желязо,б12и Д,а тя не !До колкото знам при наличие на дефицит на Б12 ,се появяват някои от изброените от мен симптоми ,също и желязо.Щом отхвърли проблем с жлезата възможно е да е от недостигът на витамините.
Сега се чудя дали да направя новите изследвания и да отида при гинеколога и гастрото и тогава ли да търся нов ендокринолог или да се консултирам с втори ендокринолог?
Тези кръвни ли са ,в Бодимед не ги намирам - Crp, Суе?
А има Пълна кръвна картина + СУЕ,а кое от двете CRP - количествено измерване или hs - CRP. Тези ми излизат в Бодимед.
Ън може ли да ми кажеш името на гастроентеролога ти ?

Мария Саватинова в Окръжна болница. Не работи в отделението по гастроентерология, а в кабинет.Препоръчвам я за диагностициране. Може би най-добрият диагностик в града.

ПП Жлъчката не докарва запек. СРДЧ обаче -да, или разхлабване, или запек. Понякога и двете, редуват се, направо е ужас. Сега гастрото се опитва да тушира пристъпите  на колита при мен. Ще пиша след месец дали е успяла, тогава завършвам лечението.

ПП Кой е д-р Георгиев? Апостол Георгиев ли? Познавам го добре, ако е той. Това е другият ми лекар. Ако е за него и някой пита, ще кажа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
СРДЧ какво е?

# 22
  • Мнения: 54 459
Синдром на раздразненото дебело черво.

# 23
  • Мнения: 45
Малкото му име не го знам ,слушала съм за д-р Георгиев с кабинет около Военна болница.Потърсих в нета и предполагам,че е този. https://superdoc.bg/lekar/d-r-hristo-georgiev-4929 има  и доста положителни рецензии за него в коментарите отдолу.
Топлата вода с лимон сутрин ми помагаше ,но в един момент спря.Правила съм си и вода с лимони и джинджифил и тя спря да действа.Хапвала съм и предимно салати и те не помагаха ,по едно време пиех корен от гръмотрън той ми помагаше.Също и алое вера на кристали съм взимала,но е много горчиво,но пък много ефективно.Не знам дали от нередовното хранене или имам и някакъв проблем с червата,но често ми къркори корема.Това НвВмХ ме докара до този проблем.

# 24
  • Мнения: 54 459
Този е ендокринолог.
На теб гастроентеролог ти трябва.
За НВ ВМХ не е вярно. Може само да ти помогне.
Освен да си била на Дюкан.

# 25
  • Мнения: 45
Lili222 по назад в коментарите ми е препоръчала д-р Георгиев,аз говоря за ендокринолога.
За гастро питах Ън да ми препоръча нейният.
Д-р Куманова ме изпрати при неин колега от Пълмед,ама каза ,че е сопнат да не съм се плашила ,но като се знам каква съм шаш и паника май не желая да отида при него.Въпреки че каза, че имал много хубав и нов ехограф.
За д-р Георгиев пише ,че прави и абдоминална ехография и има 15 години опит в ехография на щитовидна жлеза и коремни органи. Това означава ли,че мога да си спестя гастрото и да отида само при него?
Не съм била на Дюкан,изключих картофи,ориз,бобови ,сладкото,тестото.Основно салати с яйца,месо ,риба,плодове и ядки също си хапвах от време на време.Тях не ги бях спряла,но не ми се отрази изобщо добре.В момента в който включих повече въглехидрати от изключените стомаха ми заработи и по често ходех до тоалетна.За това и го спрях този режим отделно и че косата ми започна да капе,също съм чела ,че и цикъла се нормализирал с такова хранене при мен не беше така.

# 26
  • Мнения: 54 459
Аз съм доволна от Гастро-то в Хирургиите.
Ако ще ти правят колоно- и гастроскопия, там ти препоръчвам. Другите вземат излишни пари за вход и упойки.
Апостол Георгиев е в Медлайн. Водих майка ми на преглед само, не ми направи някакво особено впечатление.
Аз съм се доверила на д-р Александрова и само при нея ще ходя.
За ЩЖ е добър Нончев - син. Не работи с касата обаче. Друг вариант е да отидеш в отделението по Ендокринология на В.Априлов, там ще ти направят всички изследвания, може и до проф. Орбецова да се добереш. Проучи въпроса.
Въобще избягвай частните болници, особено Пълмед! Naughty

# 27
  • Мнения: 611
https://superdoc.bg/lekar/d-r-hristo-georgiev-4929
Това е ендокринолога, който ти препоръчах няма да сбъркаш и дргуя е Нончев - син, който ти препоръчаха по-горе. Hug
CRP - количествено измерване         6,00
Пълна кръвна картина + ДКК + СУЕ
Това са тези изследвания, който всеки лекар пуска, за да изключи възпаление.

# 28
  • Мнения: 169
От известно време не се чувствам добре отдавах го на стрес малко неглижирах нещата до момента в който косата започна страшно много да ми капе в последните седмици.Изнервена съм,безсъние,сънливост през деня,студено ми е,някакви депресии натрапчиви мисли,силно емоционална съм и чувствителна.Плача много и ми е тъжно.Загубих си чувството за хумор,цикъла ми е нередовен.Станах много стеснителна,притеснителна,страхлива.Усещам слабост в цялото си тяло.Имам запек,забелязах и окосмяване под брадичката,подута ставам от сън и така си ходя по цял ден.Разконцентрирана съм,разсеяна,забравям,нямам желание да общувам с хора и да излизам.Общо взето имам чувството,че мозъка ми няма ни една гънка.Почти бях убедена,че щитовидната жлеза не ми е наред.Бях на ендокринолог,казах си симптомите назначи ми много изследвания.Направих ги,на база на тях каза,че проблема не бил в жлезата.Сметна нещо каза,че дори няма и признаци на ИР.Не ме погледна на ехограф,назначи още- каза да отида на генеколог и гастроентеролог за абдоминална ехография на надбъбречна жлеза.Как протича този преглед,какво да очаквам,че ще ми правят ?Само корема на ехограф ли ще ми гледат ? От изследванията познат ми каза,че желязото ми е ниско,вит.Б12 и Д.Тя за тях каза,че са добре, Д-бил на границата врътна ръката за горе-долу и вика добре е ,ама няма да пия нищо ,Б12 също каза още да не пия.След резултатите от новите изследвания.Силно се притесних,понеже ми каза,че може и скенер на корема да ми направят.От няколко дни ми изтръпват много и ръцете ,схващат ми се ,имам и болки в тялото в коляното.Да потърся ли и второ мнение от ендокринолог,за да види и жлезата на ехограф?Възможно ли е генекологичен проблем,да отключва тези оплаквания които имам?

Новите изследвания които трябва да правя са : LH, FSH, Естрадиол,Андростендион,17-OH-Progesteronе,SHBG ,АсАТ,АлАТ,Общ белтък,Албумин,Креатинин

Да си пусна ли и още нещо,не обичам игли ,болници ,лекари.Тръпки ме побиват от диагнози.Страх ме е да нямам рак.Много съм изплашена.Да отида ли и на невролог за изтръпването ?След нова година,ще си правя новите изследвания ,когато ми дойде цикъла.Ако пия до тогава магнезий с витамин Д,за изтръпването,ще даде ли някакво отражение на изследването според вас?
Това са ми резултатите :
Скрит текст:

Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Хормони
TSH   Serum        2.51       µIU/ml     0,27 - 4,20     ECLIA
fT4   Serum        11.38       ng/l     9,30 - 17     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   Serum        10.52       IU/ml     0 - 115     ECLIA
МАТ (TPO Ат)   Serum        6.81       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Пролактин Prolactin   Serum        219.2       µIU/ml     102 - 496     ECLIA
Тестостерон   Serum       1.78       nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA
DHEA-s   Serum       16.74       µmol/l     2,68 - 9,23     ECLIA
Инсулин (IRI) сутр. на гладно   Serum        7.00       mIU/l     Оптимална стойност <10 mIU/l     ECLIA *
FT3- III   Serum        2.78       ng/l     2 - 4,40     ECLIA
Хематология
ПКК-14 показателя   EB                      
     Левкоцити   EB         6      G/l    3,5 - 10,5     LD
     Еритроцити   EB         4.25      T/l    4,20 - 5,40     DC-det.
     Хемоглобин   EB         126      g/l    120 - 160     SLS
     Хематокрит   EB         0.375      l/l    0,370 - 0,440     calc
     MCV   EB         88.2      fl    82 - 98     Calc.
     MCH   EB         29.6      pg    28 - 33     Calc.
     MCHC   EB         336      g/l    320 - 360     Calc.
     Тромбоцити   EB         167      G/l    140 - 440     DC-det.
     RDW-SD   EB         40.4      fl    36,40 - 46,30     calc.
     RDW-CV   EB         12.5      %    11 - 14,40     calc.
     PDW   EB         16.1      fl    9 - 17     calc.
     MPV   EB        12.5      fl    9,4 - 12,3     calc.
     P-LCR   EB        45.90      %    13 - 43     calc.
     PCT   EB         0.21      %    0,17 - 0,35     calc.
Клинична химия
Глюкоза   Serum        5.1       mmol/l     2,8 - 6,1     HK
Желязо   Serum        6.83       µmol/l     6,60 - 27,5     Spectrophotometric *
Специфични протеини, витамини
Витамин В12   Serum        163       pmol/l     145 - 569     ECLIA
25-OH-VitD3   Serum        26.35       ng/ml         ECLIA
Препоръчителни нива: >30ng/ml
Достатъчност: >20ng/ml
Недостатъчност: 10 - 20ng/ml
Тежък дефицит: <10ng/ml

  

Това, че хормоните на щитовидната жлеза, все още са в норма, не означава, че със сигурност няма никакъв проблем. И при мен са в норма, но жлезата е уголемена. Това означава, че вероятно има дефицити на витамини и минерали и до няколко години може да се развие заболяване. Защо трябва да чакаме да се стигне до там? Направи си изследване с ехограф. Вземи си и мултивитамини.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравей! Не успях да прочета всички коментари, така че извинявай ако се повтарям. За установяваване на инсулинова резистентност трябва обременяване с глюкоза и трикратно взимане на кръв. Изследването на инсулин на гладно е крайно недостатъчно. Съветвам те да направиш и това. Иначе и аз като четох в началото симптомите, всичко ме наведе на мисълта, че имаш ендокринно заболяване. Задължително направи консултация с още един специалист, този път с ехограф, както са те посъветвали, защото само така може да се види дали жлезата има структурни изменения. Аз също мисля, че Вит. Д и Б12 са ти ниски.

Общи условия

Активация на акаунт